ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
US - vojenské nože Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 9/29/2001
venco napsal:
[quote=hinomura][quote=warrior]

A jak drží ostrie? V streleckej revui som kdesi čítal, že geronima púšťali špičkou na betón a pichali do nákovy a špička to v pohode prežila volajako sa mi to nezdá je to pravda?Confused

Ostří drží dobře, brousil jsem ho tak 2x a to jsem ho nešetřil. Pravdou je, že jednou na Idetu byla prezentace těchto nožů a pouštěl se tam na betonovou dlažku. Osobně jsem u toho nebyl, ale kluk co mi to vyprávěl byl překvapený, že cca po 20 pádech byla na špičce malá ploška, která se lehce zabrousila a padalo se dál...Wink
Z mého laického pohledu je to moc dobrý nůž, mám Falca (toho šetřím) a uvažuji o Praktikovi, páč je menší, ale to až prodám něco ze sbírky...
Nepropadej panice...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Ty nože dělá "M" z pérovky. Dělám z ní goloky, tak mám svou představu, co to vydrží. Ale zázraky jsou jen v pohádkách...Dokud to neuvidím, jak z výšky spadla ta kudla přímo na špičku bez poškození, neuvěřím.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2008
Black napsal:
Ty nože dělá "M" z pérovky. Dělám z ní goloky, tak mám svou představu, co to vydrží. Ale zázraky jsou jen v pohádkách...Dokud to neuvidím, jak z výšky spadla ta kudla přímo na špičku bez poškození, neuvěřím.

Šak ani ja, neuverím, pokiaľ to moje oči neuvidia. Minule v práci mi potkan 1, bardzo nesťastne vypadol na betón presne na ostrie a nechcel by si vydieť čo to porobilo s ostrým. Snažím sa to dobrúsiť ale stále sú tam jemné zúbky. Angry
Posláno:

Pozorovatel
venco napsal:
Black napsal:

Šak ani ja, neuverím, pokiaľ to moje oči neuvidia. Minule v práci mi potkan 1, bardzo nesťastne vypadol na betón presne na ostrie a nechcel by si vydieť čo to porobilo s ostrým. Snažím sa to dobrúsiť ale stále sú tam jemné zúbky. Angry

Jak jsem řekl, z mého laického pohledu...Sad navíc jak jsem koupil tak prodávám a sám jsem to taky neviděl. Pravdou je, že s Falcem do betonu nesekám, konzervy neotvírám, hřebíky neřežu a ocelový lana nekrátím. Mám ho na sváču (většinou kance), občas na přípravu dřeva a zcela výjimečně a to jen za určitých podmínek a konstelace hvězd na zneškodnění zbloudilého teroristy, diverzanta či imperialistického hrdlořeza...Laugh
Nepropadej panice...
Posláno:

Pozorovatel
Abych se vrátil k tématu přikládám dva obrázky s klukama z američky, kteří přinášeli americkou demokracii do Iráku...Sad Má tam nožík od CS.

hinomura vložil tyto přílohy:
04_08_iraq_4.jpg.jpg
04_08_iraq_13.jpg.jpg

Nepropadej panice...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/29/2009
má někdo zkušenosti s nožem Ontario Spec Plus Navy Mark I
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/13/2009
ahoj,
prosim poradit s kupou US vojenskeho noza; ucel - bezne pouzitie v prirode: chlieb, maso, drevo Happy
- M3 (najradsej s puzdrom M6)
alebo
- KA-BAR USMC resp. US ARMY (plna velkost)
niekolko hodin stravenych pri prehladavani webu ma pritiahlo dat si poradit od odbornikov Happy

kupa originalu WW2 by bola nad moje fin. moznosti, alebo by si stav noza vyzadoval opravu, co by som zas musel zverit niekomu skusenemu... na Aukro sa nechcem spoliehat, podla fotky stav neodhadnes a ceny niekedy vyletia privysoko Sad

takze prosim poradit sucasneho vyrobcu (Boker, Camillus, ?), predajcu - dostupnost, atd.
event. ak by ste niekto mal ochotu predat nieco zo svojich ?

ps - doplnujuce otazky: KA-BAR sa robi z ocele 1095, pre koru som nasiel info: "Většina výrobců (Tramontina, Ontario, TOPS, Mora) doporučuje při použití tohoto materiálu maximální opatrnost (s ohledem na vysokou tvrdost ostří) při finální brusné operaci (dochází k jeho vylamování) a při tenkých polotovarech hrozí prostorová deformace. Z těchto důvodů je ocel doporučována pro menší čepele." navodzuje to u mna (laika) dojem, ze je to dost krehke a neviem, co je myslene pod pojmom "mensia cepel" ak je to na 7" KA-BARe
a co hovorite na to, ze cepel je pokryta epoxidom ? na niektorych sa mi nepacia tie rozne "pamatne" napisy na cepeli

sry za dlhsi prispevok a thx za kazdu odpoved
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/26/2009
Ahoj KA-BAR je dobrý nůž, ta M3 není zrovna na běžné užití v přírodě moc vhodná.Skus ještě ONTARIO MARINE COMBAT je levnější než KA-BAR a je ze stejné oceli 1095. Kdybys chtěl víc investovat tak bych ti doporučil FALLKNIVEN A1,nebo S1. Občas se tu objevují v inzerci za velmi dobré ceny. O ocel 1095 strach mít nemusíš, je to solidní materiál.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/22/2009
dady64sk napsal:
ahoj,
prosim poradit s kupou US vojenskeho noza;
ps - doplnujuce otazky: KA-BAR sa robi z ocele 1095, pre koru som nasiel info: "Většina výrobců (Tramontina, Ontario, TOPS, Mora) doporučuje při použití tohoto materiálu maximální opatrnost (s ohledem na vysokou tvrdost ostří) při finální brusné operaci (dochází k jeho vylamování) a při tenkých polotovarech hrozí prostorová deformace. Z těchto důvodů je ocel doporučována pro menší čepele." navodzuje to u mna (laika) dojem, ze je to dost krehke a neviem, co je myslene pod pojmom "mensia cepel" ak je to na 7" KA-BARe
a co hovorite na to, ze cepel je pokryta epoxidom ? na niektorych sa mi nepacia tie rozne "pamatne" napisy na cepeli

Ahoj

Nie som odborník na ocele, ale viem, že je to skoro presne naopak. Ak je 1095 spracovaná správne, tak je pružnejšia a používa sa hlavne na dlšie nože. 1095 je uhlíková ocel, preto je náchylnejšia na chytanie hrdze, ako nerezovky, ale pri správnej starostlivosti nie je to žiadny problém. Ja osobne dávam prednosť uhlíkovkám.
Neviem, kde si sa to dočítal, (pošli mi odkaz), ale celkom slušné info o oceliach je na http://www.noze-nuz.com/nozirske_oceli/prehled.php a potom aj jednotlivé odkazy pod tabulkami.
Ľudia majú väčšinou strach z uhlíkoviek, ale od začiatku doby železnej prakticky až do konca 19. storočia sa používali len uhlíkovky.
Ka-Bar je len jeden. Je to legenda a je to skutočne dobrý nôž. Vyrába sa vo viacerých verziách, takže sa dá vybrať.
Od iných výrobcov sa mi páči napr. Cold Steel SRK (nerez AUS8), fínske Sissiny (Fiskars Sissipuukko M95) ale aj Ontario série RAT, alebo RAT Cutlery. Fallkniveny (A1, S1) sú tu dosť populárne, aj keď ja ich moc nemusím. Ako odrazový mostík o nožoch a pre porovnanie ich cien je dobrý http://www.noze-nuz.com/ , samozrejme okrem knifu.

Populárne sú aj fínske nože obecne, aj ako zberateľské kúsky. Na to, aby si človek urobil prehľad treba viac času. Ak môžeš pozri si aj výstavy, alebo armyshopy.
Ak si z blavy, ozvi sa mi na pm, alebo mail.

Jaren

Prosím kontakt len cez mail, nie pm.
Posláno:
Začátečník
dalena napsal:
Ahoj KA-BAR je dobrý nůž, ta M3 není zrovna na běžné užití v přírodě moc vhodná.Skus ještě ONTARIO MARINE COMBAT je levnější než KA-BAR a je ze stejné oceli 1095. Kdybys chtěl víc investovat tak bych ti doporučil FALLKNIVEN A1,nebo S1. Občas se tu objevují v inzerci za velmi dobré ceny. O ocel 1095 strach mít nemusíš, je to solidní materiál.

mozna, keby ten ONTARIO nebol cierny, tak by sa blizil k mojej predstave; od Ontaria potom skor ONP3 ONTARIO U.S. ARMY QUARTERMASTER KNIFE alebo ONP4 ONTARIO USMC COMBAT AMERICAN PATRIOT SERIES, len mi vadi ta nablyskana zastita a hlavica Sad
z produkcie FALLKNIVEN by ma oslovilo len nieco z NL rady (NL3, NL4), ale nepasuje mi stylovo k tomuto Laugh
to je tiez odpoved na to, preco uvazujem nad M3 alebo nejakym KA-BARom (este snad PAL-RH ?)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/20/2006
dady64sk napsal:
dalena napsal:

mozna, keby ten ONTARIO nebol cierny, tak by sa blizil k mojej predstave; od Ontaria potom skor ONP3 ONTARIO U.S. ARMY QUARTERMASTER KNIFE alebo ONP4 ONTARIO USMC COMBAT AMERICAN PATRIOT SERIES, len mi vadi ta nablyskana zastita a hlavica Sad
z produkcie FALLKNIVEN by ma oslovilo len nieco z NL rady (NL3, NL4), ale nepasuje mi stylovo k tomuto Laugh
to je tiez odpoved na to, preco uvazujem nad M3 alebo nejakym KA-BARom (este snad PAL-RH ?)

No a co ještě zkusit něco z produkce marbles, třeba model ideal. A nebo se plácnout přes kapsu a sehnat bark river boone. To by k tý uzdě taky docela šlo.
If you want the ultimate, you've got to be willing to pay the ultimate price.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/14/2005
No "k tomuto" by zaručeně pasoval ten úplně nejklasičtější klasickej Ka-Bar, originál z WWII by byl ideál, ale on se i ten moderní novej z kožených kroužků a s koženým pouzdrem používáním onosí a ošmatlá na tu správnou patinku.

BTW: teď jsem po delší době vytáhl toho klasickýho Ka-Bara z "batohu první(poslední) pomoci", kde dosluhoval na "odpočinku" a musím říct, že zpátky už nešel - "stará láska nerezaví" a tohle je nůž, kterej mi fakt sedí... Ok
Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:
Začátečník
ONTARIO U.S.ARMY QUARTERMASTER a M3 od BOKERU mám poslané z ameriky ,tento týden by měli dorazit. Pak je tu ohodnotím. Ale jak píše Gespa KA-BAR (KA 1217)je klasika a s jeho koupí neuděláš chybu.
Posláno:
Začátečník
4Jaren

tie veci o vlastnostiach ocele 1095 som nasiel na stranke http://www.highlife.cz/ka-bar-nuz-ka-bar-pow-mia-us-army-v3141 (samozrejme tunajsie forum povazujem za relevantnejsi zdroj, preto som sa aj pytal)
ostatne mas v maili; thx
Posláno:
Začátečník
no, takze i vzhladom na odporucania aj prakticnost si zrejme urobim radost s KA-BARom Happy

este by ma zaujimalo:
- ci je nejaky technicky rozdiel medzi 1208, 1217 a 1220 (vizualne ziadny)
- obvykla dlzka cepele je 7", no niekde som videl model 7,5 " - netusi niekto, aky to je ? uz ho neviem najst
- poradte kde kupit - na noze-nuz.com su v cene 1750,- Kc, na firemnej stranke cca 83 USD, tipujem ze slovenski obchodnici pojdu dost vyssie Sad
(neviem, ako je to tu na fore s reklamou - takze kludne na PM alebo email)

ps - stale plati, ze kupim aj z druhej ruky v dobrom stave
thx
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2006
Pokud chceš US bojový nůž- druhoválečnou klasiku, tak ze současné produkce, bych nejspíš bral tohle Ontárko http://www.noze-nuz.com/ontario/ON498.php . Prostě klasika, rukověť z kožených kroužků, čepel fosfátovaná uhlíková ocel- žádný epoxidový nástřik, masivní kožené pouzdro....Ok
Posláno:
Začátečník
Pro dady64sk: to značení je jenom marketing firmy kvůli prodeji v USA a pro pozvednutí bojového ducha (Velká encyklopedie nožů).
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2008
Na nože núž máš zlacnený kabar aj ked neviem ci chceš s tykýmto motívom http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA9142.php
Posláno:
Začátečník
cena ako je uvedena na noze-nuz.com je pre mna prijatelna aj v nezlacnenej verzii;

a su nizsie ako napr. na highlife.cz

momentalne potrebujem vyriesit skor dostupnost a termina dodania...
nejake napady ? Happy

ps - aky je rozdiel medzi vz. 1217 a 5017 ? len v tom, ze 5017 sa dodava s kydexovym pozdrom ?
Posláno:
Začátečník
dady64sk napsal:
cena ako je uvedena na noze-nuz.com je pre mna prijatelna
momentalne potrebujem vyriesit skor dostupnost a termina dodania...
ps - aky je rozdiel medzi vz. 1217 a 5017 ? len v tom, ze 5017 sa dodava s kydexovym pozdrom ?

rozhodnute, objednane na noze-nuz.com model KA1220, teraz uz len trpezlivo cakat Happy
ps - ano, rozdiel je len v type puzdra
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum