ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Plynová pec Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 10/16/2009
vyhna hotova

Posláno:
Začátečník
Posláno:
Začátečník
nenacitavaju sa fotky tak dam odkaz:
http://sk.fotoalbum.eu/zdeno2/a859492/1
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2014
Zdravim,tady teploměr za slušnej peníz

http://www.hotair.cz/detail/ostatni-pristroje-zarizeni/merici-pristroje/digitalni-teplomer-tm-902c-do-1300-stupnu-celsia.html
Rychle vám odpovím pokud použijete tlačítko email. PM komunikace je zdlouhavá, nejsem vždy u PC.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/19/2012
Ahoj, myslíš, že by se dal tenhle teploměr použít na změření teploty třeba nože při kalení nebo je to úplná blbost? Myslím tak, že vytáhnu z výhně a článek přiložím k noži.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
V principu to lze, ale! Termočlánek má určitou setrvačnost, než se ohřeje a začne měřit správnou teplotu. Takže dát co nejtenčí termočlánkový drát (ideálně pod 0,1 mm) a nepoužívat žádné ochranné jímky na termočlánek.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
Tak mám taky pec jakž takž hotovou.. Happy čerpal jsem z tohodle videa

https://youtu.be/EFKoGZkUQt4

FildaS vložil tyto přílohy:
edited_1456175231649.jpg.jpg

Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
tak ode dneška taky patřím mezi uživatele plynu, frčet to zdá se bude

jen netuším kde si nechat plnit propan

tenhle je koupenej v hornbachu se zálohou litr za flašku, za to sežeru tři lahve svoje

netuší někdo kde si nechat v Praze plnit lahve propanem? tam kde jsem to zkoušel mektali o smlouvě a bla bla, na to jim prdím, chci dovízt, naplnit, zaplatit a čus

TRMAN vložil tyto přílohy:
IMG_20160421_113548.jpg.jpg
IMG_20160421_113559.jpg

SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
TRMAN napsal:
tak ode dneška taky patřím mezi uživatele plynu, frčet to zdá se bude

jen netuším kde si nechat plnit propan

tenhle je koupenej v hornbachu se zálohou litr za flašku, za to sežeru tři lahve svoje

netuší někdo kde si nechat v Praze plnit lahve propanem? tam kde jsem to zkoušel mektali o smlouvě a bla bla, na to jim prdím, chci dovízt, naplnit, zaplatit a čus

Čau jak jsem volal přímo na.primagas tak mi ženská říkala, že v prodejních sítích hornbach prý mají čistý propan v 10kg lahvích na výměnu. Sám jsem však nezkoušel dokud nedoberu propan butan
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Tome asi si nepomůžeš, možná je dokonce lepší zaplatit vratnou zálohu v Hornbachu než v Lindegas podepsat stoh papírů a platit korunu za den za pronájem lahve. Takhle to totiž bylo když jsem si od Lindegas bral propan jáNeutral
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/19/2015
Chtěl bych se zeptat jestli používáte u propan-butanu pojistku proti zpětnému šlehnutí??? Teda jestli se to dá na tento plyn vůbec sehnat???
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Ahoj, TRMANE můžu se zeptat? Kam směřuje plamen z hořáku a tato koncepce, hořák pod ohřívaným materiálem má jaké výhody? Řekl bych, že co jsem zatím viděl byl hořák nasměrovaný z vrchu na ohřívaný materiál.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/22/2007
Zdravim, ma nekdo zkusenosti s izolaci fiberfrax misto sibralu?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/31/2006
lukr napsal:
Ahoj, TRMANE můžu se zeptat? Kam směřuje plamen z hořáku a tato koncepce, hořák pod ohřívaným materiálem má jaké výhody? Řekl bych, že co jsem zatím viděl byl hořák nasměrovaný z vrchu na ohřívaný materiál.

hele nahoře se drží konstantní teplota , klidně svařovací, dolů přiohřát před samotným kováním se to dá snadno, jinak netušim, amíci to tak dělaj či co a ten co ji od něj mám to má vozkoušený a šlape to :)
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/30/2016
priatelia, moj pokus c.1 - propanovy horak za par € ...
roxor to dalo podla farby asi na 1000°C :)
vie mi niekto povedat, ci je plamen na konci videa spravny? dakujem
https://www.youtube.com/watch?v=S0A3X87FlaM

buchar77 vložil tyto přílohy:
DSC08452.JPG.jpg
DSC08462.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/24/2015
Ahoj.
Tohle jsem vyrobil, ale nedostanu svařovací teplotu, tak se vrátím ke klasice...
Pracovní prostor 150x150x280...šamot cihla, plech a vypalovací barva...Radek..

Zyklon vložil tyto přílohy:
IMG_20160628_142927.jpg.jpg
IMG_20160628_142939.jpg.jpg
IMG_20160628_143001.jpg.jpg
IMG_20160628_143034.jpg.jpg
IMG_20160628_143148.jpg.jpg
IMG_20160628_143519.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Prd tomu sice rozumím, jen to co mám tady načteno, ale používáš propan nebo propanbutan, a necháváš to pec pořádně prohřát? Protože ty šamotky si dost tepla vezmou na horší časy.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/24/2015
Propán butan...15 min. na plno a oranžová barva, takže cca 800 stupnu ...už na to nemám nerva. V normál vyhni, bych už měl vykováno...
pat
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/25/2012
Hoj,

taky s tím nemám tolik zkušeností, ale od pohledu mi přijde, že nemáš úplně dobrý poměr délky a průměru trubky na hořáku,takže to nebude mít optimální výkon(je moc široká a krátká).

Taky pokud si měl při chodu zavřená ta dvířka, tak se ti to mohlo dusit.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/23/2013
Lidi, zavřená dvířka nemají žádný vliv na hoření plynu ve výhni. Je to atmosférický hořák, takže si potřebný vzduch k hoření nasaje proudící plyn ještě před vstupem do výhně, takže před tím, než začne hořet. Jediný problém by mohl být v těch otvorech - pokud to špatně hoří, tak je tam málo vzduchu (malé otvory) nebo hodně vzduchu (otory v hořáku se dají zakrýt).
Pokud potřebujete dobře zkonstruovaný hořák, tak koukněte tady: http://www.svarog.cz/stroje-a-naradi/
V nabídce jsou jak plynové výhně, tak samostatné hořáky - a hlavně hořáky prošly zkouškama ve státním strojírenském zkušebním ústavu.
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsou na dobré úrovni a já mám jednu z těchto výhní na dílně a běžně v ní dělám damašky. S teplotou se dostanu kolem 1300°C
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum