ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2009
Jak pise lukr nabijas sa ty nie bruska. Ja mam vedla brusky celozelezny "zvaraci"stol a ked je ten spravny den (blbe oblecenie ) tak dostavam upozorneniaSurprised aj od stola . Cize bud v klidu na vine si "ty "nie bruska Wink
Inak. http://www.mikrona.sk/eshop/esd-naramky/c-154.xhtml
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Konečně mě něco nabíjí pozitovní energiíí a a měl bych se uzemnit?? Grin ani náhodou. Grin
Budu to muset nějak vyřešit, protože to opravdu bolí. Přemýšlím, co jsem změnil, že mě to teď začalo dělat tyhle věci. Tak jako tak je to na mě, pokud by to bylo bruskou, je to zase moje chyba, zapojoval jsem si to sám neodborně...ale vše jsem uzemnil na kolík.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/11/2014
Ahoj záleží jak často dostáváš rány já dostával rány docela často několikrát za minutu a docela silné. Vyřešeno jednoduše ukostři motor s rámem brusky jelikož barva to od sebe odizolovala, jelikož já to celé sestavil a fungovalo to parádně a po nastříkání motoru a rámu jsem začal dostávat rány přes stoleček, který nastříkaný není. Já ještě k tomu mám silonové rolny takže se tam generuje o pás docela dost statické energie.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2013
[quote=Mirda66]Jojo, jak jsi spokojen? Ještě by měli začít dělat velké kolo a mají připravenej suprovej držák na čepele .[/quo e

Já jsem spokojen. Ze začátku sice proběhl servis ale jinak ok. Ještě se s ní naučit 😁
Za nocí nejtmavších na slunce pamatuj
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/24/2020
QNX napsal:
Wolfheartt: Pěkné. Dobrá volba, bruska od Jeremyho je asi nejzdařilejší konstrukce. Taky jsem to překonstruoval, udělal v metrických rozměrech, zvětšil na pás 75x2000 a udělal nějaké úpravy, aby byla univerzálnější. Přidal dvě šachty na nové přípravky atd. Koukám na ty tvoje fotky, ty tam nepoužíváš plné hranoly, ale jen silnostěnné jekly? Já tam mám hranoly 40x40mm, jinak celé z výpalků z 10mm plechu a 3kW motor.

QNX :Čau, použil jsem TR4HR 40x40x5.. tak uvidím co to bude dělat. Mám to taky z 10mm, pás jen 50x2000. Motor 1,5 KW (tak uvidím jestli bude stačit) Frekvenční měnič... mimochodem vyzná se tu někdo v nastavení FM? Celkem jsem na to přišel a nastavil.. jen by to asi chtělo malinko doladit, mám pocit...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/26/2015
Zeman napsal:
[quote=Mirda66]Jojo, jak jsi spokojen? Ještě by měli začít dělat velké kolo a mají připravenej suprovej držák na čepele .[/quo e

Já jsem spokojen. Ze začátku sice proběhl servis ale jinak ok. Ještě se s ní naučit 😁

Zdravím! Tak je nás víc co navštívili Rakovník a přivezli si z TOS areálu brusku. Ten držák čepele předvedli a vypadá hezky, ale stále prototyp. O velkém kole se nezmiňovali. Ale mám na výrobce kontakt Happy
Dotaz na Zemana - Jaký servis? Co je dobré upravit nebo předělat? Díky.
Posláno:

Štamgast
JSiroky01 napsal:
Zeman napsal:

Zdravím! Tak je nás víc co navštívili Rakovník a přivezli si z TOS areálu brusku. Ten držák čepele předvedli a vypadá hezky, ale stále prototyp. O velkém kole se nezmiňovali. Ale mám na výrobce kontakt Happy
Dotaz na Zemana - Jaký servis? Co je dobré upravit nebo předělat? Díky.

Byla tojen prkotiná. Že začátku mě to celkem zastrašilo ale nakonec to fakt nic závažného nebylo. Volný závit na štelování pásu. Furt to někam jezdilo. Vyřešeno v cuku letu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Nebyl by nějaký odkaz na tu brusku? Parametry,cena?
Když geglám TOS Rakovník,tak mi to vyhazuje hydrauliku v likvidaci apod.
Holt jsem lama... red face
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/29/2019
https://www.sbazar.cz/david.995/detail/108440340-pasova-bruska-50x2000

třeba..
já to našel na faceboku.
Pán v pohodě, říkal, že velký kolo bude, jen řeší pogumování, naklápěcí prej má taky nakreslenou a ještě má v plánu brusku se dvěma kolama proti sobě...
Dneska jsem si hrál..

Mirda66 vložil tyto přílohy:
20200429_203200.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Zdar, jinak do budoucna.. budu klidně moci poskytnout komplet služby.
Myslím tím komplet brusku, nebo výpalky na ní (veškeré součástky), rolny dle přání, frekvenční měnič a podobně. Myslím že bych mohl poskytnout i zajímavou cenu, celku či dílů.
Je to ale na pár měsíců ještě, chystám se vymodelovat úplně jinou konstrukci brusky, jednodušší na výrobu .
Momentálně ještě ladím tu co mám. Budou to stovky hodin u PC. Momentálně mám rozpracovaný držák čepele s nastavováním přesného úhlu broušení, mám v hlavě celkem slušnou myšlenku.. tak to stačí jen zrealizovat Laugh
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2014
Wolfheartt napsal:
Zdar, jinak do budoucna.. budu klidně moci poskytnout komplet služby....
Applause
Tak se nezapomeň průběžně pochlubit, zájem nás bude mít určitě víc.
Já konkrétně hledám dostupný model do malé dílny, nejlépe na stůl Happy
Posláno:
Začátečník
Zeman napsal:
Byla tojen prkotiná. Že začátku mě to celkem zastrašilo ale nakonec to fakt nic závažného nebylo. Volný závit na štelování pásu. Furt to někam jezdilo. Vyřešeno v cuku letu.

Ale raději se zeptám než něco dojebat. Jak nejlépe opravit uvolňující se šroub kdyby náhodou? Vidím že je opravdu volný a jde štelovat lehce, možná až moc lehce. (ještě nemám pásy tak jsem to nezkoušel v chodu). Díky
Posláno:

Štamgast
JSiroky01 napsal:
Zeman napsal:

Ale raději se zeptám než něco dojebat. Jak nejlépe opravit uvolňující se šroub kdyby náhodou? Vidím že je opravdu volný a jde štelovat lehce, možná až moc lehce. (ještě nemám pásy tak jsem to nezkoušel v chodu). Díky

V cuku letu to bylo pro to že ten pán servisák prohodil celou brusku. V kufru auta měl připravenou z brusu novou. Jinak bych zkusil tam zavolat a řešit to s nima. Nebo mě také napadá použít instalatérskou šňůru. Lehce omotat závit. To ale není řešení na stálo. Lépe tam opravdu zavolat. Jsou dost ochotní.

Posláno:
Začátečník
Zeman napsal:
JSiroky01 napsal:
Zeman napsal:

V cuku letu to bylo pro to že ten pán servisák prohodil celou brusku. V kufru auta měl připravenou z brusu novou. Jinak bych zkusil tam zavolat a řešit to s nima. Nebo mě také napadá použít instalatérskou šňůru. Lehce omotat závit. To ale není řešení na stálo. Lépe tam opravdu zavolat. Jsou dost ochotní.

Čus, nevím úplně přesně co tím myslíš.
Jestli je to tak jak předpokládám, tak tam dej kontra matku, umožňuje li to konstrukce.
A ještě je jiná možnost (bude jich víc) po nasazení pásu vznikne tlak který ten šroub ,,zajistí''
Je to jen má teorie, musel bych to vidět Happy
Posláno:
Začátečník
Wolfheartt napsal:
Zeman napsal:
JSiroky01 napsal:
Zeman napsal:

Čus, nevím úplně přesně co tím myslíš.
Jestli je to tak jak předpokládám, tak tam dej kontra matku, umožňuje li to konstrukce.
A ještě je jiná možnost (bude jich víc) po nasazení pásu vznikne tlak který ten šroub ,,zajistí''
Je to jen má teorie, musel bych to vidět Happy

Díky všem za info - možná zbytečně plaším a hledám problém kde není. Při předvádění "na prázdno" jel pás bez problémů a seřizování drželo. Uvidím při při práci - Mirda66 je asi spokojen a já očekávám to samé Happy
Posláno:
Začátečník
Čus, tak jsem si dal cca 30 hodin u PC ..bádání modelování vymýšlení.
Výsledek je zatím z 80% v hlavě. Nicméně jsem vymyslel koncept univerzálního držáku čepelí s měřením úhlu broušení přímo na držáku, k němu i nějaké ty další nadstandardní vychytávky, Možnost volby dvou různých úchytů pro ,,ruce", 3 možnosti uchycení čepele, možnost namontování přípravku na broušení nástrojů, možnost namontování ,, podvozku'' na přesné broušení tloušťky materiálu, taky bych do budoucna udělal více velikostí, momentálně dělám na velikosti pracovní plochy 200x100mm. Taky jsem objevil způsob jak udělat pogumované kontaktní kolo a nedát za to miliony Laugh ..To je ale ještě na dlouho..než se k tomu dostanu.
Tak uvidíme jak to dopadne, nicméně základní verzi bych měl mít vyrobenou někdy příští pátek.. zda to dopadne podle plánu.
Přikládám foto rozpracovaného základního držáku, Začínám si myslet ,]že část konstrukce je trochu slepá ulička.. tak to pravděpodobně ještě předělám...

Wolfheartt vložil tyto přílohy:
dasfc.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/29/2019
Dobré zprávy, já si udělal držák na rychlo dřevěnej, odpoledne si zase chvíli zabrousím Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/18/2013
Wolfheartt napsal:
Výsledek je zatím z 80% v hlavě. Nicméně jsem vymyslel koncept univerzálního držáku čepelí s měřením úhlu broušení přímo na držáku, k němu i nějaké ty další nadstandardní vychytávky, Možnost volby dvou různých úchytů pro ,,ruce", 3 možnosti uchycení čepele, možnost namontování přípravku na broušení nástrojů, možnost namontování ,, podvozku'' na přesné broušení tloušťky materiálu, taky bych do budoucna udělal více velikostí, momentálně dělám na velikosti pracovní plochy 200x100mm. Taky jsem objevil způsob jak udělat pogumované kontaktní kolo a nedát za to miliony Laugh ..To je ale ještě na dlouho..než se k tomu dostanu.
Tak uvidíme jak to dopadne, nicméně základní verzi bych měl mít vyrobenou někdy příští pátek.. zda to dopadne podle plánu.
Přikládám foto rozpracovaného základního držáku, Začínám si myslet ,]že část konstrukce je trochu slepá ulička.. tak to pravděpodobně ještě předělám...

Ahoj vymýšlíš něco jako je to to udělátko?
https://www.etsy.com/se-en/listing/601010532/adjustable-knife-bevel-grinding-jig-for?ref=landingpage_similar_listing_top-2&frs=1
Posláno:
Začátečník
cirus5 napsal:
Wolfheartt napsal:

Ahoj vymýšlíš něco jako je to to udělátko?
https://www.etsy.com/se-en/listing/601010532/adjustable-knife-bevel-grinding-jig-for?ref=landingpage_similar_listing_top-2&frs=1

Ahoj, no je to něco podobného, stejný princip ale jiné řešení,více propracované a univerzálnější, s nějakýma vychytávkama...
Posláno:
Začátečník
Tak vám představuji upocenej díl k mému výrobku na broušení čepelí.

Wolfheartt vložil tyto přílohy:
1a.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum