ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/30/2006
Meiming napsal:
Nikde tam nevidim jestli to basti tri faze nebo jen jednu Sad

Pravda, u toho prveho to explicitne uvedene nie je ale u takehoto vykonu (1,5kW je takmer istota, ze to je na 230V). V kazdom pripade nie je problem napisat predajcovi a tento detail si vyziadat. U toho druheho to uvedene je.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
MelGhi napsal:
na trifaz??? spis na 230 ne?

Ano, je to na 230V. Vstup 1 faza, vystup 3 fazy.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
baca napsal:
MelGhi napsal:
na trifaz??? spis na 230 ne?

Ano, je to na 230V. Vstup 1 faza, vystup 3 fazy.

Tak to jedině že by to k mému motoru šlo při zapojení na trojuhelník kde má těch 230V (hvězda/trojuhelník, 380V/230V) ,ale to už je na mne vyžší dívčí Sad
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Na trojuholnik prepojis tie tri pliesky v skrini na motore aby isli rovnobezne, nie je to nic zlozite. Dostal som prave odpoved od toho predavajuceho, postovne na SK plus 41 libier.

Hi,
The input voltage of this item support 110V or 220V , which do you want?
The shipping cost to Slovakia is £41.00 by EMS, our processing time is about 3days, and the shipping time may be need 15days. we also send it to you by Fedex and the shipping time is about 7 days, could you tell my your zip code?
Best
Zheng

- av76

Cenovo sa teda oplati kupit ten druhy, tam je uz postovne vycislene.
Posláno:
Štamgast
Děkuji za snahu Baca, mám zas o čem přemýšlet a na co šetřit, sice mne bruska vyšla cca na necelé 4000,-Kč (plus pásy, materiál na nože, budoucí kaleníOh No ),ale i tak jsem se svejma koníčkovejma fondama dost v mínusu a jestli se dočkáme jara musim koupit dětem boty a měnič bude muset počkat Happy
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Meiming napsal:
Děkuji za snahu Baca, mám zas o čem přemýšlet a na co šetřit, sice mne bruska vyšla cca na necelé 4000,-Kč (plus pásy, materiál na nože, budoucí kaleníOh No ),ale i tak jsem se svejma koníčkovejma fondama dost v mínusu a jestli se dočkáme jara musim koupit dětem boty a měnič bude muset počkat Happy

Neblázni a kup si měnič! Jaro nebude, děti ve sněhulích budou běhat celoročně! :D
jináč na aukru jsou kolem dvou tisíc a odpadá 12kil na poštovným;) Začíná mě to lákat, ale já si budu muset koupit ty sněhule! :D
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Štamgast
No, ja som skor reagoval na MelGhi-ho poznamku, ze menic je drahy ale motor za dvojnasobnu cenu plus 800,-Czk za vypinac je OK. Kde menic kupit necham samozrejme na vas, linky som dal len ako priklad, ze je to cenovo dostupne. Rodina ma samozrejme prednost.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2007
Tak ted v tom mam zmatek .... vzdycky jsem si myslel ze menic na trifazovej motor stoji 5- 7 000 . ale elektrice moc nerozumim ... pri planovani brusky jsem to nekde cetl a tak jsem to rovnou vyloucil .. kdybych vedel ze jde sehnat tak levne tak bych to asi taky poresil .. tos mel napsat driv Laugh
Hlavne s rozumem :)
. FB - Melicharek Knives _---_ Instagram - melicharek_knives
Posláno:

Štamgast
No, to ano pokial kupujes u nasich predrazenych firiem. Na druhu stranu je to so zarukou. Ked som menic kupoval ja tak som ho chcel s komplet servisom takze som zan vyplazil 200,-€ plus 20,-€ za ovladaci panel. No teraz by som asi kupil na internete, zatial vsetko co mi doslo bolo v 100% poriadku. Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2007
No pokud budu stavet jeste jednu brusku, jakoze budu, protoze casem pribude magnetka, tak ho asi zkusim... I kdyz vetsinou razim spis cestu co nejmin elektronickych soucastek... S tim jak se dnes vsechno dela na 2 roky a pak to shori ... Masiny co mame jsou ze 60 - 70 let. Sice maji na meneni rychlosti jen remenice (vrtacka) ale troufam si tvrdit ze na nich budou makat jeste moje decka ;)
Hlavne s rozumem :)
. FB - Melicharek Knives _---_ Instagram - melicharek_knives
Posláno:
Štamgast
MelGhi napsal:
Tak ted v tom mam zmatek .... vzdycky jsem si myslel ze menic na trifazovej motor stoji 5- 7 000 . ale elektrice moc nerozumim ... pri planovani brusky jsem to nekde cetl a tak jsem to rovnou vyloucil .. kdybych vedel ze jde sehnat tak levne tak bych to asi taky poresil .. tos mel napsat driv Laugh

Jo to ja jsem myslel taky, ono to ale jde takhle obejít tím že teď mám motor 380\230 hvězda\trojuhelník a je zapojen na 380V hvězdu, můžeš koupit měnič co zvládá 380V za těch 5-7k, nebo ten levnější co do něj můžeš poslat jen 230V a on ti z nich udělá tři vývody pootočené o 120 stupňů a zapojit motor na 230V trojuhelník.
Doufám že jsem to pochopil a napsal správně, kdyžtak mě někdo opravte Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
Meiming napsal:
MelGhi napsal:

Jo to ja jsem myslel taky, ono to ale jde takhle obejít tím že teď mám motor 380\230 hvězda\trojuhelník a je zapojen na 380V hvězdu, můžeš koupit měnič co zvládá 380V za těch 5-7k, nebo ten levnější co do něj můžeš poslat jen 230V a on ti z nich udělá tři vývody pootočené o 120 stupňů a zapojit motor na 230V trojuhelník.
Doufám že jsem to pochopil a napsal správně, kdyžtak mě někdo opravte Happy
Ahoj,popsal jsi to docela dobře.Někdy je i výhodnější použít měnič z 230 V na 3x230v a motor přepojit na trojúhelník a tím pádem nepotřebuješ třífázový rozvod.Pro výkony do cca 1,5 kW,které se většinou používají,to cenově vychází podstatně levněji.K.
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:

Štamgast
MelGhi: menice boli vyvinute pre riadenie priemyselnych prevadzok kde sa vyzaduje vysoka spolahlivost a minimalna kazovost. Pokial dodrzis prevadzkove podmienky, tak sa nie je coho obavat.

Meiming: ano je to tak ako pises. Do 3kw vykonu staci pouzit lacnejsi jednofazovy menic, na vacsie vykony sa samozrejme pouzivaju menice s 3 fazami na vstupe (akoby 3-krat jednofazovy menic, preto su aj drahsie).
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Proč jsem si já pořizoval měnič. Mám vstup i výstup na 380. Stál cca 10 000kč. Mám ho v odolné bedně jako mezikus prodlužovačky a můžu ho zapojit na jakýkoliv motor chci. Tedy do 2,2kw. Nemusím na svorkovnici v motoru nic přepojovat. Zapojím na brusku, frézu, cirkulárku, vrtačku, prostě kam chci. Takže můžu dělat s měničem i bez něj aniž bych zasahoval do elektroinstalace. Na brusku je fajn pomalí rozběh a parádní je doběh kdy se ti motor zastaví za pár vteřin a můžeš měnit pás. Další plus. Dálkoví ovladač. Na něm nastaveny tři rychlosti a čtvrtá je potenciometr, dále reverzace. Měnič je bezva. Já bych do jiného nešel. Berte to jako jiný názor na danou věc.
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
S tym pripajanim na akykolvek motor opatrne. Slabsi motor ti moze zhoriet ak to moc osolis a menic don bude prat prudy ako pri 2,2kW motore (resp. podla nastavenia). U silnejsieho motora zase nevyuzijes cely jeho vykon. Najlepsie teda ak je motor na vsetkych zariadeniach rovnaky. Inak suhlas, menic ma viac vyhod ako nevyhod. mrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/14/2012
MelGhi napsal:
No pokud budu stavet jeste jednu brusku, jakoze budu, protoze casem pribude magnetka, tak ho asi zkusim... I kdyz vetsinou razim spis cestu co nejmin elektronickych soucastek... S tim jak se dnes vsechno dela na 2 roky a pak to shori ... Masiny co mame jsou ze 60 - 70 let. Sice maji na meneni rychlosti jen remenice (vrtacka) ale troufam si tvrdit ze na nich budou makat jeste moje decka ;)

čau, tak to můžu potvrdit ze své 30-ti-leté strojařské praxe. Nové mašiny (CNC) věčně problém. Pokud to není po technické stránce, tak zase software a staré "analog" mašiny jedou furt bez bázně a hany.Laugh
Prosím, pište mi na e-mail, ten čtu denně.:-)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/24/2006
Nový přírůstek do vlastní dílny. Přídavné zařízení na nástrojovou brusku BN102. Je to připevněno dvěma šrouby, takže se to dá jednoduše sundat.

haim vložil tyto přílohy:
DSC_0769___w.jpg
DSC_0773___w.jpg
DSC_0775___w.jpg
DSC_0783___w.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/14/2012
haim napsal:
Nový přírůstek do vlastní dílny. Přídavné zařízení na nástrojovou brusku BN102. Je to připevněno dvěma šrouby, takže se to dá jednoduše sundat.

Jen dotaz - jak to dělá rovinu - nejsou smetené kraje? V jaké přesnosti se dá obrousit např. jednoduchý tvar - kvádr. Oproti bruskám na plocho to má určitě výhodu ve větším úběru materiálu - ne?
Prosím, pište mi na e-mail, ten čtu denně.:-)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/6/2013
Tak jsem se inspiroval zde foru a postavil si pásovou brusku.
Dnes poprvé vyzkoušeno, ještě musím nějaké drobnosti dodělat ....
Zde jsou parametry:
- rozsah otáček 1410 až 3666 - zatím jen odhaduji z parametrů motoru a měniče (25 až 65MHz)
- motor 380V (2.820 ot./m, 1100W) + frekvenční měnič vstup/výstup 380V
- vše jen šroubováno, nejsem kamarád se svářečkou Sad
- váha je asi moc, odhaduji tak na 50kg
- cena celkem: 8.210,- Kč
2.600,- Kč (železo a šrouby)
4.000,- Kč (měnič 380V)
500,- Kč (řemenice na motor)
960,- Kč (ložiska na rolny)
150,- Kč (vypínač)
Ostatní - motor, kabely, vypínač + zásuvky od kamaráda (trošku "barter obchod")

Dnešní poznatky:
Pás drží stopu.
První pás mi trošku kmital do strany (cca 2mm) a po výměně za jiný vše O.K.
Trošičku mi vibruje celá pásovka, ale opravdu jen malinko a připisuji to motoru.
Je to starý motor a ložiska tam asi nebudou nic moc.
Řemenici mi dělal soustružník.
Je docela pečlivý a machr, proto si myslím, že by ty vibrace byly nevyvážením.
Jen bych se chtěl zeptat na zapojení motoru 380V a měniče 380V
Měl jsem zde človíčka, který mi prodával měnič a nastavení propojek na motoru mi dal do hvězdy (měl jsem původně troúhelník).
Nevím zda to má nějaký vliv na výkon?

mikiki vložil tyto přílohy:
IMG_4890.JPG.jpg
IMG_4892.JPG.jpg
IMG_4901.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/27/2009
Ahoj Mikiki. Pěkná mašinka. Applause
BTW Nic si z toho nedělej, že nejsi kamarád se svářečkou. Ber to tak, že jsi kamarád se šroubkama. Wink
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum