ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kershaw Zero Tolerance Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 6/7/2014
Gratuluji k té 0850ce. Moc krásný nůž
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
0850CF jsem díky Tomovi (Wolfes) mohl ráno prohlédnout a vzít do ruky.
Upřímně, to je tedy velká paráda. Ok
Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
To určite je Ok

kilosunky vložil tyto přílohy:
56842865_10218056945391707_5278697463153164288_n.jpg.jpg
IMG_20190408_080110_01.jpeg_big.jpg.jpg

In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/30/2017
0850tku som mal dá sa povedať dávno, vtedy to bol diskutabilný nôž, nikto nevedel, či je tak pekný, alebo tak škaredý, ale s odstupom času je to asi jediné zero, ktoré by som kúpil znova.

Mico1300 vložil tyto přílohy:
IMG_20180512_131801.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Pánové, nemáte někdo z okolí Hradce a/nebo Jičína na okouknutí ZT0095BW? Případně někdo z větší dálky nebyl by ochotný mi ji na pár dní poslat (náklady na poštu uhradím)? Potřebuji hlavně zjistit, jestli se mi bude dobře otvírat, u některých ZT s tím mám problém. Nechce se mi objednávat naslepo.
"Thin is sharp."
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/2/2014
Ahoj Tylere
ZT0095 je zde neprávem opomíjený nůž.Vlastním ho rok a půl k naprosté spokojenosti.
Co se týče otvírání - má jemný až "máslový" chod.Myslím že ho můžeš bez nejmenšího
váhání a obav objednat.
Posláno:

Štamgast
Díky za reakci, o hladkosti chodu nepochybuju, problém je v tom, že některé framelocky si "přichytávám", tj. prstama tlačím na framelock, čímž vytvářím větší tlak na detent, a kvůli tomu mi pak čepel nejde odjistit. Jde sice přizpůsobit polohu prstů (například dávat je víc na klip nebo čistě na neframelockovou část střenky), ale v mnoha případech mi to pak přijde kostrbaté a neintuitivní. Mám prostě rád, když sáhnu do kapsy a kudlu bez přemýšlení otevřu, u pár ZTček (např. 620+630, 456, 452) a framelocků jiných značek mi to právě nešlo.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Tyler napsal:
Díky za reakci, o hladkosti chodu nepochybuju, problém je v tom, že některé framelocky si "přichytávám", tj. prstama tlačím na framelock, čímž vytvářím větší tlak na detent, a kvůli tomu mi pak čepel nejde odjistit. Jde sice přizpůsobit polohu prstů (například dávat je víc na klip nebo čistě na neframelockovou část střenky), ale v mnoha případech mi to pak přijde kostrbaté a neintuitivní. Mám prostě rád, když sáhnu do kapsy a kudlu bez přemýšlení otevřu, u pár ZTček (např. 620+630, 456, 452) a framelocků jiných značek mi to právě nešlo.

Já měl tenhle problém u Kizer Matanzas, absolutně mi to nesedélo, čim víc sem se snažil kudlu otevřit, tim víc mi to nešlo, moc jsem ho chtěl, ale nedělalo by to dobrotu...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/10/2018
Tyler napsal:

Kvůli tomu co popisuješ jsem dal 095 pryč. Mám s tím o čem píšeš obecně problém u všech značek a vždycky mi to pokazí chuť z nového nože. Přitom třeba 562 otevírám v pohodě. Takže je to vždycky nákup v duchu pokus x omyl.

Myslím, že problém 095 je v tom, že je to poměrně vysoký a hodně placatý nůž. On se vlastně i tak nějak divně drží. Těžko to popsat. Možná je to mýma rukama. Happy

Každopádně je to pěkný nůž a je velká škoda, že mi nesednul.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Tyler napsal:
Pánové, nemáte někdo z okolí Hradce a/nebo Jičína na okouknutí ZT0095BW? Případně někdo z větší dálky nebyl by ochotný mi ji na pár dní poslat (náklady na poštu uhradím)? Potřebuji hlavně zjistit, jestli se mi bude dobře otvírat, u některých ZT s tím mám problém. Nechce se mi objednávat naslepo.

Tylere, nebudeš v Praze? 95 mám.
Láďa
Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Štamgast
Láďo, díky za nabídku, ale bohužel se do Prahy jen tak nedostanu.

Jinak poznámka bokem - třeba Matanzas od Kizeru mi taky nešel vůbec otvírat, a to jsem se na něj hodně těšil. Prostě jak kudlu bez přemýšlení neotevřu, nemůžu ji mít.
"Thin is sharp."
Posláno:

Pozorovatel
Mohl by mi někdo znalejší vysvětlit jaký je rozdíl mezi modely ZT 300 a ZT 301?

Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
janm napsal:
Mohl by mi někdo znalejší vysvětlit jaký je rozdíl mezi modely ZT 300 a ZT 301?

Díky

Iba farba..
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Pozorovatel
Díky. Zjistil jsem, že na 301 ještě chybí taková ta kulatá věc u framelocku, která nevím na co je.

viz obrázky

https://www.bladehq.com/item--Zero-Tolerance-0300BW-Knife--18067
https://www.bladehq.com/item--Zero-Tolerance-0301--3139
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/7/2014
Ta "kulatá věc" jak píšeš, slouží k tomu, aby se nedal přetlačit framelock. U novějších modelů 030X kde je ocelová dosedací vložka framelocku je to řešeno tak, že ta vložka má uvnitř takový kovový výstupek, který se zapře o nepohyblivou část titanového rámu a zabraňuje přetlačení. Tudíž ta "kulatá věc" je timto nahrazena.
Posláno:

Pozorovatel
Diky za osvetu a vysvetleni.
Napada me tedy jestli se da jednoznacne rici ktere z techto dvou reseni je lepsi?
Posláno:

Štamgast
No vzhledem k zomu, že ZT prešlo na verzy s vložkou na framelocku, tak bych rekl, ze toto, jinak by to asi nepredělávali.
Toje teda aspoň muj postreh.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
janm napsal:
Diky za osvetu a vysvetleni.
Napada me tedy jestli se da jednoznacne rici ktere z techto dvou reseni je lepsi?

řekl bych že lepší je ten kterej seženeš v super stavu za malý peníze Happy
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pozorovatel
Johny22 napsal:
No vzhledem k zomu, že ZT prešlo na verzy s vložkou na framelocku, tak bych rekl, ze toto, jinak by to asi nepredělávali.
Toje teda aspoň muj postreh.Happy

Ano. To dava smysl. Divim se ze na to jeste neprisel treba Hinderer Happy
Posláno:

Štamgast
Vseho dočasu, třeba se taky dočkáme Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum