ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
mad
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 5/13/2003
Ahoj všichni, mám na vás prosbu ... chtěl bych si postavit pásovou brusku a jde mi o to, že mám k dispozici měnič do 1,1kW ( M200 ) a zároveň se mi v dílně válí dva motory: jeden 230V - 1,1kw - 1440 ot/min, druhý 400V - 0,75kW - 3430ot/min. Vím, že dle ideálních požadavků na brusku není asi ani jeden dobrý, ale jestli se dá říct, který by byl z těchto dvou v kombinaci s měničem lepší, byl bych vám vděčný za každou připomínku. Díky!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Pokud si mohu dovolit malou připomínku, začal bych FM. Nevím jaký je to typ a jak moc je kvalitní, ale když jsem to řešil já, doporučovali mi FM o řád vyší výkon než je výkon motoru. Tedy motor 1,1 kW FM 1,5 kW. Ověř si to. Jinak za sebe bych volil ten silnější motor. Otáčky můžeš dohnat větším hnacím kolem, ikdyž to není ideální (vybrace, rozměry, těžko budeš shnánet vhodné kolo). Je torchu problém, že ten FM ti ubere tochu výkonu a motor nebude tak "tvrdý", možná ti to bude padat.
Varitanta je to všechno prodat, něco si přidat a koupit to co potřebuješ. Možná tě to celkově vyjde levněji.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
mad >>>>Ja by som sa motara 1.1kw vôbec nebal a s FM uz vôbec nie . Na nozotvorbu uplne v pohode .Keby si s nou planoval zamocnicku vyrobu , ako robenie uhlov na trubkach ,jokloch.... tak to by bolo malo..... i ked s trochou citu aj to by urcite islo . Ale pri vyrobe noza tak nikdy netlacis ako o zivot ,aby si zastavil pas. A urcite by som siel na zakladnu rychlost pasu pri 50Hz na FM pod 20m/s (16-18m/s) a s FM v pohode najedes na 25-35m/s (75-80Hz) co je uuuplne dostacujuce, a motoru to vôbec nevadi. Lepsie je mu pri 80Hz ako pri 20Hz. A vyssia rychlost ako 35m/s. je podla mna uz zbytocna
A Haim ma tiez motor 1.1 a to si myslim ze on vie co a ako na pasovkeWink
https://www.pasovebrusky.com/category/pasove-brusky/pasova-bruska-h03/17
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/26/2017
Haim má sice na stránkách i brusky H03 s motory 1,1 kW, ale ve skutečnosti je už nedělá. Když jsem se ptal proč, tak mi říkal, že je nikdo nebral.

Jenda007
Iron sharpens iron, and one man sharpens another. (Proverbs 27:17)
Avatar ukazuje laserovou čáru, kterou by mělo ostří čepele sledovat při broušení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Isteze keby som staval alebo isiel kupit novu brusku a nemam nic (<<<mad>>> ma 1.1Kw motor aj FM na 1.1Kw) tak si tiez kupim 1.5Kw ci motor alebo brusku s 1.5Kw motorom. Ja som len reagoval na otazku mad-a ci pouzit ".......mám k dispozici měnič do 1,1kW...........230V - 1,1kw - 1440 ot/min, druhý 400V - 0,75kW - 3430ot/min"
Ja mam 10r. Haimovku "dvojrychlostnu"nie som si isty ale mam pocit ze je to 1 alebo1.1Kw a druhy stupen 1.5 alebo 1.8Kw. Asi po 3rokoch som zapojil pred tento motor FM a aj v polohe 11m/s (50Hz) na ten 1Kw a 70-80Hz co j17-18m/s to nejavy znamky ,ze by to pri normálnom bruseny , vratane hrubého uberu na nozi brzdilo pas. Toto je skusenost z mojej praxe nie teoria.
Ale nerosporujem ze 1.5Kw je urcite lepsie , ale mad uz ma FM aj motor 1.1Kw , a som si isty ze to bude plne funkcne , ale urcite to nebude "zralok"
mad
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/13/2003
Zdar pánové, všem děkuji za reakci, přesně tak jak píše Motorkář jsem si to myslel. Nakonec se to vyřešilo jinak: sehnal jsem FM na 7kW, a k tomu motor 2,2kW, tak využiji toto. Ale jak říkám, díky moc za názory. Mad
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/5/2020
Dobrý večer všem, konečně jsem přelouskal všech 298 stránek a získal spoustu cenných rad jak postavit pásovku, za což vám velice děkuji. Nicméně nechci šlápnou vedle a proto potřebuji poradit zda jsem správně vybral frekvenční měnič k mému motoru. Prosím proto vás zkušenější o radu.
Vybraný FM je zde: http://promotorpolska.com/gd10-2r2g-s2-b-falownik-skalarny-2-2kw-1f,3,24,575
Motor dle obrázku

Balooator vložil tyto přílohy:
20200305_180436.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/5/2020
Tak jsem začal na hrubo skládat,

Balooator vložil tyto přílohy:
20200306_170356.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Balooator napsal:
Dobrý večer všem, konečně jsem přelouskal všech 298 stránek a získal spoustu cenných rad jak postavit pásovku, za což vám velice děkuji. Nicméně nechci šlápnou vedle a proto potřebuji poradit zda jsem správně vybral frekvenční měnič k mému motoru. Prosím proto vás zkušenější o radu.
Vybraný FM je zde: http://promotorpolska.com/gd10-2r2g-s2-b-falownik-skalarny-2-2kw-1f,3,24,575
Motor dle obrázku

Jeden kvíz v polštině a druhý v italštiněConfused FM jestli správně chápu má na vstupu 1x240V a na výstupu 3x240V, na motoru je vidět že má možnost zapojení na trojuhelník i hvězdu tak by ti to při správném zapojení mělo běhat, jen si dej opravdu velký pozor na prach ten FM nevypadá prachuodolně.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/23/2017
Chlapy, k těm měničům prašnost a podobně. Snažte se dát měnič mimo dosah prachu a je po starostech. Ještě to tu nikde nepadlo. Je jednoduchý pro každýho amatéra z měniče vyvést ovládání na dálku. To znamená vyp,zap, a ovládání potenciometru. Já jsem to tak udělal a naprostá spokojenost a hlavně mám klid, že se mi nespálí.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
robim si doma pasovu brusku
a mam problem s frekvenčnym meničom, dava mi tam chybu w34.
neviete ako sa toho zbavit? pytam sa na všetky strany a zatial nič.

martin202 vložil tyto přílohy:
IMG_20200313_210415.jpg.jpg
IMG_20200313_192207.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Běží ti to? Při jakém provozu ti to dělá, jaká frekvence. Mě se to občas stává když to přežitím.
Posláno:
Začátečník
on inač beži dobre, všetko v poriadku len tam vypisuje to hlasenie že chce profibus a ja to neviem vynulovat aby to tam neblikalo a tak mi to lezie na nervy ked nastavujem frekvenciu, furt to tam preblikuje ale na funkčnost to nema vplyv
Posláno:
Pokročilý
Zkusím se podívat do svého návodu. Mám tam kód na kompletní vynulovani . To co by jsi potřeboval by jsi nastavil znova. To by mohlo pomoct takový restart.
Jinak poradit neumím. Co to znamená ta hláška netuším.
Posláno:
Začátečník
tak pasovka hotova tak na 80 percent, max. sirka pasu 15cm.
na jar by som chcel už spravit prvy nožik

martin202 vložil tyto přílohy:
IMG_20200319_202121.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Ahoj všichni, možná se bude někomu hodit návod na cyklón, neboli odlučovač prachu
http://billpentz.com/woodworking/cyclone/cyclone_plan.cfm#foreword
Posláno:
Pokročilý
To je perfektní, to bych si moc rád postavil. Děkuji za návod, bohužel jsem angličtinou skoro nepoznamenaný. Trochu se v to vyznám, ale přečíst si to neumím. Zkusím překladač, ale to není ono.
Pokud by měl někdo českou verzi, budu rád. Něcomálo už tu bylo.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Překladač to zvládne docela dobře, právě jsem si s ním hrál, protože mě to také zajímá. Zatím brousím venku před stodolou, ale není to ono. Výkresy jsou docela podrobné a přepočítat palce na cm. to taky není problém.
Posláno:
Pokročilý
Aha, ono to jsou palce, nojo, mě to přišlo nějaké divné. Jo výkres celkem chápu, jen jsem si chtěl přečíst, co tam píše. Zkusím si to přeložit.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Doporučený výkon elektromotoru tam píše 5 koní , to je skoro 4kW tak to na domácí použití moc nebude . Zatím jsem tam nenašel výkres na ventilátor, ale ještě jsem to nestudoval tak podrobně.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum