ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
MacWasilova Galerie Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/9/2012
A už bych do toho nevrtal, co?
Zde je hotov. Je hnusně zataženo a tak lepší fotky asi nevyloudím.
Titan, nerez, mezistěna Zirkonium na nerez standoffech. Čepel rwlka s compound grind a acid stonewash. Bronzový pivot disky.

MacWasil vložil tyto přílohy:
IMG_20170727_152840.jpg.jpg
IMG_20170727_152656.jpg.jpg
IMG_20170727_152749.jpg.jpg
IMG_20170727_152952.jpg.jpg
IMG_20170727_153005.jpg.jpg
IMG_20170727_153031.jpg.jpg
IMG_20170727_152933.jpg.jpg
IMG_20170727_153106.jpg.jpg

KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/20/2015
Wasile moc hezké. Happy

Co se mi ale nelíbí je, jak se tady zase dlouhosáhle řeší jiný názor na věc ... Mně ty dva nože také přijdou dost podobné. Ano kopírovat se nemá a nemám ráda ani inspirování se cizími nápady, ale myslím si, že je to každého svědomí. A pokud kopírování nebylo, tak není nic jednudoššího než to slušně napsat a je hotovo. Netřeba se zase hádat kdo je větší blbounek. Grin

Anička Happy

Posláno:

Štamgast
A tak to mě je zase celkem jedno, ať se klidně dohadují. Ale pravda že jsem radši když je vlákno nahoře kvůlivá nožům a hlavně-v MÝM vlákně jsem největší blbounek rozhodně já ;)

Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Tak tenhle je parádní Applause Moc pěkná práce Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/14/2012
Venco, pěkná práce, i když plagiát ( jak říká MISTR nožíř Kane ). Laugh Laugh Laugh
Je k něčemu dobrý ten dělený výbrus, nebo je to jen designová záležitost? Ať neumřu hlúpí....Wink
Ten povrch na střenkách je moc povedený, to musela být ale drbačka .Shocked Krásně ti to chodí a cvaká, máš tam pomocnou pružinu, či máš tak hbité prsty?
Je takový šedivý, studený, ale má své kouzlo až magické. Ok V každém případě jsem na tebe pyšný ! Happy Applause
L.
Prosím, pište mi na e-mail, ten čtu denně.:-)
Posláno:

Štamgast
Ahoj Libi, čoveče. Já si myslím že je to hlavně dizajnovka, zase jsem si musel něco dokázat. Ale! Díky skoro skandi brusu na špičce máš relativně velmi odolnou špičku, ale ostou jako šlak. A na začátku je duťák s relativně velkým žebrem nebo jak to nazvat, ochotně se to zakusuje. Napadlo mě udělat jednu takovou čepel Palovi na test.
Čepel se otvírá překonáním detentu(kuličky), pak už to letí samo, na to nejsou hbitý prsty třeba.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/1/2011
Ahoj Venco,
v podstatě jak jste se shodli s Libim...ono to tu někde na Knife je, špice řezivá a zároveň odolná a ta část blízko u prstů na jemnou práci díky tomu duťáku velmi řezivá se skvělým průchodem materiálem...
Krásný nůž!Applause
Luboš
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/5/2007
Je to krásná kudlaApplause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/14/2012
Za mna vybrus dobry len mi pride cepelka trochu uzka k rucke a titan uz je moc gycovo vyfrezovany, ako celok to posobi divne ...titan by som nechal hladky ( piesok a bronz) a hranatejsi vzadu, tym by vynikla viac cepelka a ten vybrus...takto je to dost preplacane, menej je niekedy viac, hlavne ked je zaujimava cepel s compound vybrusom...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
Mulťák to je pecka!Rozhodně v každým vidim tvůj rukopis!Hromadu pečlivý prace..klobouk dolu!
Už se těšim na další tvůj nůž, protože je pokaždý nečím unikátní!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Opět krásná čistá práce... Ale ten výbrus je podle mě opravdu hlavně designovka, podle mých zkušeností a používání nožů, aby byl tenhle skládaný výbrus praktický, měl by být přesně naopak Wink. Jako třeba u Zero Tolerance ZT0055 nebo obyčejné Mory 2000.

Prostě masivnější odolnější klidně až scandi u rukojeti, kde je při řezání nejmenší páka tudíž lze do řezu dát maximum síly, to vše při dobré stabilitě ruky, prostě pro silové řezání dřeva a obdobně odolných materiálů. A špička (kam tolik síly při řezu ani náhodou nepřeneseš) naopak s jemným klidně dutým výbrusem pro krájení potravin, vyřezávání, obecně prostě pro drobnější jemné práce.

V tomhle pojetí, jak jsi nůž vyrobil i ty, je to pro mě spíš nůž ve stylu "jo, bude to pěkně krájet u rukojeti, ale špička je zesílená proto, až někomu kudlu píchnu do hrudního koše, aby se nezlomila o žebro" Razz. Nikdy na mě tyhle compound grindy a spanto a podobné záležitosti nepůsobily. Ale jo, kouká se na to pěkně, to rozhodně.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Tyler napsal:
Opět krásná čistá práce... Ale ten výbrus je podle mě opravdu hlavně designovka, podle mých zkušeností a používání nožů, aby byl tenhle skládaný výbrus praktický, měl by být přesně naopak Wink. Jako třeba u Zero Tolerance ZT0055 nebo obyčejné Mory 2000.

Prostě masivnější odolnější klidně až scandi u rukojeti, kde je při řezání nejmenší páka tudíž lze do řezu dát maximum síly, to vše při dobré stabilitě ruky, prostě pro silové řezání dřeva a obdobně odolných materiálů. A špička (kam tolik síly při řezu ani náhodou nepřeneseš) naopak s jemným klidně dutým výbrusem pro krájení potravin, vyřezávání, obecně prostě pro drobnější jemné práce.

V tomhle pojetí, jak jsi nůž vyrobil i ty, je to pro mě spíš nůž ve stylu "jo, bude to pěkně krájet u rukojeti, ale špička je zesílená proto, až někomu kudlu píchnu do hrudního koše, aby se nezlomila o žebro" Razz. Nikdy na mě tyhle compound grindy a spanto a podobné záležitosti nepůsobily. Ale jo, kouká se na to pěkně, to rozhodně.

Protože mě pár lidí upozorňovalo že mají obavy o špičku, že to hodně vytahuju, tak tohle je pro něWink V zásadě se Vláďo shodnemeOk
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/25/2011
Až na klip, který mi tam tvarově nesedí, je nůž krásný. Čepel mi přijde geniální (ale nikdy jsem nůž s tímhle dvojím výbrusem neměl) a to frézování na ručce musela být řádná práce a vypadá to skvěle Ok
Našel jsem se sedíc se založenýma rukama, na hranici dělící minulost a budoucnost.
Jako bych mohl zabít čas, aniž by zranil věčnost. - Thoreau
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Moc pěknej zavírák, supr lítá prostě jako vždy, výbrus zajímavej taky si hodlám někdy zkusit dva různé na jednu čepel, akorát to mám v plánu na něco většího kde se špičkou (první polovinou až dvouma třetinama) bude sekat a u rukojeti jedovější na tu jemnou práci Confused Na malé čepeli bych to viděl spíš jak píše Vláďa, ale pro ty co rádi špičkou někde šťouraj a vrtaj je to i takhle "obráceně" správně Ok Klip mi přijde moc obyčejnej po tom co si nás tu namlsal ocáskama atd Grin
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Já vím že ten klip není úplně standartní, ale funkci splní a pro spoustu lidí jen plíšek co to drží na gatích, hlavně aby moc nezavazel.
Když už jsme u těch klipů:

IMG_20170728_155231.jpg.jpg
IMG_20170728_155123.jpg.jpg
IMG_20170728_155114.jpg.jpg
IMG_20170728_155211.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
MacWasil napsal:
...a pro spoustu lidí jen plíšek co to drží na gatích, hlavně aby moc nezavazel.
Když už jsme u těch klipů:

Já znám lid který nože až tak nebaví Wink, tak jako klipy na nich. mrGreen mrGreen mrGreen

Máš to PARÁDNÍOk

... teda ještě schází nějaký ty samolepky a bude!
POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
MacWasil napsal:
Protože mě pár lidí upozorňovalo že mají obavy o špičku, že to hodně vytahuju, tak tohle je pro něWink V zásadě se Vláďo shodnemeOk

Rozumím, lidi používají nože různě, takže proč ne. Každopádně takovýhle výbrus je dobrá machrovinka, chápu, že tě lákalo ho zkusit.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
No mě ty klipy taky baví, ale holt musím vyjít vstříc i těm druhým.
Ten leštěnej nožík je volnej kdyby jo někdo potřeboval.
Tady jsem dodělal klip na toho díravýho, ten je prodanej.

IMG_20170729_113516.jpg.jpg
IMG_20170729_113521.jpg.jpg
IMG_20170729_113535.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tyler napsal:
MacWasil napsal:

Rozumím, lidi používají nože různě, takže proč ne. Každopádně takovýhle výbrus je dobrá machrovinka, chápu, že tě lákalo ho zkusit.

Dodělávám ten samej a na něm je zase brus reinforced to tip. Jako že výbrus na fazetě ke špičce rozšiřuje až na dvojnásobek . Uvidíme no...
Posláno:

Štamgast
Zdar, tak zde prosím další.
Titan, rwlka, zirconium floating backspacer, bronzový pivot disky.
Tentokrát je brus takzvaný reinforced to tip. Ke špičce je nechaný na fazetu víc, cca milimetr. Broušený je to cca 32° vrcholově.

je volnej, stejně jako ten předchozí a ta jedna leštěnka!! heh, vyjímečně mám nože Laugh

IMG_20170730_140026.jpg.jpg
IMG_20170730_140014.jpg.jpg
IMG_20170730_135906.jpg.jpg
IMG_20170730_135849.jpg.jpg
IMG_20170730_140003.jpg.jpg
IMG_20170730_135817.jpg.jpg
IMG_20170730_135824.jpg.jpg
IMG_20170730_135811.jpg.jpg
IMG_20170730_135843_1.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum