ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/15/2013
xxviktor napsal:
sep01 napsal:
germanicus1 napsal:
recyklace v Indii Beating

Tak tohle je dobrý u nas montujou do aut pomalu šlapačky nákupy aby člověk nosil po kapsách protože plasty a co2 a v indii a číně je to každýmu jedno. To že jich je někalikanásobně vic než evropanů nikomu ještě nedošlo ale my to zachráníme Admire

Takže když přijdu do lesa a uvidím tam skládku pneumatik, tak už tam můžu taky vyhodit svůj bordel, co nosím po kapsách, protože už tam dělá větší nepořádek někdo jinej?

To s tim nemá co dělat chtěl sem tim říct že veškerá snaha je k ničemu.v evropě se řeší emise z aut ale to zě loď co vozi kontajnery z číny ma stejné emise jako všechny auta v evropě dohromady je jedno? Je to k smíchu jak dlouho budeš ty pneumatiky z lesa odvážet na kolečku když ti každou hodinu přivezou kamion?myslim že bys to za nějaký čas vzdal a začal bys řešit toho kdo to tam vozí a ne lidi co tam chodi na houby.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
EU pořád produkuje třetí nejvyšší množství emisí, víc jak ta Indie - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_carbon_dioxide_emissions (nezapomeň, že 10% nejbohatších spotřebovává 90% zdrojů). Mimochodem je to taky hrozný alibismus, kdžý se nadává, že Čína na to prdí, ale přitom si hromada lidí přes Aliexpress objednává věci, které ani nepotřebuje, které se pak sem vozí přes půl planety. Ona ta Cena riflí nebude jen o kalhotách, ale tak nějak o všem z Číny a předpokládám, že čím levnější, tím horší to bude.

Jinak nejsem nějaký ekologický fanatik, jen chápu snahu, že pokud můžu udělat něco, tak je asi lepší to udělat, než ukazovat na někoho jiného, ať to udělá dřív. Nebo to alespoň nedělat horší. Jinak Greta říká věci, které nejsou z její hlavy, tlumočí (občas trochu agresivně) vyjádření vědců, které nikdo jinak neposlouchá. Problém je, že malá holka se hrozně jednoduše stírá. Ale je otázka, jestli budem věřit vědcům, kteří se klimatem zabývají a nebo třeba Zemanovi...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
..s tím souhlasim, jenže to zvyšování životní úrovně a prahnutí po životu v nadbytku je pro člověka přirozený a dokud ho někdo silou nepřinutí ke změně, nebo zdroje nedojdou, tak si od huby trhat nebude. Bude hůř, o tom jsem přesvědčen, ale my se toho asi ještě nedožijem. Od vědeckotechnický revoluce letíme prudce nahoru a postupně začínáme pociťovat drobný problémy, že to trochu smrdí a není udržitelný bez následků, budoucí generace už budou řešit regulérní průser a nevěřím, že se řešení podaří demokratickou cestou. Konzumovat a množit se má nejen člověk v podvědomí, bohužel tam pánbůh zapomněl při přetlaku na nějakej vypouštěcí ventil, anebo je člověk konstrukčně sám tím ventilem.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Nevím, koukal jsem dnes na video s Urválkem a nějaká podobnost s Grétou by se určitě našla...
Tenhle server, kde všici (skoro) přehrabujeme hromady kudel a různý přirodní, etno a retro nožíři se předhánějí jak vymyslet a ubouchat další asi není úplně tím místem, kde můžem kázat spotřebě Laugh

Pánové z pohledu těch co jsou třeba teď v Davosu máme všichni totálně holý prdele - umíte si představit co by se dělo (asi ) kdybychom měli ty chechtáky ??

A umíte si představit co by se dělo, kdyby ty co ten fracek uráží fakt ty svý výrobny zavřeli???

Fakt je, že by přišla očista, nemocný pomřeli (jelikož kdo by financoval zdravotnictví), starý to samý, postižený.....
Policie by asi taky moc nefungovala, Grétu by si někdo ugriloval, feministky by zažily spousta sexuální rozkoše se silnejma jedincema.....

No nějak jsem se rozvášnil.... chtěl jsem vlastně napsat, že jen vlastní příklad a víra v naše děti.... no a taky pokora, že nemusíme všechno vyřešit za rok nebo 5,

Karl Gustav Jung napsal, že :
“Příroda chyby nedělá, fakt je , že my nerozumíme”
A my jsme taky příroda
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Pokročilý
..jenže dneska lidi upoutá to, co je nějak výstřední a nadprůměr- ultra drahý auta, kozatý kurvy, luxusní hezoučký věcičky,-zážitky-dovolený...a to, co je "bizár"- a Greta trochu bizár je a pozornost poutá, takže to funguje a cílovku to našlo.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Tak zaplať Pán Bůh mám kolem sebe jiný lidi, bizár táhnul vždycky, jen teď narostl jako všecko...
Když jsem chodil do školy kámoš co měl tátu kamioňáka mu doma sebral nahatý karty .....
byl jedinej z několika tříd co to měl a stala se z něj takřka celebrita, než mu fotr rozbil hubu a karty sebral Razz
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2008
Taktak, mysleme si o G co chceme, říkejme jí třeba "nástroj snahy".?
Ale všichni víme, že je to s přístupem k planetě a životu vůbec veskrze fpí*e a "nástroj" už zaregistrovalo mraky lidí..
O to tuším šlo.. Wink
Erleichda..
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Ondřej B. napsal:
..jenže dneska lidi upoutá...

Tak to jsem celkem rád, že asi tedy mezi "lidi" nepatřím.Happy
P.
Posláno:

Štamgast
pbpb napsal:
Ale všichni víme, že je to s přístupem k planetě a životu vůbec veskrze fpí*e...
O to tuším šlo.. Wink

Ta planeta si s námi lehce poradí a nějaký greténismus to v zásadě nijak neovlivní...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
Když je řeč o "greténismu" tak někdo tohle štěně vybral a samozřejmě s ní projevy důkladně nacvičil... ke své spokojenosti.
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:
Pokročilý
Tak už jen používání slovo greténismus znamená, že má vliv i na ty, kteří říkají, že je nezajímá. Minimálně existuje vyšší tlak nějak to životní prostředí řešit. Ta holka sama o sobě důležitá není. Ta je jen propagátor, kterého si všimly media.
P.
Posláno:

Štamgast
xxviktor napsal:
Tak už jen používání slovo greténismus znamená, že má vliv i na ty, kteří říkají, že je nezajímá.

Ale mne to zajímá - nastrčená figurka, manipulace se stádem bez vlastního (podloženého) názoru atd. atd.
Posláno:
Pokročilý
-ono si stačí vyjet statistiku nejsledovanějších videí YT, na Googlu nejnavštěvovanější články a stránky a člověk si trochu udělá obrázek o vkusu většinový společnosti týhle planety
-před časem jsme se u známýho na chatě na tohle téma málem "servali"- kluk je z rodiny disidenta, lidi okolo Havla, trochu zlatá mládež, roky v Americe, stejnou životní úroveň chce tady, ekologii považuje za zelenej diktát, Gretu za zelenej byznys plán...všechno je v pohodě a všichni lžou.
-v Anglii jsem nejčastěji dělal s červeným dřevem, poněváč to bylo pro firmu nejlevnější- evidentně rubaný deštný pralesy
- v pohodě to evidentně není, ale dokud poteče voda, budem svítit, krámy budou plný a vejplaty pofrčej, tak ty problémy budou virtuální téma
Posláno:
Pokročilý
P. napsal:
xxviktor napsal:
Tak už jen používání slovo greténismus znamená, že má vliv i na ty, kteří říkají, že je nezajímá.

Ale mne to zajímá - nastrčená figurka, manipulace se stádem bez vlastního (podloženého) názoru atd. atd.

Popravdě si nejsem jistej kdo je to stádo a manipulátoři. Jestli ti, co dávají zprávám o zhoršujícím se stavu životního prostředí za pravdu a nebo ti, kteří tvrdi, že je všecko v pohodě.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
https://www.youtube.com/watch?v=iQ5GfDbjos8 - zaujímavé, ale tak americké Laugh .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/20/2010
Povídá planeta planetě, ty nevypadáš nějak dobře, ále, chytla jsem lidi. Z toho si nic nedělej, já už je měla třikrát. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
xxviktor napsal:
P. napsal:
xxviktor napsal:

Popravdě si nejsem jistej kdo je to stádo a manipulátoři. Jestli ti, co dávají zprávám o zhoršujícím se stavu životního prostředí za pravdu a nebo ti, kteří tvrdi, že je všecko v pohodě.

No, já bych to viděl tak, že s námi manipulují obě strany, podle toho, kdo do čeho investoval.
Je sposta věcí, co se třeba propagují jako ekologické, ale ve skutečnosti nejsou...

Vezměte si takové elektromobily...
Účinnost spalovacího motoru je cca mezi 25-35 %.
Účinnost elektromotoru je někde okolo 90 %, jenže... kde tu elektřinu vyrobíte... účinnost tepelné elektrárny bude taky něco okolo 25 % a spoustu sžerou tepelné ztráty v síti (cca-30% ztráta-70%účinnost??)
Takže ve výsledku 0,9*0,25*0,7= cca 0,15 tedy 15 % celková účinnost. Tedy elektromobil není v současné době vůbec ekologický, jen přesunete výfuk jinam...Laugh Nehledě na náklady na výrobu baterií...
Samozřejmě nahraďte tepelné elektrárny jadernými a problém je vyřešen... (Jo zas otázky co s odpadem, ale tam bych narhl zavážet tím staré uranové doly... hluboko pod zemí, dobré stínění, a jde z toho míň záření než z původního uranu... )(nehledě na to, že v uhelném popelu jsou taky těžké kovy a radioaktivní bordel, jen to není tak koncentrované, ale je toho zas mnohem víc... Jadernou energetiku doplněnou vodou, větrem a solárem považuji za buducnost, pokud se teda nepovede ta studená fůze, to by bylo vše vyřešeno...)

Nebo např, takové solární elektrárny... proč to dávají na úrodnou půdu, když by stačilo narvat to na střechu každé výrobní haly, nákupáku, domu...obrovská plocha, co je stejn nevyužitá ale néé, narvem to na pole.

Problém vidím a je třeba ho řešit, problém je, že většina současných kroků je spíše politická a situaci zhorší...

Viz i ty rifle... Německo chce být bez emisí... elektřinu kupují od nás a rifle z číny... zase jen přesunutí výfuku jinam...

Ve zkratce, prostředí se zhoršuje, ale víceméně je to ukradené i těm, co řvou zlepšete to... (alespoň můj názor, možná se jen pokouší stavět dům od střechy...třeba se jim to i povedeLaugh A pokud jo, budu rád, jen mám pochyby. )

PS: Jo a způsoby dopravy konferencujících mi taky berou dech... Vsadil bych se (nemám data), že Greta má za poslední půl rok větší uhlíkovou stopu, než já za celých těch 21 let, co žiju...(nic proti ní, ale mohla by třeba letět s komerečními aerolinkami...)
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Pokročilý
U těch elektromobilů má ale smysl i to, že přesunem výfuk jinam. Ne tak z hlediska celkových emisí, jako spíš to, že ti ve městě nebude najednou kouřit několik desítek tisíc ropáků tak, že se tam nebude dát dýchat. To pak zase hodně pomůže tomu městu. Sice bude kouřit elektrárna, ale přímo u ní typicky nebydlí stovky tisíc lidí a je to jedno místo, kde je nad tím větší kontrola (než hromada aut, ze kterých si někteří dobraci ještě vytahujou filtry pevných částic). Jinak jo, taky si myslím, že solary v tomhle provedení nemají s žádnou ekologii nic společného.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
nedokážu si představit autobazar s ojetinama na elektriku, v jakým stavu budou baterky, servis atd?

nedokážu, není to cesta....
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
A ještě jedna taková věc... jen malý dodatek...

Uhlí je v současné době pro ocelářský průmysl víceméně nenahraditelné...
Ropa je téměř nenahraditelná pro chemický průmysl...

Je proto moudré tyhle věci spálit na výrobu elektřiny a až dojdou, nevědět co...???

To právě třeba ten uran zas např. nejde použít na nic jiného než ohřev...Např zde ohřev vody v jaderné elektrárně a pohánění turbíny párou...Nehledě na to, že sám od sebe ubývá přirozeným rozpadem... A zásoby jsou z hlediska energetické spotřeby zatím obrovské...
(samosebou problematická manipulace, nutná vysoká odbornost personálu a nestavět to v oblastech ohrožených silným zemětřesením (viz Fukušima... ale tam by stačilo aby nestála u vody (rozuměj moře, chladící voda být musí)...dejte to na kopec a sice bude horší doprava, ale bezpečnost se zvýší...))
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum