ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/15/2008
Jak souvisí několik stovek příspěvku výše s noži AVN a zkušenostmi s nimi???
Nemohl by správce/osoba oprávněna přesunout “zastánce svobody slova” do vlákna, které si pojmenuji dle svého a zde si případný zájemce o noze od ANV podívá na fotky, názory, testy uživatelů a majitelů produktu této firmy?!
10
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/16/2010
Souvisí to s firmou, která ty nože dělá. Ať si případný zájemce o nože od ANV může přečíst i názory těch, kteří s tou firmou nejsou spokojeni a mají na ní nějaký názor.

Knife je diskuzní fórum o nožích ne? Je tu kategorie "recenze", tak jestli si chce zájemce číst testy a dívat se na fotky o nožích ANV, nikdo nebrání ty recenze tam psát a nahrávat.

Neřeknu, kdy by to bylo úplně mimo, ale tohle je celkem k tématu a přesunutí/smazání příspěvků, jen aby nikdo nemohl říct slovo proti, to je trochu silný tvrzení...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
Milane, pokud nechceš stále řešit cenu jednoho nože, nechceš řešit, kde se vyrábí, tak myslím, že stačí to tu napsat jednou a jednou zmínit ve videu a ne o tom mluvit furt dokola 10 minut z15 (berte s nadsázkou).
Komunikuješ s nožíři a považuješ to za normální v komunitě. Jasně. Ale když se jich zeptáš, kde a jak nože vyrábí, tak ti odpoví. Ty pak klidně tu odpověď můžeš zde zveřejnit. Místo nepodstatné informace že šrouby mimo osu jsou schválně.
Neřešíš cenu ANV nožů na rozdíl od lidí, kteří si je koupili nebo chtějí koupit. Možná proto, že jsi zřejmě ani jeden z 5 kudel ve videu neplatil. Alespoň já to tak z tvého komentáře pochopil. Možná chápu špatně, nebo se ty špatně-nepřesně vyjadřuješ. Ono to pak vypadá jako "darovanému koni na zuby nekoukej". Vzpomněl jsem si na "BÁSNÍKY"- "v botách od krokodýla nemůžete šlápnout vedle. "
Jak už někdo napsal 15 minutové video o jednom noži a pak další docela dlouhé o jedné značce. Který z nožířů se toho dočkal? Možná ,že nožířům musels ty nože platit. A nevím, že by ses za některého takto bil.
Jak jsem řekl, nože ANV se mi líbí, cenu neřeším. Ale nesnáším, když ze mě někdo dělá blbce. A když nemá výrobce tu slušnost, odpovědět na jednoduchou otázku. A další rádoby vlastenci se ho zastávají a omlouvají ho zuby nehty. Ono kdyby nějaký nožíř tvrdil, že jeho kudla je výhradně ruční práce, že si všechno dělá sám, šije futra, kalí, ručně dělá střenky. Nůž co kus, to originál…….A pak se proseklo, že si to nechá pálit laserem, vybrousit, vyfrézovat na CNC, ručka leze z 3d tiskárny ….To by tady byl zlynčován, co?
A že tu někdo něco zkritizuje, to je snad normální, proč to najednou tak vadí???
(nemusíš mi zde odpovídat, ať neporušuješ svoje HOWG!)

„pakliže si nechceš hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit!!!“

PS-KUKURA-všechno to souvisí s noži AVN. Doby, kdy se nehodící cenzurovalo jsou snad pryč. Průměrně inteligentní uživatel si vybere, co si přečte a na co se podívá. V televizi taky kouknu jen na to, co chci vidět a manželka v novinách nečte sport, protože si to číst nechce.

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2012
matějka napsal:
Z mojí strany podtrženo a sečteno - pořád jsou mi vkládány do úst (nebo do textu mých příspěvků) nějaké vaše představy, ne zkutečnosti. Nijak hekticky neodmítám jakoukoliv kritiku na tyhle nože ... ale

Vážený pane Matějko,
Celou tuto debatu začal milovník značky, s tím, že by se mu zamlouvalo, kdyby na ručce byla symetrie. Hned v dalším příspěvku, ale napsal, že mu to vlastně nevadí a koupí si dalších pět nožů této značky. No a pak se to rozjelo.
Já ale nehodnotil nože, ale ani Vaši "tvorbu". Když jste se dal na obranu firmy a pochlubil se s vřelou komunikací s představiteli firmy, nahrálo to nám reakcionářům a napadli jsme podstatu bytí. Chtěl jsem se dozvědět, jak je to s výrobou v Česku, když jste to vzpomněl v několika svých příspěvcích, že je to česká výroba. Není přece problém, když se pan Němec po chuti zasmál velkému problému, s šejdrem vyvrtanými dírami a panovala zřejmě veselá atmosféra, zeptat se, kde vlastně jsou ty stroje, brusiči, kteří to vyrábí a neodhalí tak vážnou věc. V Mor. Budějovicích to není, i když se před časem tady propagátor PN snažil lživě prosadit kusem Elmaxu z Budějic. Kdo jiný by to měl vědět, než člověk, který je na stejné vlně spolu s firmou. Znovu se ptám Vás, když tvrdíte, že nože jsou české výroby, kde TEDA?
Prosím, ale bez Vaší logiky "že to tak má být, protože to tak má být".
A kde berete jistotu, že jsem nože ANV nedržel v ruce? Navíc hodnotit kvalitu nože bych si nedovolil, na to jsou tady jiní testovači.
Na závěr chci jen říct, že se ptám slušně na určitou věc ve vláknu k tomu určeném, nikoho nenapadám, nemám zášť k Vám pane Matějko, i když přes vaši paranoiu to asi nemá cenu psát.
No nevadí, počkám si asi na slíbenou krakenovu reportáž z výroby, hned jak chytne letadlo na východ.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Ten "Lotr", co tu rozpoutal tuhle neplodnou debatu jsem já. Nicméně nože (pevné) od ANV vlastním a jsem jejich spokojeným uživatelem. S každým kouskem jsem se zde podělil pár fotkama a zkušeností, tudíž nevidím problém v tom co jsem napsal ohledně těch vyosených děr, a to bez jakékoliv urážky firmy ANV. Nicméně reakce a vysvětlení ve stylu "takhle je to správně a
designér se tomu vysloveně smál" mi přijde divný, neli stejný, jako drž pec a šoupej nohama.
Jo a když už tu byla zmíněna firma ESEE, ano šrouby mají v ose ručky.Ok

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20190512_153834.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
wrafan napsal:
Ten "Lotr", co tu rozpoutal tuhle neplodnou debatu jsem já.

Probůh, proč se omlouváš. Tvoje úvaha má logiku a z estetického hlediska, je to jasná věc, i když se tomu směje tvůrce - návrhář. Přístup lidí z firmy k jemně navrženým změnám se mi zdá divný, smích. Nedovedu si představit, jak se na vývoji jiného typu podílela armáda, to se museli kluci smát, až se za břicha popadali. Ono asi by nebyl problém, tady v Česku přenastavit stroj, aby se díra udělala na střed. Ale kdy si nemůžete zajít z kanclu do výroby, je sakra problém. Natož, když už jsou tak udělané plné bedny, připravené na loď. Pomalu se tady ukazuje - Lžeš, máš krátké nohyNoNoNo
Jinak srovnávat Esee a ANV, je opravdu velká nehoráznost
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
feldsberg napsal:
wrafan napsal:
Ten "Lotr", co tu rozpoutal tuhle neplodnou debatu jsem já.

"Ono asi by nebyl problém, tady v Česku přenastavit stroj, aby se díra udělala na střed. Ale kdy si nemůžete zajít z kanclu do výroby, je sakra problém. Natož, když už jsou tak udělané plné bedny, připravené na loď."

"Jinak srovnávat Esee a ANV, je opravdu velká nehoráznost"

konečně to někdo napsal, jak to prostě je...

Bože výroba v číně? Ok proč ne...to je v pořádku, ale ohlídat si výstupní kontrolu u nože za 9k by se hodilo Laugh A taky by se nemuselo mlžit tímto nechutným způsobem KO

vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
Uplně zírám, jak se to tu zkultivovalo, asi je to denním časem. S tím nastavením stroje bych byl opatrný, jak to vzniklo těžko vědět. Jinak za mne, mne trhá oko hlavně ten dotyk pinu s hranou. Když nýtuji kůži, tak si dávám pozor, abych neměl nýt na kraji.

Walther.K vložil tyto přílohy:
IMG_20190523_194040.jpg_big.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Walther.K napsal:
Uplně zírám, jak se to tu zkultivovalo, asi je to denním časem. S tím nastavením stroje bych byl opatrný, jak to vzniklo těžko vědět. Jinak za mne, mne trhá oko hlavně ten dotyk pinu s hranou. Když nýtuji kůži, tak si dávám pozor, abych neměl nýt na kraji.

Máš bodOk , oko není pí.., oko vidí. Když už teda do toho mám rejpat, je dobré si povšimnout, že u každého z nožů na fotce (mojí) jsou šrouby rozhozený jinak. No s mikrometrem běhat nebudu, asi to tak má být.Happy
A po pravdě, kdysi se tu na fóru zmiňovalo, že s lidmi z Mikovu není přípustná jakákoliv diskuse ohledně vývoje a konstrukcí nožů, bohužel reakce designéra ANV na mě působí podobně.
Posláno:
Pokročilý
Myslím, že je čas napsat, že se to nesmí řešit a udělat nějakou scénu. To mne připomenulo, že musím jet vyzvednout manželku.
Posláno:

Pokročilý
Walther.K napsal:
... S tím nastavením stroje bych byl opatrný...

Já si myslím, že aby byly díry uprostřed, nic nebrání. Snad jen věci, které jsem psal výše.

feldsberg vložil tyto přílohy:
anv.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
V reakci na nedávné příspěvky bych řekl, že tu probíhá skoro vzorová a slušná diskuse. Je dost positivní, že se lidé ptají po původu věcí a nenechají se ohlupovat pohádkami.
Naopak vůbec nechápu reakce pana Matějky a jeho stahování se do defensivy. Vždyť mu tady většina lidí doslova k...í p..o. Asi to nestačí.

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:

Pokročilý
feldsberg napsal:

Jinak srovnávat Esee a ANV, je opravdu velká nehoráznost

Samozřejmě jsem myslel firmy, ne jejich produkty, ty ať se srovnávajíHappy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/19/2014
Tak já myslel, že na každým výrobku musí být napsáno, kde je vyrobený. Aspon na oblečení, nožích co jsem měl doma od různých výrobců, elektronice- to bylo vždycky napsáno...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
Menší úprava uchycení pouzdra. Na originálním mi vadilo jak mi nůž plandá u boku

notobi vložil tyto přílohy:
1558727701549593741058.jpg.jpg
15587279516941585759158.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Filipmed napsal:
Tak já myslel, že na každým výrobku musí být napsáno, kde je vyrobený. Aspon na oblečení, nožích co jsem měl doma od různých výrobců, elektronice- to bylo vždycky napsáno...

No ono je to trochu jinak. Dnes stačí věc nechat projít celnicí v některé zemi EU, u nás přidat hodnotu, třeba namontování střenky, nebo zasunutí do pouzdra a výrobek zabalíte jako, Czech made 100%.
Nedávno jsem četl, že i maso dovezené, třeba z Polska, ale u nás bourané, tedy porcované, může nést nápis "VYROBENO V ČESKÉ REPUBLICE".

Pak se nediv, že se lidi pídí po původu věcí. Což samozřejmě neshazuje výrobky z Číny, které jsou mnohdy na vyšší úrovni než z Evropy či USA, ale za mnohem přijatelnější ceny.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...myslím,že "eséčka" dostanou naložíno ještě víc až to ve vintagáči doprodají. Dodavatel překvapenej nebude,je to radost když je to takhle při ruce...
Ty ANV šrouby jsou ohyzdný,ohyzdně uhnutý i zapuštěný,na fotkách je taky pěkně vidět,že než se s něčím lícovat je snazší udělat to jako dyzajnový neslícování...jakože perfekní zpracovánímrGreen, až to dělá chuť na nějaký to eséčko,srovnávat to ale fakt nemá cenu...

EM vložil tyto přílohy:
esee.jpg
T.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:
Pokročilý
feldsberg napsal:
Walther.K napsal:
... S tím nastavením stroje bych byl opatrný...

Já si myslím, že aby byly díry uprostřed, nic nebrání. Snad jen věci, které jsem psal výše.

Ja koukam na tu rozdelanou P300 a teprve ted to dukladne nechapu. Jak to vzniklo?
Posláno:
Pokročilý
Zdeněk má pravdu, o panu Matějkovi se tu většina lidí (až by se dalo říci všichni) vyjadřují s respektem a extrémní tolerancí. Jenom to docela škaredě napsal.
PN
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/20/2016
Milanovi se nedivim, ze to napsal, jak to napsal, i za to video. Prijde mi, ze ze soucasnych 80 stranek zde ma vyznam maximalne 10, zbytek jen kecy, usmesky atp. Kdyz se zde onehda ukazala tabule elmaxu mirici do ANV, i to bylo malo a stale kecy o Cine... Je zo uz vazne hloupeaprijdemi, ze vetsina z vas zde (ne vsichni) jsou zde jenna trolleni...

PN vložil tyto přílohy:
475808D4_6F49_462B_B1F5_AC83C42890F3.jpeg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum