ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Rovnání čepele Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
miloslav.zítek napsal:
No jo, ale tvrdší nechá stopy - což se mi stalo na čepelce jednoho z nás. A nelíbily se mi. Takže z toho vyvozuju to měkčí, no.
Asi to budu muset vyzkoušet.
No Mílo mít měkčí kladívko tak budeš o tvrdší materiál čepele temovat a deformovat materiál kladiva aniž bys dosáhl odstranění pnutí v čepeli(asi jako chtít zatlouct hřebík do bukové fošny smrkovou palicí).'Tvrdá by měla být jen funkční část,takže klidně vyrobit tělo z "bláta" s návarem tvrdokovu na břitu,nebo do drážky vsadit kus HSS upichováku.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Teda pardon,mělo tam stát :"tvrdá stačí pouze pracovní část".Když bude temovací kladívko tvrdé celé nic se nestane.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/13/2016
Zdravím, potřebuju poradit, prosím. Nevím, jestli je toto správné vlákno, ale přišlo mi blízké mému problému. Zlomil jsem kus špičky nože a hledám návod, jak ho vybrousit znovu pomocí Lanskeho sady. Nevíte, kam se nasměrovat? Děkuji
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Ládes napsal:
Teda pardon,mělo tam stát :"tvrdá stačí pouze pracovní část".Když bude temovací kladívko tvrdé celé nic se nestane.

Děkuji za raduOk
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Madriguera napsal:
Zdravím, potřebuju poradit, prosím. Nevím, jestli je toto správné vlákno, ale přišlo mi blízké mému problému. Zlomil jsem kus špičky nože a hledám návod, jak ho vybrousit znovu pomocí Lanskeho sady. Nevíte, kam se nasměrovat? Děkuji

ahoj, záleží na tom jak velký kus to je a z jaké oceli je nůž... pokud je to třeba jen do 4mm pak bych uvažoval o šmrdlání na lanskym, pokud je to víc, zvážil bych asi návštěvu nožíře poblíž, který na pásovce opraví za 5 minut, co by jinak trvalo hodinu a hodně opotřebovalo brousek..
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Samurai napsal:
Madriguera napsal:

ahoj, záleží na tom jak velký kus to je a z jaké oceli je nůž... pokud je to třeba jen do 4mm pak bych uvažoval o šmrdlání na lanskym, pokud je to víc, zvážil bych asi návštěvu nožíře poblíž, který na pásovce opraví za 5 minut, co by jinak trvalo hodinu a hodně opotřebovalo brousek..

Samurai má pravdu, zkus se poptat jestli nebydlíš poblíž někoho z fóra a na pásovce ti to upraví za chvilku. A popřípadě si to doděláš do finiše sám. Nebo jestli máš pásovku na dřevo tak na ní, s tím, že to trvá delší dobu, ale zase nespílíš ostří. Pokud si na to netroufneš, tak se tu poptej.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/13/2016
Díky za rady. No je to asi fakt malý kousek na Eldrisovi... Já jsem dost netechnický typ, takže bruska nehrozí. Si budu šmrdlat brouskem za krátkých jarních večerů...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum