ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/21/2017
Tak som dneska umyl a na kameni prebrúsil pracovnú morku. Až dneska som si všimol že jej funglnová nástupkyňa má len 2mm čepel Confused
Zlomenú spičku som nejak zrovnal a zuby odstránil, tak snád stará ešte dlho vydrží. Je moc fajnCool

slnko vložil tyto přílohy:
image.jpeg.jpg

knívleysur maður er lívleysur maður
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2011
Jak poslední dobou scandi nemusím, tak tomuhle fešákovi jsem neodolal. Companionů jsem měl mraky, ale tahle barevná kombinace je fakt pecka. A koukám, že od doby, kdy jsem kupoval Companiona naposledy, se Mora docela vyšvihla. Místo samotného nože bez obalu přišel v důstojném blistru, nůž je relativně dobře zpracovaný a hlavně má 100% scandi, což u několika posledních Companionů nebo třeba i Kansbolu nebyla úplná samozřejmost. Takže za mě Mora Ok Applause.

Myslím, že si Patriot minimálně jednou odpočine doma.

czmajsner vložil tyto přílohy:
IMG_20180502_173534.jpg.jpg
IMG_20180502_173055.jpg.jpg
IMG_20180502_164947.jpg.jpg

Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
mne sa prave pacila utilita toho ze mory chodili bez obalu...takto zase zbytocny plast a papier naviac.. Happy

farba pjekna Ok
Posláno:

Štamgast
To je samozřejmě věc názoru. Můj názor je takový, že každý produkt by měl mít obal. Neporušený obal je známkou toho, že je produkt skutečně nový a poslední, kdo ho měl v ruce, byl výrobce. A cokoliv se s ním po cestě dělo, kdokoliv ho měl v ruce, to se dotýká pouze obalu. Produkt jako takový je netknutý, není omlácený, špinavý a nebylo s ním děláno bůhví co, jak je to občas stává právě u nebalených Mor (záleží na úrovni prodejce).

Samozřejmě chápu, že leckomu je to fuk, že nůž, který mu byl prodán jako nový, před ním drželo v ruce sto lidí a dělali s ním bůh ví co. A taky chápu, že u nože za pár kaček člověk lecos promine, ale ten obal z tenoučkého a pravděpodobně biologicky odbouratelného plastu a kousek potištěného kartonu skoro nic nestojí, leč produkt to výrazně zvedne.
Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/15/2007
U nože dávám přednost tomu, že si ho mohu prohlédnout z obou stran. Doma ho pečlivě omyju Wink . Pěkná Mora.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Mám klasiku zeleného Companiona a nemám důvod měnit, navíc jen kvůli barvě, ale já mám fakt rád modrou... a tohle vypadá fakt dobře, včetně pouzdra, je to i víc vidět... ne... ne... jdu pryč mrGreen.
"Thin is sharp."
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/25/2017
Tyler napsal:
Mám klasiku zeleného Companiona a nemám důvod měnit, navíc jen kvůli barvě, ale já mám fakt rád modrou... a tohle vypadá fakt dobře, včetně pouzdra, je to i víc vidět... ne... ne... jdu pryč mrGreen.

"things you own end up owning you" - tyler durden
:)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
czmajsner napsal:
Jak poslední dobou scandi nemusím, tak tomuhle fešákovi jsem neodolal. Companionů jsem měl mraky, ale tahle barevná kombinace je fakt pecka.

To je navy blue? Moc pěkná Ok
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
Tak. http://www.morakniv.cz/morakniv-outdorove-noze/morakniv-nuz-companion-navy-blue/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
l.krizek napsal:
"things you own end up owning you" - tyler durden :)

Ok mrGreen
"Thin is sharp."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/6/2009
tyler durden..., kámo,... ste mi to šoupli úplně mimo obzor....Surprised
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/23/2010
Doprčic. Tak mám objednaného toho modrého Companiona... a dva Eldrisy. Se z vás zvencnu Wink
Posláno:
Začátečník
konisky napsal:

z filmu fightclub, parádní věc hodná doporučení ;)

jinak se musím přidat i k filipovu příspěvku nademnou - za poslední necelé dva roky jsem si koupil hodně kousků, které mozek nepotřeboval, ale srdce mi nedalo na výběr :). přítelkyni zatím stačí argument, že za to můžou převážně dutch bushcraft knives, purschack a pan matějka, ne nutně v tomto pořadí :).. jen se dosud brání přijetí v tuto chvíli posledního eldrise jako jejího právoplatného nože a chce ho brát jako společný.. takhle tu sbírku prostě nerozmělním :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
l.krizek napsal:
konisky napsal:

z filmu fightclub, parádní věc hodná doporučení ;)

jm přítelkyni zatím stačí argument, že za to můžou převážně dutch bushcraft knives, purschack a pan matějka, ne nutně v tomto pořadí :).. jen se dosud brání přijetí v tuto chvíli posledního eldrise jako jejího právoplatného nože a chce ho brát jako společný.. takhle tu sbírku prostě nerozmělním :)

si zabil:) ale dekuju.. pokud mne někdo prirovna k matejkovi nebo DBK.. to je klub titanu.. sam sebe považuji spíš za nerozhodný pako toužící vyzkoušet si všehny mory :)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/23/2008
czmajsner napsal:
pravděpodobně biologicky odbouratelného plastu

Laugh Laugh Laugh tak tomuto se uz alespon 5. minutu smeju..kez by to byla pravda..

Preji hezky vecer.

David
Posláno:

Štamgast
Tak nakonec je to PET, no. Neutral Mohli to vyrobit z PLA nebo celofánu, ale pořád je to v porovnání s jinými relativně rychle (desítky let) rozložitelný plast, dá se recyklovat a v porovnání s počtem vyrobených PET láhví je to zatížení naprosto zanedbatelné. Ale i papírová krabice by byla lepší, než nic.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/28/2010
Ahoj chlapi, mám takový dotaz, určitě je někdo máte oba...vlastním Moru Kansbol Multi-mount, a plánuji koupit Eldrise, jen váhám jestli mi tam z Kansbola bude pasovat to kožené poutko pouzdra s drukem, které zabezpečuje nůž před ztrátou...ušetřil bych tak, nemusel bych kupovat tu dražší verzi s firesteelem, který bych měl na nic....poradí mi někdo? Předem díkyAdmire
Posláno:
Začátečník
Porter napsal:
Ahoj chlapi, mám takový dotaz, určitě je někdo máte oba...vlastním Moru Kansbol Multi-mount, a plánuji koupit Eldrise, jen váhám jestli mi tam z Kansbola bude pasovat to kožené poutko pouzdra s drukem, které zabezpečuje nůž před ztrátou...ušetřil bych tak, nemusel bych kupovat tu dražší verzi s firesteelem, který bych měl na nic....poradí mi někdo? Předem díkyAdmire

čau! naneštěstí nepasuje, eldris to kožené poutko potřebuje kratší
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/26/2007
l.krizek napsal:

čau! naneštěstí nepasuje, eldris to kožené poutko potřebuje kratší

A nie je problém si to z dvoch prúžkov kože spichnúť Wink

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/5/2016
vlastnil jsem eldrise bez poutka a ted mam s poutkem a jestli ti muzu poradit kup si bez...za ten kratky firesteel a poutko ty ctyri kilca nestoji...to poutko se da snadno vyrobit a to z kitu se za par mesicu stejne vytahalo...kudlu to drzi ale staci zavadit a zklouzne...a to sem z toho byl na pocatku fakt nadsenej
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum