ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mora - severská klasika Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/24/2018
když se konec reflexního pásku provlékne do očka pouzdra, tak se ani nehne Happy

kk224 vložil tyto přílohy:
20190509_083431.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/7/2018
Ahoj pánové,
dneska jsem si koupil další Moru, tentokrát Robust (direct online za 198,- POZOR prý už má jen 4 za tuto cenu, tak jestli někdo chce tak ať dlouho neváhá)
Koupil jsem jí hlavně kvůli čepeli na dodělání ručky.
Koukám na inspiraci na YT a hle: Německé video
https://www.youtube.com/watch?v=vTknmjcZ0TU
Že ti němci umí všechno tak dok...it, to je jak řízek se svíčkovou a knedlíkem NoNoNo
Sovy nejsou tím, čím se zdají být ....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/18/2016
.. ahoj, ze zkušenosti..promyslel bych, zda nůž chceš opradu používat.. upřímně, aniž bych to myslel zle, těžko uděláš uživatelsky pohodlnější ručku, než je origoš. Nehledě na výhody omyvatelnosti a vyššího stupně hygieny, než je v případě dřeva, kůže.Chápu tvůrčí chutě vytvořit něco svého, ale... příklad ode mě. Kožený Islandský vykošťovákHappy využití téměř 0- je to spíše vzpomínkový artefakt pro dceru. KDS za 65 Kč. Denně maká a spokojenost max. Každopádně přeji, ať se případná přestavba podaří dle představHappy

fusgal vložil tyto přílohy:
20190510_191248_01.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/7/2018
Díky, pravdu máš s tou užitností ...
Mě však přesně láká ten pocit mých dětí: tohle udělal táta .. Byť to asi nebude hodnota kdo ví jaká ...
kluci tady na fóru dělají úžasný kousky a já jako neuměl bych se rád alespoň přiblížil ...
Čepel jsem ukoval jednou v životě (páč jsem celkem kopyto), ruček pár už udělal, pak se ohlídl a viděl svou stopu .... byť vím, že té čepelce přidám jen ze svého ... žádný terno!!! .)
Ale i díky tvé reakci jí dám nějaký čas v origo stavu ...
Děkuji ...

Sovy nejsou tím, čím se zdají být ....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/4/2010
Jonsson

Alexejevich vložil tyto přílohy:
IMG_20190513_194158.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/9/2017
2x 2/0

Dobrc vložil tyto přílohy:
96DD486C_3A6B_4E25_BACF_A5C9A843E612.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Odkiaľ beriete všetci tie Jonsony? Začínam sa na nich lakomiť. Sú lepšie ako obyčajne classicy?
Vopred dík za odpoveď
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/10/2018
Mižo napsal:
Odkiaľ beriete všetci tie Jonsony? Začínam sa na nich lakomiť. Sú lepšie ako obyčajne classicy?
Vopred dík za odpoveď

Myslím, že to kluci kupují na https://www.casstrom.com/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Mižo napsal:
Vopred dík za odpoveď

jo je to casstromackej eshop.. oproti moram jsou vsechny s pruchozim trnem až na konec a jištěný takovým pseudosroubkem. jednička má cca stejný proporce čepele u obou dvou, ta classic 2jka ma u casstromu johnsonky jen 2 mm cepel na šířku a je malinko delší. ručky maji casstromky užší oproti moram.
ocel jako takova alespon u mne patinuje malinko méně než u mory . hřbety chodí začištěný ale uplne na škrtání to není.. je lepší domluvit se s někým a nechat toho poslat víc, protože poštovný je cca 10 euro.. skoro to co nuz :D ale dodani není problem.. platil sem vždy pay palem, a do 5ti dnu sem to měl doma.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/4/2010
Přesně tak, vyplatí se vzít víc nožů!
Platil jsem taky přes PayPal, ve čtvrtek placeno, v pondělí doručeno...
Posláno:

Štamgast
jedna bitva 2 mm proti 3,2 mm.. 510tka proti garbergu.. puvodne recenzicka delana na prani pro kluky z instagramu, takze je na pul v anglictine, na pul v cestine.. trocha toho toulani.. trocha rezani..

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
purschack napsal:
jedna bitva 2 mm proti 3,2 mm.. 510tka proti garbergu.. puvodne recenzicka delana na prani pro kluky z instagramu, takze je na pul v anglictine, na pul v cestine.. trocha toho toulani.. trocha rezani..

Bohuzial som nedopozeral cele, ale kto to u teba nakoniec vyhral? Happy
Posláno:

Štamgast
Oba zvládli úplně to samý.. Překvapivě 😋🤣 mám teď období kdy tahám hlavně garbyho
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/10/2018
Poslední čtvrt rok jsem hledal nějaký pevný nůž. Takový aby se mi líbil, měl věhlasnou značku, vypadal drsně Happy a stál tak do pěti tisíc.

Tak místo jednoho nože mám nože tři a do ceny jsem se také vešel. Jeden na potraviny, druhý na klacky a třetí na šťourání v uchu. Po tom co jsem vystřídal nože od ESSE a Lionsteel jsem maximálně spokojený.

Moje kritéria hledání byla
1. čepel +/- do 3mm
2. skladné pouzdro (ne kůže, ne monstrózní kydex)
3. váha
4. "úvaha" - když to zničím tak mi to nebude líto x cena

Snad jsem tedy vybral dobře. Největší radost mám asi z Eldrise, to je takový "malý velký nůž".

závěr: Tohle vlákno mi byl čert dlužen Happy

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Potom poprosím zábery z toho vŕtania sa v uchu, ako to dopadlo Grin .
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/23/2019
janm napsal:
Poslední čtvrt rok jsem hledal nějaký pevný nůž. Takový aby se mi líbil, měl věhlasnou značku, vypadal drsně Happy a stál tak do pěti tisíc.

Tak místo jednoho nože mám nože tři a do ceny jsem se také vešel. Jeden na potraviny, druhý na klacky a třetí na šťourání v uchu. Po tom co jsem vystřídal nože od ESSE a Lionsteel jsem maximálně spokojený.

Moje kritéria hledání byla
1. čepel +/- do 3mm
2. skladné pouzdro (ne kůže, ne monstrózní kydex)
3. váha
4. "úvaha" - když to zničím tak mi to nebude líto x cena

Snad jsem tedy vybral dobře. Největší radost mám asi z Eldrise, to je takový "malý velký nůž".

závěr: Tohle vlákno mi byl čert dlužen Happy

Ahojky, pěkná sestava.Ok Škoda jen , že Eldrisek je tak drahý.Oproti ostatním Morám , mi přijde předražený.Jak někde bude za lepší peníz, tak po něm sáhnu Cool
Posláno:

Štamgast
Já mám tohle. Kombo rád 😋
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/21/2017
Zaujímavé aké je to všetko subjektívne. Pre mňa je Eldris úplne najhoršia Mora akú mám. Mal som ju vonku raz a odvtedy je v krabici a tam aj zostane. Nefunguje mi ani na drevo ani na potraviny, zvládne toho menej ako šestka opinel so zlomkovou hmotnosťou, veľkosťou a cenou.
Bez ohľadu na cenu by som radšej bral Moru 2/0 alebo Robust ktoré sú obidve výborné, každá trochu ináč.
A v Eldrisovej cene je napríklad Cold steel Tuff Lite, výborný pracovný nožík ktorý sa omnoho lepšie nosí a zvládne viac práce.
Eldris je sympatický a roztomilý, moc som chcel ho mať rád, ale nejde to. Neutral

Len osobný názor, komu vyhovuje, nech mu dobre slúži Ok

knívleysur maður er lívleysur maður
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
janm napsal:
Největší radost mám asi z Eldrise, to je takový "malý velký nůž".

Stále tak nějak nechápu, k čemu se ten Eldris vlastně hodí...Jo, někomu udělá jeho zakoupení radost.Ok Šťourání v uchu? O.K. - když ho na tuhle činnost někdo využije. Řezání lina, koberců, papírových krabic? Jasně, tomu bych rozumněl, délka čepele je odpovídající. Ale k tomu mám hromadu jiných nástrojů za zlomek ceny tohohle "malého velkého nože"...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/23/2008
Ahoj všem,

nedalo mi to a musel jsem se přihlásit. Na co tedy ten Eldris je?

Pořídil jsem ho cca před dvěma lety a hned od začátku mě chytil. Je to super nůž. V podstatě je to jedna z mých nejpoužívanějších kudel. A že by mi v něčem nestačila. Mlácení do nože klackem neprovozuji, drobnější třísky a chlupatý dřívka jdou bez problémů, křesání firesteelem jedna báseň, vyřezávání v pohodě, na ryby a králíky super, jablko nebo kedluben zvládne a i krájení chleba z opravdu velkého pecnu s trochou šikovnosti jde bez toho, aby byl krajíc nesouměrný. I jsme s ním byl na vandru jako s jediným nožem a bez ztráty kytičky. Jako samozřejmě, že na guláš si ho nevezmu, ale jinak nemám problém. Ocel celkem dobře drží ostří, na DC4 se brousí jako by to byl brousek přímo na něj. Líbí se mi jeho vodě-odolnost, něco s ním řežu za zahradě a pak po pár hodinách zjistím že je zaprasenej, tak ho umeju a je to. V kapse není ani znát a nikde v zahraničí nemůžou říct ani zbla. Tedy za mě velmi povedený nůž, který tu chyběl. Jen ta cena. Mohla by být vzhledem k velikosti úměrná. Jakože Kansbol stojí tolik a Eldris ..

Tedy asi tak.

Přeji pěkný večer.

David
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum