ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sissipuukko M 95 Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 4/30/2006
Ahoj, pokud má někdo možnost porovnání, mohl by shrnout výhody a nevýhody koženého a plastového (ne kydexového) pouzdra? Kůži úplně nemusím kvůli navlhání (zvlášť u nože z uhlíkovky; ano, můžu to pouzdro navoskovat, ale dovnitř se pořádně nedostanu), ale ty "uši" na závěs u plasťáku mi připadají trochu chatrné. Už se mi stalo, že jsem pouzdro s nožem někde vzpříčil o strom, skálu nebo tak - a nerad bych pak Sissinu hledal někde v rokli :) Pocitově mi překvapivě k tomuhle noži asi sedí spíš kůže.
Za každou reakci díky.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/28/2018
Zdravím před měsícem mi přišel M95 v plastovém pouzdře zpracování je pěkné ty oka na pozdru jsou možná maličko slabší ale na nůž o váze 200g dostačující . To západkové gumové kolečko je opravdu dobrej nápad krásně to chodi a nůž to pěkně drží .
Co se týká nože simetrie ostří a nějakého přehřátí u špičky po broušení jsem si nevšimnul vše je v pořádku.
Je to povedený nůž v jednoduchosti je krása to pouzdro je taky fajn snad jen ten nylonový úvazek je trochu nedotaženej
Posláno:
Začátečník
Fotka pro srovnání

Kuba19 vložil tyto přílohy:
IMG_20190303_191903_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Dve videá o novej M95 z 80crv2.

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/7/2013
Ahoj, po letech jsem zakoupil novou M07, za 9 let 4. Sissina a za sebe musím říct, že s novou verzí jsem dost spokojený. V první řadě mě překvapilo zlepšení celkové kvality zpracování- souměrný výbrus, špička nepřipálená, žádné prasárničky- moje předchozí kousky jich byly plné. Žebrování na spodku rukojeti mě dře furt stejně, futrál je stále stejně nekompaktní. Nicméně pro mě pořád jeden z nejlepších blbuvzdorných nožů, co přežije apokalypsu....snad i bez té parciálky.

Ondřej B. vložil tyto přílohy:
IMG_20190617_200317.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
...upřímně nemám tyhle testy rád, ničení věcí a vyhazování peněz, ale nějak mi to prostě nedalo vyzkoušet, co nová verze M07 snese. A vydrží toho fakt hodně- stupačka, páčení, mlácení kladivem....je to neskutečná houžev i bez parciálního kalení- pruží, nevyštipuje, špička vydržela fakt prasárny- zlomení fakt při síle mezi betony. Za mě opravdu nezmar....jen si musím objednat novou, ale tenhle kousek za to stojí.

IMG_20190623_152141.jpg.jpg
IMG_20190623_150728.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
...a už vstává z popela.

IMG_20190623_220131.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Zdravím a musím potvrdit to co se píše na demnou je to opravdu nezmar vlastním verzi M95 v plastovém pouzdře před několika týdny prodělal 7dení čundr .
Používal jsem jej na všechny práce
Krájení potravin k vaření , sekání větví , dokonce ke štípání tloukem kterého nejsem žádný fanoušek .
A prošel tím vším dáse říct skvěle a to jediné slabé místo je sekání vzhledem k jeho váze se nedá čekat žádný velký výkon .
Je to takový univerzální lehký nůž .
Výdrž ostří nože mě taky mile překvapila vlastně se za sedum dní používání neztupyl .
Mám docela dost nožů ale tenhle mi čím dál víc přirůstá k srdci
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/30/2015
Je to držák 👍

bouny vložil tyto přílohy:
IMG_20190810_180136.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
No jo, ale ta dýlka čepele. Krapet kratší by byla OK.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
miloslav.zítek napsal:
No jo, ale ta dýlka čepele. Krapet kratší by byla OK.

A M07 jsi nezkoušel? Ta má všechno úplně stejně, jen ta čepel je kratší, něco pod 13 cm.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2018
M95 celková délka 28cm, čepel 15cm
M07 25,5/12,5 Wink

marin996 vložil tyto přílohy:
11824a.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Zaujímalo by ma, ako sa správa čepeľ bez toho teflonu. Myslím tým chytanie líšky, či korózia. Hlavne ak tým spracovávame potraviny. Na tej fotke od Bounyho vyzerá dobre.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum