ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 3/3/2019
asi jo Grin

K3nny vložil tyto přílohy:
mora.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/18/2018
Hodně dobré, ty jsi dobrý grafik Ok
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/18/2018
purschack napsal:
Sem tu jediné co si hraje?

Hodně dobré, ty jsi dobrý grafik Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
purschack napsal:
Sem tu jediné co si hraje?

nie si.. Happy

traffic_juzz vložil tyto přílohy:
IMG_20190716_201836.jpg.jpg
IMG_20190716_202540.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/26/2008
Mora Concept store starsie kusky + mora outlet store

petoanto vložil tyto přílohy:
20190716_212115.jpg.jpg
20190716_212131.jpg.jpg
20190716_212146.jpg.jpg
20190716_212201.jpg.jpg
20190716_212215.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Chlapi klobouk. Dolů před vama.. Me Pokusy jsou proti vám jen dětskou hrou..

purschack vložil tyto přílohy:
IMG_20190716_212946.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
petoanto napsal:
Mora Concept store starsie kusky + mora outlet store

Nevie niekto do kedy sa vyrábali Mory Scout s plechovou pätkou?

Mimo vložil tyto přílohy:
20190716_212131_jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Plastove putka. Ach.
Toto bude lepsie Happy

petoanto vložil tyto přílohy:
20190720_100604.jpg.jpg
20190720_100708.jpg.jpg
20190720_100726.jpg.jpg
20190720_100743.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
super zaves Peto! Tu moje hratky s morou..Grin

traffic_juzz vložil tyto přílohy:
IMG_20190720_161952.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/31/2012
Ahoj, nedalo mi to a vybírám svou první Moru/ Mory. Nikdy se mi nelíbily, ale zdá se, že za ty peníze jsou opravdu super a pokud by se jim náhodou něco stalo, není to taková ztráta. Navíc se dá vcelku snadno upravit ručka a tak dál...
Jak velký rozdíl je mezi nerezem a uhlíkem. Slyšel jsem na za studena válcovaný nerez vcelku chválu, ale vyplatí se ta "bezúdržbovost"? Zatím koukám spíše po uhlíku, patina mi nevadí, ale nedá mi to spát. Podělíte se o nějakou osobní zkušenost?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
http://www.purschack.estranky.cz/

Svyho času sem. Se je snažil popsat 🤫😉🔪 Bejku
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
PurshackOk Ok Ok super čítanie!a výborné recenzie!dik.
Posláno:

Pokročilý
Bejk napsal:
Ahoj, nedalo mi to a vybírám svou první Moru/ Mory. Nikdy se mi nelíbily, ale zdá se, že za ty peníze jsou opravdu super a pokud by se jim náhodou něco stalo, není to taková ztráta. Navíc se dá vcelku snadno upravit ručka a tak dál...
Jak velký rozdíl je mezi nerezem a uhlíkem. Slyšel jsem na za studena válcovaný nerez vcelku chválu, ale vyplatí se ta "bezúdržbovost"? Zatím koukám spíše po uhlíku, patina mi nevadí, ale nedá mi to spát. Podělíte se o nějakou osobní zkušenost?

Ahoj
Prelistuj trochu vlakno. Si na zaciatku krasnej cesty osobnym zazitkom. Najprv si kupis jednu Moru. Neskor si zo zvedavosti kupis inu. Potom budes chciet vyskusat dalsiu. Posilneny pozitivnym objavom budes pokracovat. Material, hrubka, rozne rucky, tvary, dlzky... vzhladom k nizkej cene si ich casom postupne nakupis viac. A budes tam kde sme my vsetci "zacarovani zufalci". Vylety do prirody si budes planovat tak aby si si vzal so sebou noz. Co je horsie, nebudes sa vediet rozhodnut ktory si mas vziat. Najnovsi ? Oblubeny ? Neoblubenemu budes chciet dat este sancu. Budes si ich nakoniec bravat vela.
Tolko v skratke co ta caka. Ja by som sa zase chcel poradit od starsich a skusenejsich ako z toho von ? Len sa bojim, ze ti co su z toho uz von sem uz nechodia.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/31/2012
Díky za reakce.
Purschack- Pěkné recenze, ale vychází mi z toho, že potřebuju úplně všechny :D.
Petoanto- Přečetl jsem všech 242 stránek nebo kolik jich teď je, ale nějak jsem nenašel uspokojivou odpověď na mou otázku, jestli se nerez se svojí bezúdržbovostí přiblíží řezivosti a výdrži ostří uhlíku. Zatím to vypadá, že koupím nějaké 2 Mory "na zkoušku" Happy .

Jinak pro info- na shopu https://www.balistas.cz/ mají do zítra poštu při nákupu nad 300Kč zdarma a pár Mor tam taky mají.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Já šel do uhliku a nelituju, zkoušel jsem Companiona v uhliku a nerezu a uhlik byl lepsi.

Tady moje povidani, třeba ti pomuze :)

https://m.youtube.com/watch?v=n7irhhZ89RI
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/24/2018
To Bejk. ja na nerez vs uhlik sel pres basic 511 a 546. Na toolstore.cz nebo direct-onlin.cz je sezenes kolem 100Kc za kus... Na rezani do dreva nosím uhlik a na jidlo nerez Grin . Presne jak píše Petoanto Mory se utešene schazeji a je z ceho vybirat. Když resim váhu a chci pevnej nuz tak často nerez nosím fiskars s dutou ruckou.
Posláno:

Štamgast
Bejk napsal:
Díky za reakce.
Purschack- Pěkné recenze, ale vychází mi z toho, že potřebuju úplně všechny :D.
Petoanto- Přečetl jsem všech 242 stránek nebo kolik jich teď je, ale nějak jsem nenašel uspokojivou odpověď na mou otázku, jestli se nerez se svojí bezúdržbovostí přiblíží řezivosti a výdrži ostří uhlíku. Zatím to vypadá, že koupím nějaké 2 Mory "na zkoušku" Happy .

Jinak pro info- na shopu https://www.balistas.cz/ mají do zítra poštu při nákupu nad 300Kč zdarma a pár Mor tam taky mají.

uprimne...pri beznom pouzivani rozdiel v rezivosti a vydrzi medzi uhlikom a nerezom nezistis...uhlik je mozno trocha huzevnatejsi..ak si vela okolo vody, nozik bude casto mokry, alebo budes kuchat ryby, krajat zeleninu zober si nerez, ak nie a mas rad patinu vezmi si uhlik...alebo teda vezmi si obe a sprav si vlastny nazor....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
petoanto napsal:
Ja by som sa zase chcel poradit od starsich a skusenejsich ako z toho von ? Len sa bojim, ze ti co su z toho uz von sem uz nechodia.

Som sotva starší a isto nie skúsenejší, no povedal by som, že kľúčom k únikovemu východu je práve nechodiť sem. A ani nikam inam s podobným obsahom. Odstrihnúť knife, bladeforums, zakázať nožové odporúčania na instagrame, youtube a vystúpiť z fejsbukových skupín.

Aspoň tak sa mi to javí. Vždy, keď zájdem na knife, pristihnem sa, že zrazu súrne potrebujem akýsi nôž, o ktorého existencii som 20 min dozadu ani nevedel. Na knife som sa zaregistroval tiež len preto, že som veľmi túžil po woodlore od Škrobáka a chcel som ho vymáknuť za dobrú cenu v inzercii. Dnes ho mám, ale za plnú cenu priamo od Gerda .... A k tomu ďalších 50+ iných nožov, ktoré sa nabalili cestou.

Na začiatku bol dobrý nôž pre mňa len prostriedkom k celostnejšiemu prežívaniu pobytu v prírode, k radosti z vytvorenia niečoho užitočného z materiálov voľne dostupných. Teraz je 'nôž' cieľom sám o sebe a čučaním na nože na obrazovke/displeji trávim omnoho viac času, než v lese ich používaním. red face
Abstinujúci nožoholik v recidíve
Posláno:

Pokročilý
Ctihor napsal:
petoanto napsal:
Ja by som sa zase chcel poradit od starsich a skusenejsich ako z toho von ? Len sa bojim, ze ti co su z toho uz von sem uz nechodia.

Som sotva starší a isto nie skúsenejší, no povedal by som, že kľúčom k únikovemu východu je práve nechodiť sem. A ani nikam inam s podobným obsahom. Odstrihnúť knife, bladeforums, zakázať nožové odporúčania na instagrame, youtube a vystúpiť z fejsbukových skupín.

Aspoň tak sa mi to javí. Vždy, keď zájdem na knife, pristihnem sa, že zrazu súrne potrebujem akýsi nôž, o ktorého existencii som 20 min dozadu ani nevedel. Na knife som sa zaregistroval tiež len preto, že som veľmi túžil po woodlore od Škrobáka a chcel som ho vymáknuť za dobrú cenu v inzercii. Dnes ho mám, ale za plnú cenu priamo od Gerda .... A k tomu ďalších 50+ iných nožov, ktoré sa nabalili cestou.

Na začiatku bol dobrý nôž pre mňa len prostriedkom k celostnejšiemu prežívaniu pobytu v prírode, k radosti z vytvorenia niečoho užitočného z materiálov voľne dostupných. Teraz je 'nôž' cieľom sám o sebe a čučaním na nože na obrazovke/displeji trávim omnoho viac času, než v lese ich používaním. red face

Fusgal vyzera, ze ma na diagnozu nejake kvapky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/8/2008
Tak stařičká Mora Eriksson dostala nový kabátek. Nevěděl by někdo kdy se asi vyráběla, tenhle typ s rukojetí z tvrdého plastu( bakelitu) jsem nikde nedohledal.

Judos vložil tyto přílohy:
P1030227.JPG.jpg
P1030228.JPG.jpg
P1030229.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum