ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/16/2013
Jinak kdyby někdo trval na vysoké rychlosti pásu...
Jen nápad k diskusi... red face
Co tam vrazit místo flexy horní frézku? Objímka na flexu je “odpáraná” hned. Čtyři díry na šroubky držící platformou frézky. Vyřešit hnací váleček. Běžná frézka cca 1000-1200W,točky do 30.000rpm. Zdvih frézky umožní libovolné nastavení vyložení hnacího válečku. Cena “ “pohonu” cca 1.000,-Kč.
Jen úvaha...
RHx
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/6/2015
jistě se to probíralo, ale asi bych to nenašel
co mi doporučíte za brusné pásy
bruska je 50/1500 mm a rychlost je pevná 17 m/sec
není to moc, broušení vyžíhané oceli je pomalejší, ale vzhledem k wattáži motoru jsem nemohl dát větší průměr hnacího kola i tak se rozbíhá líně a chce to cit a poslouchat
ale funguje

-
a potom bych potřeboval samolepící kruh na brusný talíř, průměr 305 mm
ono je něco přímo k mání, koupil jsem u landsmanna v hk, ale jestli nevíte o něčem přímo na kalenou ocel
je to na talířovou brusku s rychlostí na okrají 16/44 m/sec
na talířové brusce, resp. talířovém mezikruží bych dobrušoval finální výbrus před i po zakalení
-

jinak poznatek z testů? jak to říkal první mistr v dílně
je to rukama
(dobrá bruska nestačí Happy)

Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Začni třeba tím, že si to pročteš tady: http://www.knife.cz/Knifecz/tabid/36/ctl/Details/mid/1122/ItemID/352/Default.aspx
Pokud něco hledáš, tak v pravém horním rohu máš políčko hledej a funguje dobře.
K brusce pokud máš rychlost 17m/s tak je to málo a pokud se ti rozbíhá pomalu už bez zátěže tak ho asi brzo spálíš a nebo budeš to železo jen šudlat . Jaký motor máš, napájení/ výkon ? Tady někde na začátku v sekci Pásová bruska je tabulka doporučených rychlostí pásu pro různé materiály a je třeba se jich držet moje vlastní zkušenost.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
RHx napsal:
jistě se to probíralo, ale asi bych to nenašel
co mi doporučíte ................
je to na talířovou brusku s rychlostí na okrají 16/44 m/sec
........

Probíralo a když se nedržíš toho co z debaty vzešlo a jdeš si svojí cestou tak ti nezbyde než v tom pokračovat. Těžko ti teď někdo doporučí nějaký zázrak. Na trhu tu je nějaké brusivo a nějaké ocele které budeš brousit a když se tomu nepřizpůsobíš tak si asi budeš muset koupit firmu a začít vyrábět vlastní brusivo.

Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
RHx
Posláno:
Začátečník
Luboš napsal:
Začni třeba tím, že si to pročteš tady: http://www.knife.cz/Knifecz/tabid/36/ctl/Details/mid/1122/ItemID/352/Default.aspx
Pokud něco hledáš, tak v pravém horním rohu máš políčko hledej a funguje dobře.
K brusce pokud máš rychlost 17m/s tak je to málo a pokud se ti rozbíhá pomalu už bez zátěže tak ho asi brzo spálíš a nebo budeš to železo jen šudlat . Jaký motor máš, napájení/ výkon ? Tady někde na začátku v sekci Pásová bruska je tabulka doporučených rychlostí pásu pro různé materiály a je třeba se jich držet moje vlastní zkušenost.

dík, pěknej článek, jako informace stačí
akorát mi kolega přivezl kousky- vzorky z f. piskač a syn, má tam nějakého příbuzného, velmi zajímavé
bruska má motor asi 1kw, rozběh není až tak pomalý, ale silou neoplývá
RHx
Posláno:
Začátečník
hledal jsem obecně a nenašel
v zásadě mám dvě ocelové desky100x300x10 mm na sobě a potřebuju je vzájemně v jedné (delší) ose vůči sobě posouvat od nuly 150 mm vlevo a v pravo taková "pojízdná podložka" s pevným vedením
to vedení -posuv-lyžiny-nějaká pouzdra atd. se dá udělat mnoha způsoby, ale skoro bych to radši koupil hotové
žádné velké síly, ani obecně vysoké nároky na to nemám, je to pomůcka k brusce - uvítám tip, nebo odkaz, buď to není běžně v nabídce, nebo se neumím googlu zeptat správně, můžou to být třecí plochy kov/kov, ložiska, teflon, cokoli, podívám se dík
-
obrázky jsou pěnový model jednoduchých třecích ploch

RHx vložil tyto přílohy:
opera2.jpg.jpg
opera1.jpg.jpg

CAR
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/20/2015
Ahoj.

Mám možnost koupit novou pásovou brusku, výkon motoru 1,1 kW, 2800 ot. Můžete mi napsat komentáře, jestli je dle přiložených obrázků použitelná pro nožíře a případně, jaké jsou její nedostatky?

Díky.

CAR vložil tyto přílohy:
bruska1.jpg
bruska2.jpg
bruska3.jpg
bruska4.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/12/2019
Ahoj. Nevím jaká je cena. Jednoduchá konstrukce. Motor 1,1kW by tě mohl časem omezovat. Beru podle sebe. Mám 1,5kW a je to tak akorát na délku pásu 1500mm. Nemá to frekvenčák, a případná instalace kvalitního je dost peněz. Dle mojí zkušenosti ti bude časem taky chybět.Happy
Kontaktní kolo v ceně je velký plus. Motor se dá vyměnit, frekvenčák dokoupit. Záleží na ceně. Na druhou stranu, určitě je na nože vhodná. Pro začátek se sní dá pracovat a v budoucnu můžeš udělat upgrejt.
edit: pokud budeš používat přípravky, budeš muset přidělat ještě dlouhou opěrku.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
care, dle fotky to má 2m pás, kolo 20cm, to je rychlost pásu 30m/s což na železo určitě stačí..

pokud to nebude moc hlučné a pás bude držet na ose, je to dobrý pomocník i bez frekvenčního měniče a s menším výkonem a nevidím v nákupu problém..
CAR
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/20/2015
Samurai: díky za postřehy.

Kellertom: taky díky za postřehy. Cena je 10 tis. Kč.
Co se týče přípravků, tak jsem chtěl používat zejména tento na výbrusy: https://www.youtube.com/watch?v=B0iNWODvBVg

Jaké další přípravky jsi měl na mysli pro dlouhou opěrku? Máš na mysli tu pod horním vedením pásu brusky?

Pro info, ostří nožů brousím na Tormek T8.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/12/2019
Třeba ten na výbrusy, abys měl do stran dost místa a přípravek mohl po čem jezdit. Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/19/2019
Dobry den som zaciatctnik vo vyrobe nozou. Kupil som si pripravok na tvarovanie cepeli jedna strana my visla dobre ale druha my nejde lebo na pasovke my nejd pohybovat pracovnou doskou do uhlu . Tak sa chcem spitat ci my nevie dakto poradit.dakujem
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Matúšu vítej, nejlíp nafoť nůž z obou stran i pásovku a poradíme..
Posláno:
Začátečník
Ahojte ako sa sem daju prifavat fotky lebo.som asi tupi neviem na to prist. Dakujem
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
Napíš správu. Odošli.Nad správou budeš mať tlačítko "Prílohy". Dáš "Vybrať súbor", "Vložiť", a tuším "Zpět" a budeš ho tam mať.
Posláno:
Začátečník
Ahoj samuraj. Dakujem za privitanie . Chcel som ti poslat tie fotky ale naozaj sa my to neda.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
Pani majstri, robim si pasovu brusku a teraz som došiel k riešeniu čim napinat pas... je lepšia pružina alebo plynova vzpera? dik
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Já mám pružinu, funguje to bez problémů napnutí je dostatečné a lze regulovat velikostí vytažení pružiny. Nekdo tu psal ze plynovka ma velkou silou, jak která. Osobní zkušenost ale nemám. Plynovka se mi jeví jako víc profi řešení. Pružina je jednoduchá a bezproblémová.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
Karel W napsal:
Já mám pružinu, funguje to bez problémů napnutí je dostatečné a lze regulovat velikostí vytažení pružiny. Nekdo tu psal ze plynovka ma velkou silou, jak která. Osobní zkušenost ale nemám. Plynovka se mi jeví jako víc profi řešení. Pružina je jednoduchá a bezproblémová.

dik, dam teda plynovu vzperu
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/12/2009
plynovku nebrat. Je to blbosť. Daj pružinu.
kontakt: mototechna zavináč mototechna.net
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum