Fórum
Coldsteel - I. Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2018
Vím, že to není normální Happy ale letošní první přírůstky Cold Steel právě dorazili.
Micro Recon v tantu už mám tak jsem mu musel pořídit i brášku.
Black Talon není moc účelný nůž, ale je krásnej Laugh Laugh .

Wolfes vložil tyto přílohy:
IMG_20200106_140005.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den podle me Black Talon je spise obrany nuz hlavne stemi zubama moc se mi liby a mislim ze na sebe obranu by to bylo fajn ale problem je ze kdys koupim ten zubatej tak budu nutne potrebovat i ten druhejLaugh a hnet na zacatku roku se takle rozsoupnout no nevym jinak moc hezky at slouzi hezky den.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Pozorovatel
brom napsal:
Dobry den podle me Black Talon je spise obrany nuz hlavne stemi zubama moc se mi liby a mislim ze na sebe obranu by to bylo fajn ale problem je ze kdys koupim ten zubatej tak budu nutne potrebovat i ten druhejLaugh a hnet na zacatku roku se takle rozsoupnout no nevym jinak moc hezky at slouzi hezky den.

Jo jo Happy , vím že je to nůž na obranu nebo pro nějaký boj, ale prostě ten dráp je hezkej.
A souhlasím i s tím zubatcem, také mě straší v hlavě Laugh , ale žena by ho pak použila asi na mě, kdybych vzal oba Laugh Laugh .
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/25/2019
Wolfes napsal:
Jo jo Happy , vím že je to nůž na obranu nebo pro nějaký boj.

Podle mě, se s ním budou naprosto perfektně otevírat balíky. Takový milovník levných balíčků z Číny (já) by se s ním pořádně vyřádil. Grin

Nebylo by špatné jej chvíli ponosit jako EDC a sepsat postřehy Admire
Já teď nějakou dobu nosím karambit (jako městské EDC a na doma) a kdyby CS dělal Tiger Claw v menší velikosti tak střídá Recona.
Třeba by ten BT ještě mile překvapil.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Wolfes napsal:
Vím, že to není normální Happy ale letošní první přírůstky Cold Steel právě dorazili.
..

Tome, gratulace.
Začátek roku a ty hned dva kousky.
Nevím jestli letos, ale za rok určitě dosáhneš první stovky nožů od CS. Wink
Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Tak tohoročné prvé dva, už by som povedal retro kúsky. Fotky, keďže som na fotenie antitalent, sú od pôvodného majiteľa nožov. Jedna však odo mňa. Ozaj asi som prišiel na to (bez nápovedy) prečo tie Cold Steelovské customovky balili do týchto hliníkových krabičiek. Každopádne nože sú v top stave, na Scimitari, na čiernenom klipe, nie je ani škrabanček a kto už mal Cold Steel, vie aké jednoduché je ho ošúpať. Robia obrovskú radosť Wink .

Štefan vložil tyto přílohy:
ultimate_hunter_1.jpg.jpg
ultimate_hunter_2.jpg.jpg
ultimate_hunter_3.jpg.jpg
scimitar_1.jpg.jpg
scimitar_2.jpg.jpg
DSC_0171.JPG.jpg

Mea culpa, maxima...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/21/2017
American Lawman - pridaných pár drážok na G10, ubraté trochu materiálu na páke zámku.
Lepšia funkčnosť a nižšia váhaOk Happy

slnko vložil tyto přílohy:
20200110_234501.jpg.jpg

knívleysur maður er lívleysur maður
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/25/2013
Štefan napsal:
Tak tohoročné prvé dva, už by som povedal retro kúsky. Fotky, keďže som na fotenie antitalent, sú od pôvodného majiteľa nožov. Jedna však odo mňa. Ozaj asi som prišiel na to (bez nápovedy) prečo tie Cold Steelovské customovky balili do týchto hliníkových krabičiek. Každopádne nože sú v top stave, na Scimitari, na čiernenom klipe, nie je ani škrabanček a kto už mal Cold Steel, vie aké jednoduché je ho ošúpať. Robia obrovskú radosť Wink .

Stefan, tak to uz jsou fakt kousky tohle - pomalu na muzeum. Hodne dobry ulovek !!!!
Posláno:

Štamgast
Vďaka za slová uznania Ok , až sa red face. Je pravda, že svoje peniaze investujem radšej do týchto retro kúskov, než na novšie modely. A to som sa pochválil len tými, ktoré som nadobudol v poslednej dobe, všeličo je ešte pod zámkom. Možno časom Wink .
Mea culpa, maxima...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Už jste viděli to nové malé SRK :) mohli by ho udělat ještě z lepšího materiálu.

mikup vložil tyto přílohy:
49lckd_1.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/25/2013
Štefan napsal:
Vďaka za slová uznania Ok , až sa red face. Je pravda, že svoje peniaze investujem radšej do týchto retro kúskov, než na novšie modely. A to som sa pochválil len tými, ktoré som nadobudol v poslednej dobe, všeličo je ešte pod zámkom. Možno časom Wink .

Scimitaro jsem jeden cas shanel taky vzdal jsem to a presel na talwar..no to se uplne taky nepovedlo. je to otazkou zkusenosti a umenim najit inzerat s takovymi poklady, clovek ale musi mit taky stesti na inzerujici, kteri prodavaji skutecne to co proklamuji a dodrzi co slibili. Nedavno Tebou koupena stara sada voyager byl fakt kup, taky jsem premyslel.
Kazdopadne: foto nesetri, myslim ze nejen ja se aspon pokochame pohledy
Posláno:

Štamgast
Ono, Talwara som si zaobstaral aj ja, no potom som ho kvôli skromnej veľkosti čepele vyradil z obehu nosených nožov. Teraz nosím len 6 inchové Grin .

Štefan vložil tyto přílohy:
Mw1OHzl___kópia.jpg.jpg
AS8OQFX.jpg.jpg

Mea culpa, maxima...
Posláno:

Pozorovatel
Tak dnes dorazil zbytek Voyagerů medium, chtěl jsem sice všechny ty prcky z hladkým ostřím ale co nadělám zaspal jsem dobu Happy . Nesehnal jsem je ani v obchodech v USA (třeba jsem blbě koukalHappy ) ale i tak z nich mám radost Applause .

Wolfes vložil tyto přílohy:
IMG_20200121_121306.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/20/2018
Zdravím místní odborníky. Potřeboval bych poradit ohledně CS Voyager. Mám možnost ho koupit ve 100% stavu, ale nikde nemůžu zjistit co je to vlastně za model a jakou má vlastně sběratelskou hodnotu. Jedná se o model viz. příloha. Najde se prosím někdo, kdo dokáže odpovědět?

RIK600 vložil tyto přílohy:
Bez_názvu.png

Posláno:

Štamgast
[quote=RIK600]Zdravím místní odborníky. Potřeboval bych poradit ohledně CS Voyager. Mám možnost ho koupit ve 100% stavu, ale nikde nemůžu zjistit co je to vlastně za model a jakou má vlastně sběratelskou hodnotu. Jedná se o model viz. příloha. Najde se prosím někdo, kdo dokáže odpovědět?

Ja by som to skúsil. Ide o tento model http://www.noze-nuz.com/recenze/cs29xc/cs29xc.php . Pôvodne patril používateľovi outdoorman, no a tu je troška o ňom: https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&m=702748#702748 . O cene odporúčam kontaktovať práve jeho i ked viem za koľko ho ponúka aktuálny majiteľ. Sám som o ňom uvažoval, no podľa mojej mienky už zberateľskú hodnotu nemá, je natrvalo znehodnotený aspoň zo zberateľského hľadiska záujemcu o staré Voyagery. Možno však jeho hodnota tkvie v jeho kuriozite, z tohto hľadiska je tento Voyager-Spyderco jedinečné. Iné som doteraz nevidel. Takže to už ty musíš vedieť, či chceš investovať, túto podľa mňa neskromnú sumu do tohto konkrétneho kúska. Držím palce Ok .
Mea culpa, maxima...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Přesně tak, je to úprava, za mě hodně povedená, a to nejsem fanda takto drastických předělávek. Na používání určitě super, ale sběratelskou hodnotu má jenom pro toho, kdo si ho koupí...
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/20/2018
Tak teď mně konečně došlo, proč jsem typ s děravou čepelí nemohl najít ani na googluGrin .
Byl jsem z toho právě docela zmaten. Je škoda, že to tak není originál, protože jako úprava je to povedené.Applause
Moc Vám děkuji za rychlé a užitečné odpovědi Ok
Koupi budu muset ještě promyslet.
Posláno:

Štamgast
Keby si to chcel ako EDC, určite ber, je tu kopa užívateľov, ktorí na modely týchto nožov prisahajú Ok .
Mea culpa, maxima...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
COLD STEEL LONE STAR

Tedy trvalo trochu déle, než jsem je všechny dostal na nafocení … bohužel světlo dnes nic moc, tak se omlouvám, pro dědu panasonika je už trochu problém zaostřit současně na leštěnou čepel a tmavou matnou střenku.

Lone Star … pro mě je to pořád srdcovka, pro mého mladšího syna ještě větší, takže má nakonec všechny Happy

Na fotkách jsou dva veteráni (můj a synův) a čtyři customy. Střenky jsou z palisandru santos a jedny olivové. Jsou trochu buclatější než origo plastové, aby stabilizované dřívko neprasklo, a taky se tak líp drží,

Čepele jsou z N695, zrcadlově leštěné a nabroušené na cca tovární úhel, veteráni jsou nabroušeni na vrcholových 30°, rozdíl je při řezání dost znát, ale na 30° už customy brousit nebudu.

Syn dostal veterána myslím někdy v polovině 2013 a do loňského roku nenosil a nepoužíval prakticky nic jiného. Používal ho na vše běžné (mimo každodenních kartónů, plastů, suků atd.), za tu dobu jsem ho jen dvakrát brousil a párkrát naostřil, AUS-8 držela perfektně a po vyleštění se nedělala liška ani ve vedrech.

Od loňského dubna má customy, stabilně používá olivového a občas toho bez klipu, ostří je pořád perfektní, ale používání už je ve srovnání s ostatními trochu znát.

Vždy, když dostanu lone stara do ruky, mě znovu překvapí, jak perfektně sedí v ruce a jak je velký a masivní, i když působí velmi lehce. Customy váží cca 174,5 g, veteráni necelých 174 g a třeba titanový RS Megalodon 124 g a Archangel 130 g.

Megalodon i Archangel jsou v rámci zavíráků už větší nože, nicméně Lone Star má čepel ještě o fous delší, naopak ve hřbetu je o cca 0,5 mm tenčí.

Custom čepele jsou ve všech ohledech perfektně provedené a ve všech nožích jsou vzájemně zaměnitelné. Chod čepelí je hladký a v rámci této pojistky lehký, ale přítlak péra je samozřejmě znát. Třesknutí při zapadnutí pojistky při otevření je „to správné“, stejně jako zacvaknutí a lehký důlek v palci při zavření – když si člověk najde otevírací grif, je to jen kosmetika, ale lone star prostě není nůž na cvakání …Grin

U originálního provedení se oblouček klipu dotýká střenky těsně vedle hlavičky šroubku (tohle musel vymyslet nějaký leukoplast lamosaurus Angry ), proto jsou klipy poladěné nerez podložkami, takže opuštění kapsy je bezproblémové.

Už originální lone star je výjimečný old school nůž s obrovským charismatem, u customů nemám dost slov … pokud by snad někdo z mých slov neodůvodněně nabyl dojmu, že mě lone star snad i lehce zaujal, tak má pravdu, je to moje srdcovka a je mi velmi líto, že v CS tento model zastavili, broken skull je sice velký, praktický, lehký … ale je to jen hodně slabý odvar.

A nakonec, toto vše v čase velmi krátkém dokázal vytvořit Mistr nožíř Vlanor. Tohle je plnotučná umělecká práce, za kterou má Vláďa můj hluboký obdiv a respekt … a k tomu je to i skvělý chlap Admire Admire Admire .

No, musím říct, že fotit několik zrcadlových čepelí v kombinaci s matnými tmavými povrchy v tomhle světle starým foťákem v domácím „ateliéru“ může snad jen masochista se sklonem k sebepoškozování, takže mi bude dost dlouho trvat, než budu mít chuť zas nějaký nůž vyfotit … asi Laugh

Chloupek vložil tyto přílohy:
P1140729.JPG.jpg
P1140736.JPG.jpg
P1140738.JPG.jpg
P1140740.JPG.jpg
P1140745.JPG.jpg
P1140751.JPG.jpg
P1140754.JPG.jpg
P1140762.JPG.jpg
P1140770.JPG.jpg

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
No mne chýbajú slová, veľmi, ale že veľmi gratulujem k takejto zbierke Applause Admire Applause Admire Applause Admire ,no a ešte oveľa viac k takému synovi, všetko robíš správne Ok Ok Ok .
Mea culpa, maxima...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum