ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/27/2001
westy jak vymýšlíš to pogumování velkého kola, napadlo mě, co takhle sehnat někde starou (píchlou) duši z náklaďáku a z té ustřihnout "gumičku" (jako ta na vlasy z duše kola) patřičné šíře a tu navléknout na to kolo. A ještě by ti zbylo na spoustu dalších kolWink Nevím přesně jaký máš průměr, ale třeba bys to tam narval
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Laugh Přesně to chci udělat, už jsem se o tom tady zmiňoval, potřebuji průměr 270mm, akorát jsem se ještě nedostal ke sháněníHappy
[quote=slon]
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/27/2004
Samurai napsal:
jsem uvažoval, že vám nakreslím i pásovou brusku,pokud by byl zájem, ale cenově mi vadí to hlavní kolo, to musí být celkem pálka.. ostatní je vyrobitelné snadno..
Myslím, že to by sme mnohí uvítali. Aspoň ako inspiráciu možno i do vlatnej tvorby. :o)
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
westy napsal:
Laugh Přesně to chci udělat, už jsem se o tom tady zmiňoval, potřebuji průměr 270mm,
Tak to se omlouvám, já z kontextu pochopil, že chceš duši z bantamového kolečka o průměru cca oběžného kola a tu roztřinout podél a navléknout na kolo
Posláno:

Štamgast
@ Slon - Omlouvat se není začWink
Kdyby ale někdo narazil na nějakou starou duši průměru 25-26cm byl bych velmi vděčný
Razz[quote=slon]
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
jinak k té pásovce.. neví někdo jak funguje u sloupové vrtačky to eletrické přepínání rychlostí? .. že by se toho dalo využít..
Ben
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/2/2006
Zkus nějaký pneuservis kde dělají náklaďáky-nebo ČSAD, průměr může odpovídat tak na matesa.nakladač a pod.
Ben
Posláno:
Pozorovatel
Samuraji u třífázového asynchronního motoru jsou otáčky dány počtem pólů/obvykle dvoupólový 2880, čtyřpólový 1440, šestipólový 960 a osmipólový 720/
Záleží tedy na typu a druhu vynutí daného elektromotoru-na jaké je napětí a zda má dvoje otáčky najdeš na štítku. Nejsnadněji lze tyto motory regulovat frekvenčním měničem/nemění se výkon ale otáčky ve velmi širokém rozsahu/. Bohužel toto řešení je rovno přinejmenším ceně celé pásovky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2005
Samurai napsal:
jsem uvažoval, že vám nakreslím i pásovou brusku,pokud by byl zájem, ale cenově mi vadí to hlavní kolo, to musí být celkem pálka.. ostatní je vyrobitelné snadno..
Kontaktní kola, rolny atd včetně brusných pásů najdeš na www.brusivoro.cz ale za ty kontaktní kola je to dost pecka, číhni tam
Honza
Posláno:

Štamgast
@ Samurai - na Kemper mám celej ceník (ShockedSad), jestli chceš pošlu na mail
Posláno:

Štamgast
Honza J. : sem jim napsal, uvidíme jaká bude cifra.. dík.
Ben: o té ceně regulátoru otáček vím, ale nezdá se mi, že by tak drahý výmysl měla obyčejná sloupová vrtačka s dvěma rychlostma.. ne? třeba je nějaké levnější řešení a praktičtější než klínový řemen..
westy: stačí mi kolo 300x75mm ELAX GO
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/19/2006
Samurai napsal:
jinak k té pásovce.. neví někdo jak funguje u sloupové vrtačky to eletrické přepínání rychlostí? .. že by se toho dalo využít..
S největší pravděpodobností se jedná o motor s dvojím vinutím a přepínačem pouze přehazuješ přívod do jednoho či druhého vinutí.Takový motor pravděpodobně navýší cenu výrobku.
Ben
Posláno:
Pozorovatel
Samuraji- Chtěl jsem pouze říci, že to závisí na typu elektromotoru. Chceš li regulovat otáčky elektricky, musíš použít vícerychlostní motor a k němu vhodný přepínač.Takové motory jsou běžně na trhu.Většinou jako výtahové, výkon od 1,5kW. Za klukama do elektrodružstva se dostanu nejdříve za 14 dní, ale večer snad něco najdu.
Posláno:

Štamgast
Happytak ji mám domaRazz večer hodím fotkyWink
Ben
Posláno:
Pozorovatel
Samuraji- tak jsem tam zavolal raději hned. Dvouotáčkové motory objednávají. Otáčky 750-1440, nebo 1440-2850, výkon 1,1. 1,5. 2 kW. cena od 3800 do 5000 Kč. + cena přepínače nad 1000 Kč. Dodávka do 14. dní. Jedná se konkrétně o Elektrodružstvo Turnov.
Posláno:

Štamgast
Ben: díky, ale vzhledem k ceně bych to viděl pouze jako alternativu za běžný motor 2880 ot/min, neb ten stojí kolem 2500,- což je už velký cenový rozdíl a nízká cena je mým hlavním kritériem..
Posláno:

Štamgast
Happy

Posláno:

Štamgast
Happy

Posláno:

Štamgast
Happyslíbené fotky

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum