ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Fallkniven I. - kvalita, zkušenosti Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/18/2018
Zkusím to , to mě nenapadlo. Dík
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/25/2013
Dej pak prosím vědět, jak jsi dopadlOk
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/15/2007
Taky mně to zajímáHappy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/11/2012
jorix napsal:
Tak jsem nakonec pořídil TK2 a jsem nadšen!! Ergonometrie, čepel, provedení...paráda! Jediné, co to trochu kazí, je zytel. futro, nůž v něm rachtá. Byl poslední, jinak bych vzal kůži, ale to je detail, který se doladí. Každopádně díky za rady, pomohly mi definitivně se rozhodnout!Ok

... super kožené púzdro do ktorého TK2 pasuje je toto z esee3 http://www.noze-nuz.com/pouzdra/SS03.php , nôž je v ňom aj istený a vyzerá lepšie ako kožené orginál Fallkniven.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/17/2009
Díky chlapy!

Z nože jsem zatím fakt nadšenej, vyhovuje mi jak úchop, délka ručky i její materiál, tak rozměry čepele. Zpracování je perfektní, bez chybičky! V podstatě jsem hledal alternativu za Moru Companion, kterou mám v nerezu a i přes zkoušení hromady dalších nožů jsem ji doposud používal suveréně nejčastějc. Problém ale vždy byl materiál čepele, pokud jsem nůž používal intenzivnějc, musel jsem ho stále dobrušovat. Zápřah třeba při kuchání kaprů na Vánoce byl co do trvanlivosti ostří taky nepraktickej. Pro rybařinu a práci s masem jsou pro mě nerez a plastové pouzdro ideální, ačkoliv to samozřejmě není taková paráda jako třeba nůž s uhlíkovkou s přirozenou patinou, dřevěnou ručkou a koženým pouzdrem. Každej to má jinak, ale mě v tomhle ohledu hygiena přijde důležitá. Takže tady to budu řešit jak píše Tyler, nějakou vložkou. I když, jak se znám, časem přikoupim i to kožené Happy Díky za tip s pouzdrem pro Esee3! Ohl. broušení se pokusím zatím zachovat konvex, ale pokud mi to nepůjde, udělám fazetku, mám taky Lanskýho a s tím je to bez problémů.

Až budu mít víc zkušeností z "provozu", určitě napíšu a přidám i fotky!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/17/2009
Tak jak jsem přislíbil, podělím se o první zkušenost. Táta chytil 2 kapry, tak jsem mu je TK2kou zpracoval. Upřímně - byl jsem nadšený!! Čepel je dostatečně robustní na odříznutí ploutví nebo přeříznutí kostí, ale ccá od třetiny se směrem ke špici zužuje, což je super pro jemnější práci, která tak spolu s "bodavým" profilem umožňuje bez problémů přeříznout žábra při vykrvení nebo vyřezat páteř (jako když se např. připravuje hřbet při filetování). Ocel mě nadchla asi nejvíc, žádné známky ztupení, žádný zoubek, konvex výborně řezivý! Délka čepele tak akorát, neměl jsem pocit, že by byla krátká. Ručka akorát dlouhá (mám radši delší ručku než kratší), ani obalená slizem (schválně jsem jí zaprasil Grin ) neklouže, drží se skvěle! Proběhla i nějaká cibule, dá se díky ostrosti v pohodě, i když kuchyňák to samozřejmě není, ale to jsem pochopitelně ani nečekal.

Takže zatím velká spokojenost, myslím, že jsem udělal dobře, když jsem pro své potřeby zvolil TK oproti F1, i když srovnání zatím nemám. Ohledvá broušení už mám nachystaný špalík s podložkou pod šmirgly ala Milan Matějka, tak snad to nedojebu mrGreen

Ještě jednou díky za rady při výběru, pomohly mi zvolit správně! Ok

jorix vložil tyto přílohy:
tk2.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/30/2017
Včera kúpený, dnes prvý krát v lese.

Mico1300 vložil tyto přílohy:
IMG_20181125_091120.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/15/2013
Ahoj já se s fallknivenem zatim spokojeny mam je uz 8 let teda s včetně vyměn modelu za jiný atd.celkově sem spokojenej teda až na ty levný modely ty pouzdra to je hnus

sep01 vložil tyto přílohy:
20170704_181031.jpg.jpg
20170704_180909.jpg.jpg
20160822_163519.jpg.jpg
20160822_163248.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Kůže je holt kůže, prirodni materisli vzdy vypadaji lepe nez dnesni moderni uměliny...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/15/2013
Johny22 napsal:
Kůže je holt kůže, prirodni materisli vzdy vypadaji lepe nez
dnesni moderni uměliny...

Souhlasim máme to hozený stejným směremOk
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/15/2017
Dnes jsem poridil tohodle malyho fesacka. Tak si na sebe trochu zvykame. Co jsem zatim zjistil: Paradne nabrouseny uz od vyrobce. Takhle ostry tovarni nuz jsem jeste nemel. Hladce holi, papir obycejny I casopisovy kraji jedna basen. Moc pekne kozene pouzdro se zavesem a takove pidi zytelove do kapsy nebo I na krk (I kdyz k tomu se stavim trochu skepticky). Nuz sam vypada proste uzasne. Je to krasavec. Jsem zvedavy I na tu Lam Cos ocel...

Frozenstain vložil tyto přílohy:
IMG_20190316_171748.jpg.jpg
IMG_20190316_171810.jpg.jpg
IMG_20190316_171927.jpg.jpg
IMG_20190316_172001.jpg.jpg
IMG_20190316_172044.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/23/2010
Ahojte. Má tu niekto noze z edície F1, S1, alebo A1 PRO? Zaujímali by ma nejaké poznatky z praxe, napr. porovnanie ocele lam cos oproti lam vg10 v teréne, ako je na tom výdrž ostria, sekanie atď. Držal som v ruke S1 pro a celkom ma zaujal, len dosť ma ťažisko na čepeli...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/7/2013

Undertaker vložil tyto přílohy:
IMG_20190519_125610.jpg.jpg

Busse Fanatic , Infidel , SOG Collector
Posláno:
Štamgast
Krása 👍👍
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Já si nejdřiv myslel, že jeto Bark River Laugh ale vážně moc pěknej nůž, přijemná změna od sice velmi funkčních termurundu na něco líbivějšího.
Posláno:

Pokročilý
Já jsem hodně na tu estetiku, u mě ve sbírce žádnou moru v plastu nenajdeteLaugh
Posláno:

Štamgast
Estetika je dobrá, Mora za 300 je sice ne mkc pěkná, ale udělá hooodně práce. Nadruhou stranu bych ji určitě nemèl vystavenou ve sbírce, to vážně ne Laugh

Co je to vlastně za model?
Posláno:

Pokročilý
Je to F1 pilot survival knife speciální verze s micartou a VG10 laminátem.
Posláno:

Štamgast
Super, díky za info. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2014
Hmmm...ta cenovka je teda pekna supa....Angry
Uživatelé v tomto tématu