ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/9/2005
Vzhledem k tomu, že z mé pásovky zbyl jen spodní rám, jinak jsem ji komplet předělal, vítám, že někdo vymýšlí za mě, tahle se mi líbí. Motor mám 2880 ot/1,1 kW, takže menší řemenice. Hřídel se mi válí 20 let na chalupě, konečně vím co s ní. Jen to hnací kolo bude trochu problém, neb nedokážu zkroužit 6 mm tlustý pás. Docela uvažuji o tom udělat to z hliníku, jestli teda seženu hliníkový plech v potřebném množství, ne celou tabuli.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Mudžahedin: nebo si počkej až ji budou dělat westyho důchodci ve více kusech Happy
Posláno:

Štamgast
A co pak budu dělat s tou hřídelí?
Posláno:

Štamgast
možno WESTYHO dochodcovia urobia aj hnacie koleso, nie celu pásovku vo viac kusoch!!!
"iba hnacie kolesa priemeru max 334mm" nebola myslena asi seriová výroba pasoviek...
Dnes v kovošrote mali asi 8 druhov funkčých elektromotorov, niektoré aj s remenicami, ale...
neboli zmeniteľné naturálieLaugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Vylepšuješ to,super,ale.Příložky mají šířku pásu,pod nimi krátké stojky,asi těch 30mm,to v praxi bude znamenat,že domečky ložisek budou nad jackly,a kontaktní kolo-jackl zavařit na čele,a tam domeček pro kontaktní kolo.Jistě,zase je to jen myšlenka,ale drž se toho,jak jsem psal-u pásu co nejvíce místa na práci.to je hlavní princip.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Black: tak teď jsem to nepochopil.. které ložiska a který jackel myslels?
Posláno:

Štamgast
zkusím najít ve své fotosbírce inspiraci.Tohle je příklad volného prostoru..

(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Black: no moc jsi mi to kolo s jackelem nevysvětlil Wink

p.s. ostatní.. nějak utichl po ceně materiálu zájem.. mám to vůbec zkreslovat? to už k poslední variantě nejsou další připomínky?
QNX
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/2/2006
Já bych zájem měl Happy
Když vidím, kolik už jsi udělal modelů,to ti do toho nechci pořád šťourat..... Happy
Tím co je na obrázku je asi myšleno strčit jackel pod pás....aby nepřekážel vůbec. Mimo pás by vyčuhoval z každé strany jenom kus plocháče (tak 10mm ?) ve kterém by byla uložena hřídel. Už jsem se do toho chtěl pustit a takovou pásovku udělat (kolo 20 cm přímo na motor, nosná konstrukce uvnitř pásu, přední kolo v několika variantách (velké, dvě malá)) nosnou konstrukci umístit na stojan otočně (asi s možností otáčení o 90°). Velice jednoduché, ale funkční. Bohužel času mám málo (pokouším se o CNC brusku)....takže vlastní stavbu pásovky jsem zatím odložil.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Podle mě je ten rám pásovky moc mohutný, alespoň v tévertikální poloze a v okolí kontaktního kola by to chtělo vyházet všechno "zbytečné" železo, protože při broušení potřebuješ místo na ruce za čepelí, případně čepel nakláníš za pás a tady všude vadí ten jackelový rám na pravé straně. Takže tu stojnu napravo od kontaktního kola pryč a (modrý) vodorovný stolek a vertikální brousící plochu upevnit jen na vodorovný jackel.
Omlouvám se za "nákres" líp to neumím
Posláno:

Štamgast
slon: nad tím sem taky uvažoval, ale vychází to přesně do té hřídele Sad čili by šlo leda tu svislou hřídel dát z druhé strany, což ale zase posune jackel k hraně kola a jsme tam kde předtím..
Navíc by to vyloučilo tu spodní variantu přestavení poličky k svislé opěrné desce.
čili jediné podobné řešení by bylo udělat svislý výsuv s rozsahem poličky od půlky té svislé desky až po osu kontaktního kola, což asi ze statického hlediska vyloučí možnost naklánění té poličky.

QNX: verze výkresů mě nevadí, hlavní je dojít úspěšně k cíli, nezávisle na době či počtu verzí Wink
Co se týče toho, že u té vrchní vodorovné desky pásu vadí na jedné straně jackel.. mno dle mě se na té vrchní desce stejně brousí hlavně rovina, ne? a pokud bych musel i něco naklánět do stran, tak mi stačí možnost naklonění na jednu stranu, otočení a naklonění druhé strany, ne? Happy
Posláno:

Štamgast
maxeem: ale neučmárám.. je to teprve třetí model Happy jinak já to místo chápu, ale při těch otáčkách ty rolny nemožou levitovat na kousku nezavazejícího plocháče.. tudíž by sice šlo zmenšit ten vodorovný jackel na třeba 40x40mm a nahoru vysunout jen tu příložku, vykousnutou příložku kola a klopné uchycení té rolny.. ale právě u té rolny bych se bál vibrací vzhledem k vzdálenosti od takto zeslabené konstrukce.. Nechcu z toho dělat Promu Happy
Posláno:

Štamgast
Ale blíží se to dost k povedené brusce,jen tak dál,a bude perfektní.Preferuj hodně místa,jak se už (úmyslně)opakuju.Prvotní je funkce,až poté víceůčelovost.

(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast

p.s. ostatní.. nějak utichl po ceně materiálu zájem.. mám to vůbec zkreslovat? to už k poslední variantě nejsou další připomínky?[/quote]Jen kresli, já si jí určitě udělám. Nebudu se úplně přesně držet předlohy, mám jiný motor a tím pádem i řemenici, jeklu 20x40 mám dost a až na soustružnický práce vše zajistím vlastní silou, koncepčně se mi líbí, takže výkres určitě uvítám a žádné zásadní připomínky nemám.
QNX
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/2/2006
uchycení ložisek (tedy spíš hřídele)do plocháče by bez problému stačilo. Dokonce bych mu věřil víc, než uchycení do jackelu pouze z jedné strany. Plocháče bych samozřejmě použil u pracovního kola dva, z každé strany jeden. U motoru by to bylo sice bylo díky upnutí přímo na hřídel motoru pouze z jedné strany, ale tam zase nebrání nic tomu použít místo plocháče třeba "U", silnější materiál... Hlavní by bylo, že by nikde nic nepřekáželo a konstrukce by byla maximálně jednoduchá.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/3/2005
Samurai napsal:
... p.s. ostatní.. nějak utichl po ceně materiálu zájem.. mám to vůbec zkreslovat? to už k poslední variantě nejsou další připomínky?
Zdar, moc nestíhám, diskuzi jsem proběhl jen tak letmo, čemu jsem nerozuměl, to jsem přeskočil, tak jestli je odpověď na můj dotaz už někde níže, nechte ho milosrdně bez povšimnutí Happy: Co víc se dá dokázat na horní (vodorovné) plošině než na dolní (svislé)? Nedala by se ta část u kola vypustit? Pak by tam bylo místa víc.

... a nemyslel to snad ani zle - starosta. (Pražský výběr)
Posláno:

Štamgast
marylin: která část? ta svislá?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/23/2002
marylin napsal:
Co víc se dá dokázat na horní (vodorovné) plošině než na dolní (svislé)? Nedala by se ta část u kola vypustit? Pak by tam bylo místa víc.
Tak kupříkladu já brousím na vodorovné plotně víc než na svislé. Zkus si představit, jak bys na svislé brousil čepel meče. Pravda, ne každý si bude pořizovat pásovku za účelem výroby mečů, ale ta vodorovná plotna se fakt hodí docela často.
A už to tady padlo, ale zatím bez odezvy: plotny by měly být stejně široké jako pás, případně cca o 1mm užší.
Posláno:

Štamgast
Pike: tak black zase chtěl příložky menší než šířku pásu, aby se mohl mírně ohnout při broušení koutu..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/23/2002
Samurai napsal:
Pike: tak black zase chtěl příložky menší než šířku pásu, aby se mohl mírně ohnout při broušení koutu..
Menší bych ji nedělal, občas potřebuješ brousit i širší kousky. A kout se dá brousit tak, že si našteluješ pás na jednu stranu, aby přečuhoval.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum