ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 3/28/2019
To že by někomu ujela šuplera si asi nikdo nemyslí, spíš je to splněný úkol o neobvyklý zásah do "pravidel" (vyosit "něco"), když děláte slané sýrové tyčinky, tak taky v křeči uděláte model politý mléčnou čokoládou a předstíráte že to tak má být a že je to dobře.
Spydercu rozumím, je to jejich brandové poznávací znamení, klidně to dává smysl i na lihovém vařiči když ho budou dělat. Taky je pravda, že na černé jsem si toho nevšiml ani když jsem si to prohlížel a na té oranžové je to vidět.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
Walther.K napsal:
To že by někomu ujela šuplera si asi nikdo nemyslí, spíš je to splněný úkol o neobvyklý zásah do "pravidel" (vyosit "něco"), když děláte slané sýrové tyčinky, tak taky v křeči uděláte model politý mléčnou čokoládou a předstíráte že to tak má být a že je to dobře.
Spydercu rozumím, je to jejich brandové poznávací znamení, klidně to dává smysl i na lihovém vařiči když ho budou dělat. Taky je pravda, že na černé jsem si toho nevšiml ani když jsem si to prohlížel a na té oranžové je to vidět.
Mluvil jsem s panem Němcem asi před hodinou a on potvrdil mojí teorii, že je to tam tak schválně. Třeba to bude teď také "brandové poznávací znamení"Laugh
Posláno:
Pozorovatel
"Schválně" jsou ty piny tak velké, to dává smysl, dokonce velký, je to jednoznačné okamžité rozpoznání značky. Asi jako čelní maska BMW. S záměrem mít mimo osu šroub na elektronu, nebo křivě steh na bezpečnostním pásu je to už horší. Že je to schválně je jasné, proč kromě toho že můžou, je to jasné už méně. II. stupeň by mohl být, že by obvod už byl zcela mimo hmotu (a že to ubíhá opravdu těsně) ručky a musel by se zabrušovat, aby nevadil při řezání.
Zkusím taky zjistit, jestli po dvou pivech řekne, jak to myslel. Nejspíše to ale bude tak, že to udělal, protože může. Účel to plní, lidi si o tom vykládají. Jinak když vás tu vidím, až budete kupovat nová trika z moderních materiálů, tak si to nechte až na Prahu, nebo někde je Decathlon (mají tam i výbornou hamaku) a kupte si toto https://www.decathlon.cz/nuz-sika-90-grip-oranzovy-id_8395984.html stojí jak firesteel a je s tím legrace, když se to porovná s něčím za 2800 Kč z Španělska apod. Mají i větší modely a ve dřevě. Zlomyslně to střídám s Lionsteelem.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
A proč by to tak nemohli mít? Prostě se jim to líbí. Když už jsi vytáhl BMW - budeš u prolisu na boku auta na téhle fotce taky řešit, že je křivo? https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_M3
Posláno:
Pozorovatel
Samozrejme to mohou mit. A hodne lidi je s tim, co sami udelaji hodne spokojeno. Na BMW v odkazu nevidim problem. Ale nelibilo by se mi, kdyby treba klika od dveri, byla 1cm pod okynkem nebo presne uprostred mezi oknem a prahem. Je dobré byt trochu tolerantni k nazoru jiných, proste se to wrafanovi a mne nebilo, az da BMW kliku 1 cm pod okno, nebude se mi libit ani to. Designer bude ale jiste spokojen a urcite najde i mnoho ochrancu.
Nestesti je cerna verze, kde to nebije tak do oci a jinak moc pekny nuz nic nerusi.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/1/2014
matějka napsal:
Walther.K napsal:
Mluvil jsem s panem Němcem asi před hodinou a on potvrdil mojí teorii, že je to tam tak schválně. Třeba to bude teď také "brandové poznávací znamení"Laugh

V žádném případě bych si nedovolil tvrdit, že někomu ujela šuplera, nebo že v ANV neumějí měřit, jen mě to prostě bouchlo přez oči, mají to tak jak chtějí a stejně si ho asi koupím.😊
Posláno:

Pokročilý
Takhle jsem to myslel, bylo to jen konstatování detailu, který mohl být řešen jinak. Nechtěl jsem se dotknout ani ANV, ani nikoho jinýho, nůž se mi líbí i takHappy

wrafan vložil tyto přílohy:
exct.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/25/2016
wrafan napsal:
Takhle jsem to myslel, bylo to jen konstatování detailu, který mohl být řešen jinak. Nechtěl jsem se dotknout ani ANV, ani nikoho jinýho, nůž se mi líbí i takHappy

Jo, takhle je to fakt vidět. Asi to tam borec vrtá vod voka. No nic tak oželím zásilkovku a v krámu si to ošahám a budu redy...
I když sem dostal nabídku na tu P400 v kůži ... No uvidíme...

..
Posláno:

Pokročilý
drak02 napsal:
wrafan napsal:

Jo, takhle je to fakt vidět. Asi to tam borec vrtá vod voka. No nic tak oželím zásilkovku a v krámu si to ošahám a budu redy...
I když sem dostal nabídku na tu P400 v kůži ... No uvidíme...

..

To není o tom, že by to při výrobě někdo pokazil, na originálu je jasně vidět rovnoběžná linie šroubů se hřbetem ručky, to je ok. Ve středové ose (druhý obrázek) by se mi to líbilo víc, to je vše.Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/27/2014
Sry, ale to co tady píšete je tedy pořádnej bullshit. Prý rozpoznávací znamení značky a záměr mít to takhle nakřivo? To si jako firma Acta non Verba zvolila, že místo aby rozpoznávací znamení značky bylo logo ANV , tak to radši budou křivě udělané šrouby na ručče ? Rozpoznávací znamení kterého by si všiml jeden člověk ze sta? Jasně že ne... Je to prostě jen lajdáckost při výrobě nic jiného.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/27/2014
Koukám na na netu na obrázky P500 a tam mě přijde,že to takhle nakřivo není. Což je celkem pech ne ? Jak teď někdo pozná, že se jedná o nůž od ANV ? :))

Edit: selhávající linerlock, premrštěná cena, a špatně vyvrtané díry v ručče ... těch poznávacích znamení začíná být nějak moc ..
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/25/2016

KOFOLA
Posláno:
Pozorovatel
To jsem psal ja. Psal jsem, ze velke piny jsou charakteristicky znak ANV. Ty piny vidí každý. Na první pohled. Proto charakteristciké. Jako maska BMW. Pak jsem psal, ze se mi nelibi vyoseni te linie.
Myslím, že tu nikdo nepsal, ze to vyosení je charakteristické, pouze jeden clovek to branil, ze to tak ma byt, protoze to tak ma byt. To je cele. A wrafan má normálně zdravé oko, vložil nějakou energii aby to ukázal názorně, to si jistě zaslouží nějakou smršť nenávisti, případně nechápavé dotazy, proč mu to vadí. A to je na životě pěkné, že se lidi odkopají.
Posláno:

Pokročilý
shivers napsal:
Koukám na na netu na obrázky P500 a tam mě přijde,že to takhle nakřivo není. Což je celkem pech ne ? Jak teď někdo pozná, že se jedná o nůž od ANV ? :))

Edit: selhávající linerlock, premrštěná cena, a špatně vyvrtané díry v ručče ... těch poznávacích znamení začíná být nějak moc ..

A/selhávající linerlock - pokud si někdo poplete zavírací nožík s nástrojem na překrojení zeměkoule, pak mu selhává linelock.
B/premrštěná cena - ber nebo nech bejt, to je na každým.
C/špatně vyvrtané díry v ručče - jeden nůž si kup, sundej si z něj střenky, a pochopíš, že ty díry jinak vyvrtat ani nejdou, musel by být špatně už výpalek. Takže znovu, asi to takto vyosené firma chce vyrábět a rozhodně není důvod to nazvat lajdáctvím při výrobě.NoNoNo Happy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Walther.K napsal:
Samozrejme to mohou mit. A hodne lidi je s tim, co sami udelaji hodne spokojeno. Na BMW v odkazu nevidim problem. Ale nelibilo by se mi, kdyby treba klika od dveri, byla 1cm pod okynkem nebo presne uprostred mezi oknem a prahem. Je dobré byt trochu tolerantni k nazoru jiných, proste se to wrafanovi a mne nebilo, az da BMW kliku 1 cm pod okno, nebude se mi libit ani to. Designer bude ale jiste spokojen a urcite najde i mnoho ochrancu.
Nestesti je cerna verze, kde to nebije tak do oci a jinak moc pekny nuz nic nerusi.

Já jsem tolerantní, jen upozorňuju na to, že nemusí být vždycky všechno symetrické a pochybuju, že v ANV nejsou schopni si navrhnout nůž tak, aby měli piny uprostřed. Vy to tu řešíte už na dvě stránky a já tak nějak nechápu proč :) Je to jak to je, všichni to můžou vidět, vám to vadí, jiným se to líbí, kupovat si to nemusí nikdo. Ozval jsem se, protože přirovnávat to ke křivým švům mi přišlo trošku mimo mísu.
Posláno:
Pozorovatel
No, já myslím, že poděkujeme wafranovi, každý si to vytiskne, vyleze si s tím na půdu, sedne na strožok, dlouze se podívá na levou fotku, na pravou fotku a tím si to každý pro sebe vyřeší. I ten problém, že všechno nemusí být symetrické a kdy to lze aplikovat.
Posláno:

Pokročilý
Mimo středovou osu jsou šrouby na všech pevnejch od ANV který mám. Nože mám i tak rád, používám je a rozhodně je nezatracuju. Pouze jsem upozornil na detail, který lze (né nutně) řešit jinak. Že se tu následně rozpoutá debata ve smyslu zmetek, zfušovaný, odfláknutý atd., to už je na každým pisálkovi.
Ti, kteří nůž (pevný) od ANV mají, píší ve směs pozitivní zkušenosti a spokojenost. Ti, jejichž soused má souseda a jeho sousedka někde slyšela, že někde na internetu něčí soused napsal, že ANV flákají výrobu, ti tu pak píšou plky o BMW a podobně.

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20190523_194040.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Ja mel tu 400 a tam je to videt nejmin koukam. Nejlepe je to poznat na 300. Že je to zfušované psal jenom jeden člověk, zase tu nedělejme drámo.
Posláno:

Pokročilý
Walther.K napsal:
Ja mel tu 400 a tam je to videt nejmin koukam. Nejlepe je to poznat na 300. Že je to zfušované psal jenom jeden člověk, zase tu nedělejme drámo.

Ono je to vidět na všech, ničemu to nevadí, ale jak jsem psal na začátku této debaty, na černým podkladu to není tak znatelný. Ta oranžová se mi líbí už od doby, kdy to ANV představila na veletrhu, ale tam je to hodně znatelný.Happy
Posláno:
Pozorovatel
Oranžová je taková řemeslnicko emergency barva, ale jak je člověk unavenej z těch hnědých a černých, tak když jsem vybíral u konkurence, tak jsem vybral taky oranžovou... mám tak v oranžové jeden folder a jeden pevný nůž. Další krok bude růžová. Nebo snad doufám ne Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum