ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/2/2010
No jo - určitě je ze zadních dveří auta - holt to bude chtít unavenější z vraku.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/2/2010
Ja mám plynovkuz otvárania kuchynskej linky Majú na vyber s rozličným tlakom.Stala cca 6 €
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/14/2017
Už je to lepší, plynovku jsem upustil a teď už je to lepší, i pás se mi líp nahazuje
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/23/2017
Přátelé poslední příspěvky jsou trochu děs. To už není téma brusky, ale vodění ručičky co a jak udělat. Skoro všechny otázky se tu v minulosti probraly a znovu a znovu se na to někteří ptají. Vidím v tom naprostou lenost zpětně vlákno přečíst, nebo použít vyhledávání. To již začíná být praxe faceboku kdy se baví baby, že si odeběhli na WC. Sakra neblbněte a nezanášejte to tady plkama o ničem, zvyšujete tím nepřehlednost.
RHx
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/6/2015
dovolím si otázku, taky jsem dnes běžel na prázdno hodinu a vypadá to dobře poslední krok je ta opěra-deska, po které běhá pás
jestli tam je nějaká rada, jak má být široká, jako pás, nebo širší, nebo je to jedno atd. - poznatek z praxe
jinak nastavování ve všech osách na různých obrázcích jsem pochopil a to samozřejmě udělám
děkuji a omlouvám se, že nečtu třista stran vlákna
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Jo jo tři sta stran vlákna je fakt dost, ale dá se tam najít plno odpovědí, rad a zkušeností.
S opěrkou jsem tak pochopil, že by měla být široká jako pás, na přesno, měla by být z kalené oceli, tvrdokovu, poměrně masivní. Rešenou variantou bylo sko, kámen, keramika, nejvíc se asi osvědčil kámen. Asi tak ve stručnosti. Osobních zkušeností moc nemím, mám kámen a i tak bych řekl, že se lehce deformuje.. příště bych zkusil asi tvrdokov.
Opěrku je potřeba udělat stavitelnou vůči rolnám.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/21/2004
Jo stalo by to za to to tady promazat a vycistene vlakno s hodnotnymi informacemi zamknout. ale to se probiralo uz pred deseti lety a nic z toho...

Hafoun napsal:
Přátelé poslední příspěvky jsou trochu děs. To už není téma brusky, ale vodění ručičky co a jak udělat. Skoro všechny otázky se tu v minulosti probraly a znovu a znovu se na to někteří ptají. Vidím v tom naprostou lenost zpětně vlákno přečíst, nebo použít vyhledávání. To již začíná být praxe faceboku kdy se baví baby, že si odeběhli na WC. Sakra neblbněte a nezanášejte to tady plkama o ničem, zvyšujete tím nepřehlednost.

Politická korektnost - pomýlená filozofie předstírající, že hovno lze zvednouti za čistý konec.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Asi přidám trochu do toho balastu, ale chtěl bych sem přihodit aktuální "reference". Před časem jsem vybíral první pásovku (náhradu za malou kombinovanou pásovku kotouč-pás, na které jsem dělal do teď). V pátek se to definitivně rozseklo, přivezl jsem si novou mršku od mistra Přenosila Applause
A jsem v rauši - bruska bytelná, nikde neháže - pás běhá pěkně přesně. Navíc jsem si jí byl osobně vyzvednout a jako bonus proběhlo zaškolení včetně spousty užitejnejch rad (což rozhodně neberu jako samozřejmost).

Za mě super bruska za pěknej peníz, navíc s přístupem který se už moc nevidíOk

PS: Jinak pomalu zjišťuju, že se budu na velké brusce učit všechno znova, neodpustí fakt vůbec nic Laugh
RHx
Posláno:
Začátečník
Karel W napsal:
Jo jo tři sta stran vlákna je fakt dost, ale dá se tam najít plno odpovědí, rad a zkušeností.
S opěrkou jsem tak pochopil, že by měla být široká jako pás, na přesno, ....... příště bych zkusil asi tvrdokov.
Opěrku je potřeba udělat stavitelnou vůči rolnám.

děkuju! býval bych to udělal z obyč plocháče
mám tady nůž ze štípačky, je to vlastně mnohametrový 60 mm široký pás milimetr silný, který má od výrobce ostří a běhěm 8-12 hodin se přímo na stroji dobrousí do pracovní ostrosti (břitva) velmi tvrdý, tedy použiju plocháč, vybrousit do roviny, nalepit tvrdou vrstvu 1 mm a dobrousit do roviny, věřím, že to bude dobré a obojí mám k dispozici
-
jinak moje zkušenost z jiného oboru říká, že málokdy se sežene člověk, který by uklidil vlákna a udělal z nich vzdělávací texty, to jej na mnoho hodin práce
a za bé i opravdu bezduchým tlacháním pořád dokola na stejná, či podobná témata se občas přijde na něco podnětného i pro velmi zkušené uživatele, je to jako nekonečné porady, které šéf svolá každé pondělí
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Hele nechci ti do toho kecat, ale to nalepení a srovnání 1 mm pásu není jednoduchá záležitost. Obávám se, že ti to žádé lepdilo neudrží a také nevím jak to dokonale srovnáš do roviny. To by chtělo ještě jednu pášovku...
Mysli na to, že se to bude hřát a vlivem rozpínání materiálu tam vznikají nečekaně velké síly. Mohlo by ti to odskočit.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/11/2012
Slyther napsal:
Repas rolny pro Gollika

Namontováno, seštelováno, pás běží jak má, ještě jednou dík.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Karel W napsal:
...........Mohlo by ti to odskočit.

přesně tak na 99,9% to tak bude. Obyčejný sklo tím teplem popraská velice rychle a to jsem ho lepil silikonem aby mělo trochu možnost se roztahovat. bodově přivařit by možná fungovalo jej jestli se ten milimetr nebude roztahovat rychleji a víc než to za nímWink
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
RHx
Posláno:
Začátečník
Meiming napsal:
Karel W napsal:
...........Mohlo by ti to odskočit.

přesně tak na 99,9% to tak bude. Obyčejný sklo tím teplem popraská velice rychle a to jsem ho lepil silikonem aby mělo trochu možnost se roztahovat. bodově přivařit by možná fungovalo jej jestli se ten milimetr nebude roztahovat rychleji a víc než to za nímWink

děkuju mládenci
ohřát tenký plíšek, izolovat ho vrstvou lepidla od chlazení... mohl jsem si na to přijít sám
po konzultaci se svářečem (ještě mně napadlo, že by se to chytlo v jednom bodě a nechalo dilatovat) tu cestu opouštím
zkusím tu dosedací plochu opěry prostě zakalit a přebrousit, mám větší talířovou brusku, která to zvládne
seřizovat to půjde všemi směry, tak věřím v dobrý konec
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/14/2017
RHx napsal:

zkusím tu dosedací plochu opěry prostě zakalit a přebrousit, mám větší talířovou brusku, která to zvládne
seřizovat to půjde všemi směry, tak věřím v dobrý konec

Kdybys chtěl mohl bych ti zakalenou opěrku přebrousit na magnetce abys měl jistotu rovinnosti. Kdyžtak napiš a domluvíme se. Slyther
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/28/2019
Vážení, nebyla by informace jakou silou (v kilech) by měl brusný pás být napnutý? Alespoň orientačně? Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
JIM11 napsal:
Vážení, nebyla by informace jakou silou (v kilech) by měl brusný pás být napnutý? Alespoň orientačně? Díky

...ahoj...někde jsem dostal odpověď,že stačí 40 N,ale prý je lepší 50 N...jak jsem koupil,tak prodávám...jo,převodní kalkulačka je např.tady : https://www.convertworld.com/cs/sila/newton.html ...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:
Štamgast
Napiš prosím že to je vtip, převod Newtonů na kila snad zvládne každej kdo má záklaku.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
Meiming napsal:
Napiš prosím že to je vtip, převod Newtonů na kila snad zvládne každej kdo má záklaku.

...ahoj...že by to byl vtip,tak to není...dnešní maníci zvládnou cokoliv,ale myslím si,že ten převod sem patří...hele,nevím kolik ti je,jsem kousek od tebe,co se sejít,pokecat a vlastně si jen tak vyčistit hlavu?...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:
Štamgast
Já teda doufám že převod Newtonů na kila sem nepatří, jestli bude někdo zkoušet stavět pásovku a přitom si tohlenepamatuje ze základky tak mu moc šancí na dokončení pásovky nedávám. Online převody jednotek taky používám ale bejvajto spíš grainy, míle, fps na m/s atd..
Sčuchnout se někdy můžem jestli jsi z Velvar pokud si správně pamatuju dokud to nebylo odstraněno, ale před pár dny jsem umyl auto po cestě do Vítova pro mák apod. a rád bych ho zachoval aspoň chvíli červenéLaugh Kdyžtak to můžem poladit přes mail a pak foun ať tu nesviníme vlákno o pásovkách kde i tak už dost stánek.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/28/2019
Díky, mě se odkaz na převod docela hodí. Jen by podotkl, že jsem základní školu začal navštěvovat v roce 1950, o nějakých Newtonech jako jednotce síly či váhy tehdy nemohlo být řeči. Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum