ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/12/2007
Já si vyrobil přípravek ze dvou kusů pásoviny co dům dal a dvou pantů. S výsledkem jsem víc než spokojen.

Luboš vložil tyto přílohy:
WP_20200505_12_31_57_Pro.jpg.jpg
WP_20200505_12_33_21_Pro.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Ale Luboši, to je špatně, nemáš tam úhloměr, abys mohl nastavovat úhel výbrusu 45°Razz A vůbec, nauč se to brousit z ruky a máš o několik problémů méněHappy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Copak o to brousit z ruky umím, ale teď se mě moc klepou ruce a nejde mě to, tak jsem to musel vyřešit přípravkem. Na to, že jsem použil co dům dal funguje docela dobře a úhloměr nepotřebuji oči mě zatím slouží.Happy Happy Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/24/2020
slon napsal:
Ale Luboši, to je špatně, nemáš tam úhloměr, abys mohl nastavovat úhel výbrusu 45°Razz A vůbec, nauč se to brousit z ruky a máš o několik problémů méněHappy

Zdar, to je narážka na mě?
45° není na výbrus čepele ale úplně na něco jiného, určitě tě napadne na co Laugh.
Myslím trochu dál než jen na nože, určitě si ale nechám poradit od odborníka.
Ruka je ruka, já prvních pár nožů dělal úhlovou bruskou, jen tak na koleni.
Pak růčo na kamenech.. dobrá jebačka Laugh Když člověk nemá do čeho, tak se s tím může týden brousitLaugh Laugh
Posláno:
Začátečník
Zatím hodně punková verze.... jeví se to ale velice dobře.

Wolfheartt vložil tyto přílohy:
20200521_171538.jpg.jpg
20200521_171654.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/31/2012
@wolfheart: ...nieco z toho bude👍
Posláno:
Začátečník
Tak jsem dnes měl čas.. testoval jsem brusku a přípravek. Musím říct že na drobné nedostatky je to dokonalé. Chybu bych z velké části hledal ve svých nešikovných pazourách. Nutno podotknout, že to bylo moje vůbec první broušení na pásovce a první 2 čepele. Samo že jsem první posral (měl jsem jí za 5min), u druhé už jsem si dal víc záležet, stejně jsem jí kapku dojebal Laugh Bral jsem to na hulváta, 80 a pak lehce 120.

Wolfheartt vložil tyto přílohy:
99108827_963856374044128_8001418184324284416_n.jpg.jpg
99081199_2633847193600665_8997445109133869056_n__1_.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/26/2017
Nedávno jsem si pořídil pásovou brusku H03 od firmy Haim. Jako příslušenství pan Horák nabízí přípravek na broušení nožů. Je to v podstatě nastavitelná tormekovská hrazda o průměru 12 mm. Zámečnicky je vše velmi pěkně provedeno a je radost s bruskou pracovat.

Více podrobností je tady: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=1025287#1025287

Jenda007

Iron sharpens iron, and one man sharpens another. (Proverbs 27:17)
Avatar ukazuje laserovou čáru, kterou by mělo ostří čepele sledovat při broušení.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/31/2020
Ahoj všem,

Jsem tady nový a trochu se začínám orientovat. Prosím o radu, chtěl bych si pořídit pásovou brusku na udělání vybrusu. Nechávám si opravit výheň. A na vybrus by asi byla fajn pásová bruska, že?
Koukal jsem tady na nějaké příspěvky a odpověď jsem nenašel.
Mohl by někdo poradit?
Ev. kontakt na nějakého nožíře kolem Trutnova

Dekuji a zdravím
Tomas
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/29/2014
Měl jsem možnost navštívit Wolfheartt a vyzkoušet jeho pásovou brusku, tak tady s dovolením shrnu svoje poznatky. Sice říkal, že je to zatím nedokončený prototyp, ale za mě je bruska plně funkční už teď. Výkon super, vibrace prakticky žádné. Konstrukce zdařilá, něco by šlo udělat líp, ale to je spíš o zjednodušení výroby, než o funkci brusky. Pás běží krásně rovně, nastavování pohodlné, štelování otáček perfektní. Upozornil mě na pár konstrukčních změn, které ještě chystá, už teď je na tom vidět velký kus práce, takže další vývoj budu napjatě sledovat.
Opravil jsem si na brusce pár starších zubatých nožů a zkusil výbrus jedné čepelky, práce šla krásně od ruky, i ten přípravek na upnutí nože dost pomohl. Když odečtu chyby způsobené vlastníma rukama, tak výsledky broušení perfektní. V součtu všechno pozitivní, parádně jsme u toho pokecali a přestože bruska ještě není zcela dokončená, výsledek je plně funkční.
Prostě kdyby se mi vešla do dílny, tak už asi rozbíjím prasátko Laugh
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/27/2018
Ahoj,
nenašel by se tu někdo kdo by byl schopný vyrobit pásovku do cca 10 000?
Potřebuju nástavec na svislé broušení a malé rolny. Pás ideálně 1500/2000*50.

Koukal jsem na bazarech a něco jsem našel, ale moc toho nebylo, tak se ptám i tady.

Když tak prosím pište rovnou mail.

Díky,
Šnek.
Když už, tak už...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Ahoj Šneku, moje zkušenost. Stavěl jsem si brusku sám a některé věci, rolny a osky jsem si nechal točit na sosutruhu. To nestalo skoro žádné peníze. Mám tam FM z číny. Komplet za materiál mě to vyšlo něco málo přes 12 tis. To je čistě materiál s novým motorem. Proto si myslím, že se asi nikomu moc chtít nebude stavět brusku do 10 tis. Asi by to šlo poschanet materiál a motor nějak z druhé ruky. Nikomu se to ale asi za darmo chtít dělat nebude. Ta stavba je fakt dost práce, kord když to má za něco stát. Asi nemá smysl dělat něco ken aby to bylo levné, to asi nebude úplně fungovat.
Když to děláš pro sebe, je to něco jiného. Když to někdo sfoukne za 10 je dobrej a skoro nic z toho nemá...Tak bych to asi viděla já, určitě tě nechci odrazovat, jen aby ses nedivil, pokud se náhodou nikdo neozve.
Odkud jsi?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Tady zminuje neco za 16, vim, ze to neni 10, ale trochu bliz nez Heim ;)
https://martinjicinsky.blogspot.com/2017/01/vybaveni-moji-dilny-na-rok-2017-pasova.html
Posláno:
Začátečník
Karel W napsal:
Ahoj Šneku, moje zkušenost. Stavěl jsem si brusku sám a některé věci, rolny a osky jsem si nechal točit na sosutruhu. To nestalo skoro žádné peníze. Mám tam FM z číny. Komplet za materiál mě to vyšlo něco málo přes 12 tis. To je čistě materiál s novým motorem. Proto si myslím, že se asi nikomu moc chtít nebude stavět brusku do 10 tis. Asi by to šlo poschanet materiál a motor nějak z druhé ruky. Nikomu se to ale asi za darmo chtít dělat nebude. Ta stavba je fakt dost práce, kord když to má za něco stát. Asi nemá smysl dělat něco ken aby to bylo levné, to asi nebude úplně fungovat.
Když to děláš pro sebe, je to něco jiného. Když to někdo sfoukne za 10 je dobrej a skoro nic z toho nemá...Tak bych to asi viděla já, určitě tě nechci odrazovat, jen aby ses nedivil, pokud se náhodou nikdo neozve.
Odkud jsi?

Ahoj, o výrobě jsem si toho dost načetl a pokud se nikdo neozve, tak si jí vyrobím sám, radši bych ale byl, kdyby se někdo ozval :D Určitě s cenou materiálu nevylezu nad 10k, FM nepotřebuju, motor z polska,... Dohromady bych se měl vejít do cca 5k.
Ale třeba na to mám moc lehký pohled, sám s tím zkušenosti nemám. Na druhou stranu informace o cenách mám od lidí, kteří mají zkušeností dost. (a tím nechci nijak shazovat zkušenosti tvoje)
Když už, tak už...
Posláno:
Začátečník
krezac napsal:
Tady zminuje neco za 16, vim, ze to neni 10, ale trochu bliz nez Heim ;)
https://martinjicinsky.blogspot.com/2017/01/vybaveni-moji-dilny-na-rok-2017-pasova.html

No to je trošku moc, ale i tak díky :)
Když už, tak už...
Posláno:
Pokročilý
Já jsem všechen materiál kupoval normálně. Chtěl jsem silné profily a motor co vydrží nějakou dobu běžet. FM je bezva, hodí se. Z číny se dá koupit cca za 2 tis. Kvalita je samozřejmně mizerná. Pokud nemáš soustruh dáš něco za rolny a hnací kolo. Na tom bych nešetřil, určuje to výkon stroje a celkové vybrace. Zajdi se k někomu kouknout jak zo má. Určitě poví co by příště udělal jinak, lépe.
Každopádně hodně zdaru.
Posláno:
Začátečník
Karel W napsal:
Já jsem všechen materiál kupoval normálně. Chtěl jsem silné profily a motor co vydrží nějakou dobu běžet. FM je bezva, hodí se. Z číny se dá koupit cca za 2 tis. Kvalita je samozřejmně mizerná. Pokud nemáš soustruh dáš něco za rolny a hnací kolo. Na tom bych nešetřil, určuje to výkon stroje a celkové vybrace. Zajdi se k někomu kouknout jak zo má. Určitě poví co by příště udělal jinak, lépe.
Každopádně hodně zdaru.

Dobře, děkuju Happy Jinak jsem z Nymburka
Když už, tak už...
Posláno:
Pokročilý
Nemáš zač, snad jsem ti aspoň trochu pomohl. Pokud by jsi něco potřeboval napiš, třeba budu vědět. Jinak jsme od sebe trochu dal -JB.
Posláno:
Začátečník
Ahoj, souhlas s Karel W.
Na brusku mám veškerou dokumentaci...výsledek je sice hodně fajn..jen ta konstrukce je složitá a nákladná.. nemám k tomu ještě ani všechno příslušenství a mám v tom cca 20tis. A to nepočítám práci.
Když si to spočítáš, Dostačující motor 1,5KW cca 3500Kč. FM-dostačující cca 5000Kč.(nutná další investice do ochranné bedny) Odpovídající FM s ochranou IP66 cca 10000Kč.
Hnací kolo a rolny, když by jsi je měl kupovat.. cca 7000Kč a tak dále...
Kdyby jsi chtěl Hnací kolo + rolny+svěrné pouzdro +ložiska..tak bych mohl sloužit.
Posláno:
Začátečník
Dobře dobře, díky všem za info, jak to tak vypadá, tak si jí budu muset vyrobit :D

Rám nějak svařím, to problém nebude. Jediný problém kterému zatím nerozumím je hnací kolo a napínací rolna.
Někde jsem četl, že vodící kolo jde vysoustružit z překližky.. Je to pravda? To by pro mě problém nebyl.
No a napínací rolna... Tu si určitě vyrobit schopný nebudu... Dá se někde koupit? Nebo by jí byl někdo ochotný vyrobit?

Díky za rady,
Šnek
Když už, tak už...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum