ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Sun
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/26/2011
Tak zase že mají sídlo firmy jinde než výrobu/kompletaci je celkem normální praxe. Sám jsem v takových firmách pracoval. Ve výše uvedem reklamním rozhovoru uvádí, že si části nechávají vyrábět v různých firmách, byť takové věci předtím nevyráběli. A někde to teda potom kompletují. Pokud to tak je, super:) Akorát nevím proč byl potřeba tak velký vstupní vklad, když vlastně nepotřebují moc stroje atd. jen alokuji materiál subdodavatelům a poskládají, záskladní, odešlou. Že se mladý designer se zkušenostmi z oboru spojil s někým ze zahraničí, když se chtěl postavit na vlastní nohy je pro mne naprosto pochopitelný.
Vlastně by to asi fakt chtělo oslovit přímo je, ať to osvětlí, teda pokud chtějí. Nebo počkat s čím přijde Kraken..
Za mne jsem hrozně rád že se v našem malým rybníčku něco pohnulo a vlastně mi zatím ani nevadí že to není dokonalý.
Že Speltr stojí co stojí je mi fuk, vyrábí toho dostupného dost.
Mrzí mne a odrazuje od koupě fakt, že si tu lidi stěžují na linerlock. To je pro mne jedinej vaznej problém i když s tím nemám osobní zkušenost.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Sun napsal:
Tak zase že mají sídlo firmy jinde než výrobu/kompletaci je celkem normální praxe.

Já jsem o sídle firmy nic nepsal, psal jsem o podílu ve firmě a to je trochu něco jiného. Ale v zásadě máš pravdu, že je to jedno.

Akorát já bych se třeba cejtil tak trochu ponížený, kdybych si na farmářským trhu koupil opravdový 100% český sýr od kozy z Beskyd, která se ve skutečnosti pásla u Spolany Neratovice. Je to jenom o pocitu. Nic víc.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
Vzdyt je to de-ja-vu. Už to tu celé proběhlo, dva lidi z diskuze na knife se tam stavovali a koukali dovnitř přes to sklenenou celni stenu autosalonu a ja jsem mluvil s clovekem, co tam byl tesne pred stehovanim, kdyz tam dělaly úpravy a popisoval mi, jak to tam vypada. Klasicky autosalon, dlazba, kancelare, mensi sklady. Teoreticky tam nejakou lehkou vyrobu, neco jako "sici dilnu" udelat nekde mohli, ale tezkou vyrobu ne. Nekdo dalsi rikal, ze se to vyrabi ne v CZ, ale v EU, snad na trech mistech. To jsou ale drby na vode. Muj tip je, ze je to Designed in Czech republic a Assembled in Moravsky Krumlov. Třeba tři pracovní stoly a tam to skládají + expedice + obchod. Zbytek nekde jinde, treba v CZ, ale jinde, treba i Rumunsko, Polsko, Slovensko.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/19/2014
Tak počkejte, jak to dopadne s vnitřní kontrolou firmy😊. Pokud je to vyrobeny v Číně nebo Uruguayi, Monaku nebo Antarktidě, tak buď si to lidi budou kupovat nebo ne...já sem vždycky přijdu, kouknu, jestli konečně někdo něco napsal o nožích a zjistím, že se tu pořád řeší to samý. Matějka- Čínský agent ve službách ANV a o nějakých zkušenostech s výrobkem pramálo zpráv. Chtělo by to trochu tohle vlákno vyčistit...
Posláno:
Pokročilý
Vždyť ty nože skoro každý má, to je dávno vyřešeno. Teď je kino na téma jak a kde se to vyrábí. Jinak technologická videa z výroby jsou velmi populární, dělají to i někteří nožíři, zrovna včera jsem koukal na japonské kováře a "klempíře". Podle mne takové propagační video udělá i ANV, rád se toho ujmu, dneska jsem celý den natáčel podobné Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
Rieši to knife.cz ,rieši to aj Mikov vo svojej reklame čo som tu zaregistroval.Keby to ANV chcelo dať von,a malo čo dať von,teda tu to pálime z plocháčov a Edo to tu brúsi,akorát Kamil čo vŕta diery je furt zhulený,no je to vnuk vedúceho atď.....Tak to už dávno von dajú.Toto predsa nieje dobrá reklama.Sa asi prevratu nedočkáme.
Vždy je lepšie keď je lepšie.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
FMJ napsal:
Pánové, pánové, pánové.......... Adresa - Pražská 1647, Moravské Buďejovice. Kdo chce, ať si projede stáky mapy.cz, goodle maps atd.. Takové streetview napoví. Je třeba vzít v úvahu dobu pořizování snímkování. Využívejte dostupné informační kanály...

A nebo se koukne na https://www.facebook.com/anvknives/ a ve fotkách to jejich sídlo normálně vyfoceno je.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
xxviktor napsal:
FMJ napsal:
Pánové, pánové, pánové.......... Adresa - Pražská 1647, Moravské Buďejovice. Kdo chce, ať si projede stáky mapy.cz, goodle maps atd.. Takové streetview napoví. Je třeba vzít v úvahu dobu pořizování snímkování. Využívejte dostupné informační kanály...

A nebo se koukne na https://www.facebook.com/anvknives/ a ve fotkách to jejich sídlo normálně vyfoceno je.

Na foto som kukol,dve plachty.žiadna cedula,na baráku ani zmienka.Po tej reklame si na barák nevedia hodiť ANV knives.To je prvé čo firma spraví.Je to moje,tu som.Fakt divné ako všetko.Inak tú oranžovú strenku čo tam majú odfotenú určite vŕtal Kamil,to poznámLaugh
Vždy je lepšie keď je lepšie.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2012
PN napsal:

Ja v tovarne nebyl, ja psal, ze az to pujde tak se tam chystam. Byl tam Pavel Bolf co vim a mozna jeste dalsi... Az mi ANV nabidne termin, ktery se bude shodovat s moji casovou moznosti, zajedu. Zatim vychazim z ddavek materialu, protoze jsem jich postnutych videl vic. Zesem daln690 chybka, jsem na mobilu, videl sem i velkou tabuli elmaxu, kdo si to jen tak objedna, aby neco kamufloval? Docela draha sranda... Ale dost debat, souhlas, ze ukazana plati, tak doufam, ze to bude v brzke dobe

PN, když jsi nebyl v "továrně" jak tedy můžeš tvrdit, že je tam výroba??? Já tam byl a tvrdím, že kovovýroba tam není. Pavlem Bolfem se neoháněj, ten seděl s představiteli firmy, ale ve výrobě nebyl, o tom vím zase já.
Je mi tě tak trochu líto, protože vše co jsi sem dával padá, jak domeček z karet. Jak mám teď věřit testování armádou, vývoji nože ve spolupráci s armádou ČR??? Jak k tomu přijdou chudáci piloti vrtulníků, se zavěšenou půl kilovou kudlu u pasu s malým choilem, nebo nedej bože, si postesknout na symetrii pinů na střence, ale Matějka jim přece vysvětlil, "že to tak má být, protože, to tak má být." Dle jeho logiky. A z dálky v továrně v Mor. Budějovicích se hlasitě směje sice Čech, ale je to pan Němec, který jakož to, "nožířská kapacita" tomu všemu dává punc Czech made a to na 100%.
Prosím Vás, berte to všechno s lehkou nadsázkou. Jde mi jen o to, aby se z lidí nedělali blbci, a řeklo se na rovinu, jak to je.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Mě by zajímalo kde berete to přesvědčení, že je někdo povinen Vám něco dokazovat. To opravdu nechápu.
Posláno:
Pokročilý
Není. Proto to nikdo nevymáhá a jenom se ptá.
Posláno:
Pokročilý
Mě to třeba až tak nezajímá, čistě pro zábavu bych asi sledoval případně situaci, kdy někdo zalže a pak se bude vymotávat. Ve větších firmách se to svede na stážistu, který se vyhodí.
Co mě tedy opravdu zaujalo, je návrh tech otvorů. Zatím jsem potkal opačný extrém, designéři afektovaně ladí každý detail, posouvají logo o milimetr, znovu a znovu mění nějaké poloměry, pokládají to na stůl do protisvětla aj. psí kusy. A pak se vymyslí po pečlivém ladění toto o čem se bavíme a šéfdesignér se směje, jak to vymyslel. Asi k tomu bude nějaká dokumentace, nějaké drafty v DWG s poznámkami a ještě před tím nákresy tuhou - , "zde to bude nelepené na kraji, zde to bude 1mm, zde 2mm od horního okraje a 8mm od spodního.... tento pin bude lízat hranu střenky, tento bude 1mm vedle ní... tak nějak si to představuji. Jestli to vlastní wahabista nebo budhista je mi jedno a s kým se soudí taky. Kdyby na to ty peníze nedal, tak Němec dělá třeba v Sedlčanech roubovací nožík. Všechno co nedostalo investici funguje jako Mikov nebo Mars.
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Tak mi přijde, že absence jakéhokoliv vyjádření kohokoliv z ANV je de facto mlčení, tedy žádná slova - ergo "non verba". Třeba to tak mají postavené schválně. Nedivím se. Ono, vstupovat teď do "diskuze" by asi tak nějak nemělo smysl - vždycky by se našel šťoural, co by chtěl vduchu svých předešlých prohlášení zpochybňovat cokoliv. Možná nereagují proto, že komunikační "boj" proti "keyboard-warriors" je stejně, jako boj proti lidské hlouposti, nekonečný. Oni reagovat vlastně ani nemusejí. Nemají tu povinnost. Což bezpochyby zdejší pranýřující (nezaměňuj s kritizující) vrhače kamenů děsně štve.
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:
Pokročilý
To je jedna z mála věcí co chápu, hobby kluby jsou naprostá marginálie, firmy potřebuji dodat Skansce 300 nožů v dárkovém balení s vygravírovaným logem a ne se bavit s lidima co tri mesice setri na nuz a pak ho meri suplerou a maji tri dotazy do tydne. Dělal jsem pro jednoho výrobce fototechniky a ten měl dokonce na marketingu vyčleněného člověka pro eliminaci funklubů, nejhorsi byly blogy fanousku, to se casto anonymne hnalo pres pravniky, ty fanousky ani nenapadlo, ze proti nim jde ta firma. Nereagovat je ale pro fimy nejefektivnejsi. Vetsinou se to resilo, kdyz ty blogy lezly moc nahoru ve vyhledavani znacky na google, pokud se tady nekdo jenom bavi v diskuzi, tak je zasah 0, nema to zadny vliv a normalni firma ani o tom nevi, od urcite velikosti, ale musi predstirat ze fanousky ma rada a tak se snazi to mit pod kontrolou, snazi se mit v tech klubech sveho cloveka, nebo to bezi na jejich platforme, delaji souteze apod. Maji pak pod kontrolou kauzy jako "proc se mi po update FW seka zaverka" nebo "proc ty srouby nejsou v ose"). AVN zatim nemusi, jsou moc mali a cesky trh neni zajimavy. Je nejak spocitane, ze 3-5% zakazniku (tedy fanousku) dela 90% problemu.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/23/2012
Chtělo by to tu zavřít. Všechny.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/8/2015
FMJ napsal:
Možná nereagují proto, že komunikační "boj" proti "keyboard-warriors" je stejně, jako boj proti lidské hlouposti, nekonečný. Oni reagovat vlastně ani nemusejí. Nemají tu povinnost. Což bezpochyby zdejší pranýřující (nezaměňuj s kritizující) vrhače kamenů děsně štve.

Mě přijde, že tu brečí hlavně poklepávači po ramenou a opakovaně žádají mazání diskuze apod, ne naopak. Debata je pokud vidím vedena (až na výjimky) slušně a k věci. Pokud se někdo na ptá na to, kde se vlastně nože vyrábějí, mají problém s tim, že 100% Made in Czech je většinově vlastněno Arabem, žalujícím ČR, někdo popisuje skutečný průběh reklamace nebo vznese dotaz, jaká je logika křivě umístěných pinů na ručce tak nevidím jediný důvod, proč by to měl někdo někam přesouvat. Tohle už tu jednou bylo. Stejně tak nevidím, že někdo tvrdí něco o povinnosti firmy reagovat. A pokud někomu nevyhovují i kritické ohlasy, tak mu nic nebrání si založit vlastní vlákno Moje pozitivní zkušenosti s ANV a další chvála firmy...Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
Zdenek napsal:
Naopak vůbec nechápu reakce pana Matějky a jeho stahování se do defensivy. Vždyť mu tady většina lidí doslova k...í p..o. Asi to nestačí.

Toto už je dle mého za hranou, očividně tvoje inteligence stačí akorát na šoupání prstu po displeji...NoNoNo
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
Levap napsal:
Beru to zpět, v afektu člověk občas napíše hovadinu.

S každým příspěvkem se lepšíš Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
tpk1001 napsal:
Mě přijde, že tu brečí hlavně poklepávači po ramenou a opakovaně žádají mazání diskuze apod, ne naopak. Debata je pokud vidím vedena (až na výjimky) slušně a k věci. Pokud se někdo na ptá na to, kde se vlastně nože vyrábějí, mají problém s tim, že 100% Made in Czech je většinově vlastněno Arabem, žalujícím ČR, někdo popisuje skutečný průběh reklamace nebo vznese dotaz, jaká je logika křivě umístěných pinů na ručce tak nevidím jediný důvod, proč by to měl někdo někam přesouvat. Tohle už tu jednou bylo. Stejně tak nevidím, že někdo tvrdí něco o povinnosti firmy reagovat. A pokud někomu nevyhovují i kritické ohlasy, tak mu nic nebrání si založit vlastní vlákno Moje pozitivní zkušenosti s ANV a další chvála firmy...Wink

Applause Ok
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/19/2014
Mě nevadí, že se tu píšou různý ohlasy na firmu i kritické, ale vadí mi, že se tu řeší to samý dokola už spoustu stránek (prakticky od počátku), proto sem už nemá cenu, aspon pro mě chodit...nebo spíš by bylo možná lepší založit forum- AVN a tajemství skryté výroby Laugh možná by to bylo napínavější, chtělo by to ještě nějakého investigativního novináře, třeba Pepču HlínuHappy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum