ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Materiál ... II. Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/10/2012
Je to složením prej stejný jako emerická M2 počti si tady celý text z M2 jsem vypisovat nebudu na to jsem línej http://zknives.com/knives/steels/steelchart.php?snm=19830

Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Dafac80 >>>>Kalení a podobné kousky okolo, tak to není problém.>>>.>>
Tak toto plati jedine ze mas pristup v vakuovej peci, ( kal. tep+-1200st) ale inak je to material s dobrym potenciálom pokial to nebudes hnat do extremu s tvrdostou, a prirodzene to neni material na vyrobu "sekacieho specialu" ale normalei cca15-16cm rezna cast cepele uplne v pobode
Ja som vyrobil 4ks z 19830 a majitelia su nadmieru spokojny , len doporucujem opracovat pred kalenim co najviac. Potom to ide blbo , ale lepsie ako vanadis10Surprised
A ani s tim hrdzavenim to neni vôbec zle vydrzi urcite viac ako bezne uhlikovky

Příloha / Přílohy:
HS6_19830.doc (95kb) staženo 65 time(s).

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Kluci a pánové - právě jsem dostal kotouč - zřejmě pily na kov - po obvodu podstatně silnější plát s ozubem a je to k sobě koldokola nýtovaný. Co to za materiál??? Prosím, od dřeva si poradím, ale tohle jsem - předpokládám - blbě hledal, protože nenašel.....
Průměr cca 600mm, obvod. pás tak 60 mm a síla 8mm.
Ještě doplním tvar zubů - asi vlčí a do trapézy a trapézový břit se střídá s rovným.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Zdarec Mílo. Jestli je to to, co na obrázku, tak by to měl být dělící segmentovej kotouč a je určitě z nějaké rychlořezky. Přesnej matroš nevím ale zpracování je doma ve výhni velice obtížný.

Raďas vložil tyto přílohy:
hss_delici_4_C_1404199584.jpg

" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Ahoj Raďasi, já to předpokládal. Broušení zubů je přesně to ono.
A to si s tím kolega dal práci - není to zrovna lehký.....
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/25/2016
Zdravím chlapi, od kamaráda jsem dostal tyhle dva rohy. Happy Happy Celková délka rohů je cca 30cm a tloušťka v nejširším místě je 6-5cm . Bohužel vidím jen do první ,,zatáčky,, rohů dál ne. Stěna rohů je opravdu tenká, nevíte někdo prosím, jestli směrem ke špičce bude stěna rohu tlustší??? Admire Je vůbec takovýto roh dobrý na výrobu ručky nožíku?? Laugh Laugh

Děkuji za rady Karel

KaRlOsss vložil tyto přílohy:
DSCN2275.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
KaRlOsss napsal:
Zdravím chlapi..........................................

Ahoj, můžeš to zkusit, ale zrovna včera jsem tři kravský rohy přemístil do koše, ten co měl víc masa ve špičce jsem řezal, smrad na zdechnutí a pak se kuzálo že i tam i kde měl dost materiálu to za nic nestojí, loupalo se to po vrstvách jako bys dal několik kornoutů do sebeConfused
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2013
Kluci, co použít stabilizaci? Fungovalo by to vůbec, případně, zkusili to někdy někdo na rohy?...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
myslím, že se to používá tak, že se roh rozřízne, vylisuje do roviny, z toho se pak nadělají kroužky a rukojeť se skládá, stejně jako se to dělá z kůže nebo březové kůry. Pokud si pamatuju, tak něco podobného dělal Petr Dohnal, ale nevím, jestli řešil i to lisování, možná že kroužky měl už jako polotovar red face

odkaz na galerii Petra Dohnala ZDE
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/9/2012
nazdar. skusal nieko inu znacku pilnika ako ajax? napriklad proteco alebo stend pro? ktore su este kalitelne?
Sony Xperia Z1 Black COMPACT 5.1.1 (Lollipop)
Posláno:

Pozorovatel
Zdravím chlapi, mám prosbu, kamarád mi teď donesl 2 kousky něčeho od pilany a nejsem z toho vůbec moudrej. Nevíte někdo, co by to mohlo být za ocel??? Laugh Laugh Laugh

KaRlOsss vložil tyto přílohy:
1.jpg
2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/3/2011
Skús osloviť výrobcu. Prinajhoršom ti neodpovedia Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/6/2016
Zdravím,

ten nástroj od Pilany je Roztřískovací nůž na dřevotřískové desky Ok

materiál prý nějaká ocel DS, tvrdost uvádějí 55-57 HRC

já našel v mat. listech pouze DS Extra - 19 421 ( 1,1% C 1%Cr...), ale to budě něco podobného

Happy
Posláno:

Pozorovatel
Tak to byla rychlovka Laugh Laugh Ok mnohokrát děkuji Admire
mad
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/13/2003
Materiál:
DS – 1.2067 – TOOL STEEL

KaRlOsss napsal:
Zdravím chlapi, mám prosbu, kamarád mi teď donesl 2 kousky něčeho od pilany a nejsem z toho vůbec moudrej. Nevíte někdo, co by to mohlo být za ocel??? Laugh Laugh Laugh
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/10/2017
Přesně, DS je 12067
Posláno:

Pozorovatel
Prošel jsem na knifu ,,typy ocelí,, a nikde jsem 1.2067 nenašel. Z googlu jsem podle mat. listu zjistil, že je to ocelolitina a nikde jsem se nedočetl teploty kalení, žíhání ani popouštění. Dají se z toho vůbec vyrobit nože?? Grin
mad
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/13/2003
.. no osobní zkušenost nemám, ale mělo by to být hodně podobné 100Cr6 ( ložiskovce )
http://toolsteel.cz/1-2067-102cr6-100cr6/ .....

KaRlOsss napsal:
Prošel jsem na knifu ,,typy ocelí,, a nikde jsem 1.2067 nenašel. Z googlu jsem podle mat. listu zjistil, že je to ocelolitina a nikde jsem se nedočetl teploty kalení, žíhání ani popouštění. Dají se z toho vůbec vyrobit nože?? Grin
Posláno:
Štamgast
KaRlOsss napsal:

Tak zrovna na knife.cz byla zmíněna Želvou jako jedna z ložiskových ocelí v tu samou dobu kdy se tady na vlákně řeší ten nůž od Pilany, jinak dost šikovný stránky jsou tyhle http://zknives.com/knives/steels/steelchart.php?snm=1.2067

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum