ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2017
wrafan napsal:
ivo.simi napsal:
Hnací kolo je provizorní, bude z Hliníku a větší.

jinak v pátek před Vánoci jsem sháněl řezné kotouče do flexi, všude zavřeno tak jsem vlezl do OBI.

Tam jsem koupil viz. obrázek, a nevěřil jsem vlastním očím, jak ty kotouče rychle mizely.
Řezal jsem jekl (L profil) 6x6cm a kotouč to nedořezal...tak rychle bylo po něm. Evil Angry
Tak varování pro vás, ať neopakujete mou chybu.NoNoNo

a propo jaké kotouče kupujete vy?

Já mám vyzkoušeny tyto:
Kotouč řezný EHT 125-1.0 A60 P PSF-INOX, Pferd, lepší kotouče jsem neměl a řežu fakt hodně. Kotouč nařeže min. trojnásobek běžného kotouče.
Špatný nejsou ještě třeba Würth nebo Tyrolit.

děkuji za informace o kotoučích Happy mrknu se po nichOk
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/12/2015
Opožděnej dárek ze Singapuru.Happy

Oxygen vložil tyto přílohy:
IMG_2686.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/12/2017
Ja mam niečo také

Tomáš Štefánik vložil tyto přílohy:
DSC_0288.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/12/2017
Pásy dávam 2000mm obvodová rýchlosť je 27m/s bohužiaľ nedajú sa meniť trebalo by dokúpiť prekvenci menič ak sa nemýlim. Ale ide v pohode vypalky ma stály 36 € motor som mal a kladky mi spravil sused v práci.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/18/2016
Ja mam zase nieco taketo. Pasy 2000x50. Hnacie koleso bude casom hlinikove

Hej ty robota! Mna sa neboj ja sa ta ani nedotknem!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/10/2018
Oxygen napsal:

Prosím o krátkou recenzi po vyzkoušení Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Oxygen napsal:

Tak hobluj zkušenosti.... mrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Tak teda první zkušenosti s čínskou pásovkou.
Flexa nedržela zpočátku moc pevně - to je ale dáno tvarem "krčku" u mé flexy, po přerovnání dobré. Pás se nasazuje i mění bez problémů - jen stlačit odpruženou rolnu, pás sundat, nasadit nový a zase stlačit a nasadit pás. Vyrovnání běhu pásu naklopením rolny pomocí šroubku je dostatečně citlivé, pás mi nelítal ze strany na stranu, při běhu trochu tluče, ale málo, po pár minutách se to spravilo. Čepele nedělám, takže nemohu posoudit, obrousil jsem na zkoušku dvoustovku hřebík do hrotu - bez problémů.
Využil jsem ji hned na broušení dřeva - upravil jsem si vařečku, kterou míchám bramborový salát - děláme ho kýbl a vařečka se mi špatně držela, tak jsem si ji upravil na "pádlo".
Celkově (zatím) pro mně jako kutila a ne nožíře šikovný pomocník.

Surg vložil tyto přílohy:
Pádlo_1.jpg.jpg
Pádlo_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Super pádlo na salát.Laugh
Posláno:

Štamgast
Díky za postřehy,Pavle. Pádlo super! Grin
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
Ďakujem za informáciu o skúsenostiach. Už je objednané.
Na miešanie šalátu používam radšej vidlu. Tá rozbíja polepené kocky zemiakov, ale nedrobí ich.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/12/2015
Taky jsem ji dnes zkusil a musím souhlasit se Surgem.
Jen takové nepodstatné drobnosti. Kovová základna má trochu ostré hrany, všechny šoubové spoje je nutno případně dotáhnout, nastavit rovinnost stolku a vinglu pod samotným pásem . U té mojí byl zřejmě vlivem přepravy ohnutý imbusový šroub procházející horní pevnou rolnou. Povedlo se mi jej srovnat asi na 3-krát.
Pás je spojen přeložením, takže trochu tluče, jak uvedl Surg. V balení jsem měl 1ks grit 100, 1ks grit 240, 3ks grit 320.
Použil jsem prozatím flexu od Makity, časem bude nahrazena flexou z Lidlu s volbou rychlosti.
Nasazení brusky na držák krytu flexy šlo v mém případě bez problémů, jen křížový šroub sloužící k utažení je trochu nešťastně umístěn nahoře pod držákem šponovací rolny, takže je nutno šroubovák nasadit šikmo.
Lidl flexa bude s pásovkou spojená natrvalo, takže problém utažení proběhne jen jednou.

I za mne dobrý pomocník.Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Oxygen napsal:
...jen křížový šroub sloužící k utažení je trochu nešťastně umístěn nahoře pod držákem šponovací rolny, takže je nutno šroubovák nasadit šikmo.

Jo vidíš, na tohle jsem zapomněl: protože budu flexu zatím vyndávat, dám tam místo křížáku inbus - křížák bych brzo "oštěchtal", chce to dotahovat hodně fest..
Posláno:

Štamgast
Tak dáreček ze Singapuru přišel také. Zpracování překvapilo,fakt pěkně udělané.
Inbus v horní rolně stejně jako Oxygen. Vyměnil jsem za nový. Pásy přišly od každé zrnitost po jednom. Vše jsem podotahoval,seřídil kolmost.
Vzal jsem flexu z Lidlu... A ouha Oh No
Vůbec jsem si nevšiml,že u toho bazmeku píšou,že max.průměr 43mm.
Flexa Parkside má 47mm. No nic,zkusím to z no name flexou bez regulace... Hups! 49mm Shocked
Na té Parkside by asi šla ubrousit hlava po tu vnitřní drážku,to by asi ta objímka pobrala. Mělo by to 44mm a trochu přihnout objímku by taky šlo. Jenže pokud to bude nová flexa,je škoda tříleté záruky.
Chvíli jsem přemýšlel chytnout to nějak přes závity pro rukojeť flexy,ale vychází to nešikovně.
Nakonec to asi vyřeším tak,že odříznu z bazmeku objímku (je tam heftlá na třech bodech).
Z krytu kotouče flexy odříznu přebytečný materiál,a novou objímku přišroubuju na základnu bazmeku. Říznu tam tři závity,chytnou šrouby a hotovo.
Novou flexu s regulací a průměrem 43mm jsem ani nehledal. S tou z Lidlu jsem spokojený. Starou hodím na tu minipásovku,a objednám jednu novou na běžnou práci.
Tož zatím tak...
Až budu mít hotovo přilepím sem nějakou fotku.

Muscatel vložil tyto přílohy:
97DF094E_A80E_4DE0_823C_E2497FAAE352.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak jsem si jen tak ze srandy prosvištěl pár e-shopů,pár značek (Bosch,NAREX,Einhell,Makita),pár technických parametrů,nějaký obsáhlý návod na Bosch v PDF a s uváděním průměrů objímky se asi neobtěžuje nikdo. Takže bude-li někdo shánět flexu co do té objímky vleze,tak asi jedině na dotaz u prodejce. Confused
Posláno:

Štamgast
Pokračování hlášení... Laugh
Tak sváry na objímce jsem mikrobruskou uřízl. A začal laborovat s tím krytem. Vychází to blbě. Hnací váleček by moc trčel ven a byl by mimo osu rolen. (Objímka na krytu je mnohem užší.)
Tak jsem začal laborovat s těmi závity pro rukojeť flexy. Nějak by to šlo,ale chybí tomu ta jednoduchost demontáže flexy.
Tak jsem si řekl,že udělám novou větší objímku. Vhodný plech jsem,jak na sviňu,nenašel... Angry
Ze zoufalství jsem zkusil přetvarovat tu původní,a světě div se,na fous to vyšlo. Na tu z Lidlu 47mm. Jen jsem tam dal delší inbus.
Svářečku nemám,tak jsem to odvezl švagrovi,ať mi to tam heftne. Inbus nasměruje směrem k horní pevné rolně. Tím bude mnohem lepší přístup šroubovákem k objímce,a nebude se muset použít inbus do “L”.
Zítra budu mít hotovo. Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
To je paráda díky!!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/10/2018
Jo toho rozměrů jsem si v popisu všimnul, ale Lidl brusku nemám, tak jsem na to neupozorňoval Happy

Já nakonec stejně koupím něco dospělejšiho, kde se nastavit úhel a do budoucna hlavně na nože Happy

Kdyby se někdo zbavoval nějaké pásovky, tak mi napište.
Posláno:

Štamgast
Suke napsal:
Jo toho rozměrů jsem si v popisu všimnul, ale Lidl brusku nemám, tak jsem na to neupozorňoval Happy

Já nakonec stejně koupím něco dospělejšiho, kde se nastavit úhel a do budoucna hlavně na nože Happy

Beru jako výzvu....
Na nože jsem to neuvažoval. Ale zkusím...
Možná nějaký neck z cirkule...
Jdeš do toho? Duel?
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Tak jsem pokročil, čekám ještě na hnací kolo (150mm)
zatím staré ocelové 7cm
Podstavec byl malý, což jsem tušil, zatím přemýšlím nad uchycením (zda stolek s kolečky) nebo jen vždy někde uchytit.
Máte někdo nějakou fotku jak to máte vyřešené vy (tak aby se dalo u toho sedět a i dvě kolečka na přesun)
díky

ivo.simi vložil tyto přílohy:
WP_20190106_003.jpg.jpg
WP_20190106_006.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum