ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/30/2006
Suke napsal:
Suke napsal:
Doporučíte nějakou pásovou brusku do 5 tisíc na které by se dal udělat i nůž? ...Našel jsem tu tohle https://brusky.heureka.cz/scheppach-bgs-700/ ale přijde mi to slabé. Někdo nějaký tip? Díky

http://www.stroje-cz.cz/dvojita-bruska-s-brusnym-pasem-400v-holzmann-dsm-100200b-_bow_-3181.html

Ta druhá je o niečo málo lepšia ale na nože vhodná nie je. Pás je zablendovaný v plechu, ten ti tam bude zavadzať. Aj výmena bude dosť komplikovaná. Pokiaľ si chceš skúsiť vyrobiť nôž tak sa to dá aj oveľa lacnejšie ale samozrejme to aj dlhšie trvá. Potrebuješ niečo takéto. Svojho času tu jeden typek robil na takom prípravku dosť nožov, nick si bohužiaľ nespomeniem. Neskoršie, ak sa rozhodneš pokračovať, môžeš uvažovať o nákupe pásovej brúsky. Happy
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
RS
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/2/2011
Nebyl to FranaD ? Pak hledat tady https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=8176
RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/10/2018
S tím ručním broušením pilníkem asi ze začátku počítám, ale říkal jsem si, že stejně asi budu nějakou časem potřebovat. Ale jak zjišťuju asi jediný vhodný způsob je něco vyrobit nebo investovat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2017
Dnes jsem si udělal hodně velkou radost. Před chvílí jsem se totiž vrátil z Polešovic od Fr. Janíka( super pokec se super člověkem-díky FrantoOk ) s novou pásovkou. Původně jsem chtěl jít ještě do dílny si na ní zabrousit, ale nechám to na zítra. Konečně mám stroj na kterém bude radost dělat. Neříkám, že mi má stará pásovka neudělala ranec práce a rozhodně bych to bez ní nedal, ale třeba výbrus bych na ní neudělal, protože pás trochu tancoval. Když jsem viděl jak se dnes Franta opíral o pás, když mi pásovku předváděl a ten se ani nehl, tak o tom sem si mohl nechat jen zdát. Ale jinak je to funkční stroj a pokud by jí někdo chtěl do začátků nebo někdo kdo by měl náladu si jí poladt, tak ještě udělá hodně práce. Mě ted bude vyloženě překážet a tak jsem ochotný jí přenechat za " půl darma " nebo za něco vyměnit. Případným zájemcům pošlu fotky a další info.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/16/2008
Zdar chlapi, byl by tu někdo z Těšínska a Havířovska, kdo se chystá na stavbu pásovky? Ve dvou by se to mohlo lépe táhnout. Nějak se mi do toho samotnému nechce. Mám i dílnu a nějakou tu techniku. Nabízím, že můžeme i zakovat, kdyby se někomu chtělo Happy

Díky dave
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/23/2015
Nazdar,
ja som zo začiatku tiež brúsil pilníkom s tým prípravkom. Pozri moje vlákno (prvá strana) mám tam nejaké fotky. Ide to, ale je to veľmi pomalé. Nejaká nástrojovka ešte ako tak ide, ale brúsil som s tým elmax a pri 11cm čepeli to bolo tak 1,5 - 2 hodiny jedna strana výbrusu. A to len hrubý výbrus. Ďalej šmirgľami tiež cca 1,5 - 2 hodiny na jednu stranu. To bolo ako za trest. Kúpil som potom presne tú Sheppach BGS 700 - nie je to žiadna veľká sláva, ale je to neporovnateľne rýchlejšie ako pilníkom. Kúpil som si k tomu pásy Cubitron a celkom to na tom ide. Za cca 30-45 min spravím výbrus do stavu, keď už ide na kalenie (končím trizactom 240) Keďže je to malá a slabá brúska, chce to veľa kompromisov ale dá sa s tým robit. Však veď kukni moje vlákno :)
M.

Suke napsal:
S tím ručním broušením pilníkem asi ze začátku počítám, ale říkal jsem si, že stejně asi budu nějakou časem potřebovat. Ale jak zjišťuju asi jediný vhodný způsob je něco vyrobit nebo investovat.

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/4/2012
Zrovna dneska jsem to dodělal a proti tomu pilníku s tím přípravkem co jsem používal to je radostOk

mysskyn vložil tyto přílohy:
20181123_182722.jpg.jpg

Nůž získává na kráse jen když ho opravdu používáte.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/15/2016
Prapor napsal:
Chtěl bych si trochu vybavit dílnu a potřebuji poradit: Má smysl abych kupoval kotoučovoou brusku a k tomu nějakou malou ruční pásovou brusku, kterou otočím na záda nebo si mám ušetřit peníze a nechat si udělat pásovku? Na kolik přijde taková velká pásovka vhodná na výrobu nožů? Znáte někoho kdo by ji vyrobil?

Zdravím

tak jestli můžu poradit tak ti bude stačit flexa a pásovka. S tím se dá udělat prakticky všechno.Do pásovky se bohužel vyplatí investovat znám to z vlastní zkušenosti .Nejdřív stačila flexa ,potom jsem si pořídil malou stolní jak má z druhý strany brusnej kotouč (už nevím značku). Jenže to bylo taky marný . Než člověk něco vybrousil tak to bylo nekonečný .
Nakonec jsem se rozhodl si brusku udělat. Myslím ,že se celkem povedla (sice sebechvála smrdí)Grin, ale už jsem jich pár udělal a zatím žádná reklamace. Takže pokud by byl zájem, tak se můžeš ozvat a třeba se domluvíme.

Tady je odkaz co dělám: https://www.youtube.com/watch?v=rb6KMgIo92I

Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/4/2018
Zdar chlapi,

měl bych další prosbu když už mám hnací kolo vyřešené a to co za motor, tedy bude na 220 minimálně 2800 abych se s kolem 210 mm dostal na 30m/s ale nemám představu jakej výkon použít.
Měl jsem lidl a spl jako sepeach a to s 250-400w bylo jako že o ničem.
Říkám si jestli 1,1 kw by stačit mohlo nebo alespoň 1,5kw, zatím hledám motory na bazarech a co vy kupujete nové nebo bazar a kde se co najde.
Dík za info
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
1,5kW urcite, mne uplne staci. nizsie by som nesiel. mozno 2,2 kW ak sa ti naskytne dobra cena. novy prirubovy 1,5 je za 120e (http://www.elektromotory.sk/obchod/elektromotor-1al90s-2/) tak zvaz ci ti stoji za to kupovat stary motor neznameho povodu a vinutia...Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
ibm2 napsal:
Zdar chlapi,

měl bych další prosbu když už mám hnací kolo vyřešené a to co za motor, tedy bude na 220 minimálně 2800 abych se s kolem 210 mm dostal na 30m/s ale nemám představu jakej výkon použít.
Měl jsem lidl a spl jako sepeach a to s 250-400w bylo jako že o ničem.
Říkám si jestli 1,1 kw by stačit mohlo nebo alespoň 1,5kw, zatím hledám motory na bazarech a co vy kupujete nové nebo bazar a kde se co najde.
Dík za info

Jestli 2800ot/m 230V 1F a chceš 30m/s tak zapomeň na 1,1KW ten tak velké kolo neutáhne, má problém i se 26m/s Pokud nemáš 3F potřebuješ buď silnější motor nebo FM a zapojit motor přes něj jinak se na takovou rychlost pásu nedostaneš.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Začátečník
Tak na výrobu pomalu rezignuji. Raději využiji čas s nejistým výsledkem na bouchání do železa. Poradíte, kdo dělá brusky na zakázku?

Znám Heima, ale tu neuplatím. Díkes.
Posláno:

Začátečník
Tak na výrobu pomalu rezignuji. Raději využiji čas s nejistým výsledkem na bouchání do železa. Poradíte, kdo dělá brusky na zakázku?

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/18/2018
Poprosím místní znalce jaký frekvenční měnič na tří fázový motor 2880ot, 2,2kW na pásovou brusku. Doporučíte mi něco ve slušné cenové relaci. A ještě co jsem pročítal jak zjistím jestli ten motor bude s frekvenčním měničem fungovat .... nebo každý třífázový motor funguje automaticky ? Dík za informace.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/25/2018
Co já vim, tak brusky tady dělal franz.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
daves napsal:

Na zákazku tu určite vo vlákne niekoho nájdeš, ale na jednej výstave som videl:

http://goset.com.pl/pl/oferta/szlifierka-tasmowa-g10/
http://goset.com.pl/pl/oferta/szlifierka-tasmowa-g20/

Neviem aké sú na to ohlasy, ale ber to ako info, o výrobcovi
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/21/2004
Cau chlapi, mam prosbu o radu. Jsem elektrikarinou netknuty, nicmene ted davam dohromady stary soustruh a řešim regulaci otáček (jako spousta dalších v tomhle vlákně u pasovek). V minulosti to tam bylo delane prehazovanim remenu na remenici, nicmene v 21 stoleti mi to prijde drobet nedostatecne. Motor co v tom ted je stary elektromotor na 380V (2x9 A) s vykonem 1.1 kW a 920 ot/min. Muzete mi poradit co za menic vybrat?
Politická korektnost - pomýlená filozofie předstírající, že hovno lze zvednouti za čistý konec.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
asi se dotaz hodí sem - nemáte někdo zkušenost s touhle kombinovanou bruskou (pás + šutr) https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Kombinovana-bruska-PSBS-240-C2/p100245434 ??
Nechci to jako náhradu pásovky, spíš sem tam šmejknout nějakou drobnost. Ta kombinace mi do dílny přijde dobrá a cena taktéž.

pohlava vložil tyto přílohy:
lidl.jpg.jpg

Sapere Aude.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/21/2004
Jeste prihodim fotku stitku

xHonza vložil tyto přílohy:
20181122_103250.jpg.jpg

Politická korektnost - pomýlená filozofie předstírající, že hovno lze zvednouti za čistý konec.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/14/2017
pohlava napsal:
asi se dotaz hodí sem - nemáte někdo zkušenost s touhle kombinovanou bruskou (pás + šutr) https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Kombinovana-bruska-PSBS-240-C2/p100245434 ??
Nechci to jako náhradu pásovky, spíš sem tam šmejknout nějakou drobnost. Ta kombinace mi do dílny přijde dobrá a cena taktéž.

Mám ji doma, na vrtáky a na dřevo dobrá, ale výbrus s tím neuděláš, malá rychlost pásu, výkon i délka pásu. Po delším broušení docela hřeje, ale po roce a půl pořád bez poruchy.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum