ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Bajonet Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/27/2008
P. napsal:
Měl jsem před lety možnost dostat se k bodákům U.S. M4 ve větším počtu a povedlo se mi postupně dát dohromady všechny WWII výrobce + různé varianty zpracování a značení.

Co jsem ale nikdy nedohledal je snímek z období WWII, kde by byla M1 Carbine s úchytem na bodák... Určitě ale musí existovat.

Tady: Iwo Jima 1945 a druhý máš datovaný nahoře.

Pepe1 vložil tyto přílohy:
ww2_m1_carbine_with_bayonet_lug_iwo_jima.jpg.jpg
carbine.jpg.jpg

"Svět patří těm, co se neposerou". Charles Bukowski
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Pepe1 napsal:
Tady: Iwo Jima 1945 a druhý máš datovaný nahoře.

Díky.Happy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/3/2010
P. napsal:
Měl jsem před lety možnost dostat se k bodákům U.S. M4 ve větším počtu a povedlo se mi postupně dát dohromady všechny WWII výrobce + různé varianty zpracování a značení.

Co jsem ale nikdy nedohledal je snímek z období WWII, kde by byla M1 Carbine s úchytem na bodák... Určitě ale musí existovat.

Z ETO neexistuje jediný snímek a odborníci v USA jsou přesvědčení, že žádná karabina se záchytem na bodák tady nebyla. Z PTO existuje před V-J Day datovaných fotek míň, než prstů na ruce.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Poch napsal:
Z ETO neexistuje jediný snímek a odborníci v USA jsou přesvědčení, že žádná karabina se záchytem na bodák tady nebyla. Z PTO existuje před V-J Day datovaných fotek míň, než prstů na ruce.

Ano, přesně, přijde mi to zajímavé ve srovnání s počtem bodáků, které byly vyrobeny...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/27/2008
Poch napsal:
P. napsal:

Něco jsem našel, datováno duben 1945, italská fronta v Apeninách. Poslední fotka je zajímavá, ale netuším, co to vlastně je.

Pepe1 vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
3.jpg
4.jpg.jpg

"Svět patří těm, co se neposerou". Charles Bukowski
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
Pepe1 napsal:
[quote=Poch][quote=P.]Poslední fotka je zajímavá, ale netuším, co to vlastně je.

Fotka je taky z "Life" podzim 1942 z návštěvy E.Rooseveltový v Chilton Foliant a údajně jde o hokus-pokus z dílny Rolls-Royce...kuriozita velká.
Druhá fotka hokus-pokusy z US
Jinak tvrdit o něčem že neexistuje jedinej snímek je hodně odvážný...jakože někdo viděl všechny snímky z WW2,to teda žil 200 let.
Dám ještě kousek textu s nekorektním překladem do gůglčekštiny...ale asi to srozumytelný trocha bude...

EM vložil tyto přílohy:
er.jpg.jpg
PB.jpg.jpg
screen_1.jpg.jpg
screen2.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pozorovatel
EM napsal:
Pepe1 napsal:
[quote=Poch][quote=P.]Poslední fotka je zajímavá, ale netuším, co to vlastně je.

Fotka je taky z "Life" podzim 1942 z návštěvy E.Rooseveltový v Chilton Foliant a údajně jde o hokus-pokus z dílny Rolls-Royce...kuriozita velká.
Druhá fotka hokus-pokusy z US
Jinak tvrdit o něčem že neexistuje jedinej snímek je hodně odvážný...jakože někdo viděl všechny snímky z WW2,to teda žil 200 let.
Dám ještě kousek textu s nekorektním překladem do gůglčekštiny...ale asi to srozumytelný trocha bude...

Není třeba vidět všechny snímky z WWII, stačí poslední necelý rok. Třetí typ objímky se záchytem na bodák M4 se na karabiny začal montovat někdy od přelomu října a listopadu 1944 a to pouze u firem Inland a Winchester. Ale asi jsem to vyjádřil špatně. Když jsem před několika lety sháněl informace od sběratelů v USA a hledal v odborné literatuře, dostal jsem se k informaci, že z ETO není znám snímek, dokládající použití M1 Carbine se záchytem na bodák. Ostatně i Gary Cunningham, jehož text jste zveřejnil, píše: "... vypadá to, že velmi málo, pokud vůbec nějaké karabiny se záchytem na bodák byly použity v bojových operacích na evropském bojišti ...". Samozřejmě se nechci s nikým přít, že tu nebyly Wink
Posláno:

Pozorovatel
Americký bodák Model of 1905 vyrobený v roce 1909 ve Springfield Armory. Pochva je Model of 1910.

Poch vložil tyto přílohy:
P1140496.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum