ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
US - vojenské nože Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/3/2010
john1 napsal:
Mám jeden US M3 Imperial - Theater knife s ručkou z plexiskla. Je zajímavé, že plastové zakončení ručky pod záštitou a tloukem tvůrce zachoval z původní rukojeti.

Pěkné! Taky mám jeden s upravenou rukojetí. Pak ho tady postnu.
Posláno:

Pozorovatel
Dovolím si sdílet odkaz na článek o bojovém noži USMC
http://www.radiodixie.cz/clanek/77-let-v-boji-aneb-legenda-jmenem-ka-bar
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Parádně zpracované téma!Ok Díky za odkaz.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/15/2016
Díky za článekOk , to jsem si vzpomněl že jsem vlastně ještě ...Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
zajímavé čtení

https://www.armyweb.cz/clanek/matej-kocak-dvojity-drzitel-medal-of-honor-ktery-cistil-nemecka-kulometna-hnizda-svym-nozem
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Posláno:

Pozorovatel
Krásné Vánoce všem

Poch vložil tyto přílohy:
PF_2020_nůž.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/31/2019
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli by jste někdo nevěděl víc o tomhle noži RH 36 PAL. Něco o historie tihle nožů. Tenhle má i nějaké možná dobové značení...Koukal jsem tady na forum a pročítal jsem pár věcí, tak něco málo už jsem zjistil, ale když by tu byl nějaký odborník a řekl mi k tomu víc tak by to bylo super. Fotky mého nože jsou zde: pavelskopek.rajce.idnes.cz/RH_36_PAL/
Posláno:

Pozorovatel
skopekp napsal:
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli by jste někdo nevěděl víc o tomhle noži RH 36 PAL. Něco o historie tihle nožů. Tenhle má i nějaké možná dobové značení...Koukal jsem tady na forum a pročítal jsem pár věcí, tak něco málo už jsem zjistil, ale když by tu byl nějaký odborník a řekl mi k tomu víc tak by to bylo super. Fotky mého nože jsou zde: pavelskopek.rajce.idnes.cz/RH_36_PAL/

Zdravím,
Pal RH36 patří mezi nejběžnější druhoválečné nože. Byl velice oblíbený, protože se jednalo o kvalitní nůž. Vojáci a mariňáci si ho mohli zakoupit v obchodech PX na základnách.
Značení RH znamená Remington Hunting, protože firma Pal koupila vybavení na výrobu nožů právě od firmy Remington a pokračovala tak v její tradici. Číslice 6 znamená čepel dlouhou 6". Čepel byla buď leštěná nebo parkerizovaná. Také se liší rukojeti, kdy existuje několik variant použití plastových podložek u záštity a hlavice.

Co může znamenat na vašem značení mě nenapadá.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/31/2019
Poch napsal:
skopekp napsal:
Zdravím,

Zdravím,
Pal RH36 patří mezi nejběžnější druhoválečné nože. Byl velice oblíbený, protože se jednalo o kvalitní nůž. Vojáci a mariňáci si ho mohli zakoupit v obchodech PX na základnách.
Značení RH znamená Remington Hunting, protože firma Pal koupila vybavení na výrobu nožů právě od firmy Remington a pokračovala tak v její tradici. Číslice 6 znamená čepel dlouhou 6". Čepel byla buď leštěná nebo parkerizovaná. Také se liší rukojeti, kdy existuje několik variant použití plastových podložek u záštity a hlavice.

Co může znamenat na vašem značení mě nenapadá.

Děkuji za odpověď :) a nevíte přesně v jakých letech se vyráběl?
Posláno:

Pozorovatel
Výroba probíhala od roku 1941. Jak dlouho po válce, či jestli vůbec se ještě vyráběl, to nevím. Spíš bych řekl, že vzhledem statisícům, spíš miliónům nožů vyrobených během války různými firmami, se už nevyráběl. Také zaměření firmy šlo jiným směrem: kuchyňské nože a náčiní, řeznické nože, kapesní nože atd. Výroba skončila 1953.
Posláno:

Pozorovatel
Když minule P. psal, že je OKC 3T ošklivý bodák, co řekne na tento výrobek firmy Ontario? ASEK

IMG_20191109_202845.jpg.jpg

P.
Posláno:

Štamgast
Znám, ten je ještě hnusnější!Grin Ale přídavný "стропорез" by fungovat mohl.

Více by mne ovšem zajímal hák, který měli jako součást vybavení "vysazovači" palubního nákladu C-130 ve Vietnamu.Happy
Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:
Tak ten je ještě hnusnější!Grin Ale přídavný "стропорез" by fungovat mohl.

Souhlasím, že je fakt ještě hnusnější Laugh A řezák je dobrej.
Posláno:

Pozorovatel
P. napsal:
Znám, ten je ještě hnusnější!Grin Ale přídavný "стропорез" by fungovat mohl.

Více by mne ovšem zajímal hák, který měli jako součást vybavení "vysazovači" palubního nákladu C-130 ve Vietnamu.Happy

Ty háky se mi tady v šuplíku válej. Ale já bych raději WWI řezák pro posádky balonu od firmy LF&C. Happy
Posláno:

Pozorovatel
Tak jsem si říkal, že je tu málo zavíracích nožů. Takže můj poslední přírůstek do sbírky US Navy Marlin Spike s kombinovaným ostřím od firmy Colonial.

IMG_20191231_144433.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Jeden klasický lovecký nůž Camillus #5665. Tyto nože objednalo na začátku 2.světové války USAAF pro záchranné sady. Ten samý nůž si objednali také ženisté. Na fotografii je komerční verze prodávanáv PX obchodech na vojenských základnách.

IMG_20191231_153831.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Jen si dovolím takové malé povzdechnutí. Když jsem někdy před asi 20 lety začal sbírat US nože, hledal jsem informace. Na internetu něco bylo, spousta lidí mi řekla, co se tak nějak tradovalo a kolovalo mezi lidma roky. Začal jsem v US kupovat knížky, psát si s předními sběrateli, atd. Když jsem občas nabízel, že nějakou knížku objednám, tak se mi lidi vysmáli, že než dát za knihu přes 2 tisíce, raději si koupí nůž. A když se pak chlubili padělkem M3 nebo zestařenou novovýrobou Ka-Baru, tak mi nevěřili. No, doba uplynula, na internetu je už dostatek kvalitních informací, jsou různá sběratelská fóra, atd. Tak mě pořád zaráží, co jsou lidé schopní koupit. Na Aukru nenakupuju, jen mi občas někdo pošle odkaz a chce posoudit originalitu. A tak mi přišel i tenhle odkaz. Pokud si prodejce sám nepřihazoval, tak pochybuju o příčetnosti kupujícího. Šílený orezlý repro, který musí odhalit snad každý. Vyhozených 5 tisíc Sad
https://aukro.cz/usa-utocny-nuz-1918-6966049498?fbclid=IwAR3YGOocHDRmgYfgvVvuA93zSBCUcLqD9skOdmImANaymi0BUwTmvMWprE0

P.
Posláno:

Štamgast
Poch napsal:
Pokud si prodejce sám nepřihazoval, tak pochybuju o příčetnosti kupujícího. Šílený orezlý repro, který musí odhalit snad každý.
Ok

Bohužel, dnes je to tak...Neutral
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Škoda, že není delší, aby se dal použít jako výztuž do betonu.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum