Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Jen aby nedošlo k mýlce, teď za Strikera jsem nedoplácel nic, objednáno přes China post a nakonec doručeno přes Holanďany Ok .
Jinak, pokud jsi ještě nedržel balisong od Maxace, tak si myslím, že budeš docela překvapený. Zpracování a s ním spojené věci jako vůle, vycentrování apod...Ok .
No dej pak vědět...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/12/2020
Zdravím,
Můžete mi poradit odkud nejlepe objednat serpent striker? Pokud možno i s trénovací čepelí.
Našel jsem tohle, ale zarazi me ta vidličková čepel.. Předem dík
https://www.aliexpress.com/item/4000326199334.html
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
V popisce to má "blunt knife" = tupý nůž
Jedná se tedy nejspíš o tréninkový nůž na flipování.

Hledáš asi spíš tohle: https://www.aliexpress.com/item/4000349040773.html?spm=2114.12010615.8148356.11.29eb1c48vOY170

nebo tohle: https://www.aliexpress.com/item/4000349166248.html?spm=2114.12010615.8148356.9.29eb1c48UrFh3Q

Jak moc jsou nebo nejsou ty nabídky výhodné, nemám tušení.

Je to boj
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/14/2016
Já jen doplním, že na Serpent si musíš trainer čepel koupit zvlášť, nekoupíš hotový trainer Serpent. A jsou dva typy trainer čepelí - tvar "ladička" (to je ta vidlička) a klasická tupá čepel s dírama, ta byla ale hned vyprodaná. Obě by ale měli vážit stejně, takže jde asi o vkus. Mně se zrovna ta ladička zdá zajímavá...
Posláno:

Pokročilý
jose.porsche napsal:
Já jen doplním, že na Serpent si musíš trainer čepel koupit zvlášť, nekoupíš hotový trainer Serpent. A jsou dva typy trainer čepelí - tvar "ladička" (to je ta vidlička) a klasická tupá čepel s dírama, ta byla ale hned vyprodaná. Obě by ale měli vážit stejně, takže jde asi o vkus. Mně se zrovna ta ladička zdá zajímavá...

Přesně tak, má pravdu ten chlapec...
Jinak ten první odkaz, co sem dal INMU je přesně ono.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Posláno:

Pokročilý
jendach napsal:
https://kershaw.kaiusaltd.com/knives/knife/lucha

Novinka, aspoň teda pro mě.

Díky, pro mne je to taky novinka Happy
Designově to sice není nic, z čeho by si člověk měl sednout na pr*el, ale důležitější je výrobce. Kershaw dělal Kimury první generace pro Bradley Cutlery a tam byla kvalita výroby na dobrý úrovni v poměru cena/výkon. Navíc jsem koukal na e-shopy a třeba knifecenter ho má v předobjednávce za 108,95 USD a o tom by se dalo už uvažovat Wink
Fix
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/15/2006
Tak ten musim mít 👍
I pro mě je to novinka. Asi se už Kershaw nemohl dívat, kam až to s Kimurou zašlo, tak se do toho vložili a podle mě udělali dobře.
Balisong je můj život a doufám, že můj život nebude záviset na balisongu.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/30/2011
Nechápu proč každý hejtí ty nové kimury..:) já mám 2 (hnědou a zelenou verzi) a jednu nosím každý den jako EDC. Vím že se vyskytly nějaké bugy se šroubkama ale nikde jsem neviděl že by byl problém nůž reklamovat. Buďto jsem slepý, bez citu a bez vkusu a nebo se ke mně dostaly jenom super kousky. Grin ....Zkrátka se nebudu bránit koupi další když se naskytne výhodná nabídka.

Jinak ten nový Kershaw je super a doufám že se bude dát sehnat i u nás...:) a pokud možná né za dvojnásobek ceny v americe.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Mně se líbí hlavně tvarem čepele. Jen ta kosočtvercová díra je v pevnostně nejméně vhodném místě.
Posláno:

Pokročilý
Kershaw sám píše že je to nůž spíš na hraní a trikování. Tudíž se asi neočekává že si ho někdo koupí jako pracovní kudlu. :/
Přímý popis výrobce: Made-in-the-USA butterfly knife, designed with flippers in mind.
Volně přeloženo: V Americe vyrobený motýlkový nůž, designovaný s myšlenkou na flipaře/ trýčkaře.

Když se podívám na moderní motýlky s kuličkovými ložisky čepelí útlou ale zato 5mm širokou, 8mm vysokým plochým výbrusem a vysokou fazetou co má celkový úhel 60° se mi při pomyšlení na hloupé nakrájení jablka chce brečet... (soudím dle toho co mi prošlo rukama netrvrdím že jsou všechny stejné)

Třeba kershaw překvapí a udělal motýla co nebude dobrej jenom na točení okolo prstů, i když to tak možná bude... Happy

Ps: stejně ho chci do sbírky... Laugh
Fix
Posláno:

Pokročilý
@Kalepec

neberu to jako že hejtím ale konstatuji. Hejt si myslím, že vypadá jinak.

Fakt je, že od výrobce odcházeli kousky s jinými šroubky - pro mne těžko pochopitelné, to nemají žádnou výstupní kontrolu. Reklamace je jiná věc, tohle se opakovalo, musí se předejít.
Kimur mám několik a když jsem měl v ruce tuhle novou, ... no asi to chce čas a třeba i tu si pořídím. Prostě od Kershaw mi přišli lepší ve zpracování. Pokud si s nimi spokojen, je to jen dobře.
Posláno:

Pokročilý
Přesně tak, ona to není až tak kritika Kimury, ale přístupu výrobce. Bear&Son měli jedinečnou šanci vymanit se ze škatulky výrobce balisongů 2. a další jakosti. Koupí patentu na Kimuru, dostali doslova naservírovaný na zlatém podnosu odladěný, výrobně a technicky fungující balisong (žádný vývoj, žádný design, žádné testy, prostě nic nemuseli dělat). No a dopadlo to tak, že to po*rali hned od začátku. Takže pokud Kimura od Kershaw byla sázka na jistotu, tak v tomto případě se z ní stala sázka do loterie. Pokud vlastníš dva kusy, které jsou v pořádku, tak ti to samozřejmě přeju, ale já raději zůstanu u originálu Ok
Takže nic osobního, Bear&Son nás přeci nerozhádají Wink
Posláno:

Pokročilý
Máte pravdu pánové asi jsem to vzal moc zhurta. Happy taky bych preferoval původní celokovové verze ale problém je v dnešní době s jejich sehnatelností. Ten kdo je má se jich nerad zbavuje ( sám mám doma dvě) a zájem je o ně tak obrovský že když se někde oběví v inzerci za rozumnou cenu tak to normální pracující člověk ani nepostřehne..:D naposledy když jsem si udělal inzerát na koupi kimury tak tu byl měsíc, možná déle a ani ťuk.

Nemněl jsem v plánu rozpoutat nějakou bouřlivou diskuzi. Happy
Posláno:

Pokročilý
Kershaw vyrobilo verze s příložkami z G10 pouze jako prototypy. Tuším, že byly asi čtyři barvy G10 + jeden CF, přičemž od každé byly vyrobeny asi tři kusy. Tato verze měla mít pořadové číslo VIII. Jednu vlastním a musím říct, že co do kvality výroby a zpracování je srovnatelná s celokovovými předchůdci.

Bear&Son určitým způsobem poškodili obchodní název Kimura Beating . Mne to mrzí i proto, že první verze Kimury, byla můj úplně první pořádný balisong. To bylo v roce 2009 a já si bláhově myslel, že když je balisong v téhle cenové relaci takhle kvalitní, tak ty dražší musí být něco jako z jiné galaxie Shocked . Realita je bohužel jiná a vyšší cena není vždy přímo úměrná kvalitě Neutral .
V poslední době se o tom bohužel stále více přesvědčuji s čínskou produkcí. To je jasná ukázka toho, že jde dělat balisongy opravdu kvalitně, z výborných materiálů a za rozumnou cenu.

Tak uvidíme, jak si bude stát Kershaw se svým novým modelem Lucha Happy
Fix
Posláno:

Pokročilý
další letošní přírůstek Happy
EOS Serpent

Fix vložil tyto přílohy:
eos0.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Ahoj Tome, taky jsem po něm koukal, protože se mi docela líbí, ale v US recenzích jsem si přečetl, že má nějaký "mouchy" a tobě škrtá čepel o ručku, takže to je pravda. Tak zatím není na pořadu dne...Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
taky přidám naši trošku do mlýna, vše vyráběno u nás v Lanškrouně včetně povrchovek a tepelného zpracování

hamon vložil tyto přílohy:
DSC_3360.jpg.jpg

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/15/2008
hamon napsal:
taky přidám naši trošku do mlýna, vše vyráběno u nás v Lanškrouně včetně povrchovek a tepelného zpracování

vida, vida...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/14/2016
Do dvou minut out of stock... Laugh

jose.porsche vložil tyto přílohy:
F8E494DF_F4D5_4067_B778_B7F379CA4DBC.png.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest, jose.porsche

Přechod na fórum