ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kershaw Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2012
Ja mel u dividenta problem s detentem. Zadny nema a kdyz se odstrani pruzina coz mi u Zt a Kershaw vyhovuje nedrzi cepel v zavrenem stavu.

Pruzinu mam radsi pryc z toho duvodu, ze jsem levak a kudly se mi bez asistence lip zaviraji.
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Bereš to rozumně a to je fajn, jak píšeš, na rozbaleni obalky/baliku a zaobstarání svačiny stačí bohatě. Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Chci se tu rozloučit s nejlepším EDC nožem, který mi dělal posledních více jak 2556 dnů neustálou společnost.
Poslední fotka 27.5.19... Ztracen v Berchtesgadenských Alpách Cry

Tygerstyle vložil tyto přílohy:
IMG_20190814_173259.jpg.jpg

vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Štamgast
Sakra, to je vazne k vzteku, mam dost nozu co mam opravdu dlouho a ikdyz jsou dost jety a nektery uz ani nejsou moc pekny, tak by jejich ztrata mrzela vic nez mnohem drazsiho noze.

Jak se ti ho podarilo vytrousit?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Tygerstyle napsal:
..........Poslední fotka 27.5.19... Ztracen v Berchtesgadenských Alpách Cry

To zamrzí! Na Tvém místě bych asi nevydržel a mazal do nejbližšího kšeftu pro náhradu. I když mi je jasný, že nůž s historií bude novej těžko nahrazovat......
Posláno:

Štamgast
Johny22 napsal:
Sakra, to je vazne k vzteku, mam dost nozu co mam opravdu dlouho a ikdyz jsou dost jety a nektery uz ani nejsou moc pekny, tak by jejich ztrata mrzela vic nez mnohem drazsiho noze.

Jak se ti ho podarilo vytrousit?

No tak byl jetý hodně ale fungoval skvěle. Pokaždé, když jsem zlomil klip nebo praskla pružina, dostal jsem z USA novou... no já právě ani nevím ale obávám se, že jsem ho nechal na autě na střeše při oblékání na trek....

Sidney napsal:
Tygerstyle napsal:
..........Poslední fotka 27.5.19... Ztracen v Berchtesgadenských Alpách Cry

To zamrzí! Na Tvém místě bych asi nevydržel a mazal do nejbližšího kšeftu pro náhradu. I když mi je jasný, že nůž s historií bude novej těžko nahrazovat......

No ze všech nožů co mám toho zažil nejvíc, a opravdu hodně... jakože mě to mrzí neskutečně ale je to moje hloupost Confused No už koukám po náhradě a asi koupím zase Knockout Laugh

vratislavindra.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Hele, baba takhle na střechu auta položila peněženku - u pumpy za HK na OVU - vyrazili jsme na výlet s dětmi směr Macocha s okolím. Najednou se dcerka ozvala, proč že po ní házíme peněženku.... Díky proudění vzduchu vpadla střešním oknem mezi děti.
Veškerá hotovost na pobyt, stravu, vstupné a hlavně i na návrat.... Karty ještě nebyly tak nějak. No, bylo chvíli ticho. Happy
O té doby nic na střechu nedává. Což je halt poučení i pro tebe.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/30/2019
Tygerstyle: co se stane, má se stát.Také jsem ztratil nůž. Koupil jsem si nový, stejný model, ale už to není úplně ono. Když vytáhnu ten nový, občas si na ten co jsem ztratil vzpomenu. Právě jako teď. Ten co jsem ztratil byl totiž můj úplné první "pořádný" zavírák.
Závěr? Měl jsem si koupit jiný nůž a začít nový příběh. Nevím, ale když si to tak vezmu, pro mne můj nůž má i nějakou duši nebo co. Jsem asi nějakej divnej Confused Mít k věci takový vztah....
Jak to máte vy?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Brock: Nejsi divnej, pokud máš něco, co vlastníš dlouho, používáš to často a navíc ti to dělá radost, tak je logické, že ti to pak chybí. Nemusí to být jen nůž, může to být takřka cokoli. Mně třeba nedávno "odešly" pohorky Merrell, které jsem nosil 7 let. Byly naprosto perfektní. Ne že bych pro ně plakal, ale mrzelo mě to, dost jsem s nima zažil Happy

Tygerstyle: Ten tvůj Kershaw mě mrzí, vždycky jsem ho obdivoval, když jsi přidal nějaké foto. Je krásný vidět takhle používanej nůž, kterej poctivě sloužil po mnoho let. Já tohle bohužel neumim, nadchnout se pro jednu kudlu, takže musim nože střídat a všechny pak vypadají nový mrGreen Jinak souhlasím s Brockem, asi bych koupil jiný model...
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/16/2015
miloslav.zítek napsal:
Hele, baba takhle na střechu auta položila peněženku - u pumpy za HK na OVU - vyrazili jsme na výlet s dětmi směr Macocha s okolím. Najednou se dcerka ozvala, proč že po ní házíme peněženku.... Díky proudění vzduchu vpadla střešním oknem mezi děti.
Veškerá hotovost na pobyt, stravu, vstupné a hlavně i na návrat.... Karty ještě nebyly tak nějak. No, bylo chvíli ticho. Happy
O té doby nic na střechu nedává. Což je halt poučení i pro tebe.

Taky mám podobný zážitek. Před lety, po nákupu v Makru v Průhonicích, jsem postrádal peněženku. Vracím se k autu, že jí tam pojedu hledat. No, nemusel jsem. Absolvovala cca 6 km cestu na Spořilov na zadní haubně Škody Rapid 130, a díky tomu malému spoileru a aerodynamickému přítlaku, tam vydržela ležet i během jízdy po dálnici. Dost jsem si odfouknul, že jí vítr neodfouknul.Happy
Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní......
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/21/2017
Tygerstyle: Keby mne Knockout tak vyhovoval, tak by som nešpekuloval a kúpil ho zas. Duša príde časom.
knívleysur maður er lívleysur maður
Posláno:

Štamgast
Při tom knockoutu bych uvažoval maximálně nad tím, jestli ho teď nepořidit v damašku Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
To raději v Elmaxu, na takhle intenzivně používaný nůž je to imho daleko vhodnější.
Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: LeekMax, Pološotek, RS Fixed Metamorph, WE608
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/27/2014
Damašková verze je bez kolíčku na čepeli, který je tam stejně na nic. Akorát překáží při řezání pokud by se využila celá délka čepele.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/23/2009
Taky jsem měl KO v zelené barvě s černou čepelí, není to špatný nůž, ale co mě na něm hodně vadilo byla pojistka. Když jsem držel nůž a něco s ním řezal, tak jsem frame lock dotlačil až na doraz a to jsem moc netlačil. Nevím asi jsem zhýčkaný, ale nůž byl nový. Třeba číňan Ruike P801 za pár stovek tam byl perfektní frame lock, ten jsem nedomáčknul.
Možná jsme měl špatný kus vyrobený na páteční odpolední směněHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
smutný příběh.. já sem tenkrát takhle nějak asi ztratil kershaw scampa.. dnes již nevyráběnej kousek.. co kabelů se u mne nařezal, s kolika svačina mi pomohl.. ach jo.. citová cena několikanásobně převyšuje tu, která se dá vyčíslit penězi
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Týjo, tohle byl jeden z nejnožovatějších nožů na Knifeu, škoda... A těžko radit, vstoupit znovu do osvědčených vod je sázka na jistotu, ale je pravda, že se dá i zkoušet dál. Co Link s M390, když bys chtěl zůstat u Kershaw? Musím totiž souhlasit s McBarbarem - i když vůbec nic proti kershawovskému Sandviku - že u takhle intenzivně a dlouhodobě používaného nože kvalitní práškovka je jen a jen plus.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
zdravím, chtěl bych darovat tchánovi kudličku Kershaw Leek, tu klasickou alu šedivou verzi
bude s tím řezat krabice, folie a ty stahovaci uměle popruhy - dělá rozvoz papíru tak by se mu hodila pořádná kudla - doted pouziva nejakou cinskou a ta ocel je blato
doporučil by mi to někdo nebo odradil?
myslim si že leek se sandvikem by mohl obstat perfektne

diky
Dan
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/19/2007
WuDan napsal:
zdravím, chtěl bych darovat tchánovi kudličku Kershaw Leek, tu klasickou alu šedivou verzi
bude s tím řezat krabice, folie a ty stahovaci uměle popruhy - dělá rozvoz papíru tak by se mu hodila pořádná kudla - doted pouziva nejakou cinskou a ta ocel je blato
doporučil by mi to někdo nebo odradil?
myslim si že leek se sandvikem by mohl obstat perfektne

diky
Dan

Záleží jak se k noži chová - leek má hodně delikátní čepel, špička je ultra tenká a lze ji v případě hrubšího zacházení zlomit o nějakou sponu v kartonu, sedmivrstvý karton nebo nějakou houževnatou vazací pásku. Pro menší pásky, a obyč kartony naprosto v pohodě.Pokud používá s rozumem, je to hodně řezivá kudlička, poměrně subtilní a lehká. Žena má trochu problém s malým flipperem. Má růžovej s tou saténovou čepelí a ta úprava celkem rychle chytla lišku. Šel bych do stonewash úpravy čepele, čistě z praktického hlediska. Je to spíš takovej easy nůž, skoro až gentleman, není na hrubou práci, ale tu jemnou zastane extrémně dobře.
Posláno:

Štamgast
Brock napsal:
Tygerstyle: co se stane, má se stát.Také jsem ztratil nůž. Koupil jsem si nový, stejný model, ale už to není úplně ono. Když vytáhnu ten nový, občas si na ten co jsem ztratil vzpomenu. Právě jako teď. Ten co jsem ztratil byl totiž můj úplné první "pořádný" zavírák.
Závěr? Měl jsem si koupit jiný nůž a začít nový příběh. Nevím, ale když si to tak vezmu, pro mne můj nůž má i nějakou duši nebo co. Jsem asi nějakej divnej Confused Mít k věci takový vztah....
Jak to máte vy?

Randy Marsh napsal:

Tygerstyle: Ten tvůj Kershaw mě mrzí, vždycky jsem ho obdivoval, když jsi přidal nějaké foto. Je krásný vidět takhle používanej nůž, kterej poctivě sloužil po mnoho let. Já tohle bohužel neumim, nadchnout se pro jednu kudlu, takže musim nože střídat a všechny pak vypadají nový mrGreen Jinak souhlasím s Brockem, asi bych koupil jiný model...

slnko napsal:
Tygerstyle: Keby mne Knockout tak vyhovoval, tak by som nešpekuloval a kúpil ho zas. Duša príde časom.

Johny22 napsal:
Při tom knockoutu bych uvažoval maximálně nad tím, jestli ho teď nepořidit v damašku Happy

McBarbar napsal:
To raději v Elmaxu, na takhle intenzivně používaný nůž je to imho daleko vhodnější.

shivers napsal:
Damašková verze je bez kolíčku na čepeli, který je tam stejně na nic. Akorát překáží při řezání pokud by se využila celá délka čepele.

aladin napsal:
Taky jsem měl KO v zelené barvě s černou čepelí, není to špatný nůž, ale co mě na něm hodně vadilo byla pojistka. Když jsem držel nůž a něco s ním řezal, tak jsem frame lock dotlačil až na doraz a to jsem moc netlačil. Nevím asi jsem zhýčkaný, ale nůž byl nový. Třeba číňan Ruike P801 za pár stovek tam byl perfektní frame lock, ten jsem nedomáčknul.
Možná jsme měl špatný kus vyrobený na páteční odpolední směněHappy

Tyler napsal:
Týjo, tohle byl jeden z nejnožovatějších nožů na Knifeu, škoda... A těžko radit, vstoupit znovu do osvědčených vod je sázka na jistotu, ale je pravda, že se dá i zkoušet dál. Co Link s M390, když bys chtěl zůstat u Kershaw? Musím totiž souhlasit s McBarbarem - i když vůbec nic proti kershawovskému Sandviku - že u takhle intenzivně a dlouhodobě používaného nože kvalitní práškovka je jen a jen plus.

Teda to je odezva, dík chlapi :)

Samozřejmě mě mrzí jen ta citová vazba, peníze na nůž se seženou vždy. Jinak nemám problém s tím, že by jsem neměl nůž do kapse Happy, a nebo potřeboval radu ohledně toho, co mám koupit.
Knockout mi prostě seděl jako EDC. Ocel držela skvěle....brousila se ještě lépe, do damašku by jsem nešel ani náhodou. Na damašek mám dva lovecké od Zívala ve sbírce. Kolíček nezavazel vůbec a rád jsem si s ním flipnul.mrGreen

Mám od Kershaw na Knockout asi 5 pružin, 3 sady šroubků a 2 klipy co mi poslali, takže knockout prostě koupím protože ho chci mít ale,! nebude to náhrada, jen pro pocit že ho mám. Jako náhradu sáhnu po něčem prostě jiném a asi půjdu do elmaxu nebo S35V. Pravděpodobně to skončí u nějakého ZT.

vratislavindra.com
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum