ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Materiál ... II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/16/2013
Hmota: Taky jsem kdysi uvažoval o tom, že bych si z lopatky turbíny havarovaného letadla udělal nožík, ale motor odvezli dřív , než jsem se stačil rozkoukat a tak na mě zbyly jen duralové kousky plechů a všelijaké zbytky...Laugh
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/27/2009
[quote=Hmota]Ahoj pánové,

dostal se ke mě zajímavý kousek oceli z rotoru turbíny 28CrMoNiV49 - ekv.1.6985
se složením:
C 0,28
Mn 0,55
Ni 0,71
Mo 0,94
V 0,31

myslíte, že je to použitelné? vzhledem k uhlíku asi moc ne, že??

Každopádně předem děkuji za fundované info

nazdar. ja by som ju skúsil do damašku vzhladom na ten nikel a mangán, zvárat by to malo ist a kontrast to bude pekný.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/7/2007
Tohle mě pobaviloLaugh

Opeth vložil tyto přílohy:
703a07ab6647.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/7/2014
Zdravím páni majstri, som úplný laik a preto by som sa rád informoval o materiáli menom HSS 900 vraj nástrojová oceľ , neviete mi povedať či sa dá s toho nejaký nož vyrobiť? Kamoš má v zbere toho slušnú hromadu.

Ďakujem za odpoveď
Peter
Posláno:

Začátečník
Připojený: 6/30/2014
ukmacabedy napsal:
Čaute kluci,

nevěděl by někdo než začnu hluobce pátrat na netu kde sehnat ocel ZDP-189 ? Je jedno odkud poputuje a za jakou cenu.

Díky všem za pomoc

Teda nevím, jestli řeknu něco nového, ale když jsem se snažil ji vypátrat, tak ji vyrábí Hitachi a poskytuje ji pouze fi. Kershaw, tuším = nesehnatelná komodita.
Možná až budu mít trochu času, tak bych zkusil známého přímo v Japonsku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Viděl jsem ji na " Jantz supply" . Je to kanadský obchod.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/5/2013
Ahoj,
na Akrosu jsem narazil na nerez trubičky o průměru 3mm a tloušťce stěny 0,7mm.

http://www.akros.cz/trubky-kruhove-bezesve-mat-14571/prod/
http://www.akros.cz/trubky-kruhove-bezesve-mat-14435/prod/

Což při vnitřním průměru 1,6mm (pro závit M2) dělá ideální materiál pro šroubovací nýty na Fixiry, Predatory od Mikovu koneckonců i pro Vinox a Wenger.

Máte někdo s těmito trubičkami zkušenosti při řezání závitů a pevností při používání na nožích?

Díky.

Lukáš
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Pokud si do toho potom dokážeš vyříznout závit, nevidím důvod proč by to nefungovalo, problém bývá jak tu trubičku upnout aby se netočila a ani nezdeformovala a mohl jsi řezat ten závit. Způsobů je mnoho, záleží co kdo má po ruce.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
G36
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/26/2013
Skúste poradiť.
bude tento materiál dobrý na klzné podložky?

beryllium bronze strip
material:C17200
Size:0.15mmX200mm
Length:0.5meters

Chemical Content:
Beryllium Be: 1.90 to 2.15
Cobalt Co: 0.35 to 0.65
Ni Ni: 0.20 to 0.25
Copper Cu: left
Si Si: < 0.15
Iron Fe: < 0.15
Aluminum Al: < 0.15

Udávajú 48 HRc a cena je cca 20€ za kus.
Ďakujem za všetky názory
Je mi u "řiti" aký dlhý život budem mať,keď mi stále niekto diktuje ako ho mám žiť!-JA
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/20/2011
Pokud chceš používat tento materiál (hlavně jde o opracovávání), tak by sis měl přečíst i toto:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Beryllium
G36
Posláno:

Pokročilý
To som už čítal.Nemyslím,že ked vyseknem pár podložiek ročne tak hned dostanem beryliozu pľúc.Ide o to,či je to vhodný materiál-zložením aj cenovo Wink
Je mi u "řiti" aký dlhý život budem mať,keď mi stále niekto diktuje ako ho mám žiť!-JA
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/22/2014
To máš na mysli jako kluzné podložky u zavíracího nože? Nebo jaký?
Pokud by to mělo být na nůž tak bych to,osobně,v žádným případě nepoužíval...Jak ses určitě dočetl v předchozím příspěvku,uvolňují se z něj soli,které jsou toxickéOh No
Být tebou,hledám jiný materiál a né takovou srajdu NoNoNo
Pavel Mikulenka
606340797
G36
Posláno:

Pokročilý
No on ten odkaz na Wiki.. je na čisté berýlium!!!
Toto je zliatina,robia sa z toho hroty zbíjačiek do bane,lebo neiskria.To už by boli všetci baníci KO?!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/12/2014
Mohol by mi,prosím,niekto poradiť? Zohnal som nejaké pílové kotúče a potreboval by som zistiť,čo je to za oceľ. Veľmi pekné ďakujem za prípadnú odpoveď

daddy68 vložil tyto přílohy:
20141015_130511.jpg.jpg
20141015_130354.jpg.jpg

Najlepším priateľom muža je jeho pes.Druhým najlepším je jeho nôž.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/26/2014
Mohlo by pomoct tohle :)
http://www.tumlikovo.cz/velky-prehled-materialu-pro-vyrobu-nastroju-a-naradi/#P
Great things are not accomplished by those who yield to trends and fads and popular opinion. -J. Kerouac
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2008
Nazdar chlapi,
prosím vás. Mám micartu, myslím, že je to plachtovina nebo plátno, nejsem si jistý. Je černo modrá, ale dělá mi to na hranách, že vylejzá bílá pryskyřice, když to zbrousím a vylejzaj ty vlákna. Nemůžu se toho pořádně zbavit. Jak s tím bojujete? S G10 ani papírovou micartou problém nemám.
Posláno:
Štamgast
Řídké vteřinové lepidlo nejlíp něco jako http://www.peckamodel.cz/produkt/lepidla-tmely-barvy-laky/lepidla/lepidla-kyanoakrylatova-vterinova/5ma51001-vterinove-lepidlo-ridke-rcm kvůli poměru cena množství a "natřít" pak přebrousit, případně opakovat pokud to chlupatí hodně, pokud tohle nepomůže tak příště použít lepší hadrokartu která bude pořádně promočená a lisovaná.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2008
Meiming napsal:
Řídké vteřinové lepidlo nejlíp něco jako http://www.peckamodel.cz/produkt/lepidla-tmely-barvy-laky/lepidla/lepidla-kyanoakrylatova-vterinova/5ma51001-vterinove-lepidlo-ridke-rcm kvůli poměru cena množství a "natřít" pak přebrousit, případně opakovat pokud to chlupatí hodně, pokud tohle nepomůže tak příště použít lepší hadrokartu která bude pořádně promočená a lisovaná.

Děkuji moc! Moc jsi mi pomohl. Zkusím to.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/4/2013
V Plzni ho koupíš buď v ulici Jakuba Jana Ryby u p.Melky nebo na Slovanské u Dolejšího, naproti Elfetexu.
Jo a ta hadroška je lepší když ne dobře promáčená, ne promočená Laugh
Tchert von Wscherau 777 004 289
Posláno:
Štamgast
Čerte díky za opravu, původně jsem měl na jazyku uplně jiné slovo s podobným významem proch.... tak mi to asi trochu svedlo Happy
Ještě možná doplním že pokud bude všechna látka perfektně prolitá pojivem ztratí hadrokarta "lepivost" s mokrou rukou, je potřeba vědět čemu dáváš přednost. První motané hadrokarty mám právě takhle hladké a né že by nůž klouzal ale ta sametová ručka když se to povede akorátně prolepit je myslím lepší.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum