ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
MacWasilova Galerie Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/17/2010
Pertinax je celkem inertní hmota.Obsahuje prý kyselinu močovou,proto smrdí.Formaldehyd a hadry co dům dá.Pryskyřice složení neznámé a prý pokaždé něco jiného.Prostě odpad.Je to kokteil toxického odpadu,ale po zalití do pryskyřice se nemůže nic stát.Laugh Laugh Laugh Laugh
Používali se starý celty,odpad z Otavanu kde se šili uniformy a montérky,papír a kde co.Pryskyřice se barvila aby to mnělo štábní kulturu.Ten hezkej co vypadá jako mikarta je z odpadního plátna,kde byly outky a nedalo se z toho dělat.Toho je celkem nedostatek a byl většinou od 8 mm nahoru.Nejhorší je papír.Potom hadrová drť.Až bude chvilka tak ukážu vzorky.
MILUJI HO.
Drobné nedostatky jsou známkou kvalitní ruční práce.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Raisere, až pro nás, pertinaxomily nezbude ve společnosti místo, založíme si vlastní stát a z pertinaxu si vykrouháme korunovační klenoty! 😂
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Štamgast
MacWasil napsal:
Raisere, až pro nás, pertinaxomily nezbude ve společnosti místo, založíme si vlastní stát a z pertinaxu si vykrouháme korunovační klenoty! 😂

Je třeba ho schraňovat bo ho moc už nejni.U nás v práci se z něj dělali šablony a poslední leta se s ním i topilo.Jaká škoda.Je nezničitelnej a věčnej.Mám kousek,kterej byl jako podložka pod mašinou a mnoho desetiletí ležel v oleji a v bordelu a teď je krásně do červena.Prostě nádhera,A to je eště lepší Jakeš preglejka Ok Je to stejnej humus,akorát místo hadru je tam vrstvená měkká a tvrdá dýha a to je mazec.MADE IN CSSR.Ok Ok Ok Ok Ok

Raiser vložil tyto přílohy:
DSC07227.JPG.jpg
DSC07228.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Já ho mám v tloušťce 42mm desku a půl, krásně červenější, je toho tak 250kilo. Až jednou přijdu na to jak to nadělit, tak vezmu rodinu na dovolenou. Američani tomu říkají vintage micarta a milující to! No pro jednoho odpad, pro druhýho poklad, co si budeme....
Posláno:

Štamgast
Nadělíš to tímhle v přímočarce s připojeným vysavačem.Koupil jsem to v Baumaxu za cca 120 kačenek a jsem čech tak dva kusy.Tři roky řežu s jedním pertinax,G10 a karbon jako máslo.Je to plátek na keramiku.

Kousek toho silnýho bych potřeboval red face red face Kdyby byl.Plosím,plosím

Raiser vložil tyto přílohy:
DSC07229.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Tohle v té tloušťce utopím. Jako že to nebude odvádět to množství pilin. Spíš by to chtělo nějakej střední zub. Ale ta přímočarka je dobrej nápad. Říkal jsem si, že bych to zkusil naporcovat takovou tou ruční frézkou na dřevo.
Budu na tebe myslet až do toho řízení, to není problém.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Tak jsem se popídil po pertinaxu ( mám ho slušnou zásobu taky) Není toxický, jen prach je dráždivý. Pdf neumím převést....
A zkusil jsem to maflem - jde to, ale chce vidiový plátek.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Nechci do toho mluvit, ale Číňani nabízejí tady diamantem potažené plátky do přímočaré pilky - pravda, nejsou moc dlouhé a nemám s nimi žádné zkušenosti, ale možná by to na slabší textit šlo dobře... Pět kusů, pracovní délka 55 mm, cena za pět kusů cca 265 Kč, pošta zdarma. Teď nejsou, je třeba hlídat, kdy zase budou.

Surg vložil tyto přílohy:
Pilky.jpg

Posláno:

Štamgast
Jé, díky za tipy přátelé! Abych to uvedl na pravou míru, není problém pertinax řezat, diamant je docela silnej kalibr, stačí i hss plátek: Ale ta deska má cca 150kilo a to je pjobjém! 😂🤔
Tady další Scout v procesu...

MacWasil vložil tyto přílohy:
IMG_20170613_103802.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2012
já tedy dávam všechny možné pachy.. kosti, zuby, rohy, parohy, hovna.. jediné co nedám, je pertinax Grin I když se mi líbí, pořád nevím, jak se zbavit toho zápachu! Stačí malý odřezek třeba v igelitce a smrdí v ní všechno.
pivo, ženský a knife'n'roll
Posláno:

Štamgast
Prostě to vyleští pořádně. To smrdí jen při broušení. Taky pertinax co používám je 50let vyčuchlej, to může hrát roli.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Já si ten můj "kousek" nechal obrousit na roviny - chtěl jsem z něj desku s rybinou na stolovku - a vůbec žádnej smrad při broušení. A při řezání taky ne. A na broušení střenek mám masku, takže zas nic - ale malou rychlost pásu to asi chce.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2012
Mám podobně starý pertinax, který nesmrdí, když ho člověk nechá být, ale jakmile do něj zaříznu... zkusím to vyleštění.

pivo, ženský a knife'n'roll
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
MacWasil napsal:

By mě zajímalo, co bude mít tendle vašnosta za střenky, esli von nebude třeba trochu tmavej Wink...
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Tyler napsal:
MacWasil napsal:

By mě zajímalo, co bude mít tendle vašnosta za střenky, esli von nebude třeba trochu tmavej Wink...

Nó, neNoNoNo Ale další by mohl bejtGrin
Jenom už si nepamatuji, jestli von ten vašnosta měl být na ložiskách nebo ne?red face

Edit: mám Tylere zase ten cf blackwood🤘
Posláno:

Štamgast
U nás raději podložky, karbon rozhodně nezní špatně Wink... Tak kdyby se takovej gentleman za čas vyskytnul, dej vědět.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
K tomu pertinaxu...

kartit=pertinax
textit=texgumoid

Takže to o čem tady fórujeme je textit.
Jinak je (nový) k sehnání v různých tloušťkách. Např. tady http://www.rapera-pertinax.cz nabízejí i přířezy od 1ks. Po ceně přířezů jsem se nepídil-mám ještě nějaký starý. Při řezání/broušení mi to taky smrdí fest,ale dá se to vydržet.
Posláno:

Štamgast
Nechme už ten pertinax smrdětLaugh

Tady video jak se testuje pojistka:

https://www.instagram.com/p/BVUr3IalPY-/
Posláno:

Štamgast
Pěkný, no, ale čekal někdo něco jinýho? mrGreen
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Snažím se mít aspoň tady všechno tak teda zase pertinax, pak nějakej damašek a mamut...

MacWasil vložil tyto přílohy:
IMG_20170619_113503.jpg.jpg
IMG_20170619_113508.jpg.jpg
IMG_20170619_113540.jpg.jpg
IMG_20170619_113549.jpg.jpg
IMG_20170619_113532.jpg.jpg
IMG_20170607_163526.jpg.jpg
IMG_20170607_163515.jpg.jpg
IMG_20170607_163522.jpg.jpg
IMG_20170607_163557.jpg.jpg
IMG_20170607_163531.jpg.jpg
IMG_20170607_163611.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum