ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ELMAX - PM 170 - X170CrVMo18-3-1 Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/10/2012
Dopátral se už někdo do čeho je to "balenej" Elmax? Nedavno se mi dostal do ruky nůž s leptaným povrchem a ta vrchní vrstva zůstala výrazně lesklejší a hlavně byla podleptaná a to tolik že o ní nehet zadrhával Confused takhle vypadá ještě nezakalený elmax a to cosi na povrchu, jde mi o to jestli je to vůbec kalitelný nerezový materiál, jestli někdo už náhodou nevznesl dotaz na výrobce, abych se neptal v jednom týdnu jako desátý a zbytečně je nes... Happy

Meiming vložil tyto přílohy:
20170519_170700.jpg.jpg

Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
ahoj,
riesil som to par tyzdnov dozadu s obchodakom od dodavatela. elmax sa dodava so zbytkami nerezovej kapsule (nekalitelnej) v ktorej je homogenizovany a nasledne rozvalcovany. ale s takouto hrubou vrstvou urcite nie. ale aj tak je doporucene povrch brusit.
Posláno:
Štamgast
bearpaw napsal:
ahoj,
riesil som to par tyzdnov dozadu s obchodakom od dodavatela. elmax sa dodava so zbytkami nerezovej kapsule (nekalitelnej) v ktorej je homogenizovany a nasledne rozvalcovany. ale s takouto hrubou vrstvou urcite nie. ale aj tak je doporucene povrch brusit.

Díky tak nějak jsem si to myslel, až na to nekalitelný čímž mi odpadá zjišťování co přesně to je za materiál.
Ta vrstva je tlustá uplně normálně, jen je to focený na elmaxu tlustém jen 2,5mm a výbrus je pod hodně malým úhlem, proto je to tak hezky vidět a fotil jsem to, navíc jsem to trochu vytáhnul chloridem aby to šlo tak pěkně vyfotit i v garáži mobilem.
(Zajímalo by mě jakou technologií je dělaná RWL, ta žádnej obal kvůli válcování nemá, nebo aspoň při dodání tam už není.)
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Vedel by niekto porovnať RWL34 s Elmaxom.

Myslím uživateľských vkastnostiach.

- výdrž ostria
- vyštrbovanie ostria
- koroziodolnosť
- brúsiteľnosť
- pružnosť
....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
tazko povedat... zle spracovany elmax bude urcite horsi ako dobra rwl... a naopak Happy
z jedneho zahranicneho fora:
Elmax is a better steel. Its tougher and more stain resistant ( not that RWL isn't tough or have good stain resistance). RWL is 1st generation powder steel, Elmax is 3rd gen.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/26/2015
Meiming napsal:
Dopátral se už někdo do čeho je to "balenej" Elmax? Nedavno se mi dostal do ruky nůž s leptaným povrchem a ta vrchní vrstva zůstala výrazně lesklejší a hlavně byla podleptaná a to tolik že o ní nehet zadrhával Confused takhle vypadá ještě nezakalený elmax a to cosi na povrchu, jde mi o to jestli je to vůbec kalitelný nerezový materiál, jestli někdo už náhodou nevznesl dotaz na výrobce, abych se neptal v jednom týdnu jako desátý a zbytečně je nes... Happy

presne ako pisal matus
vseobecne plati pre plechy , valcovane vzdy min 0,3 dole , je to bordel po valcovani
hardcore never dies ! bd_knives@instagram
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Dido napsal:
Vedel by niekto porovnať RWL34 s Elmaxom.

Myslím uživateľských vkastnostiach.

- výdrž ostria
- vyštrbovanie ostria
- koroziodolnosť
- brúsiteľnosť
- pružnosť
....

Svojho casu tu dost vyrabal noze z RWL-ky Zdenek Stor. Opytaj sa jeho, on by ti asi najlepsie vedel odpovedat.

Tu je jeho galeria:

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=494&p=85
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/2/2015
Mám jeden starší dělaný nůž z RWL a Enzo Trapper z Elmaxu. Při běžném použití, jsem nezaznamenal žádný rozdíl. Přiznávám ovšem, že tyto nože používám pouze k řezání, krájení, ořezávání, stahování a vyvrhování. Nesekám, nepáčím a pod. Když se mi stalo, bylo to se značným časovým odstupem, takže žádné bezprostřední porovnání, že jsem některý z nich neočistil od barvy, tak oba flekatěly podobně, ale žádná rez. Pouze tmavší fleky.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/2/2014
Ahoj, mám dotaz na proušení (leštění) elmaxu. Poradí mi prosím někdo? Mám zakalené čepele a teď je na řadě leštění. Mám jednorychlostní pasovou brusku. Rychlost pásu 22m/s. Nemůžu hnout s tou šíleně tvrdou vrstvičkou. I nový pas Norton ji spíše hladí než obrušuje. Je potrěba menší rychlost? Nebo kde je zakopaný pes? Děkuji za případné rady.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
jenda7 napsal:
Ahoj, mám dotaz na proušení (leštění) elmaxu. Poradí mi prosím někdo? Mám zakalené čepele a teď je na řadě leštění. Mám jednorychlostní pasovou brusku. Rychlost pásu 22m/s. Nemůžu hnout s tou šíleně tvrdou vrstvičkou. I nový pas Norton ji spíše hladí než obrušuje. Je potrěba menší rychlost? Nebo kde je zakopaný pes? Děkuji za případné rady.

Zakopany je v tom ze ta vrstva sa dava dole pred kalenim , ale ide to aj po kaleni akurát sa narobis jak otrok , ale o to lepsie a dlhsie si to budes pametatLaughLaugh a uklidnim ta nejsi urcite sam co na to prisiel az po kaleni. Rychlost pasu je ok. Teda ja brusim len na 3M "cubitronoch a trizaktoch"ale aj ten norton to musi brusit , ale " šíleně tvrdou vrstvičkou" preblafni 80-60 ne 400 aby si ju narusil
Posláno:
Pokročilý
Nemůžu to dostat už z hotového výbrusu. Nemám na mysli tu válcovanou vrstvu. (Je to kálený v klasické peci, ne vakuovce)
Posláno:
Štamgast
Co tam máš za vrstvu? Kalí se v ochranné atmosféře nebo vakuu a to co tam zůstane to očouzení jde dolu ručně šmirglem P1000
Posláno:
Pokročilý
Díky pánove. No myslel jsem, že na to bude nějaký fígl. Zkusím to jak píšeš.
Posláno:
Pokročilý
Právě to očouzení nejde dolu. Před kalením je to obroušený 60tkou. Když už se přes to dostanu, tak už se to leští celkem dobrě.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Máš k tomu dat rovnou fotku, pak bude jasný o co Ti jde.
Právě proto, aby s tím nebylo tolik práce po kalení, se to kalí ve vakuu a většina lidí to dobrušuje skoro na finiš před kalením. Teď se holt musíš smířit s tou pakárnou při broušení.
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:
Pokročilý
Teď už to posílám na vakuovku. Jen mi zbylo pár starších čepelí s kterými si chci teď nějak poradit. Zatnu zuby a dam se do toho. Všem děkuji za rychlé reakce.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
No len ked si kalil v klasickej peci , tak aj tam sa da pouzit ochranna folia ,lebo inac ti za 20-30 min na kal. teplote bez ochrany vzniknu opali jak prasa a to je to co nejde dole len tak Lebo ak si to cele obrusil tak pokial ti nevznikli nove "opaly " (ako ti asi vznikli) tak to musi ist Ako pise Meiming po kaleni v vakuavce to ide dole 1000 . Ja kalim doma vo folii, a noz len zosedne poprípade su na nom hlavne u spicky take nafialovene fliacky kde bol zbytok kysliku,tie 1000odstranitelne v poho . Ja mam cely noz do kalenia obruseny min trizactA30 co je 600"zrno.
Posláno:
Pokročilý
Toto jsou pro mne velmi cenné informace. Musím se přiznat, že ikdyž to posílám na vakuové kalení, mám to obroušené jen 60tkou. Ješťe jednou mockrát děkuju.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum