ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Petice proti snahám o panevropskou zbraňovou legislativu zvýšenou restrikci Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/18/2017
xxviktor napsal:
... když Evropské ministátečky zkouší prosadit něco samy. Například včera Francie, která ...

Francie jako evropskej ministáteček??Laugh
A zrovna ta Francie šla podle mě příkladem v přijímání migrantů, dokonce ještě v době kdy nebyly přidělovány žádné kvóty.. A jak jsou na tom? V Paříži jsou Kantóny, kam radno nevstupovat, pokud nejsi východního typu a nesedíš v Audi A8.. Ostatně podobně jako v dalších ministátečcích jako např. Německo, nebo Švédsko..
..kdyby byli všichni stejný, byla by to pěkná nuda..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Ctihor - záleží na úhlu pohledu. Pokud jsi zastáncem toho, co je dnes, stejně tě nepřesvědčí nikdo a já to ani nemám v úmyslu.
Tenkrát fungovala protekce, pomocí které jsi mohl realizovat ledacos.
Dneska můžeš cestovat, vykřikovat co chceš, jezdit kam chceš, můžeš být bezdomovec, nemusíš pracovat ,to je pravda. Ale musíš na to co chceš ,mít. A to není jednoduché ve státě, který oficiálně přiznává 26% obyvatel na hranici chudoby. I ty, pokud pracuješ, tak můžeš jen tiše závidět že na západě berou za stejnou práci 3x víc. Jako my všichni, i ty jsi jen kuli, který dostává drobty.
Nebudu to raději rozvádět, nebo se zas rozpoutá nějaký boj.

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
eSDeO napsal:
xxviktor napsal:
... když Evropské ministátečky zkouší prosadit něco samy. Například včera Francie, která ...

A zrovna ta Francie šla podle mě příkladem v přijímání migrantů, dokonce ještě v době kdy nebyly přidělovány žádné kvóty.. A jak jsou na tom? V Paříži jsou Kantóny, kam radno nevstupovat, pokud nejsi východního typu a nesedíš v Audi A8.. Ostatně podobně jako v dalších ministátečcích jako např. Německo, nebo Švédsko..

Proti USA jsou na desetině HDP. Evropa je plná malých statu, které budou jednotlivě při jednání s USA nebo Čínou vždycky tahat za kratší kus provazu. Pokud chtějí mít nějaké páky, tak musí kooperovat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/18/2017
xxviktor napsal:
eSDeO napsal:
xxviktor napsal:

Proti USA jsou na desetině HDP. Evropa je plná malých statu, které budou jednotlivě při jednání s USA nebo Čínou vždycky tahat za kratší kus provazu. Pokud chtějí mít nějaké páky, tak musí kooperovat.

Tohle vypadá že považuješ za stát pouze Čínu a Spojené StátyGrin , pak to nebudu vyvracet, ale nemůžeme přeci srovnávat státy eu s usa..
Jen říkám že jsou i malé, přesto soběstačné státy (Swizz). O Lichtenštejnsku taky není slyšet nic moc špatnýho..Razz
Nic, nechci politikařit, jen jsem jeden z těch kteří na evropské mumii nevidí přehršel výhod.. Wink
Mír Happy
..kdyby byli všichni stejný, byla by to pěkná nuda..
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Tak ony USA jsou de facto taky takova "EU", resp. neco odpovdajici puvodni predstave, kam EU mela dospet - jednotna mena, zadne vnitrni hranice, ochrana vnejsi hranice, sjednocene dulezite zakony ("federalni") a ostatni na libovuli jednotlivych statu...
A, ac tam samozrejme zdaleka vsechno neni idealni, plus minus jim to funguje. I kdyz k tematu, to vnucovani zbranovych restrikci se tam od nekterych statu objevuje po kazde strilecce taky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
Ježour napsal:
Ctihor - záleží na úhlu pohledu. Pokud jsi zastáncem toho, co je dnes, stejně tě nepřesvědčí nikdo a já to ani nemám v úmyslu.
Tenkrát fungovala protekce, pomocí které jsi mohl realizovat ledacos.
Dneska můžeš cestovat, vykřikovat co chceš, jezdit kam chceš, můžeš být bezdomovec, nemusíš pracovat ,to je pravda. Ale musíš na to co chceš ,mít. A to není jednoduché ve státě, který oficiálně přiznává 26% obyvatel na hranici chudoby. I ty, pokud pracuješ, tak můžeš jen tiše závidět že na západě berou za stejnou práci 3x víc. Jako my všichni, i ty jsi jen kuli, který dostává drobty.
Nebudu to raději rozvádět, nebo se zas rozpoutá nějaký boj.

To je asi fakt, že nič ma nepresvedčí, že za totáča bolo lepšie. Najmä nie argument, že cez protekciu sa dalo vybaviť kadečo.

Ani neviem, čo je absurdnejšie, či štát, kde je povážlivou vzburou proti režimu nechať si narásť dlhé vlasy a kde môžeš byť popoťahovaný kvôli tom, že ideš za bieleho dňa na pivo; alebo nazvať možnosť toto všetko robiť "pomyselnou slobodou".

Mať kde bývať, musieť pracovať a nemôcť odtiaľ odísť sú znaky, ktoré rovnako dobre podpisujú ČSSR, ako aj pracovný tábor.

Rozdiely v životnej urovni medzi západom a východom boli aj za komančov. Ale za to, ako sa máme si môžeme sami. Tým koho si volíme, koho vo vedení štátu trpime a aké škody na charaktere ľudí socík zanechal.

Že na to, čo chceš robiť musíš mať je smutná realita života, no to je už na schopnostiach každého súdruha.Človek nemusí ticho závidieť platy na západe, môže aj vycestovať a ten plat poberať.

Jeden včerajší, čo sa mi hodí do krámu:

Ctihor vložil tyto přílohy:
1.png.jpg

Abstinujúci nožoholik
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Ctihor

Podívej, já se nesnažím tvrdit, že bylo líp, ani neobhajuju totalitní režim.
Snažím se jen pochopit, proč lidi říkají že špatně bylo všechno. Podle mně pro ty obyčejné lidi dole se.mnoho nezměnilo. Operuješ tady studiem - dneska jde mlaďoch studovat, zjistí že ho to nebaví, tak zkusí jinou školu. Tzv věčný student. A visí rodičům na krku, bo ví že do jeho 26 let se rodiče musí starat. Mamahotel. Co mluvíš o možnosti pracovat venku je volovina. Mám za sebou 9 let práce v Německu, práce v oboru a VŽDY jsem měl na hodinu o 30% míň než Germán.
Tvoje argumentace je přehnaná, mne samého by zajímalo nakolik máš s minulostí osobní zkušenost, či jsi jen výsledek porevolučního školství.

Vidět všechno jako militantní obhájce novodobého " ráje " je úzkoprsé, připomíná mi to moji sestru, která za bolševické peníze vystudovala doktorát z filozofie a dneska nadává tak jako ty.

Samozřejmě si velmi dobře pamatuju i perzekuční excesy co občas esenbáci dělali, taky jsem měl vlasy do půl zad, kanálmantl a záplatované džíny, jezdil jsem na čundry, Portu.

Myslím, že na vkusu " každého soudruha" jak píšeš, je být objektivní, nezaujatý a fér sám ke svému svědomí. Kdo byl svině za bolševika, je dnes taky a větší, spolehni se.
Dobří zůstali dobří. Totalita na kterou tak nadáváš, se pomalu vrací se svatozáří z hvězdiček.

Howgh, Ježour

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
☮️ 🤝 🍻
Abstinujúci nožoholik
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
"všechno je špatně"
Nemůže to být tím, že jistá část obyvatel nebyla slyšet ?
Mluvit o čemkoliv jako dnes nemyslitelné a když už se mluvilo tak než se to dostalo z vesnice do vesnice, města do města ...
Teď kdejaký blábol obletí svět za pár minut ...
... https://manipulatori.cz/dunning-krugeruv-efekt-proc-hlupak-zustava-hlupakem/

Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
virtual1jk napsal:
Teď kdejaký blábol obletí svět za pár minut ...

Nějak nechápu, co má tenhle příspěvek společného se zbraňovou směrnicí EU...Confused Možná jsem hlupákem, no, co se dá dělat.Neutral
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
V úvodu příspěvku je jasná citace v uvozovkách na co jsem reagoval.
Ano, se zbraňovou legislativou má společné málo.
Možná jen to, že pokud restrikce nejsou úmysl tak jaký je rozdíl proti předchozímu režimu ?
Taky dali moc funkce těm správným a jak hájili režim.
Není důležité volit ty nejlepší, ale ty správný.
(na plnou hubu: je lepší přesvědčenej blb nebo člověk s rozhledem, kdo bude lépe prosazovat nastavené zájmy ? )
Proč dříve ani dnes nejsou prioritou logické argumenty ?
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum