ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Plynová pec Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/1/2011
Redučák jde nastavit od nuly,manometr je od 1bru,když vyměníš manometr za jemější tak nastavíš co chceš,podle manometru se nemůžeš moc řídit pokut není cejchovanej,některý redučáky mají jen manometr na tlak ve flašce,voheň musíš hlavně seřídit podle sluchu a vidu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
bajonet3 napsal:
Smůlu nemáš,kyslíkovej redučák používáme dvacet let a nic se neděje a membrána je všude stejná ,musíš ze starýho redučáku sehnat levou matku ,dá se taky koupit ,vyšroubuj mosaznou trubku ,přehoď matku a je hotovo.

...teda jestli můžu,tak ten kyslíkovej asi nepoužíváš.je to podle mě předělanej redukčák na acetylen,z toho kyslíkovýho by se z flašky PB nedostalo nic ven,to je moje osobní zkušenost...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/1/2011
Zdravím,mezi kyslíkovým a acetylenovým když neberu sílu pružiny a připojení není žádný rozdíl.
Mám kyslíkovej a hotovo,svařuju atogenem už třicet let tak neučte vorla lítat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Acetylen má minimálně jinej manometr.
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/9/2015
Caute... chem sa opytat ma niekto skusenost z vyhnou VKP HOBBY ? ... staci to na male cepele do cca 120 mm ? Da sa pouzit ta vyhna aj ako kaliaca pec ?
Diky ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/23/2013
Adamek7 napsal:
Caute... chem sa opytat ma niekto skusenost z vyhnou VKP HOBBY ? ... staci to na male cepele do cca 120 mm ? Da sa pouzit ta vyhna aj ako kaliaca pec ?
Diky ...

Ahoj, tato výheň má méně výkonný hořák a hlavní nevýhoda je, že namá dvířka, je tam velká ztráta - ohříváš si vzduch na dílně.
Já mám na dílně VKP2S a jsem s ní velmi spokojený. Běžně v ní dělám i damašky.
Poslal jsem Ti email.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/16/2010
Tak jsem dnes poprvé zatopil.Přes to ,že jsem si vlákno přečetl célé až na pár odkazů v Aj a otravoval Vaška Wasilů,stejně laboruji.Chtěl bych poprosit o zhodnocení a popřípadě nějakych vasich postřehů co a jak upravit neupravit či předělat.Nemam ještě odzkoušený čas nahřívání na kování a jen tak v rychlosti ,než jsem to musel dnes zabalit 5mm a 8mm pásovinu.Dlouho to netrvalo ale zdá se mi že jsem nádobu vůči hořáku dost předimenzoval.Ješte tam mám přední dvířka s 50mm sibralu a malou dírou 60x70mm.Na konci otvor na protahování delšich vecí který je 70x20mm.Vnitřek nádoby i z dvířkama je 380mm a v průměru 120mm.Pak ještě ohledně toho plamenu a ptám se kvůli oxidaci a oduhličování se.Vzdálenost plamene od nahř. mat.Snad z fotky vidět.Vašekl

Waclawka vložil tyto přílohy:
IMG_20150417_140655.jpg.jpg
IMG_20150417_140703.jpg.jpg
IMG_20150417_141021.jpg.jpg
IMG_20150417_141725.jpg.jpg
IMG_20150417_141735.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/7/2007
vypadá to velmi pekně ale s objemem si to asi přehnal, ono je taky potřeba nejdřív pec pořádně rozbehnout aspon 15 min na plnej výkon aby se vše prohřálo pak zjistíš kam až sahá výkon hořáku. Dle fotky si ohřál jen pásovinu ale okolí se mi zdá dosti studené. Při stavbe plynovky je třeba jít za cílem co chci vůbec nahřívat, jaké velikosti materiálů apod. Dvířka určite pomohou ale je třeba zhotovit jisté měření. Pokud ho uškrtíš moc budeš ztrácet na výkonu je to jako výfuk od auta musí vyplachovat ale s částečným protitlakem. Na konci ta malá škvírka není dobrá, jsou dobrá dvířka která případne pokud deláš neco menšího přivřeš ale oba vývody by měly mít částečně stejné průduchy. Když je jeden z otvorů nádoby dosti malý pak se plamen tlačí všechen k přední části a motá se (tlakuje se a nemá se kam vypláchnout) a tím pak brzdí přísun nového plynu.
"Co neuděláš dnes, odlož na pozítří a máš 2 dny volno"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/16/2010
Tak to mne hryze s tim objemem .No nic.Mohl bych zkratit nadobu sibralem jeste z kazde strany a tu skviru v zádu udelat takovou jako mam na tech dvìřkach.Ten plamen by mohl byt ok?moc daleko,moc blìzko?Jeste mne napadlo tedy prdnout jaden horak na druhou stranu.Tady ten mam lechce pre polovinou nadoby a naklonenej mirne do zadu.byl by zrcadlove.Ale takhle jsem to nechtéēlLaugh Potom by uz objem byl asi akurentni.Vihen opravdu nahřàtà nebyla.Byl to test tesne pred ùtekem z rachoty.Trubku na hořak mam jen bodlou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Uvažuji o plynové peci a koukal jsem na možnosti. Měl by někdo tip. Dá se u nás sehnat třeba tato http://www.prumyslovy-servis.cz/index_soubory/Page2555.htm nebo tato http://www.rikfer.cz/pece-a-vyhne/pec-plynova-standard-jednohorakova. Která by byla vhodnější a ty hořáky co jsou v nich jsou stejné? Dají se totiž koupit i samotně, což by umožnilo i vlastní tvorbu pece. Má někdo radu?
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Prodává to Vašek vluka z karviné
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
MacWasil napsal:
Prodává to Vašek vluka z karviné

Jo to vím také. Ovšem jaký je rozdíl mezi těma hořákama asi nevíš. Nebo jo?
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Zavolej mu a on Ti to nejspíš vysvětlí!Wink
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/17/2014
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2010

Ahoj , ten prvni mam a spokojenost muzu doporucit.Ivan.
bolest je slabost jenž opouští tělo
tel. 608080723 :-D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
Ahoj všem,
dal by se tento hořák použít na plynovku? Má 25Kw a podle výrobce udělá 1450 stupňu

www.mevagasproducts.com/stavebni-horaky/horakovy-komplet-25-kw.html
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Teplotu ti daj všechny tyhle typy. Liší se jen spotřebou plynu. Taky jsem o něm uvažoval. Ale - ten kýžený plamen asi nedá. Zase si ho můžeš nechat na pečení buřtů.....když by se nezadařilo. Grin
Posláno:

Štamgast
Hoj chlapi. Nevím zdali to napsat sem, když tak to smažte. Shaním starou 10kg PB láhev, nebo starou expanzní nádobu na stavbu plynovky. Nemáte někdo něco? Už sem obešel pár sběren a vrakovišť a říkali že mi to kdyýtak pohlídají ale zatím nic. Díky
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2008
mám expanzku rád ti jí venuju...

....knives don't run out of ammo...
Posláno:

Štamgast
Wojtyla napsal: