ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
QNX
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/2/2006
lukr: Tak 3K634 tam není. Pokud bych to chtěl dělat podle sebe, tak to není problém. Postavit pásovku není žádná velká věda. Já bych tu 3K634 rád dal do původního stavu a když už neseženu originální příslušenství, tak bych raději udělal jeho věrnou kopii. Kreslím teď ještě jednu pásovku a tam se můžu vyřádit s vlastními nápady. 3K634 je spíš jen generální oprava, tam nechám i štítky a nápisy v azbuce Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
A co zkusit poptat přímo u výrobce brusky? Třeba budou vědět.
QNX
Posláno:
Pokročilý
lukr: Výrobce ještě existuje. Můžu to zkusit.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/2/2019
Zdravím,

neměl by někdo kontakt na nějakého kutila/řemeslníka, který by mi vyrobil pás. brusku? Na detailech bych se domluvil už s ním. Nechci jí vyrábět sám, protože se v tom nevyznám a někdo, kdo se tím živí ví na co si dát pozor a odpadne mi hodně starostí.

Moc děkuji
QNX
Posláno:
Pokročilý
Subyk1: Zrovna jednu pásovku kreslím, ale ještě to bude nějakou dobu trvat. Zatím je v plánu výroba 2ks, ale nebyl by problém udělat ještě jednu. Koncepce vychází z pásovky od Jeremyho Shmidta
http://jerswoodshop.com/2x72-tilting-belt-grinder/
ale hodně jsem to překopal. Metrické rozměry, pás 50x2000 (ta druhá 75x2000), díly pálené laserem + nějaké to svařování, počítám s větší univerzálností, takže jinak řešené upínaní příslušenství. Něco je složitější, jinde jsem to zase zjednodušil. Už to té předloze není moc podobné, ale ta původní koncepce překlápění je geniální, takže té se držím.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
Ahoj. Ak sa ti páči ťa čo som dával o stranu dozadu, nieje problém sa dohodnúť. Info cez pm
Posláno:
Začátečník
QNX napsal:
Subyk1: Zrovna jednu pásovku kreslím, ale ještě to bude nějakou dobu trvat. Zatím je v plánu výroba 2ks, ale nebyl by problém udělat ještě jednu. Koncepce vychází z pásovky od Jeremyho Shmidta
http://jerswoodshop.com/2x72-tilting-belt-grinder/
ale hodně jsem to překopal. Metrické rozměry, pás 50x2000 (ta druhá 75x2000), díly pálené laserem + nějaké to svařování, počítám s větší univerzálností, takže jinak řešené upínaní příslušenství. Něco je složitější, jinde jsem to zase zjednodušil. Už to té předloze není moc podobné, ale ta původní koncepce překlápění je geniální, takže té se držím.

OK díky, ještě to promyslím.
Posláno:
Začátečník
Hoši sice možná budu za blba ale co, zeptám se.
Kamarád mi teď říkal, ať zvážím možnost udělat hnací kolo z překližky a rolny třeba z longboardu.
Na každodenní zátěž to není, ale já to mám pro hobby účely, 1-2x broušení do měsíce max, tak by to prý vydržet mělo.
Jestli to tu je tak se omlouvám, ale nenašel jsem to.

Nemá s tím někdo zkušenost?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Já tedy s tím osobní zkušenosti nemá, ale hnací kolo z překližky jsem tu již na mnoha modelech viděl (na fotkách). Je to tedy docela reálné. Stejnak by bylo docela dobrý, kdby jsi to dokázal někde stočit na soustruhu a vyvrtat tam celkěm přesně středovou díru.
Ty kolečka fakt netuším, mají malá ložiska na relativně pomalé otáčení. Použít se to asi dá, ale budou s tím asi jen problémy. Třeba sem pak napíšeš, jak to dopadlo a zda je to další cesta. Hodně zdaru.
Posláno:

Štamgast
V podstate to urobiť môžeš. Ako to bude fungovať je druhá vec. Je jedno či 1x do mesiaca alebo každý deň. Brúska musí ísť bez vibrácií a pas musí ísť rovno. Ak do dokážeš kolesom z prehlejky a rolnami z longbordu tak v pohode. Len neviem prečo to žiadny seriózny výrobca nerobí....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Tak hnací kolo z překližky by mělo být v pohodě,toho bych se nebál. A ještě se nabízí,při lepení vrstev,v něm udělat volné mezikruží s ložiskovými kuličkami na automatické vyvažování. Zkoušel někdo?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
bearpaw napsal:
..................Len neviem prečo to žiadny seriózny výrobca nerobí....

Protože je to řešení jednodužší pro někoho v garáži a složitější pro vybaveného výrobce?
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Začátečník
bearpaw napsal:
V podstate to urobiť môžeš. Ako to bude fungovať je druhá vec. Je jedno či 1x do mesiaca alebo každý deň. Brúska musí ísť bez vibrácií a pas musí ísť rovno. Ak do dokážeš kolesom z prehlejky a rolnami z longbordu tak v pohode. Len neviem prečo to žiadny seriózny výrobca nerobí....

Tak předpokládám, že seriózní výrobce bude dělat seriózní výrobu a člověk co potřebuje pásovku na práci, kterou se živí za to ty peníze dá, protože se mu to vrátí. A je to prověřený, že to funguje.

Ale na longboardu se jezdí koelm těch 90-100 km/h, takže předpokládám že ty kolečka by měly vydržet. Jestli pás pojede bez vibrací už ale netuším.
Našel jsem rozměr 80 mm x 56 mm s ostrou hranou. Tvrdost 80a, ale to mi moc neřekne.

Asi to zkusím a dám vědět, jak to vyšlo. Doufal jsem, že se najde někdo, kdo to zkoušel. :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Subyk1 napsal:

Ale na longboardu se jezdí koelm těch 90-100 km/h, takže předpokládám že ty kolečka by měly vydržet. Jestli pás pojede bez vibrací už ale netuším.
Našel jsem rozměr 80 mm x 56 mm s ostrou hranou. Tvrdost 80a, ale to mi moc neřekne.

Asi to zkusím a dám vědět, jak to vyšlo. Doufal jsem, že se najde někdo, kdo to zkoušel. :)

Párkrát jsem tady kolečka z boardu viděl. Pohledej ve vlákně a oslov přímo majitele,jaké jsou dlouhodobé zkušenosti. Málokdo je na knife každý den,aby jsi měl okamžitou odezvu. Ložiska na skejt se dělají i na 35.000 rpm,takže nějakou dobu by to vydržet mělo.
QNX
Posláno:
Pokročilý
Kolečka z longboardu budou asi docela dobře fungovat. Otáčkama vyhovují s velkou rezervou a únosnost je taky v pohodě. Já bych se toho nebál.
Posláno:

Štamgast
Áno. Otáčkami určite vyhovovať budú. Majú štandardné ložiská ktoré zvládnu 15tis. ot. Ale takú banalitu ako rovnobeznost osi a plochy, ovalitu... To asi netreba. Alebo myslíš že budú mať hadzvost 0,02mm? Pár brusok som postavil. Viem čo funguje a čo nie. Nie málo som videl takých na kolene z čohokoľvek pozliepanych a ani jedna nešla k spokojnosti majiteľa. Sám som takú mal. Niekde hlboko vo vlakne sú fotky. Bol som na ňu strašne hrdý ale čoskoro som zistil čo fungovať nebude. Ale tu aj tak nemá nikto záujem o info. Radšej budeme viesť dlhé debaty o Tom čo by asi... A čo by malo, keby... Budem rád aj sem konečne niekto dá nie fotku ale video takej mašiny. Nech to vidíme. Ja nemám problém povedať že som sa mýlil a že sa to dá. Ale ako som napísal vyššie zatiaľ som nič také nevidel 😀
QNX
Posláno:
Pokročilý
bearpaw: Ložiska vyhovovat budou, pokud si koupíš kvalitní. Jak budou vyhovovat kolečka, to netuším. Házivost bude spíš někde v desetinách, ale celkem nic nebrání tomu, kolečka přebrousit/přesoustružit. Nejvíc by mi tam vadilo to uložení ložisek v plastu. Sám bych dal přednost PUR kolečkům z paleťáku, které mají kovový náboj. To přebroušení/přesoustružení by platilo i pro paleťáková kolečka, tam to může také házet víc, než by bylo vhodné. Nebo vysoustružit kovová z jednoho kusu a na jedno upnutí.
Posláno:

Štamgast
no vidis, posledna moznost je spravna a najjednoduchsia. a potom vsetko ide ako ma... nie dam koliesko z niecoho, hnacie z peklizky a "osustruzim " pilnikom priamo na hriadeli. dieru na hriadel struhnem vrtakom do dreva (H7 +- autobus)...
mne len vadi ze niekto chce info. dostane ho a namiesto toho aby sa zariadil sa rozbehne debata stylom coby keby a podla mna by...
ked ma pristup k sustruhu a moze presustruzit kolecka z paletaku, je lacnejsie urobit nove z hlinika alebo ocelove, nie? ked to sustruzit nebude a jebne tam take ako su, bude to naprd...
btw ta moja masina je na strane 152 Happy
QNX
Posláno:
Pokročilý
bearpaw: Souhlasím. Já také dávám přednost, když se to udělá pořádně. Na druhou stranu, chápu i ty snahy o různá alternativní řešení. Pokud někdo má kolečka z paleťáku, tak použít se dají i když to není nijak výrazná úspora oproti soustruženým z kulatiny.
Posláno:
Začátečník
Správná a nejjednosušší, ale nejdražší... A od toho je fórum, aby se debatovalo. Návodů a informací, jak to udělat správně je tady hromada. Pokud ti vadí, že se snaží někdo ušetřit a sestrojit brusku za co nejmíň peněz za cenu nějakých kompromisů, tak je přece nejlehčí to nečíst a ignorovat to ne?
Já třeba přístup k soustruhu nemám a nemám ani žádného známého, který by ho měl. Můžu si samozřejmě nechat udělat za x tisíc kolečka, ale vyplatí se mi to? Kolečka se popř. dají koupit z aliexpressu, kde sice člověka stojí míň, ale pošlě x tisíc někam do prdele bez záruky, že mu něco přijde.
Když píšeš, že to je na prd, tak tím myslíš co? Pás se bude trhat? Nebo to nebude tak pohodlné, jako když se to udělá pořádně? Bude třeba snížit rychlost na třeba 15m/s, aby se pás netrhal a neskákal? Bude potřeba každou chvíli pás seřídit? Bude potřeba kolečka doupravit, jak psal QNX, takže se to ve finále moc nevyplatí?
Je potřeba si uvědomit, že je hodně lidí, co se tím neživí, udělá pár nožů za rok jen pro zábavu a proto informace "bude to na prd" je taková nic neříkající a pokud jde jen o komfort při broušení, tak třeba ten já klidně obětuju za cenu snížení ceny výroby brusky.
Něco jinýho je, pokud by se pás trhal kvůli špatnému kolečku, nebo tak. To už by bylo na zvážení jestli to udělat pořádně za vyšší cenu, nebo hledat jinou alternativu broušení, ale to z informace "na prd" moc člověk nezjistí. :)
Ta tvoje mašina ze strany 152 měla přesně co za problém, když jsi s ní prousil? Co tam bylo na prd?

bearpaw napsal:
no vidis, posledna moznost je spravna a najjednoduchsia. a potom vsetko ide ako ma... nie dam koliesko z niecoho, hnacie z peklizky a "osustruzim " pilnikom priamo na hriadeli. dieru na hriadel struhnem vrtakom do dreva (H7 +- autobus)...
mne len vadi ze niekto chce info. dostane ho a namiesto toho aby sa zariadil sa rozbehne debata stylom coby keby a podla mna by...
ked ma pristup k sustruhu a moze presustruzit kolecka z paletaku, je lacnejsie urobit nove z hlinika alebo ocelove, nie? ked to sustruzit nebude a jebne tam take ako su, bude to naprd...
btw ta moja masina je na strane 152 Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum