ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Vôbec nie je namieste sa nejak podceňovať. Vyzerá to dobre, remeselne spracované, ako má. A tá kabelka nie je nič pre začiatočníkov.Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/19/2014
To TWitko pěkná práceApplause A přihodím peněženku .

smirk vložil tyto přílohy:
DSC_5885.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/21/2011
kurna...ty kabelky jsou sik...jako sikezni....moc pekny...jses machrOk
lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/31/2013
Pánové díky všem za pochvalu .. a dovolil bych si jeden dotaz.

Hraju (no spíš zkouším) si s holstry a docela mě morduje vysekávání děr na opasek - ano nemám onen "oblong punch" (oválný průbojník, nebo jak se to v češtině jmenuje). Vím, že to jde udělat pomocí kulatého děrovače a řezátka nebo dláta, ale upřímně, moc mi to nejde. Nějak tam ty díry nakonec domastím, ale je to často nejslabší bod celé práce. Což je škoda. Tak mě napadlo, že si ten průbojník i koupím, jenže ouha .. Tandy Leathers má největší délku 3,8 cm, což mi přijde málo ... rád bych díry na opasek 4cm a navíc ty díry často umísťuju zešikma, tož bych potřeboval ještě víc .. klidně i 4,3 - 4,5cm díru (jako délka, šířka nějakých 8mm asi). A takový jsem prostě nikde ke koupi nenašel.

I na US fórech se s tím, zdá se mi, trochu bojují .. a hodně jich používá zakázkově udělaný. V podstatě naostřená trubka patřičného průměru, zploštěná tak, aby vyšel požadovaný tvar/díra/rozměr. Nápad dobrý, ale tohle už není práce pro mě na doma.. to chce někoho kdo to umí se železem. A to já nejsem. Ale tady okolo je to samý kovář ... tak mě napadlo, že by třeba...

No, nemáte konkrétní tip na někoho, s kým by se šlo domluvit? Případně kam do fóra ten dotaz položit .. trochu se zde ztrácím a nechci plevelit někde, kde to nemá co dělat. Díky moc předem

TW
Posláno:
Začátečník
Tak v podstatě ruším svůj předchozí příspěvek ... děrovač už jsem získal. Není teda úplně ideal - délka 4.5cm sedí, ale je o nějaký milimetr dva užší než bych rád, ale to se dá už pořešit. Nicméně, kdyby se tu přeci jen nějaký ochotný kovář našel ... ještě bych měl nějakou ideu na jeden/dva děrovače, ne úplně standardní .. tak se stačí ozvat ..

No a když už píšu .. tak můj úplně první holstr. "Pancake", sweatshield (ochrana proti potu), zpevnění vzadu i vepředu, sklon 15stupňů dopředu .. pro CZ75/9mm. Jako není to úplně dokonalý, ale na to, že je můj první, včetně návrhu/střihu je překvapivě funkční - zbraň drží, nekvedlá, nevypadává, vyndává se pohodlně. V podstatěOK - to, co se mi na něm nelíbí, jsou nějaké moje nápady, pokusy, testy .. dělané úmyslně a prostě ne vše dopadlo jak jsem chtěl (ale třeba si toho někdo ani nevšimne Happy ) A zase jsem chytřejší ... Happy))

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
Paráda Ok
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Kolega z práce by potřeboval ušít kožený řemínek na hodinky. Pár jsem jich tady na fóru viděl, ale teď to nemohu najít. Poradíte někoho, prosííím ?
... a to vše nařízením Evropské hnůjblije :-)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
Strom napsal:
Kolega z práce by potřeboval ušít kožený řemínek na hodinky. Pár jsem jich tady na fóru viděl, ale teď to nemohu najít. Poradíte někoho, prosííím ?

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=7609&p=71

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=43300&p=27

alebo :

https://www.brasnarstvitlusty.cz/

https://www.strapshop.cz/

https://www.pavelhlavka.cz/?fbclid=IwAR2Zp1qTD_bXlkiq1btR7UnPvEFTw8BBkzXElPpSh8q_Vwp6aPm3Wkuby_s
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Strom napsal:
Asi dražší varianta: http://www.sima-prague.com/
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Děkuji Vám za odkazy Admire

Dám sem fotku pouzdra, které jsem měl na ZT0300-ku. Teď tak nějak zeje prázdnotou.
Vyráběla ho paní, co má krámek se svými koženými výrobky, kousek od našeho baráku.

Strom vložil tyto přílohy:
jkhbrficsbrivjejgv.jpg.jpg
jkmjghj.jpg.jpg
htrh.jpg.jpg

... a to vše nařízením Evropské hnůjblije :-)
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/22/2017
Žena měla narozeniny, a už půl roku se připomínala, že by chtěla obal na čtečku... Strašná práce s tím.

deight vložil tyto přílohy:
res3_IMG_20190728_193426.jpg.jpg
res4_IMG_20190728_193459.jpg.jpg
res1_IMG_20190728_193541.jpg.jpg
res2_IMG_20190728_193520.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
deight napsal:
Žena měla narozeniny, a už půl roku se připomínala, že by chtěla obal na čtečku... Strašná práce s tím.

Zak to je hodně pěkně udělanýAdmire
Je to boj
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/26/2011
Strom napsal:

Možná jsi viděl i něco co jsem postoval já .

www.krojzl.com
Posláno:

Štamgast
deight napsal:

Avšak výsledok stojí za to.Ok
Posláno:
Začátečník
deight ... ten obal na čtečku moc pěkný Ok ...

no taky něco přihodím .. pokračuju ve svých experimentech s holstry. Tentokrát revolver a holstr typu "Avenger" Opět komplet včetně návrhu patternu. S první verzí jsem trošku narazil, bo mi to vyšlo krapánek menší než mělo ... pro pistol by to asi šlo, ale pro revolver porod .. nakonec jsem ho tam narval a pouzdro vytvaroval, ale strašná práce a ta kůže dostala pochopitelně pekelně zabrat a na pouzdru je to vidět. Použitelný ano, ale úplně OK to teda ne.

Takže nastoupila drobná revize postupu měření a návrhu a na svět přišla verze II. Tvarování mnohem snadnější, ve finále v tom kvér drží úplně stejně jak v tom prvním. Navíc jsem odstranil nějaké drobné chybky/nedostatky v návrhu, které jsem objevil na verzi I (a přitom pochopitelně udělal nějaké nové Happy ) No a aby se neopakoval design úplně na 100%, trošku jsem změnil tvar a vyzkoušel jsem vícebarevný basket (na ornamenty ala Sheridan se zatím moc necítím) Happy

Podotýkám, že ta dvojka je dělaná z kůže, která nebyla úplně bez kazu (rýhy, škrábnce), takže je to pochopitelně vidět i ve finále. Vzhledem k tomu, že je to můj pokus mi to nevadilo / nechtělo se mi na to "kazit" úplně bezvadný materiál ...

Jo, u verze II jsem zkoušel hrany nabarvit pomocí Fiebings barvy na hrany - hnědá. Jako nedopadlo to nejhůř, ale nejsem si jistý, že je to právě u holstru úplná výhra Happy Finální úprava verze I je matný SatinSheen (ten mě moc nenadchl), verze II má osvědčený plný lesk SuperSheenu

Nalevo verze I, napravo zvětšená verze II, uprostřed nebohý revolver ...

detail hrany barvené Fiebings EdgeKote ...

Posláno:

Štamgast
Len naďalej experimentovať a experimentovať. Výsledky sú fajn, aj napriek nie úplne prvotriednemu materiálu- spracovanie to zakrylo do veľkej miery.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/28/2019
Řezu opasky ručně řezačkou a není to ve větším množství už efektivní, víte prosím někdo o firmě, (kromě Dagemy), která má stroj a řízne mi jednou za čas pár kruponů? Dagema toto dělá jenom se svojí kůží z buvola, kterou nechci, nebo tahá speci kůže z Francie a Německa a to mi taky nevyhovuje.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/4/2008
Opět jedna nazvyklá zakázka. Příruční brašna přez rameno. Je to vlastně pouzdro na jakýsi elektronický porychtung( o jehož funkci radši ani nechci vědět) které se má tvářit jako obyč brašna (onen elektronický porychtung totiž nemá býti při své funkci vidět)

MEli vložil tyto přílohy:
lionbag1.jpg.jpg
lionbag2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Účel zjavne na prvý pohľad splnený a ešte aj esteticky, nielen funkčne.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/11/2019
Objevují se tu opravdu parádní kousky, máte to v ruce. Měl bych tedy dotaz na to, jakým způsobem a jaké máte techniky na začištění, zahlazení hran a řezů na výrobcích. Používáte nějaký vosk, pastu?
Zkoušel jsem dřevěné kolečko, ale výsledek nebyl zdaleka tak dobrý.
Díky za zkušenosti.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum