ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Čím brousit? Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2018
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/7/2018
Promiň dovolím si nesouhlasit s tvrzením - To samé. Ne nadarmo vzniklo pořekadlo když dvá dělají totéž není to totéž. Happy
Vlastnil jsem tohle. https://www.aliexpress.com/item/Ruixin-Pro-II-Professional-Knife-Sharpener-chef-Knife-Sharpening-System-Pencil-Apex-edge-Sharpener-4-whetstone/32916246628.html?spm=2114.10010108.1000014.1.4ec01a62Rg2IfY&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112237.000000000000000&scm_id=1007.13338.112237.000000000000000&scm-url=1007.13338.112237.000000000000000&pvid=68b3d6a7-c5ab-4f6a-baf9-5dd63bf4781e
Ten vrchní plech na přitlačení k základně jsem si předělal na duralovej profil. Jinak to bylo k ničemu. Mám pocit že tenhle typ bude mít ten samej problém a pokud se tam bude nůž kymácet ....
To lépe na tom byl tenhle. https://www.aliexpress.com/item/Kitchen-knife-sharpener-system-update-professional-pro-lansky-apex-afilador-cuchillo-3pcs-whetstone/32851951407.html?spm=2114.10010108.1000014.16.4ec01a622LTO3D&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112237.000000000000000&scm_id=1007.13338.112237.000000000000000&scm-url=1007.13338.112237.000000000000000&pvid=168ee50e-b116-43ec-83dd-e8f95c07e3cb
Držení nože jsem stejně musel dotunit, ale aspoň držel. Celej 'brousek byl dostatečně pevnej a bonusem bylo že se nůž nemusel otáčet jelikož se dalo rotovat držákem. Nevýhoda byla malá změna úhlu jelikož nůž ležel mimo osu a musel se po otočení doladit.
Doufám že odkazy budou funkční, jsou z tabletu.NoNoNo
Posláno:
Začátečník
To si klidně nesouhlas ale mě šlo trochu o něco jiného. Systém Ganzo a odkaz který jsem zadal ukazuje dva stejné systémy akorát jinak pojmenované. Tak na co dávat jednou tolik za věc která se dá koupit za polovinu. A můžu ti říci, že souhlasím s Ppetr ten systém funguje.
Ano nevýhoda je, že nůž nejde otáčet při jednom upnutí ale i tak to není vůbec špatné. Pro začátek bych ho klidně doporučil a kor na kuchyňáky pokud z nich nejsou uplný kopytaHappy .
Ty systémy které ukazuješ ty znám jenom z obrázků z netu a i když systém broušení je podobný tak už vypadají jinak.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/18/2016
Já mám ten první co na něj Reed posílal odkaz a plech používám jen jako zarážku. Nůž neupínám, položím ho a při broušení s ním posunuji, takže brousek je stále ve středu přípravku. Tím můžu brousit i místa kde ostří zatáčí. Není to tak precizní jako kdyby byl nůž na pevno upnutej, ale pokud to udržím ve správném místě mám všude stejný úhel.
Posláno:
Začátečník
shost napsal:
Já mám ten první co na něj Reed posílal odkaz a plech používám jen jako zarážku. Nůž neupínám, položím ho a při broušení s ním posunuji, takže brousek je stále ve středu přípravku. Tím můžu brousit i místa kde ostří zatáčí. Není to tak precizní jako kdyby byl nůž na pevno upnutej, ale pokud to udržím ve správném místě mám všude stejný úhel.

Jasný, souhlasím všechny ty systémy budou fungovat, vždy záleží jak si člověk vyhoví a co komu sedne. Také si myslím, že každému je jasné že tyto brousící systémy jsou na občasné broušení a ne aby se člověk s nimi živil jako brusič nožů. Prostě pro domácí použitíHappy Happy .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Tak za mě - Ganzo a čína bude stejný, ale když to chceš hned, tak to chceš hned...
Celý jsem to předělal, vyházel ty křídlový matky, poutahoval natvrdo. Předělal ručku, ta kolmá ručka způsobovala, že se to ve vodítku kříží.
Přidělal podložku na stabilitu. Nikde jsem pořádně nevyštudoval, jak správně přichytit čepel pod ten plech. Dávam to jen pod jeden plech. Ted jsem si tam ale šoupnul neodymový magnet , plech může být jen jako zarážka a drží mi to jen na magnetu.
Ten další systém je pěkný díky té klémě. Každopádně, když vezmu nejdražší systém z odkazu za 46 USD vč xxx brousků a diamantů, tak to funguje a je to dobrý...
Posláno:
Začátečník
Ppetr napsal:
Tak za mě - Ganzo a čína bude stejný, ale když to chceš hned, tak to chceš hned...
Celý jsem to předělal, vyházel ty křídlový matky, poutahoval natvrdo. Předělal ručku, ta kolmá ručka způsobovala, že se to ve vodítku kříží.
Přidělal podložku na stabilitu. Nikde jsem pořádně nevyštudoval, jak správně přichytit čepel pod ten plech. Dávam to jen pod jeden plech. Ted jsem si tam ale šoupnul neodymový magnet , plech může být jen jako zarážka a drží mi to jen na magnetu.
Ten další systém je pěkný díky té klémě. Každopádně, když vezmu nejdražší systém z odkazu za 46 USD vč xxx brousků a diamantů, tak to funguje a je to dobrý...

Laugh Laugh Chlape ani nevíš jak moc ti rozumím, když to chceš hned tak to chceš hned, také to moc dobře znám. Kuli stabilitě jsem to dal také na podložku, na tu ručku už jsem byl moc línej ale s tím magnetem je to dobrej nápad. Je mi také jasné, že jsou lepší systémy na broušení ale u tohoto za pár korun to není vůbec špatný aspoň si člověk něco ošahá a pak se může rozhodnout jestli bude investovat více do něčeho jiného.
Posláno:

Štamgast
Ještě dotaz, když chci napatlat zelenou pastu na kůži, nijak extra mi tam nedrží, připadá mi moc suchá - ta pasta, je nějaký fígl?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/25/2016
Ppetr napsal:
Ještě dotaz, když chci napatlat zelenou pastu na kůži, nijak extra mi tam nedrží, připadá mi moc suchá - ta pasta, je nějaký fígl?

Mám takovej dojem, že na vlákně "broušení" borci psali , že to ředí - rozmíchají s terpentýnem na kašičku a ta by měla na hrubé straně usně držet.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Stačí nahřát - foukni na ni fénem. Tedy ještě na tu štangli. Pěkně změkne.To stačí na natření kůže a pak rozválet flaškou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
1. Rozpustiť pastu v oleji, benzine či niečom podobnom a následne naniesť na podložku.
2. Teplovzdušnou pištoľou alebo fénom nahriať podložku a čiastočne aj pastu a pekne rozotrieť. Potom otvoriť "lahváča" obsah vypiť a fľašou vyhladiť povrch.
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
dík dík dík
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/27/2018
Ahoj, koupil jsem si na broušení japonský vodní kámen 1000/3000, brousím podle ruky a výsledky myslím OK.
Jsou ty výše uvedené systémy lepší? Vypadá to totiž zajímavě, ale já s ničím takovým nemám zkušenost... A předpokládám, že ten kámen asi do těch sad použít nepůjde, je poměrně velkej, tady to jak tak koukám je na o dost menší kameny... Nebo se pletu? Stojí za to ty sety v odkazech vyzkoušet?

Kámen mám tento: Ahoj, koupil jsem si na broušení japonský vodní kámen 1000/3000, brousím podle ruky a výsledky myslím OK.
Jsou ty výše uvedené systémy lepší? Vypadá to totiž zajímavě, ale já s ničím takovým nemám zkušenost... A předpokládám, že ten kámen asi do těch sad použít nepůjde, je poměrně velkej, tady to jak tak koukám je na o dost menší kameny... Nebo se pletu? Stojí za to ty sety v odkazech vyzkoušet?

Kámen mám tento: https://brusnekameny.cz/cs/brusne-kameny-taidea/1233-taidea-kombinovany-1000-3000-brusny-kamen-taidea-t6310w-6951258963101.html
Když už, tak už...
Posláno:
Začátečník
Pokud udržíš úhel, nepotřebuješ přípravek. A kámen z ali není v žádném případě lepší než japonec.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/16/2011
Otázka jestli je to japonský vodní kámen, mám pocit že Taidea je čínská firma a zrovna jejich výrobků je ali plný.
Posláno:
Začátečník
Souhlas. Omlouvám se - opravuji. Měl jsem napsat že je potřeba se podívat na cenu japonského kamene a na cenu přípravku se sadou kamenů.
Posláno:

Štamgast
[quote=Šnek]

Ahoj, ten šutr mám, kupoval jsem ho v Příbrami a používám ho zásadně na kuchyňáky. Na velkou čepel. Malou často blbě položím a rejpnu si do něj. Což je hned.
Existuje i přípravek, který je lehce vyrobitelný i doma právě na ten kámen viz http://www.kvalitnidilna.cz/j-and-amp-o-brousici-system
ale neumím si moc představit, tak velkým kamenem jezdit po ostří, když si ho celé zakryju právě tím kamenem...

Co se týká kamenů a diamantových brousků z číny, asi tak špatný nebudou, když si je i majitelé KMFS sad kupují. Je to sice zajímavé, dát za sadu ranec a pak tam dávat čínu, ale jelikož je to spotřební materiál, tak asi v poho...
Posláno:
Začátečník
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/27/2018
Díky všem za rady!
Zkusím ten přípravek vyrobit, nevypadá to složitě...
Když už, tak už...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/21/2019
Zdarec nevíte kde bych si mohl nechat odborně nabrousit nože?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum