ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Oblečení, obuv, výbava na ven Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/17/2012
Dagoberd napsal:
Ahoj Pánové, poradíte mi univerzální kapsáče na jaro, anebo si zas mám koupit Bushmany?
Nemám konkrétní požadavky ale uvítám užší střih, cargo kapsy na bocích, rip stop, khaki, piskova barva.

Předem díkes za tipy.

Kalhot jsem vystřídal spoustu, posledních pár let jsou pro mě nejlepší kapsáče od Helikonu...UTP...kapsy po naplnění nevadí, dobrej střih, výběr barev, délky nohavic, nikdy se mě nikde žádný nerozpadli - mám jich několik v ripstopu i v bavlně...můžu porovnávat, protože mám několikery kalhoty od Fjallraven..... 5.11..... Bushmany /za mě nejhorší/, COP....UTPéčka vedou...Liška je samozřejmě super, ale už se rozmejšlíš, jestli je na vandru propálíš u ohně, nebo ne, u Helikonu to neřeším, ty ripstopy se propálit dají, bavlna ne, bavlněný nosím stejně jen v zimě, pod ripstopy si v mrazu beru Devolťácký vlněný spodky...
Když máš z něčeho strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.......
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/13/2016
Zdravím, máte někdo zkušenosti s botami BENNON Panther low? Docela mě zaujala jak cena, tak vzhled. Hledám univerzální botu do města i lehkého terénu. Nerad boty střídám... red face
Posláno:

Začátečník
Připojený: 12/12/2012
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Nedávno se tu probíraly boty Bennon.
Takže malá zkušenost s jejich farmářkami, typ Bennon Ranger.
Jsou kupované přesně před měsícem, výroba dle štítku 4/2017, nachodil jsem v nich max 50 km a praskly obě podrážky......KO Angry
Je to škoda, protože jinak jsou to na první pohled bytelný a vcelku pohledný boty za dobrou cenu.
Měl jsem tu ještě v inzerci jiný typ od Bennonu, radši jsem ho stáhnul Confused …..

pohlava vložil tyto přílohy:
IMG_1216.jpg.jpg

Koupím originální vrchní kapsu (medivak, meat pouch) na USárnu M1910.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
Hned jsem se šel na ty svoje kouknout, ale zatim v pohodě, jedná se ale o jinej typ podrážky.
Já mám tyto a zatim spokojenost v práci:
https://www.armed.cz/boty-bennon-castor-high/
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Tak jsem si po delší době zase udělal radost. Švýcarskej kredenc v perfektním stavu a za přijatelnou cenu Happy Applause
A příští víkend ho hnedle testnu na vandru...

Edit: z mobilu si to otáčeni fotek dělá co chce....KO

pohlava vložil tyto přílohy:
CE349C15_E78F_4894_AB43_109D78E30815.jpeg.jpg
3AD86CAE_D118_4D6A_A5B2_AB378E202C89.jpeg.jpg

Koupím originální vrchní kapsu (medivak, meat pouch) na USárnu M1910.
Dal
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/2/2013
Poraďte prosím boty do mokra, trochu skal a pochod aspoň 20 km s lehčím báglem...

Mám představu že by to mohly být nějaké lovecké "gumáky", ale nevím, jak u nich bývá odolná podrážka.

Má to být na sever Norska, všude je tam minimálně po kotníky hluboký, vodou nacucaný rašeliník, minule mě tam to trvalé mokro v botách už fakt štvalo...
Per pedes,
Nechaj noža - bolí koža, Mrtvému nože netřeba
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/31/2016
Zdravím, požádám o radu.Sháním obyčejný jednoduchý kožený opasek 4cm z full grain kůže, můžete poradit obchod či výrobce.Děkuji
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/7/2018
Ahoj, co se opasku týká tak třeba tady:
https://www.armatex.cz/cs/vojenska-vystroj/opasky-remeny-popruhy/opasek_kozenkovy_vojensky_90cm/
Sice starý jak Metuzalém, ale já na něj nedám dopustit. Jednoduchý jak žebřík a hlavně šíleně moc toho vydrží

Sovy nejsou tím, čím se zdají být ....
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/31/2016
Máš pravdu, vydrží. Pamatuju z vojny, ještě mám hasičský a ten je ještě větší držák. Jenže mají dvouřadé dírkovaní.Potřebuju jednořadé .Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Ahoj kamarádi potřebuji trochu radu.Happy Právě jsem zahodil už asi třetí edc tašku od číňana (špatný zipy trhají se .Líbí se mi Remora od Maxspeditionu, ale cena je dosti vysoko.Objevil jsem prakticky to samé od firmy Pentagon, .akorát použitý materiál je nělaká 600D nylon )Maxspedition má 1000 nylon a nějakou teflonovou úpravu).Zipy ,karabinky a očka by u obou výrobců mněly být totožné a kvalitní. Cena toho Pentagonu je tisícovka .Máte někdo zkušenost jestli cena odpovídá užitné hodnotě Děkuji Michal
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/10/2018
Michal.Vl napsal:
Ahoj kamarádi potřebuji trochu radu.Happy Právě jsem zahodil už asi třetí edc tašku od číňana (špatný zipy trhají se .Líbí se mi Remora od Maxspeditionu, ale cena je dosti vysoko.Objevil jsem prakticky to samé od firmy Pentagon, .akorát použitý materiál je nělaká 600D nylon )Maxspedition má 1000 nylon a nějakou teflonovou úpravu).Zipy ,karabinky a očka by u obou výrobců mněly být totožné a kvalitní. Cena toho Pentagonu je tisícovka .Máte někdo zkušenost jestli cena odpovídá užitné hodnotě Děkuji Michal

Nylon a polyester mají velmi podobné vlastnosti. https://www.diffen.com/difference/Nylon_vs_Polyester

Možná si měl napsat jestli máš problém se zipem jako takovým nebo se ti zip vytrhává z látky.
Asi máš na mysli tenhle batoh https://earmyshop.cz/taska-ucb-20-pentagon-chest-bag-wolf-grey?gclid=Cj0KCQjwoInnBRDDARIsANBVyAS0P2Ir0QQHrFFulXQPdJl_qD8PVGDfK5S4Mi7yE_Hgm6Vd5z39RkAaArOaEALw_wcB u toho asi nemůžeš očekávat nějakou významnou kvalitu.

Maxpedition používá YKK zipy a zatím se mi nestalo ani u jednoho batohu, že by odešel zip a to jednu tašku (Spathu) používám několikrát denně (zipy) už přes 4 roky bez problémů.

Já bych si koupil Maxpedition i když je taky z Asie :)

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/12/2018
Ahoj. Mám Pentagonku a lepší brašnu jsem neměl. Používám jí denně už přes rok . Nosím v ní všechno. Brašna drží. Nepromokne. Jsem opravdu spokojený. U MAXPEDITION nevím. K té jsem se ještě nedostal. Cool
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Dík za odkaz tady je ta cena slušná a pokud je batoh opravdu osazen zipy YKK jak píšu na jiných stránkách a ukazují v nějaké slovenské recenzi .Tak pro mne bude asi dostačující (jsem zvyklý na taštičky z větnamskýho kvelbu ,ale teď už mne dožraly...Tohle horší určitě nebude.
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/10/2018
Michal.Vl napsal:
Dík za odkaz tady je ta cena slušná a pokud je batoh opravdu osazen zipy YKK jak píšu na jiných stránkách a ukazují v nějaké slovenské recenzi .Tak pro mne bude asi dostačující (jsem zvyklý na taštičky z větnamskýho kvelbu ,ale teď už mne dožraly...Tohle horší určitě nebude.

Ještě tedy k těm zipům. YKK je značka, firma, jak kdo chce a vyrábí metrák různých zipů. Tím chci říci, že když je na zipu napsáno YKK, tak to nemusí nutně znamenat, že je ten zip vhodný na tašku nebo batoh v zátěži.

https://www.ykkfastening.com/
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/30/2012
Zdravím všechny milce pobytu pod hvězdami... o víkendu jsem testoval novou ultralehkou "nafukovačku" Big Agnes AXL AIR - koupil jsem tu největší (nejširší)obdélníkovou (postelovou) verzi ... je to poměrně nová věc na trhu a pořídil jsem v prodejně Nalehko v Praze - přeci jen už mám přes pade a pořádný spánek je základ k tomu abych další den dobře fungoval Happy . Matrace a všeobecně ultralight vybavení je geniální ve své skladnosti a hmotnosti, což starci jako já velmi ocení a na objemu i hmotnosti báglu to pak je zatraceně znát. Spaní jako doma v posteli Ok
Mínusy: při balení se přes ventil dost dlouho vyfukuje a při rolování se rozjíždí - je dobré jí před rolováním něčím zatížit (botou). Nutnost použití Tyveku jako podlážky proti možné perforaci.
Plusy: skladnost (sbalená je jen o krapet větší než 0,5l plechovka od piva), hmotnost (cca300g), rozměry a komfort, nekřiklavá šedá barva, snadné nafukování Ok

opavak vložil tyto přílohy:
20190601_200834_1_.jpg.jpg
20190601_200852_1_.jpg.jpg
20190530_171432_1_.jpg.jpg
20190530_171400_1_.jpg.jpg

...doufej v nejlepší, počítej s nejhorším...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Michal.Vl napsal:

Ahoj Michale,číňan to je kapitola sama pro sebe(co jsem přes net odtud koupil stojí s prominutím za "ho.no")Pentagon nedělá špatný věci,s tím co od nich mám jsem spokojený.
5.11 taky nevypadá zle viz: https://www.top-armyshop.cz/taska-5-11-tactical-edc-push-flat-dark-earth
Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ahoj ja som mal Viper showder bag spokojnosť.Ok Pozri videa na yt.Myslim ze je to100 % kopia mal som aj origo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
opavak napsal:
Zdravím všechny milce pobytu pod hvězdami... o víkendu jsem testoval novou ultralehkou "nafukovačku" Big Agnes AXL AIR - koupil jsem tu největší (nejširší)obdélníkovou (postelovou) verzi ... je to poměrně nová věc na trhu a pořídil jsem v prodejně Nalehko v Praze - přeci jen už mám přes pade a pořádný spánek je základ k tomu abych další den dobře fungoval Happy . Matrace a všeobecně ultralight vybavení je geniální ve své skladnosti a hmotnosti, což starci jako já velmi ocení a na objemu i hmotnosti báglu to pak je zatraceně znát. Spaní jako doma v posteli Ok
Mínusy: při balení se přes ventil dost dlouho vyfukuje a při rolování se rozjíždí - je dobré jí před rolováním něčím zatížit (botou). Nutnost použití Tyveku jako podlážky proti možné perforaci.
Plusy: skladnost (sbalená je jen o krapet větší než 0,5l plechovka od piva), hmotnost (cca300g), rozměry a komfort, nekřiklavá šedá barva, snadné nafukování Ok

Děkuji za tip, jo pade už chce trošku pohodlíčka Happy Ok
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
Michal.Vl napsal:

Tady je komplet recenze od Krakena na brašnu Condor EDC, jak si se ptal co je to zač.
http://bushcraftportal.cz/2015/10/batoh-condor-edc/
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum