ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 1/28/2019
Mirec, k tomu bombírování je to tak, že střed obvodu kladky má větší průměr jako kraje.Po tvojom je to vypouklé do vonku. To že ti padá pás je způsobeno tím co ti tady popisuje Dal, tedy malá tuhost sestavy, patrně nesouosost kladek a taky případné vůle. Dost možná že vše současně. Ale určitě ty mouchy vychytáš. Chce to trochu přemýšlení a pohrát si s tím.Happy
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/25/2007
Aha, už chápu. Jak psali kolegové, pás sjíždí z různých důvodů - u mě byl největší problém v tom, že to napínací kolečko bylo výrazně vyosené oproti kolečkům u plotny. Po tom co jsem to srovnal, tak pás začal jezdit stabilně, a vycentroval jsem ho jen mírným doštelováním osy motoru a napínacího kolečka. Takže za sebe doporučuju srovnat osy koleček. Jo a u mě byla cestu pásu jasná i když jsem ho jen poháněl rukama. Takže pokud ti to při "manuálním" pohonu jede rovně a stabilně, ale po zapnutí motoru sjede dolů, tak bych řekl že mají kluci pravdu s tou tuhostí.

Jinak ta pružina co ti drží napínací kolečko nevypadá moc zatížená (bei voko)- já teda musím celkem zabrat, abych tu svou překonal, a i tak to při běhu trochu pruží - takže pružinu spíš silnější než slabší.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Mirec:
Je pravda, že ta napínací kladka by měla být alespoň na 5mm pásovině, ale na druhou stranu oceňuji tvou snahu si ji udělat sám. Jde vidět že máš chuť něco zkusit a časem se to zlepší. Má první bruska už je také v koši a vím o čem mluvím. Jekl v jeklu nedělá nikdy dobrotu - je tam vůle. Dále dobře do osy dát všechny kola je v tenkých materiálech také složité. Pokud máš sloupovou vrtačku tak máš v silnějších materiálech vyhráno a +-souosost.
už jsem zde někde dával odkaz na výrobu pásové brusky (https://www.youtube.com/watch?v=2rB59KaMjaQ ) a někde ji tu mám i vyfocenou jak vypadá. Pokud budeš mít zájem ozvi se pofotím ti ji a na zvládnutí není složitá Happy
Ať se ti daří
jo a motor jak zde kluci doporučují minimum 1 kW já mám 1,5 a super, kamarád má 750W a ten se zastavuje při přitlačení.

Jinak sjíždění pásu: (dle mých zkušeností)
- nesouosost kladek (většinou napínací)
- bombírung hodně pomáhá - stačí pár otáček elektroizolačky na hnací kolo
- malé napnutí pásu napínací kladkou
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/8/2018
Chlapi, dik za všetky rady. Už som z toho dosť zúfalý ale určite to nevzdám. Len neviem či mam začať s výrobou novej brúsky alebo sa pokúšať zachrániť túto. Podarilo sa mi spustiť túto "brúsku" aj spásom asi na 1-2 minúty. Ten pás lietal zo strany na stranu, ale išlo to. Tešil som sa ako male decko novej hračke. Samozrejme brúsiť sa na tom ešte nedá. Len ma šokovalo ako sa za tú krátku chvíľu zohriali hriadele koliesok. Neviem kde konkrétne je zase problém.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Mirec napsal:
............. Len ma šokovalo ako sa za tú krátku chvíľu zohriali hriadele koliesok. Neviem kde konkrétne je zase problém.

Jestli tam máš nové rolny a ložiska jsou plný vazelíny tak se budou chvilku hřát než si tam kuličky udělají místo. Už když jsem neměl čas dát ložiskum čas až vazelína vyteče tak jsem je otevřel a vzduchem trochu profouknul aby jí tam nebylo tolik, ale bacha nějakou je dobré tam nechat aby neběhali uplně na suchu.
Další možnost je že tam jsou ložiska blbě nalisovaný a jsou jako by předepnutý buď k sobě nebo od sebe to se pak taky hřejou.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pozorovatel
Mirec napsal:
Chlapi, dik za všetky rady. Už som z toho dosť zúfalý ale určite to nevzdám. Len neviem či mam začať s výrobou novej brúsky alebo sa pokúšať zachrániť túto. Podarilo sa mi spustiť túto "brúsku" aj spásom asi na 1-2 minúty. Ten pás lietal zo strany na stranu, ale išlo to. Tešil som sa ako male decko novej hračke. Samozrejme brúsiť sa na tom ešte nedá. Len ma šokovalo ako sa za tú krátku chvíľu zohriali hriadele koliesok. Neviem kde konkrétne je zase problém.

ahoj já bych viděl problém v tom, že tam máš u ložisek podložky a máš to stáhnuté do kupy, tudíž podložka se opírá o obě části ložiska( část co se točí i netočí) zjistíš to velmi lehce, zkus roztočit rolnu bez pásu rukou a když se hned zastaví, tak mám pravdu a potřebuješ tam dát vymezovací podložku která oddělí část ložiska od podložky. Nevím jak to lépe popsat, ty podložky se dělají cca 0,3 i 0,5 mm tlusté.
Snad ti rada bude k něčemu.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/2/2014
Ahoj, může mi někdo prosím poradit? Mám pásovku od haima H03, 1,1kw. Chtěl bych k ní dokoupit frekvenční měnič. Nevíte někdo o nějaké levnější alternativě než co má na stránkách? Děkuji Jenda7
Posláno:

Pozorovatel
jenda7 napsal:
Ahoj, může mi někdo prosím poradit? Mám pásovku od haima H03, 1,1kw. Chtěl bych k ní dokoupit frekvenční měnič. Nevíte někdo o nějaké levnější alternativě než co má na stránkách? Děkuji Jenda7

Ahoj teď to řeším přes známého cenu počítám kolem 2000Kč, ale to uvidím až to bude. Každopádně to není nový frekvenční měnič!!!
Až ho budu mít, ozvu se a řeknu ti cenu a možnosti ho sehnat.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/2/2014
To by bylo fajnOk děkuji.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/29/2015
Zkus : vyboelectric.eu
Posláno:
Začátečník
ivo.simi napsal:
Mirec:
Je pravda, že ta napínací kladka by měla být alespoň na 5mm pásovině, ale na druhou stranu oceňuji tvou snahu si ji udělat sám. Jde vidět že máš chuť něco zkusit a časem se to zlepší. Má první bruska už je také v koši a vím o čem mluvím. Jekl v jeklu nedělá nikdy dobrotu - je tam vůle. Dále dobře do osy dát všechny kola je v tenkých materiálech také složité. Pokud máš sloupovou vrtačku tak máš v silnějších materiálech vyhráno a +-souosost.
už jsem zde někde dával odkaz na výrobu pásové brusky (https://www.youtube.com/watch?v=2rB59KaMjaQ ) a někde ji tu mám i vyfocenou jak vypadá. Pokud budeš mít zájem ozvi se pofotím ti ji a na zvládnutí není složitá Happy
Ať se ti daří
jo a motor jak zde kluci doporučují minimum 1 kW já mám 1,5 a super, kamarád má 750W a ten se zastavuje při přitlačení.

Jinak sjíždění pásu: (dle mých zkušeností)
- nesouosost kladek (většinou napínací)
- bombírung hodně pomáhá - stačí pár otáček elektroizolačky na hnací kolo
- malé napnutí pásu napínací kladkou

Dík Ivo za všetky rady. Na každé kolečko som nalepil trochu pásky a pás mi už nepadá. Brúska funguje. Tie ložiská sa stále zohrievajú ale na mojom nadšení mi to zatiaľ neuberá. Po cca 5 minútach brúsenia majú teplotu 50-55°C. Skúsim to ešte vyladiť. Dík.
Posláno:
Začátečník
Meiming napsal:
Ne všechno co vypadá jako pásová bruska je skutečně pásová bruskaShocked

Dík za super radu.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Mirec napsal:
Meiming napsal:

Dík za super radu.

NZ, už před sedmi lety tady bylo dost informací jak postavit funkční pásovku, já jí díky tomu postavil a mám jí do dnes, a mockrát jsem tu psal jak nejlíp na to, bohužel někomu ani celé vlákno rad pomoct nedokáže.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/25/2011
Mirec napsal:
Meiming napsal:

Dík za super radu.

Možná ti to tak nepřipadá, ale Meiming má pravdu.

Taky jsem si jednu postavil podle návodu ze začátku vlákna.
Nízkonákladovou, co se v práci našlo, to jsem tam dal. Každou kladku jinou, všechno železo silnostěné, motor 2,5kw....
Tvoje konstrukce má evidentní problém z tuhostí stroje, hlavně v okolí napínací kladky.
Moje je celá z profilů síly 5mm a žádný plocháč. Má hodně přes 50kg, sotva jí nadzvednu a přesto mám v tuhosti nějakého šotka. Když seřídím pás na malou rychlost a na měniči zrychlím na max, tak mi ujede pás o 5mm doprava a sedí jak přibitý. Ačkoliv mám konstrukci velmi robusní, můžu za ní vší silou cloumat dostran jak chci a nic se nehne, tak muj problém s ujetím pásu do strany je tuhostí konstrukce. Kdybych takto zacloumal za tu tvojí, tak ji rozeberu ve svárech, nebo zkroutím do vrtule.

Moje první pásová bruska je nepovedená, silně nepovedená. Důležité je si to přiznat. Až budu dělat druhou, bude jiná konstrukce a lepší, protože vím kde jsem se dopustil chyb a mám již přečtený celé vlákno do posledního příspěvku. Zkus to taky tak nějak s pásovkou číslo dvě. Okopíruj některou vydařenou konstrukci. Ale né tak aby to vypadalo jako...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Volaco na pobavenie..... i ked...?
https://www.youtube.com/watch?v=Ljk80mF0j0Y
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/18/2017
Tak ta je výborná Laugh Laugh Laugh
..kdyby byli všichni stejný, byla by to pěkná nuda..
QNX
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/2/2006
Používáte někdo pásovou brusku k broušení na plocho? Třeba jen za pomoci nějakého přípravku k pásové brusce, nebo na uprvené brusce (nástrojové brusce, brusce na plocho). Uvažuji o stavbě něčeho takového. Brusku na plocho nemám a už se mi ani nevejde do dílny. Navíc většinou nepotřebuju brousit nějaké extrémní roviny a přesné tloušťky, takže by mi mohla stačit i ta "pásová magnetka". Pokud to někdo používá, jak jste s tím spokojení? Jaký povrch/přesnost na tom dokážete udělat? Jak drahý je provoz ve srovnání s klasickou magnetkou? Nějaké výhody, nevýhody?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/17/2019
ivo.simi napsal:
Hnací kolo je provizorní, bude z Hliníku a větší.

jinak v pátek před Vánoci jsem sháněl řezné kotouče do flexi, všude zavřeno tak jsem vlezl do OBI.

Tam jsem koupil viz. obrázek, a nevěřil jsem vlastním očím, jak ty kotouče rychle mizely.
Řezal jsem jekl (L profil) 6x6cm a kotouč to nedořezal...tak rychle bylo po něm. Evil Angry
Tak varování pro vás, ať neopakujete mou chybu.NoNoNo

a propo jaké kotouče kupujete vy?

Ahoj! Kotouče můžeš koupit třeba u nás na stránkách eshop.ingtech.cz.
Prodáváme kotouče Swaty Comet, což je Slovinská firma, žádná Čína.
Ještě přidám odkaz na kotouče: eshop.ingtech.cz/rezani-a-brouseni/rezne-a-brusne-kotouce.html

a rovnou si u nás můžeš nechat vyrobit brusné pásy na míru, třeba z keramického materiálu VSM XK870X, pokud máš jiný rozměr, který není u nás na eshopu, tak nám napiš email a vyrobíme, co bude potřeba (pásy děláme až do šíře 1400mm, v různých materiálech a zrnitostech) eshop.ingtech.cz/brusivo/brusne-pasy/keramicke-zrno.html

Snad jsem trochu pomohl.

Josef Řehák - INGTECH
ingtech.prodej@seznam.cz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
něco mi říká, že to tu smrdí reklamou, ale možná se pletu Wink
Sapere Aude.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/3/2007
Chtěl bych zkusil ještě trochu upgradovat svojí Work Sharp "pásovku". Američani podle všeho rádi brousí s Micro-Mesh MX pásy (https://micro-surface.com/micro-mesh-types).
Na našich eshopech jsem našel jenom Micro-Meshí plátna a houbičky. Narazil jste někdo tady poblíž na jejich pásy, případně máte tip na nějaký alternativní materiál?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum