ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Materiál ... II. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/2/2008
Díky čerte, zajdu tam Grin
Jinak je to starší matroš z jataganu, nikdy jsem si hadrokartu sám nelepil ;D
Tak si ze mě nedělejte srandu jooo Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Podle pocitu ruky jsem včera ve výstavním sále narazil na jutovou kartu u Karbouse na to přesně ořechové. Tak jsem si hned jednu destičku vzal- teda koupil... A ještě si pěkně s Karbousem popovídal.
Tak se , Pietro, když tak pozeptej u něj. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/14/2010
Ahoj,

neměl by někdo z místních zájem o tyhle kuličková ložiska?? Představoval bych si výměnu za nějakou kovanou kudličku.... třeba i zavírací. Co jsem koukal tak cena nových kolem 1000 Kč.

TomasTom vložil tyto přílohy:
DSC_0007.jpg.jpg
DSC_0006.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Nevím jesti jsem nepřehnal tu cenu a jestli to je vůbec použitelný.... Ale mohl bych jich kdyžtak ještě pár sehnat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Tak hlavně si nenapsal, jestli ložiska který nabízíš jsou nový, nebo jsou už použitý a vhodný akorát tak na překování. A můj názor je, že pár ložisek je za kovanej nůž úplně mimo. To by ty ložiska musely být nový a zrovna by někdo tenhle rozměr musel shánět, aby se mu to rentovalo. Ložisek se všude válí mraky. Ale třeba se někdo takovej najde.
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Pokročilý
Ahoj, promiň, jsou použitý a myslel jsem je na překování.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
skor si to uprac do inzercie ako do vlakna o materiali. btw: neviem, nie som odbornik, ale 2 loziska na prekovanie za 1000, pripadne za kovany nozik....Shocked
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/9/2011
TomasTom napsal:
Ahoj,

neměl by někdo z místních zájem o tyhle kuličková ložiska?? Představoval bych si výměnu za nějakou kovanou kudličku.... třeba i zavírací. Co jsem koukal tak cena nových kolem 1000 Kč.

Jako fór fakt dost dobrý...ve sběrně dám(pokud bych chtěl ložiska)10 kč za kilo.......Laugh Laugh Laugh M.

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/25/2009
Ahoj pánové,

je to trochu podivný dotaz, ale z čeho nejlépe udělat pořádný důlčík ??
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/26/2014
No já mám třeba doma důlčíky tuším že z držáků špulek z niťárny. Je to tvrdý jako prase a dokonce jsem s tím udělal důlek do zakalený pružiny. Asi by to šlo vyrobit i z nějakých čepů.
Great things are not accomplished by those who yield to trends and fads and popular opinion. -J. Kerouac
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
....." čeho nejlépe udělat pořádný důlčík "........

Zo starej trisky naftového vstrekovacaOk
Ja mam doma toto a je to suuuuper ziadne kladivo len prilozim kde chcem jamku stlacim a jamka je na sveteWink
https://eshop.wurth.sk/Jamkovac-automaticky-JAMKAR-AUTOMATICKY-GR3/071463%20455.sku/sk/SK/EUR/
Posláno:

Pokročilý
Pánové díky,

do toho automatickýho důlčiku asi nakonec stejně půjdu, ale asi si zkusím i něco udělat doma ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/4/2012
Ukroucenej závitníkRazz o ty není nouzeLaugh
Nůž získává na kráse jen když ho opravdu používáte.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Z ventilu spalovacího motoru. Jenom se musí zašpičatit.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/1/2012
mysskyn napsal:
Ukroucenej závitníkRazz o ty není nouzeLaugh

Souhlas,myslim, ze ustrizenejch zavitniku, zlomenejch vrtaku a koplejch frez je po svete dost,a za ceny lidove....

Jinak tech lozisek po litru bych vzal aspon tasku,pokud sou z platiny,jak si podle ceny myslim Laugh

Instagram @forgottenkustoms
...pasivní pozorovatel, pro kontakt použijte PM nebo mail...
Posláno:

Pokročilý
Zdravím pánové,

chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou neví, za jakého materiálu jsou pojezdové koleje mostových(dvounosníkových) jeřábů nosnosti 80-100 tun co se používají ve fabrikách. V práci se renovuje pojezdová dráha a všude se tady válí tento materiál, tak mě napadlo, že by to nemuselo být tak špatné, ale nějak to neumím nikde najít.

Byl bych velice rád za info ohledně materiálu, nebo kde bych to mohl najít.

Díky
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
předpokládám, že se jedná o nějakou starší jeřábovou dráhu, o kolejnicích pojednává ČSN 425678 - Kolejnice pro jeřábové dráhy z ocelí třídy 10, válcované za tepla.
Bohužel nemám k normám nyní on-line přístup, takže víc pomoct neumím.

Ještě jsem objevil nějaké info v katalogu ferony, kde uvádí materiál 10 650.0
Posláno:

Pokročilý
Díky moc za info, ještě pohledám dál a třeba najdu i nějaké normy...zatím tedy toto:

Nejpevnějších ocelí třídy 10 (se zvýšeným obsahem uhlíku a s přísadou manganu) o pevnosti 500 až 800 MPa se používá k výrobě kolejnic (10 650), součásti vyhýbek, pouličních drah (10 750, 10 800).

10 650 Ocel pro železnice a jmenovité použití. Vhodná pro výrobu jeřábových a důlních kolejnic. Svařitelnost obtížná.

10 750 Ocel na kolejnice (jeřábové, žlábkové, důlní a polní).

Dále 13 180 Ocel manganová. Na pružiny a pružící elementy a to vzhledem ke své dobré odolnosti proti otěru, dále vhodná na jeřábové kolejnice.
Poldi ZT2 Extra obsah prvků v %: 0,75 C, 1 Mn
kování 1050 až 850 °C
žíhání na měkko 720 až 780 °C
kalení do vody 790 až 820 °C
kalení do oleje 820 až 840 °C
popouštění 120 až 170 °C
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/24/2015
Tranďák napsal:
Zdar všem . Potřebuju omrknout zkušenýma lidma , zda tento : MM/TP 304/w.1.4301/ Z 6 CN 18-09/ Heat n 563842/50*3/CQ3 :- toto je napsané na plocháči - materiál by byl vhodný na nějaký ten začátečnický "nožík" . Dle tabulek by to měla být 17 241 , ale na 100% to nevím. Díky za náměty a připomínky atd . Wink
Zdar a ostrost přeje Tranďák

Tranďák tento typ oceli použij pouze na neřezací části nože.
Tvá ocel AISI 304 / DIN 1.4301 / ČSN 17241 je potravinářská nerez ocel - zásadně nekalitelná a zaráz celkem špatně obrobitelná. Dost se zahřívá a pálí vrtáky jak na běžícím pásu.
Tak abys se zbytečně nedřel na něčem co nikdy nebude fungovat. Leda že bys sis ho chtěl pouze vystavit, neboť tuto nerez vyleštíš do opravdu zrcadlového lesku
Dafáč
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/24/2015
Zdravím všechny,
Kluci chtěl bych se zeptat co si myslíte o oceli na nožík jakost ČSN 19830
Jedná se o vysoko legovanou nástrojovou ocel.
Kalení a podobné kousky okolo, tak to není problém. Proti korozi bych použil nitridaci.
Jde mi o to aby se to nelámalo. Kalil bych na 58 Hrc
Tak jaké máte zkušenosti s touto ocelí
Díky za rady a připomínky
Dafáč
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum