ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 11/12/2018
Jurach napsal:
Technická připomínka.
Zdvojnásobení průměru hnací kladky bude znamenat zdvojnásobení otáček vodících kladek.
Podle použité flexy až na 24 000 otáček za minutu.
A to je dost.

Ložiska asi budou dostávat celkem zabrat Happy chce to zjistit kolik snesou, ale myslim ze číňan max. dovolene otacky taky neresi Happy ale jak pisu chce to zjistit typ lozisek. A jaky je prumer tech dvou prednich kladek? To podle fotky neni tech 23 mm stejne jako u hnaci ne? Protoze dvojnasobny prumer hnaci kladky nemusi znamenat 24000 na vodicich remenickach.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/5/2013
Rolny mají průměr 23 mm!
Posláno:
Začátečník
Exodus napsal:
Rolny mají průměr 23 mm!

Tak to máš potom pravdu.
Ale třeba loziska 6004 maji mezni otacky 24000. Ano je to na ně samozrejme dost Happy
Posláno:

Pokročilý
Pokud by někdo chtěl takhle zvedat otáčky, tak bych doporučil vyhodit rolny a místo toho dát jen ložiska. Zřejmě tři vedle sebe o vnějším průměru 25 mm. Zvětšit díry v tělese brusky a dát nové šrouby s odpovídajícím průměrem.
Bude z toho pásovka na steroidech!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Surg napsal:
(a adekvátně i ta kóta 21mm - asi na 31mm nebo 41mm).

Asi mělo být: 33mm nebo 43mm. Bombírung 31/35 41/45 na tak malém válečku by bylo asi zbytečně moc,ne?

Exodus napsal:
Pokud by někdo chtěl takhle zvedat otáčky, tak bych doporučil vyhodit rolny a místo toho dát jen ložiska. Zřejmě tři vedle sebe o vnějším průměru 25 mm. Zvětšit díry v tělese brusky a dát nové šrouby s odpovídajícím průměrem.
Bude z toho pásovka na steroidech!

Předpokládám ten hnací váleček 35mm. Pokud,nebo spíše,až se ta ložiska vysypou... Laugh
bych použil ten “steroidový tuning”. Chvíli jsem se snažil v té záplavě ložisek vyznat a mám z toho hlavu jak kůň. Surprised
Prosím znalejší. Admire
Jaký konkrétní typ ložisek použít?
vnější průměr 23-25mm
vnitřní 8-10mm?
šířka 10mm
Aby to něco vydrželo a nestálo majlant?
Posláno:
Začátečník
Ložiska to je celkem složitá otázka i pro zkušené konstruktéry. To je taková první liga strojařiny Laugh nicméně pro výběr doporučuji použít stránky SKF kde mají hezky popsané jednotlivé parametry a únosnosti ložisek. Každopádně pro domácí použití doporučuju ZKL nebo ZVL taky to stačí Happy a třeba ložiska 6000 mají vnitřní 10 vnější 26 a šířku 8 tuším.
Posláno:

Štamgast
Když dám vygeglat 6004 tak mi leze 42x20x12
Posláno:

Pokročilý
Posláno:
Začátečník
Omlouvám se zmotal sem víc věcí dohromady. Nemyslel jsem 6004 ale 6000. Wink
Posláno:

Pokročilý
Chlapi, hlavně si tu brusku pořádně vyzkoušejte než budete řešit zvyšování výkonu a ložiska.
Je to bruska pro kutily na občasné použití!
Posláno:

Štamgast
Jasně,že vyzkouším...
Tvůj tuning/zprovoznění mě inspiroval.
Pružina se mi taky zdá příliš silná. Kde jsi splašil tu Tvou?
Jinak k té rychlosti. Když jsem to pustil na plné obrátky,tak jsem žádnou obavu neměl. Nijak se to nechvěje,krásně to sviští. Jinak jasně,že to není pásovka na nožířinu. Ale nějaký ten neck na tom zkusím...
Díval jsem se po těch ložiscích pro případný tuning po vysypání stávajících,a našel jsem tyto:

https://www.aliexpress.com/item/6000ZZ-10-26-8MM-10-26-8-MM-10x26x8MM-10x26x8-MM-6000-Z-6000-ZZ-High/32407105962.html

Píšou více než 35.000RPM
Moc tomu nevěřím,ale za ty prachy to bude asi první kandidát na vyzkoušení. Bude to mít sice 32mm(4 ložiska) ale konstrukčně by to nemělo ničemu vadit.

Ufff! Přestat kecat,a začít něco dělat,že.... Laugh
Posláno:

Pokročilý
Pružinu jsem koupil ve Feroně. Byl jsem tam pro ty nové šroubky a byl tam regál s pružinami, tak jsem jednu vybral.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
Narazil som na rovnaký problém, ako sa tu už riešil Uhlová brúska má podstatne väčší priemer, upínania krytu, ako má čínska pásovka. Nemám možnosti na prerobenie, tak by som to riešil dákou novou uhlovou brúskou. Aké značky a modely majú priemer cca 43mm v mieste upínania krytu?
Viem, že to nie je parameter uvádzaný predajcami, takže poprosím osobné skúsenosti. Ďakujem.
Posláno:

Pokročilý
Například Bosch GWS 7-115E. Kdysi ji tady chválil Mat a tak jsem ji koupil. Výborná bruska, malá, lehká s regulací otáček a tím pádem větší využití. Dá se s ní udělat výbrus prakticky na hotovo.
Posláno:
Štamgast
Ďakujem, ale mám na mysli niečo lacnejšie, môže byť aj bez regulácie. Tejto by bola škoda. Plánujem ju mať upevnenú trvalo.
Posláno:

Pokročilý
Ok, o té regulaci ale uvažuj. Zrovna na tu pásovku by se hodila.
Posláno:
Štamgast
Mám triákový regulátor, ktorý som používal so starou uhlovou brúskou, takže to bude fungovať.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
už se mi to blíží - ještě hnací kolo a můžu začít brousitHappy

ivo.simi vložil tyto přílohy:
pásovka_aaa.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Zdravím pánové.
Tak tady je ukázka nové řemeničky na číňana. Na videu je průměr 35. Ještě bude 40 a 45 Happy

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/11/2014
pekné, nebude z toho malá séria?Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum