ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/4/2016
kobra napsal:
Zdar všem,

rád bych se zde poptal na Vaše zkušenosti s ocelí 12C27, konkrétně na Mora Eldris a Kansbol.

Eldris jsem po dlouhém rozmýšlení pořídil před cca rokem a od té doby ho často využívám, troufám si říci, že jsem si ho oblíbil apoužívám ho na všchno možné. A až do včerejška jsem s materiálem čepele neměl problém. Avšak po včerejší porážce králíků jsem během finálního mytí nože zaregistroval v ostří odlesk. Nejprve jsem si myslel, že je to pouhé vyhnutí ostří, ale poté po detailnějším prozkoumání jsem zjistil, že je ostří v cca 2 mm délce regulerně vylomené. Vyfotit to bohužel svou dostupnou technikou nedokážu. Jsem si vědom toho, že jsem během oddělování jednoho králičího běhu trochu zapáčil v kloubu, ale nezdálo se mi to nějak brutální. To, že se občas při silovějším řezání vylamuje ostří u Clippera vím, ale tohle by přeci měla být jiná ocel a asi i lepší zpracování, pokud jsme to vše dobře pochopil? Tak nějak jsem nyní na pochybách, zda pořídit plánovaného Kansbola, kdy Eldris byl pořízen mimo jiné na otestování materiálu čepele.

Tedy budu rád za Vaše názory.

Díky.

David

u eldrise se mi vystipla malinko spicka.. ale to byla moje picovinka.. ze sem zabral vic nez sem mel. zbrousil sem a v pohode.. co se mi obcas stavalo tak pri prebrouseni kdyz sem do neceho rezal, tak na ostri se opticky delali "vlnky".. ale kdyz sem na to sahnul nehtem nebo briskem prstu, tak sem tam zvlneni necitil.. u kansbolpu sem nic takovyho neregistroval.. a to sem ho mel i na par vetsich akci... tam se mi nestalo nikdy nic.. ani pri stipani batoningem ani pri silovym rezani.. ten se mi zda tepelne lip zpracovanej nez beznej sandvik ktery davaji na companiony..
eldrisek je spis takovej malej pomocnik na vsechno, a pokud se nekde neco stane, tak to spravis na kamenu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Co se týče vylamování, tak s ním zkušenost nemám, ale už víckrát se tu probíralo, že někomu (mj. i mně) se na nerezovejch morách po přebroušení začalo ohýbat ostří. Jako kdyby z fabriky přicházely s ostřím, který v domácích podmínkách nejde vyrobit. Možná že když se s takhle ohnutým ostřím dál pracuje, tak se vylomí.

Mně osobně se z levnejch pracovních nerezovejch nožů zdají trochu lepší Hultaforsy.

Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Štamgast
heavy duty. oranzova varianta.. je svitivejsi nez se na prvni pohled na fotkach zda.. ja vim ja vim.. nepotreboval sem ji .. ale chtel sem ji :D po vsech tech mini upravach co si na morach obcas udelam sem si rekl ze by nebylo spatny mit jednu v tovarnim looku.. a navic sem si ted delal radost a koupil si "trochu" drazsi batuzek od lowe alpinu tak sem si rekl ze by mohl barevne ladit se snurama na baglu :D

purschack vložil tyto přílohy:
hdcko1.jpg.jpg
hdcko2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
purschack napsal:
ja vim ja vim.. nepotreboval sem ji .. ale chtel sem ji

To nadšení, to je na tom to nejhezčíApplause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/22/2010
IWA OUTDOORCLASSIC 2018 ... Wink ...

https://morakniv.se/en/product/garberg-black-carbon/

LIONSTEEL
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
HXJOSEF napsal:

To jim to docela trvalo udělat Garberga v uhliku. Navíc se mi líbí, že je černěný úplně včetně ostří.

Těšim se na nějakou recenzi.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Černenia na ostrí nie je veľká výhra. pri prvom brúsení zíde dole..a ak to brúsi amatér (nemyslené v zlom), tak pravdepodobne zíde dole nerovnomerne.
Posláno:

Štamgast
a tak jak svicka pomalu dohorivala a mne se nechtelo v manzelske to loze, nahcazel sem stale co delat.. i kdyz kolikrate o picovinky slo :D

aa.jpg.jpg
bb.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
perfektní žena? neexistuje ;)

IMG_20180322_182247_608.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/18/2016
...Ty ses vrátil z Velikonočních ostrovů, nebo je inspirace jinde? Já tam vidím jasnou podobu!Happy
Posláno:

Štamgast
fusgal napsal:
...Ty ses vrátil z Velikonočních ostrovů, nebo je inspirace jinde? Já tam vidím jasnou podobu!Happy

kdybych se podíval na velikonoční ostrovy..tak se asi nevracim :))
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/27/2016
To je on, mého srdce šampión 😎

zabikuch88 vložil tyto přílohy:
mo.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2011
Přátele, mám na znalé dotaz, jaké modely jsou fulltang???
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/27/2016
Kitias napsal:
Přátele, mám na znalé dotaz, jaké modely jsou fulltang???

Zdarec. Fultang je Garberg
Posláno:

Štamgast
krásné odpoledne

20180324_154704.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
2mm hruba cepel so scandi vybrusom ma presvedcuje cim dalej tym viac o tom, ze pokial ide o rezanie a krajanie (hlavne dreva a aj potravin) tak je toto ten ideal...

nerezova cepel v 2mm hrubke je u mory zriedkava a toto je jeden z mala modelov, kde ju mozno najst...model highq vraj vyradili z vyroby, tak som ich zopar zakupil do rezervy Laugh myslim ze mam vystarane na vela rokov

na mojich morach rad upravujem cepel viac do spear/drop pointu - spodna mora na fotke.. z tovarenskej spicky sa vacsinou ulomi 1-2mm, takto uz to drzi a mne sa to aj viac paci esteticky :)

traffic_juzz vložil tyto přílohy:
IMG_20180327_161201.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
traffic_juzz napsal:
2mm hruba cepel so scandi vybrusom ma presvedcuje cim dalej tym viac o tom, ze pokial ide o rezanie a krajanie (hlavne dreva a aj potravin) tak je toto ten ideal...

souhlas..
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/29/2017
Na netu jsem narazil na tuhle mršku ....

Stody vložil tyto přílohy:
6ae72c30624c5b3d0143e5e41d164dd6.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
dnešní sluníčko bylo parádní

20180330_143804.jpg.jpg
IMG_20180330_213307_763.jpg.jpg
IMG_20180330_145904_690.jpg.jpg

Posláno: