ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Plynová pec Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 12/25/2016
Zdravím, z domácí výroby mám trochu strach, tak koukám po nějaké plynové peci již hotové, našel jsem tyto, kterou by jste doporučily. Osobně se mi zamlouvá víc ta první ale nechám si poradit.

http://www.kovarske-vyhne.eu/products/produkt-2/

http://www.rikfer.cz/pece-a-vyhne/pec-plynova-standard-jednohorakova
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/23/2013
sloon napsal:
Zdravím, z domácí výroby mám trochu strach, tak koukám po nějaké plynové peci již hotové, našel jsem tyto, kterou by jste doporučily. Osobně se mi zamlouvá víc ta první ale nechám si poradit.
...

Já bych samozřejmě doporušil tu první Happy
Jednak, protože ji mám na dílně a jsem s ní spokojený a taky, protože tyto výhně prodávám.
Koukni tady http://www.svarog.cz/stroje-a-naradi/plynove-vyhne/
A co je hlavní, pro členy knife.cz poskytnu SLEVU

Takže pokud se rozhodneš ke koupi, napiš mi email a určitě se dohodneme.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/25/2016
Díky, koukal jsem na tvoje videa jak vyrábíš damaškoví nůž, moc pěkná práce.To ta pec zvládne rozpálit na takovou teplotu?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/23/2013
sloon napsal:
Díky, koukal jsem na tvoje videa jak vyrábíš damaškoví nůž, moc pěkná práce.To ta pec zvládne rozpálit na takovou teplotu?

Děkuji.
Se svařováním nemám žádný problém.
Pokud se rozhodneš ke koupi, tak to moc neodkládej, od března mi výrobce avizoval zdražení.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/12/2011
Zdravím všechny. Taky zrovna řeším jak a kde kalit. Většinou dělam z 14260 a na Youtube jsem narazil na hafo návodů, tak to zkusím. Starej hasičák, jako obal a dutina cca 8cm průměr. Okolo šamotová malta s vodním sklem a shora trošku z boku díra na hořák. Co jsem pátral, tak hořák se dá sehnat za cca 300 kila a teplota 800 - 1200, což je víc než dost. Pytel malty + to vodní sklo do 500. Chtěl bych se zeptat, jestli je to reálný nápad nebo jestli vymýšlím fakt hovadiny.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 1/10/2017
Prosim o radu. Dal sem se do stavby plynove vyhne. Zacal sem horakem dle publikace Gas Burners. Aj nejak extra neovladam takze sem uplne nerozlustil vsechny rozmery. Nakonec horak ale funguje jen se mi zda ze plamen hori moc vevnitr. Konec horaku se po chvili zacne hodne ohrivat. + nevim zda plamen neni moc oxidacni. Skouknete foto a prosim poradte

Cerberus vložil tyto přílohy:
IMG_20170512_090243.jpg.jpg
IMG_20170512_090248.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Predchozi prispevek byl bez reakce tudiz popojedu.
Zaklad vyhne. Roura 245x10mm. V ni dve vrstvy sibralu. Foceno hned po zapaleni

Otazka pro skusenejsi. Jak resite odtah tepleho vzduchu od vyhne ? Mam na dilne do stropu 220cm a bojim se ze se po dvou minutach upecu. Nakej kominek nad to nebo ventilator do zdi na odtah ?

Cerberus vložil tyto přílohy:
IMG_20170529_192533.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Tady na fóru se říká, že kdo kove na plynu, kove v trenkách.
Zezadu tu pícku uzavři třeba šamotkama a zepředu postav taky dvě. Když to trochu zatěsníš a udržíš teplo i uvnitř, budeš to moct třeba trochu stáhnout a pak nebude tak topit ven. Ale netěsni to moc, zacpaná pec nefunguje.
Vedro ti u toho bude ale furt, je to pekloRazz
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Začátečník
MacWasil napsal:
Tady na fóru se říká, že kdo kove na plynu, kove v trenkách.
Zezadu tu pícku uzavři třeba šamotkama a zepředu postav taky dvě. Když to trochu zatěsníš a udržíš teplo i uvnitř, budeš to moct třeba trochu stáhnout a pak nebude tak topit ven. Ale netěsni to moc, zacpaná pec nefunguje.
Vedro ti u toho bude ale furt, je to pekloRazz

Jojo taky se mi víc líbí uhlí. Bohužel mám malou dílnu a společně s výhní tam chci mít i nářadí tudíž potřebuji něco s čistějším provozem.
Zapoměl sem napsat že zezadu je pícka utěsněna sibralem. Testoval sem s tlakem 2bary a to co se valí zepředu je dobrý peklo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
no urcite pories vetranie dielne. nejde len o teplo, ale hlavne o spaliny, ktore vedia byt nebezpecne...
nie je dobre dlhodobo to dychat Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/2/2017
Cerberus napsal:
Prosim o radu. Dal sem se do stavby plynove vyhne. Zacal sem horakem dle publikace Gas Burners. Aj nejak extra neovladam takze sem uplne nerozlustil vsechny rozmery. Nakonec horak ale funguje jen se mi zda ze plamen hori moc vevnitr. Konec horaku se po chvili zacne hodne ohrivat. + nevim zda plamen neni moc oxidacni. Skouknete foto a prosim poradte

ahoj
mejsem expert ale pokud je plamen oxidační i při zavřené tlumivce zkuz vyměnit MiG špičku na větší průměr .
jinak na iforgeiron.com v sekci výhně- plynové výhně je vlákno burner 101 který založil člověk co napsal zmiňovanou knihu a určitě ti pomůže horák doladit.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/24/2015
Ahoj. Vrátil jsem se k uhlí, takže pokud někdo chce, tak do mailu...cena cca 1500.Wink
Chce to jiný hořák, dlouho jsem čekal, jinak vše ok. Pracovní prostor 140 x 140 x 290.Radek.

Zyklon vložil tyto přílohy:
IMG_20160628_142927.jpg.jpg
IMG_20160628_142939.jpg.jpg
IMG_20160628_143034.jpg.jpg
IMG_20160628_143148.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/13/2015
Zyklon napsal:
Ahoj. Vrátil jsem se k uhlí, takže pokud někdo chce, tak do mailu...cena cca 1500.Wink
Chce to jiný hořák, dlouho jsem čekal, jinak vše ok. Pracovní prostor 140 x 140 x 290.Radek.

Ahoj
jen s chci zeptat jestli ti to nahřeje na svařovací teplotu
Dík Milan
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/24/2015
Ahoj. Ano, dosáhnul jsem svařovací teplotu, ale trvalo to na můj vkus moc dlouho . To byl taky důvod, proč jsem se vrátil k uhlí.Možná bych zkusil jiný hořák, nebo zmenšil pracovní prostor...chce to zkoušet a vychytat mouchy. Nic nefunguje na poprvé a bez chyb a tyhle home made ani neříkám..Wink už je pryč...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/13/2015
Taky raděj dělám na uhlí ale občas je potřeba nějaká rychlovka a plinovka je hned rozdělaná a nemusím po ní uklízet Happy
Dík za odpověď
Milan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/16/2008
Tiež sa pokúšam o výrobu plynovky s akotakým úspechom.Včera som vyrobyl nový horák už asi desiaty v poradí dnes som ho zase prerábal. tu je krátke video.
https://www.youtube.com/watch?v=TmXKtpD31rs
ERRARE HUMANUM EST
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
huat napsal:
Tiež sa pokúšam o výrobu plynovky s akotakým úspechom.Včera som vyrobyl nový horák už asi desiaty v poradí dnes som ho zase prerábal. tu je krátke video.
https://www.youtube.com/watch?v=TmXKtpD31rs

Ahoj Huat.
Pěkný a podařený hořák, šikula, moc se mi zamlouvá. Jestli mohu doporučit, sestav si baterii lahví a nebude ti při větším odběru namrzat a tím snižovat výkon. Kup si třeba toto https://www.naradi-profes.cz/Topidla/Propojovaci-sada-na-2-PB-lahve . No ale jsi šikula tak si to raději uděláš sám, za pár.
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/16/2008
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/24/2016
Zdravím, tak se tady zkusím pochlubit svým výtvorem, je to pokus o kopii T-Rex hořáku 1". Za hodinu jsme na tom vykovali jedny kleště ohřáli a pokusili se zakalit několik kladiv, bohužel neúspěšně asi nízká teplota, odhadem tak přes 800°C, ale zase na tlaku 1 bar a na propan-butanu, na vyšší tlak plynu to chce dodělat regulaci množství vzduchu (zatím posloužila lepící páska Laugh ). Musím říct, že jsem s tím velice spokojen, ještě dodělám pořádnou pec a bude hotovo, největší problém téhle pece bylo, že mi dost tepla šlo tou dírou na hořák, už asi chápu proč to amíci mají tečně :)

https://drive.google.com/open?id=0B0y1_PMZrLl1YnEzcnozRW9aVHM
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/1/2015
Akú méte spotrebu plynu ? Skôr ma zaujíma celkové ekonomické porovnanie vyhne na uhlie a pece na propán.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum