ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Plynová pec Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2011
Moje první pokusy se stavbou plynové pece red face

První zapálení byla trochu divočina...

tady už to funguje

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/27/2014
vyhrabal som z torrentu tu knihu o tryskach, uploadol som ju na uloz.to, ak by ste chceli hodim to aj na iny server
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/23/2014
Nevím, zda se problém se štěkacím hořákem už vyřešil. Obecně nejde o to, zda se spaluje PB nebo jen propan. Důležité je, že rychlost hoření směsi je větší, než přítok čerstvé směsi od trysky, tedy plamen "skáče dozadu" Pokud není přehřátý hořák, hledal bych závadu jinde- ve tlaku příchozího plynu. Jde o to, jaký máš hořák. Jestli je potřeba tlak z lahve redukovat a) na 1-3 bary pomocí hodin jako u autogenu nebo b) na tlak ještě menší - tam pozor, dělají se dva druhy regulátorů 30 a 50 mBar. A jednoduše- nízký tlak udělá nízkou rychlost směsi a ta prostě hoří jinde než má být..
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/26/2010
Zdravím!
Tohle táma je už zamrzlé,ale snad by mi mohl někdo odpovědět.
Podle zdejších rad a návodů jsem si udělal tuhle plynovku.
Tímto bych chtěl poděkovat hlavně Ivanovi 78 za pomoc při stavbě a o odpovědích na mé přiblblé otázkyNeutral .
Poslední věc co mi chybí,je regulační ventil.Mám doma tenhle a otázkou je:můžu ho použít na propan?Admire

Marv vložil tyto přílohy:
8677440_redukcni_ventil_kyslik_1.jpg.jpg
DSC_0055.JPG.jpg
DSC_0054.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
nemal by si. je to ventil na kyslik. neviem ako PB ale ventily co sa pouziavju na zemny plyn maju speci tesnenia. plyn rozleptava obycajne.
regulatory na PB sa daju kupit an nete do 30e, tak to myslim nestoji za riziko
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/15/2012
Marv : Kyslíkové hodiny ti na propan-butan nepůjdou. Na kyslíkové láhvi je pravý závit a na propan-butanové je levý. A hlavně ty kyslíkové budíky jsou na úplně jiné tlaky, myslím, že by ti nic na propan-butanové láhvi neukázali.

Edit: A ještě mě napadá, že by propan-butan asi rozežíral menbránu v hodinách, na PB musí byt nějaká speciální guma. Vím, že když jsme přecházeli v práci z acetylenu na PB tak jsme museli koupit nové hodiny i hadici.
Posláno:
Začátečník
Ahoj !
Tak to mám smůlu!Beating Tak jdu objednat nějakej z netu.Děkuji Vám moc za bleskurychlou odpověďAdmire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2010
Marve maš e-mail Laugh .
bolest je slabost jenž opouští tělo
tel. 608080723 :-D
Posláno:

Štamgast
koupit se dá tady :
http://www.naraditechnik.cz/svarovaci-technika/svarovani-kovu/prislusenstvi/redukcni-ventil-propan-butan-2-manometry-177.html

ivan78 vložil tyto přílohy:
177_246_redukcni_ventil_propan_butan_2_manometry.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/18/2014
Zdar chlapi,
s Vaší laskavou pomocí, s perfektním odzkoušeným hořákem a s velkým nadšením jsem pokročil na vlastní plynovce. Momentálně mi chybí ještě dvířka. Mám však pár dotazů:
Jaký by měl být pracovní tlak nastavený na redukčáku?
Zrovna testuji nastavení propanbutanu. Dá se nějak omezit šlehání vysokých plamenů z pece? Na většině videí co jem viděl se hoření odehrává uvnitř pece a ven šlehají plamínky jen minimálně, nebo vůbec. A také nějak divně mi ten plamen pulsuje a nedaří se mi dosáhnout toho správného hoření. Viz video:
https://www.youtube.com/watch?v=d6Z1PDO1jnE&feature=youtu.be
Nemáte prosím někdo tip, jak na to?
Díky moc!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Máš tam moc vzduchu, já mám trysku 0,8 mm a tlak nastavuji od 0,6 až 1,4 at podle toho co zrovna dělám. S atmosferickým hořákem je to laborace .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/7/2007
plamen hoří moc vzadu, velmi silná tryska a žene to tam hodne plynu nebo velký tlak a nestihne to hořet za hořákem ale odfukuje to moc za něj. Nevím jakou si použil trysku ale hlavní trubka se mi zdá moc tenká, podtlakem(strháním) plynu to vytvoří moc silný proud. Takže zkus přiškrtit sytič a nebo trysku zasun více do tela hořáku či změn průměr trysky, pokud je moc nahoře začne to brát moc vzduchu a nevytvoří se správná zápalná směs. Tech faktoru může být dosti, težko posoudit z toho videa.
Celá konstrukce hořáku mi moc nesedí. Délka vůči průměru...... Rozepiš více faktoru a třeba se najde problém.
Jinak tlak.... hořák by měl snést i 4 bary propan-butanu, a zřejmě je nějaký špatný redukční ventil nebo nějaký bordel mezi membránou proto to asi takto přerušovaně fouká. Pokud je také málo výkonný redukční ventil může to flusat kapalný plyn a zamrzat.......proste je toho moc to odladit.
"Co neuděláš dnes, odlož na pozítří a máš 2 dny volno"
Posláno:
Začátečník
Pro Ivan 78:Děkuju za odkaz na regulační ventil!
Chtěl jsem se Tě zeptat?Mám stejný hořák z Ebay jako Ty(teda jestli ho ještě používáš) .Mohl by jsi mi napsat,jak to mám hruba nastavit abych dosáhl toho správného plamene?Aby nebyl oxidační ,nebo jak se tomu říkáred face
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/23/2013
Marv napsal:
Ahoj !
Tak to mám smůlu!Beating Tak jdu objednat nějakej z netu.Děkuji Vám moc za bleskurychlou odpověďAdmire

Třeba tady http://www.svarog.cz/products/regulator-tlaku-plyny/
a jsou tam i hořáky do výhní na propan butan

Venca30 vložil tyto přílohy:
redukční_ventil_PB.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/1/2011
Smůlu nemáš,kyslíkovej redučák používáme dvacet let a nic se neděje a membrána je všude stejná ,musíš ze starýho redučáku sehnat levou matku ,dá se taky koupit ,vyšroubuj mosaznou trubku ,přehoď matku a je hotovo.
Posláno:

Štamgast
Bajonet3 sám za sebe koupě redukčáku přímo na pb. je jistota .Ale každej jak umí a ví.900 stováků v průměru není až taková investice.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/1/2011
Máš možná pravdu ,používám PB 10kg a vždy bombu dám do malej bečky z plastu a zaliju to asi deseti litry vody asi šedesát stupňů ,lépe to hoří a bomba déle vydrží protože se stejnoměrně odpařuje.
Posláno:

Štamgast
Já jsem od pb opustil a frčím na čístým propanu , nenamrzá a vycucnu ji do dna Laugh je sice drašší , tady v Mimoni je za 450 kč 10 kg oproti 350 kč pb 10 kg ale má svoje klady .Mám stejný redukční ventil jaký zde nahodil Venca 30.Za mne spokojenost.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/18/2014
Ahoj, díky za odpovědi Happy
Je průšvih, když mám na pb redukčák který se dá nastavit až od 1bar výš?
Díky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/23/2013
Když je výheň vyhřátá, tak běžně používám tlak pod 1 bar
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum