ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Plynová pec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/21/2017
Opět potřebuju radu Když se podíváte na předešlou fotku, tak je vidět že k jednomu hořáku vede užší trubka se vzduchem než k druhému. Včera jsem ji vyměnil i s "Téčkem" , aby měli obě stejný průměr. A k mému překvapení jsem pod jedním hořákem měl na oceli tmavé kolo a zbytek byl rozpálen. Říkal jsem si že tam jde asi z nějakého důvodu moc vzduchu a nestíhá hoýet a tak místo ochlazuje., tak jsem vzal flexu rozříznul do poloviny lešeňovku, která vede vzduch k hořáku , který dělá málo tepla a pak do tohoto otvoru strči řeznej kotouč, abych ubral vzduch. Ale nějak moc to nepomohlo. Pak jsem teda kotouč vytáhl a nechal vzduch unikat a bylo to lepší, ale poýád nedává tolik jako ten druhý hořák. Neměl by někdo nějakou radu. Díky za poznatky .
pat
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/25/2012
Ahoj,

už sis trochu odpověděl sám.

Odkud to vzít. Možností máš několik. Tak jak to máš sestavené na fotce(a v tuhle chvíli je jedno, jestli je trubka užší či širší, ten ventilátor to utáhne tak či tak), tak nevidím žádnou možnost regulace. Ideál je aby si měl na každém hořáku zvlášť(tedy až za rozbočením) ventil. A to jak na plynu, tak na vzduchu. Potom si budeš moci regulovat každý hořák dle libosti. Vždy jde o poměr tlaku(rychlosti a objemu) plynu a vzduchu a těmi ventily to budeš moci regulovat.

Celkově se lepší ovladatelnosti a stabilitě plamene dá dopomoci ještě dalšími věcmi. Dát do ústí hořáku něco co rozdělí plamen na spoustu menších plamínků. Umístit před ústí směšovač. Zkus se trošku inspirovat tu :http://www.waynecoeartistblacksmith.com/uploads/Ribbon_Forge_Burner.pdf

Snad ti to pomůže
Posláno:

Štamgast
pat napsal:
Ahoj,

už sis trochu odpověděl sám.

Odkud to vzít. Možností máš několik. Tak jak to máš sestavené na fotce(a v tuhle chvíli je jedno, jestli je trubka užší či širší, ten ventilátor to utáhne tak či tak), tak nevidím žádnou možnost regulace. Ideál je aby si měl na každém hořáku zvlášť(tedy až za rozbočením) ventil. A to jak na plynu, tak na vzduchu. Potom si budeš moci regulovat každý hořák dle libosti. Vždy jde o poměr tlaku(rychlosti a objemu) plynu a vzduchu a těmi ventily to budeš moci regulovat.

Celkově se lepší ovladatelnosti a stabilitě plamene dá dopomoci ještě dalšími věcmi. Dát do ústí hořáku něco co rozdělí plamen na spoustu menších plamínků. Umístit před ústí směšovač. Zkus se trošku inspirovat tu :http://www.waynecoeartistblacksmith.com/uploads/Ribbon_Forge_Burner.pdf

Snad ti to pomůže

Díky, budu muset nějaký regulátor vyrobit protože to co mám doma je všechno úzký a nechce se mi s tím prcat abych to na tu trubku dostal. Jinak na plynu kohouty mám. A do toho rorptylovace se pustím ještě dnes to vypadá dobře. Myslíš že bych měl oba horaky napojit na jeden větší rozptylovac? Asi rovnou ale zvětšim i pec o 10-15cm.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
...ahoj...nevím,jestli to projde,ale já jksem to vymyslel takhle...zu jedné strany jeden hořák,z druhé(pokud bych potřeboval),dva hořáky...tady je odkaz http://kono68.rajce.idnes.cz/...plynovka.../
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:

Štamgast
kono68 napsal:
...ahoj...nevím,jestli to projde,ale já jksem to vymyslel takhle...zu jedné strany jeden hořák,z druhé(pokud bych potřeboval),dva hořáky...tady je odkaz http://kono68.rajce.idnes.cz/...plynovka.../

Každopádně taky zajímavé řešení, ale po telefonu s Patem asi zruším jeden hořák a udělám ten rozptilovač nějak jak je v tom odkazu a zároveň zvětším pec. No v podstatě to udělám celé znovuWink
Posláno:

Štamgast
Tak jsem to komplet předělal. Moc děkuji PatoviOk , který mi ochotně poradil a zaslal fotky toho co má doma i s vysvětlivkama. Samozřemě děkuji i ostatnímOk kdo reagoval na moji výheň. A výsledek je na fotkách níže. Hořák jsem udělal asi s 20cm dlouhým rozptylovačem a výheň je asi velikosti PB 10kg láhve , jen já použil nerezovou nádobu co jsem sehnal od kamarádaOk . Sibral a novou turbínu mi za pár korun poslal František od TeplicOk , za což mu děkuji. Dno je vymázlé šamotem.
Myslím, že teď je to to co jsem potřeboval.

myishaall vložil tyto přílohy:
IMG_20180103_205244.jpg.jpg
IMG_20180103_205256.jpg.jpg
IMG_20180103_205353.jpg.jpg
IMG_20180103_205427.jpg.jpg
IMG_20180103_205519.jpg.jpg
IMG_20180103_205611.jpg.jpg
IMG_20180103_205626.jpg.jpg
IMG_20180103_205830.jpg.jpg
IMG_20180103_205901.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/24/2017
Horáčik z odpadu....
Doma sa mi pod stolom váľalo pár trubiek a tak som trošku zváral a brúsil a za hodinku bol tu -Turbo....Nízkotlaký horák s užitočnou teplotou plameňa cez 1550 stupňov C, bez potreby ladenia ,zoberie si tolko vzduchu, kolko potrebuje. Pracovný tlak plynuPB 1,5 Atm,spotreba cca 1,2 kg/hodinu.Použil som starú vyhnu s izoláciou na 1300 stC ,vnútri boli umiestnené telieska pre keramikárov na meranie teploty do 1550stC(pri dosiahnutí teploty sa roztavia). Nábeh pece na teplotu 1250stC za cca 12 minút, teplota nabehla do 1350 stC a držala sa na tejto hranici .Potom som pridal do prieduchu fén a nechal som bežať naplno. po cca 10 minútach zhorela izolácia a musel som pokus ukončiť. Všetky teplotné telieska po vychladnutí a otvorení pece boli roztavené a izolácia vrchu pece tiež - na foto to ,,sklo " v ruke.Pokus o prototyp dopadol na prvý pokus na 200percent . Akurát musím vyrobiť novú izoláciu vyhne...:D

Drako knives vložil tyto přílohy:
FB_IMG_15153333088707946.jpg
FB_IMG_15153333169981255.jpg
FB_IMG_15153333228404986.jpg.jpg
FB_IMG_15153333286859510.jpg
FB_IMG_15153333360897640.jpg
FB_IMG_15153333416058859.jpg
FB_IMG_15153333473504307.jpg.jpg
FB_IMG_15153333551416037.jpg
FB_IMG_15153333606815917.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Drako knives napsal:
Horáčik z odpadu....
Doma sa mi pod stolom váľalo pár trubiek a tak som trošku zváral a brúsil a za hodinku bol tu -Turbo....Nízkotlaký horák s užitočnou teplotou plameňa cez 1550 stupňov C, bez potreby ladenia ,zoberie si tolko vzduchu, kolko potrebuje. Pracovný tlak plynuPB 1,5 Atm,spotreba cca 1,2 kg/hodinu.Použil som starú vyhnu s izoláciou na 1300 stC ,vnútri boli umiestnené telieska pre keramikárov na meranie teploty do 1550stC(pri dosiahnutí teploty sa roztavia). Nábeh pece na teplotu 1250stC za cca 12 minút, teplota nabehla do 1350 stC a držala sa na tejto hranici .Potom som pridal do prieduchu fén a nechal som bežať naplno. po cca 10 minútach zhorela izolácia a musel som pokus ukončiť. Všetky teplotné telieska po vychladnutí a otvorení pece boli roztavené a izolácia vrchu pece tiež - na foto to ,,sklo " v ruke.Pokus o prototyp dopadol na prvý pokus na 200percent . Akurát musím vyrobiť novú izoláciu vyhne...:D

Ahoj chtěl by jsem se zeptat, jak hluboko je sázena tryska ?
Diky
Posláno:
Pozorovatel
Špička trysky je asi na začiatku redukcie ,alebo nastavíte nízky tlak plynu cca 0,5 Atm ,a zasúvete kým plameň nie je neutrãlny....
Posláno:

Štamgast
Drako knives napsal:
Špička trysky je asi na začiatku redukcie ,alebo nastavíte nízky tlak plynu cca 0,5 Atm ,a zasúvete kým plameň nie je neutrãlny....

Ještě se chci zeptat na páté fotce, jak je pohled na tu hlaveň vstupující do trubky, tam to není nijak zatěsněné? A ještě jaké jsou rozměry té hlavně? Díky
Posláno:
Pozorovatel
Je to 0,5 cm kúsok z tej istej trubky naprieč odrezané asi 0,5 cm a vklepnuté natesno ,,je to také zhrdlenie aby sa neodtrhával plameň....
Posláno:

Štamgast
Drako knives napsal:
Je to 0,5 cm kúsok z tej istej trubky naprieč odrezané asi 0,5 cm a vklepnuté natesno ,,je to také zhrdlenie aby sa neodtrhával plameň....

Ještě jeden dotaz . Může byt tento typ hořáku umístěn z vrchu dolů?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/13/2015
Ahoj
Myslím že může včera sem si jej vyrobyl a dneska testoval a mám jej z hora fén nebyl ani potřeba a taktéž budu muset dělat novou izolaci. Z čeho ji budeš dělat Drako?
Milan
Posláno:
Pozorovatel
Môže byť akokolvek umiestnený . Izoláciu buď tehličky šamotové 2 cm hrúbka alebo hlinené ,zvonka 5 cm grenaisol do 1250 C.Makalo to dobre?:) Len má jednu nevýhodu ,hluk ako stíhačka...:)
Posláno:

Štamgast
Venku moc nechtěl ale když sem jej dal do výhně a pošteloval trisku tak se rozjel a hluk mě přišel normální jako plinovka.
Stím šamotem to taky skusím mám jen destičku dole a jinak sibral tak ji dám dokola a uvydím
Posláno:

Štamgast
labil napsal:
Venku moc nechtěl ale když sem jej dal do výhně a pošteloval trisku tak se rozjel a hluk mě přišel normální jako plinovka.
Stím šamotem to taky skusím mám jen destičku dole a jinak sibral tak ji dám dokola a uvydím

Tobě to mimo výheň moc nejelo? Já to udělal přesně podle nakresu a přišlo mi že to nedává tolik kolik by mělo. Tak jsem zkoušel různě to upravit, ale nebylo to ono. Tak jsem to do výhně nedával. Myslíš že by to ve vyhni jelo líp? Zítra to zkusím nafotit a dám sem fotky.
Posláno:

Štamgast
Venku mi to porád chcípalo jakobi tam šlo víc vzduchu ale va vyhni se to srovnalopokusím se totaky vyfotit a dát to sem.
Posláno:
Pozorovatel
Horãk treba ladiť vo vyhni ,vonku nemá mierny protitlak ,je to ako výfuk a karburátor v aute ,...záleží aj na veľkosti a tvare vyhrievaného priestoru....
Posláno:

Štamgast
Ahoj všem
dneska sem hořák o kousek zkrátil měl sem ho delší než na obrázku a do výhně sem dal šamot kolem dokola příjde mi že to teď dává méně ale může to bejt tím že se to teď dýl nahřívá (ta výheň) Fotky sem nějaky udělal

Milan

labil vložil tyto přílohy:
P1320011.JPG.jpg
P1320013.JPG.jpg
P1320014.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Díky mé hospitalizaci v nemocnici jem dávám fotky až teď. Pokud by někoho napadlo co je špatně, že mi hořák nedává tak jak by měl , tak budu moc rád. Na fotce není rozšířené ústí pro vzduch, ale jen jsem ho oddělal, při zkoušce jsem ho tam měl. Hořák nedává co by měl, ani když jsem ho dal do staré výhně. Labil mi správně ve zprávě připoměl dát bombu do teplé vody,to zkusím zítra.A tak snad někoho ještě něco napadne. Díky.

myishaall vložil tyto přílohy:
IMG_20180115_202834.jpg.jpg
IMG_20180115_202929.jpg.jpg
IMG_20180115_203022.jpg.jpg
IMG_20180115_203301.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum