ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
zavíráky Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 1/16/2019
BuschcraftJezevec napsal:
Zdravím, právě přemýšlím nad nějakým zavírákem do lesa, jestli bude mít někdo zkušenost nebo radu, byl bych rád za nějaký se střenkami s dřeva, cena tak do 2 tisíc.
Předem děkuji hodným lidem za odpověď.
Štěpán.

Opinel, Nieto, Buck (110)

Ale nemám predstavu čo od toho očakávaš??
Chlpaté drevo a orezanie haluze ešte zvládnu.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/3/2019
Armor napsal:
Zdravím, právě přemýšlím nad nějakým zavírákem do lesa, jestli bude mít někdo zkušenost nebo radu, byl bych rád za nějaký se střenkami s dřeva, cena tak do 2 tisíc.
Štěpán.

Opinel, Nieto, Buck (110)

Ale nemám predstavu čo od toho očakávaš??
Chlpaté drevo a orezanie haluze ešte zvládnu.

Díky za typ, vzpoměl jsem si že Mikov má ve své nabídce Krokodýla, střenka je sice plast, ale myslím že to překousnu. Nic extra od zavíráku neočekávám, na to mám pevné kudly. Uvažuji že si ho koupím, tak jestli s ním bude někdo mít zkušenost budu rád když napíšete.
Štěpán.

BuschcraftJezevec vložil tyto přílohy:
mikov_krokodýl.jpg.jpg

Způsoby dělají muže
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
Ahoj ,pokud bude stát tak 200 Kč ,to byla cena ,když se objevil ,tak ho ber.Estetický dojem (linie)ucházející.Plastické střenky se při pevném sevření prohýbají dovnitř,takže Ti občas skřípnou kůžičku.Předělat střenky dost dobře nejdou ,neboť odpružení páky hřbetní pojistky je pojednáno velmi svojsky (netradičně).Myslím,že dnes je nabídka od nejrůznějších výrobců,velmi pestrá ,cenově víc než přijatelná a technicky na úplně jiném "levelu".K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
střenka je sice plast, ale myslím že to překousnu.

Pokud prekousnes plast tak se mrkni na nabidku Cold Steel - treba Finn Wolf. S limitem 2000Kc se vejdes presne do velkeho L Voyageru coz je neskutecne odolnej zavirak z dobryho materialu (AUS10 nebo BD1). Vetsina Cold Steelu ma Tri-ad Lock pojistku diky ktery je nuz tak pevnej a robustni ze s nim v klidu muzes delat i tezsi prace.

Krokodyl je podle me za aktualni cenu vysmech. Pokud ten smejd nebude mit vakl do vsech stran hned po nakupu tak ho bude mit po chvilce pouzivani. Nemluve o tom ze pojistka neni pojistka ale "pojistka" protoze ji v klidu promacknes jednou rukou.
Posláno:

Pozorovatel
Zdravím, kouknul jsem se na ten Cold Steel(už jsem ho někdy před rokem viděl), a myslím si to samé co VyHappy.Zhlédnul jsem recenzi pana Matějky a poměr cena výkon bude bezkonkurenční. S tím Mikovem máte pravdu, cena je okolo 399,-kč a s dopravou 500,-kč a to už se nevyplatí. Díky za pomoc, ještě budu přemýšletOk .
Způsoby dělají muže
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
Nieto Campana v peknom dreve do 70€ Wink
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Štěpán.

https://www.nuz.cz/eshop/zaviraci-noze/kapesni-zaviraci-noze/8-lite-detail

Zkus ještě zvážit malej, lehkej pevnej do kapsy, když je to do lesa nebudeš řešit bordel a v lese má většinou člověk místo kam ho šoupnout ...

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pozorovatel
Děkuji Vám moc za odpověď, všechny jsou pěkné, ten Eka je moc pěkný. Každopádně si to nechám projít hlavou a zatím mi odpovědi stačily.Ok Ok
Přeji hezký večer.
Š.
Způsoby dělají muže
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...monoblok s vychytávkou v hafo barvách...zajímavá věc

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pokročilý
Castillo Muralla

Armor vložil tyto přílohy:
Castillo_Muralla_00001_muralla_b_side.png.jpg
Castillo_Muralla_00002_muralla_b_open.png.jpg
Castillo_Muralla_00003_muralla_b_closed.png.jpg
Castillo_Muralla_00004_muralla_b_spine.png.jpg

Posláno:

Pokročilý
Gerber Jukebox

Armor vložil tyto přílohy:
Gerber_Jukebox__002_mmmmResource_GerberAmericas_30_001695.jpg.jpg
Gerber_Jukebox__003.jpg.jpg
Gerber_Jukebox__005.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Kámoš si přivezl z Francie tuhle novinku od S&W (nevěděl moc co kupuje) stál ho litr...což je dost napálený ale chci říct, že mě po dlouhé době překvapil low end nůž. Lehoučký, skvěle padne do ruky i když je malý (3,2" čepel) vůle fakt žádné Shocked ...mít klip pro leváka tak ho beru jako záložní EDC.

https://store.smith-wesson.com/knives/sw-clip-fold-liner-lock-knife/1100060.html

Tygerstyle vložil tyto přílohy:
1100060_Full.jpg.jpg

vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Dobrý večer, měl bych otázku kterou by mi mohli zodpovědět zasvěcenci a uživatelé nožů značek Esee, Tops,Rat, Ontario apod.
Přestože jsem se nedávno rekomandoval jako nepřítel předražených sériovek, fakt tvrdě mně zaujal Tops Fieldcraft Linerlock.

Máte někdo ? Lze spekulovat že stojí za ty prachy?
Myslím, že nejpovolanější v této oblasti by byl názor "Eseepacienta" WRAFANA ! Ok Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Ježour napsal:
Dobrý večer, měl bych otázku kterou by mi mohli zodpovědět zasvěcenci a uživatelé nožů značek Esee, Tops,Rat, Ontario apod.
Přestože jsem se nedávno rekomandoval jako nepřítel předražených sériovek, fakt tvrdě mně zaujal Tops Fieldcraft Linerlock.

Máte někdo ? Lze spekulovat že stojí za ty prachy?
Myslím, že nejpovolanější v této oblasti by byl názor "Eseepacienta" WRAFANA ! Ok Ok

Děkuji za důvěru, nicméně co se nožů TOPS týká, jsem panic. Nemám, nedržel jsem žádný ani v ruce a popravdě se mi většina těch nožů ani moc nelíbí tvarově, čímž neříkám, že jsou špatné.
Pokud jde o názor na zmíněný zavírák, našel jsem ho za nějakých 5800,-, což mi přijde jako masakr. Osobně na zavíracím noži postrádám smysl scandi výbrusu, protože si myslím, že tento výbrus je vhodnější spíš na silovější řezání, nějaký vyřezávačky apod., raději bych volil variantu pevného nože. Zavírák je pro mě placatá skladná věc, kterou si nakrájim sváču, rozřežu nějakej karton či špagát, naříznu buřta, ořežu klacek atd., na to mi přijde plochej výbrus lepší, a pro mě je základní limitou, aby se s daným nožem dobře krájel krajíc chleba. K ceně, pokud je někdo nadšenec, nuž se mu prostě bude líbit, tak si ho koupí i za tyto peníze, nicméně třeba Avispa, Medellin, spousta RealStellů, Ruike a další, se dají pořídit za zlomek ceny při srovnatelné kvalitě, když už bych chtěl investovat takovou sumu, asi bych sáhl po nějakým pěkným ZTčku, ale za tydle peníze by mi s ním bylo líto i řezat. Líbí se mi ale čepel z mé milované "obyčejné, plechové a nicotné" uhlíkovky 1095Ok
No asi jsem ti to rozhodování moc neulehčil, ale vše je otázka osobních priorit, v tomto případě, já jsem si v životě taky koupil spoustu nožů, který jsem nepotřeboval, ale líbili se mi.
Pokud někdy půjdu do nože od TOPSu, moji favoriti jsou BOB Hunter a HOG 4,5Happy

PS: když, tak už bych si dal do kapsy pevnou variantu, je skoro za polovicOk Happy

wrafan vložil tyto přílohy:
fieldcraft3_5_9.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Pridávam sa k názoru Wrafana. Navyše má podla mňa dosť nedostatkov ktoré som som rozpisoval kedysi dávno vo vlákne TOPS. Zrejme nemá zmysel kupovať taký zatvárak. Ak chceš robustný zatvárak tak skôr sa pokukaj po Cold Steeloch.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Díky za názory. Chuť koupit tuhle věc mně přešla včera večer, na youtube jsem viděl pár recenzí. Zaujalo mně, kdy po lehkém klepnutí hřbetem čepele hladce selhával linerlock.
takže ne.Další mně zaujal Selkirk folder, ale ten je obrovský a jeho příslušenství z plastu je hnusné. Opravdu se mi líbí od Kellam jeho Big Jouni folder, co vy na něj?
Ježour
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
Padnul mi do oka tenhle moderní slipjoint Terrain 365
Ještě sem to neslyšel. .

m.a.t.e.s vložil tyto přílohy:
1586328951817.jpg
1586328967490.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/3/2020
Rád by jsem si vybral nějaký vhodný zavírací nůž na lehčí práce do lesa a po skvělých zkušenostech se skandidávským výbrusem u těch pevných, bych ze rád zeptal jestli někdo nemá doporučení na nějaký zajímavý a ne příliš drahý kousek. Zatím jsem objevil v přijatelné cenové hladině níže zobrazené tři kousky a nejlépe mi z toho vychází asi Fin Wolf od Gold Steelu. Máte nějeké tipy? ( Tops a Casstrom mi přijdo dost mohutné a poměrně drahé...)

Dick vložil tyto přílohy:
zavíráky.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
A čo tak real steel bushcraft folder?
Scando zatváracie robí aj Tops, Enzo, Helle, Karesuando..
Ale sú pomerne drahé
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/3/2020
Ježour napsal:
Díky za názory. Chuť koupit tuhle věc mně přešla včera večer, na youtube jsem viděl pár recenzí. Zaujalo mně, kdy po lehkém klepnutí hřbetem čepele hladce selhával linerlock.
takže ne.Další mně zaujal Selkirk folder, ale ten je obrovský a jeho příslušenství z plastu je hnusné. Opravdu se mi líbí od Kellam jeho Big Jouni folder, co vy na něj?
Ježour

Ještě se vracím k tomuto tématu, protože níže řeším podobný problém výběru. Já mám trochu jiný názor,na skandi výbrus, protože se domnívám, že je krásně použitelný i na zavíráku a do přírody super a potraviny včetně chleba nejsou problém, pokud si člověk dá pozor aby se nožík příliš nezařezával... A na lehčí vyřezávání a práci se dřevem je to parádní věc... Happy
Pro mne zatím z těchto vede Fin Wolf od Gold Steel. s fajn poměrem ceny kvality a i velikosti... Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum