ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2019
Tak to je 3x výkonější, než bruska, ke teré bych to připojil. To mi bude rvát železo z ruky Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Ve třetím odstavci nad tabulkou a výkresem je odkaz na živé xks, kde ti to spočítá rozměry jak v palcích tak v milimetrech.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Budu se muset zkusit tím nějak prokousat. Díky za info na xls.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/5/2020
Dobrý den všem, pokud by někdo měl zájem, nabízím k prodeji tento frekvenční měnič:
https://www.eibabo.cz/mitsubishi/frekvencni-menic-200...-240-v-fr-d720s-100sc-ec-eb16203646?fs=1906860280&c=0

Balooator vložil tyto přílohy:
mitsubishi_fr_d720s_100sc_ec_frequenzumrichter_ns6203646_01.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/29/2017
Zdravim, jsem uplnej začátečník a potřeboval bych poradit. Dokončuju pásovku. Po prvním sladění a zkoušce se mě zdá, že brusný pás poměrně dost šmajda, nevím jestli to je problém kladek(2xložisko,silonový válec) nebo podlepený spoj brusného pásu, když přejede přes hnací kladku. Přikládam video https://youtu.be/cFBJoRpKeOs
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
ked si robil to video to ta včely štipali?
nevidno ani ake maš bombirovanie, ak maš určite dobre zlepeny pas tak už jedine vyosene niektore koliesko, alebo kladka s pružinou podskakuje- malo našpanovana.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/23/2017
Tom-alfa napsal:
Zdravim, jsem uplnej začátečník a potřeboval bych poradit. Dokončuju pásovku. Po prvním sladění a zkoušce se mě zdá, že brusný pás poměrně dost šmajda, nevím jestli to je problém kladek(2xložisko,silonový válec) nebo podlepený spoj brusného pásu, když přejede přes hnací kladku. Přikládam video https://youtu.be/cFBJoRpKeOs
Podle mého názoru nejsou osy jednotlivých kladek stejné. Někde v minulosti se to psalo a štěluje se to různě. Asi nejpřesnější je laser promítání na zeď. Dát to do osy je největší piplačka.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
Už som to tu raz písal. V takomto prípade môže byť problémom vyosený motor. Môžu byť vajcovite rolny. ich osi nemusia byť kolmo. Máš to na sroboch. Tie nie sú presne do loziska. a áno môže byť aj zle zlepený pás. Ale ten až tak veľa hádzať nezvykne. Nebudem písať ako majú byť tie veci presné a z čoho sa majú robit lebo zas sa tu rozhorí diskusia o koleckach z paletaku ako dobre fungujú a o to nejde...Wink
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2014
Ahoj, myslíte že je reálný pořídit slušnou pásovou brusku s frekvenčním měničem do 20tis?
Nemyslím bazarovku, ale novou. Stačí malá stolní, neplánuju strojní výrobu, jen pár nožů ročně. Na větší akce nemám peníze, ambice, ani prostor. Zatím jsem dělal všechno na koleně, ale hrozně dlouho mi to trvá a teď mám konečně dílnu. Aktuální situace neumožňuje ježdění po inzerátech, tak se ptám, jestli někdo nemá osvědčenej typ?
Posláno:

Štamgast
No FM s patričným krytím stojí cca 10 tis. Keď kúpiš brušku za 10, tak áno. Za mňa skôr nie ako áno...odporučil by som začať s bruskou bez fm. Opatrne a zľahka sa dá aj na nej brúsiť drevo a G10. Na fm dosporit. Tiež som tak začínal. Predal som starú a kúpil novú.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/31/2012
Ahoj chlapi,

poprosim skusenejsich o radu,
Dakujem a prajem pekny vecer.

otsar vložil tyto přílohy:
VS.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/20/2016
Ahoj, proč se všechna (nebo alespoň většina) kontaktních kol vyrábí pogumovaná? Chtěl byvh si jedno pořídit na velke úběry ale kola jsou drahá. Mám možnost vysoustružení hliníku za pár peněz, je guma nutná? Brusku mám Haim 01, díky za odpovědi
Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/25/2007
Ahoj, myslim ze tvrde kolo bude kopat - pogumovane kolo ti vyrovna nerovnosti pasu (zejmena to misto, kde jsou konce pasu slepeny k sobe).
Posláno:

Štamgast
otsar napsal:
Ahoj chlapi,

Brúsku od Haima mám. Nemám k nej výhradu. Tu druhú som nevidel ani nepočul. Z času na čas sa tu objaví odkaz ale bližšie info som nevidel. Vyzerá byť menšia. Asi na 1500mm pásy. Pri brúske je dôležité aby ti nesmadlal pás ako na videu vyššie a netriasla sa. Nejak takto ... https://m.youtube.com/watch?v=_Q45nZ4OzxA.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
otsar napsal:
Ahoj chlapi,

Ahoj,
sice bych za to nedal ruku do ohně, ale myslím, že ty stroje Czechmachines jsou projektem místního (nejspíš už bývalého) člena s nickem Ccarlos.

Tady sám Ccarlos prezentoval nějaké video té brusky: https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=562916#562916

Tady poněkud nelichotivá diskuse, kde si někdo stěžoval na kvalitu jeho výroby:
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&t=1016&p=200
Za mě se ale tehdy ta disksue nevedla moc fér způsobem vůči výrobci, takže bych z toho nedělal závěry. Navíc je to už dávno. Úroveň výroby může být dnes jinde. Zároveň se tam ozvali spokojení uživatelé.

A tady je další video, kde je bruska v provozu:
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&t=1016&p=200
Tedy alespoň se domnívám že to je ona.

Takže z výše uvedeného vyplývá, že tady na knifeu brusku Czechmachines nebo nějakého jejího předka používají Pospa a Uncovsky. Zkus se jich zeptat, jak jsou spokojeni.

Haim je jednoznačně profesionální stroj s nejlepším renomé, ale taky je o 40% dražší...
Je to boj
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
A tohle bude zase ta samá bruska:
https://www.youtube.com/watch?v=7vddyzX8yoo
Je to ale zase 7 let staré...
Je to boj
RHx
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/6/2015
Dovolte dotaz.. Mám doma dělanou pásovku, všechno je vyladěné, nicméně lehoučká vibrace při chodu tam je a to už doma na koleně neodstraním. Zrealizoval jsem původně komickou myšlenku, že opěra pod čepel nebude součástí pásovky, ale bude kotvená jinde (ve stěně). Prostě dvě samostatná tělesa. Pásovka a podložka pod pásem je jedna hmota a opěra pod čepelí druhá. Vzájemně se nedotýkají. Funguje to výborně. Tak jestli je tohle používané řešení, nebo jsem tak konstrukčně krkolomný jen já Shocked Happy
QNX
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/2/2006
Jaký největší průměr kontaktního kola je podle vás využitelný? Případně jinak položená otázka, na co jsou vhodná kontaktní kola o průměrech 400-500mm ?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/29/2017
bearpaw napsal:
Už som to tu raz písal. V takomto prípade môže byť problémom vyosený motor. Môžu byť vajcovite rolny. ich osi nemusia byť kolmo. Máš to na sroboch. Tie nie sú presne do loziska. a áno môže byť aj zle zlepený pás. Ale ten až tak veľa hádzať nezvykne. Nebudem písať ako majú byť tie veci presné a z čoho sa majú robit lebo zas sa tu rozhorí diskusia o koleckach z paletaku ako dobre fungujú a o to nejde...Wink

Rolny jsou stažené, ložiska jsou na soustružených osička, šroub je jenom drží. Problém asi bude trochu v pásu a taky to že mam bombirung na hnací a né na napínací. Ne vše se na první pokus povede Grin
Posláno:

Štamgast
Pas nezvykne takto hádzať. Ten bombirung skôr. Je tu toho o tom popísané dosť. Mohlo sa to podariť aj "na první pokus"...😉
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum