ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
US - vojenské nože Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2008
dady64sk napsal:
dady64sk napsal:
cena ako je uvedena na noze-nuz.com je pre mna prijatelna
momentalne potrebujem vyriesit skor dostupnost a termina dodania...
ps - aky je rozdiel medzi vz. 1217 a 5017 ? len v tom, ze 5017 sa dodava s kydexovym pozdrom ?

rozhodnute, objednane na noze-nuz.com model KA1220, teraz uz len trpezlivo cakat Happy
ps - ano, rozdiel je len v type puzdra

Ked som od nich objednával tak od poslania to bolo do týždňa na Slovensku Cool
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/13/2009
Applause
noz dorazil, necele tri tyzdne po mailovej objednavke, avsak medzitiym boli vsetky sviatky ...
pre info nejakeho buduceho kupca - postovne z CR bolo 250,- Kc + poplatok Slovenskej posty za prevod meny cca 4 €
futral je zatial pomerne tvrdy a uzky - doporucujete osetrit, alebo cakat, kym sa vybeha ?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Za čas pěkně vyběhá a nebude problém. Pouzdro bych ošetřil jen jako každé kožené pouzdro, způsobů je hodně (snoseal nebo jiný vosk, sádlo apod.).
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/20/2010
Já pochvu mažu lněným olejem, protože ho mám většinou po ruce... lepší bude asi Elastan, je to mazání na kůži, měl by v tom být kolagen. je dobrý to nahřát, třeba nechat na topení teď v zimě, nahřát můžeš i kůži, líp se to vsákne.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/29/2004
Zdravím, mohl by mi někdo osvětlit jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi tímto http://www.noze-nuz.com/ontario/ON498.php a tímto nožem http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA1217.php? To Ontario je podle stránek výrobce dodáváno přímo armádě, tomu bych také přisuzoval tu velice hrubou výrobu. Na stránkách výrobce je dokonce k nalezení číslo pod kterým je do armády dodáváno (NSN). Zajímalo by mě tedy jestli má nějaké funkční rozdíly proti Ka-Baru, například širší čepe, jiné usazení do rukojeti nebo prostě neco takového. Díky!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/15/2006
Dominicque napsal:
Zdravím, mohl by mi někdo osvětlit jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi tímto http://www.noze-nuz.com/ontario/ON498.php a tímto nožem http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA1217.php? To Ontario je podle stránek výrobce dodáváno přímo armádě, tomu bych také přisuzoval tu velice hrubou výrobu. Na stránkách výrobce je dokonce k nalezení číslo pod kterým je do armády dodáváno (NSN). Zajímalo by mě tedy jestli má nějaké funkční rozdíly proti Ka-Baru, například širší čepe, jiné usazení do rukojeti nebo prostě neco takového. Díky!
To Ontario mi hodně připomíná USMC Camillus, pokud je to on, pak je lehčí a má menší pádnost, než klasickej kabar, který má zase nižší a tudíž o něco hůř řezivý výbrus. Nejlepší z těchto nožů na řezání byla kopie neznámého brněnského kopisty, kterou tu někteří mají. Ontario s rovnou příčkou je stylovější, kabar je zase "hezčí" a uhlazenější. Nejlépe koupit oba Happy.
...bez komentáře...
Posláno:
Začátečník
Zrzavý Orm> Díky za odpověd, nemůžu se rozhodnout, ontario má styl už jen kvůli tomu "opotřebovanému" vzhledu - ovšem je otázka jestli to je dobře nebo ne, málokdo bude chtít nůž který už z výroby vypadá opotřebovaně. Co se vlastností a použitelnosti nože týče budou na tom s kabarem asi víceméně na stejno. Asi si nakonec koupím kabara protože je vážně hezčeji zpracovaný.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Ahoj, teď jsem koukal na tento právě diskutovaný nůž a ještě ho dělá firma Case Cutlery. Mají ho i v nabídce na Nože-Nůž.
Provedením mi spíše připomíná to Ontário, takže, abych Ti ulehčil to rozhodování - nejlépe koupit všechny tři. Happy
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:
Začátečník
No tak to je vážně super, takže teď už nevím vůbec :) pokračujte takhle ještě chvíli a budu mít deset nožů ke koupi naráz, myslím že jeden mi bude stačit :). Nevíte jestli není rozdíl mezi ontariem a kabarem třeba v páčení? Na tom videu u Ontaria bylo řečeno že vydrží páčení ale jestli to bude lepší než u toho Kabaru to netuším.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2007
Myslím žes výdrží to bude stejné. Ka- bar je na pohled hezčí, uhlazenější, dražšía hlavně má čepel i příčku s hlavicí potaženou teflonem. Ontario je takové rustikální,čepel je fosfátovaná. jako býval dříve i Ka-bar. Ka-bar je i jako kus nábytku do vitríny.Happy Jinak na to, co snese se můžeš podívat na www.knifetests.com Shocked
Posláno:
Začátečník
Jo knifetests znam, to je dobrej blázen :) Kabar to prohrál na zůžení řapu za čepelí, jinak ta čepel by snad měla vydržet o hodně víc.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
dnes som uplne nahodou narazil na pevny noz od firmy microtech ktory som nepoznal
podla rychleho hladania som aj zistil ze preco Happy oni tie spiny ho dodavali len spolu s MSAR STG-556 puskou ta zubata verzia ma nejako nelaka ale ta nezubata cierna by za hriech stala Grin

Križo vložil tyto přílohy:
microtech_crosshair.gif.jpg
microtech_crosshair2.gif.jpg

"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Štamgast
Zdravím, je tu někdo kdo vlastní Benchmade nimravus ? Teď už se dá u nás bohužel sehnat jen s hliníkovými střenkami, místo G 10. Ten nůž se mi líbí rozměry, váhou, řezivostí tenké čepele, ale mám obavu jestli nebude používáním za chvíli svítit ze střenek ten hliník. Raději bych ho odstěkoval do Humpolce Laugh a vrátil tam G 10 tku. Jak drží to černění, ví někdo ? Díky.

PavelEdl vložil tyto přílohy:
nd123Tphoto1.jpg
nd123Tphoto3.jpg
nd123Tphoto4.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Pár pěkných kousků nabízejí tady: http://www.m1armyshop.cz/sekce.php?id_sekce=12 Mám na mysli především ty historické. Zkušenosti s tímto obchodem ale nemám.
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2007
PavelEdl napsal:
Zdravím, je tu někdo kdo vlastní Benchmade nimravus ? Teď už se dá u nás bohužel sehnat jen s hliníkovými střenkami, místo G 10. Ten nůž se mi líbí rozměry, váhou, řezivostí tenké čepele, ale mám obavu jestli nebude používáním za chvíli svítit ze střenek ten hliník. Raději bych ho odstěkoval do Humpolce Laugh a vrátil tam G 10 tku. Jak drží to černění, ví někdo ? Díky.

Podarilo se mi sehnat maly a velky jeste z ATS-34 (Elishewitz) s hladkou cepeli.
Na hliniku to nedrzi moc dobre, ryha znamena, ze je videt zkrz cerneni
Posláno:

Štamgast
Tak tenhle BM Nimravus už si své odválčil Happy . Zajímavá " patina ", nevím jestli se mi to líbíOh No , nebo ne Confused . Spíš si myslím že by s G10 střenkami vypadal i takhle aktivně používaný, lépe. Nevím co vedlo výrobce osazovat Nimravuse a BM Presidio hliníkemAngry .

Příloha / Přílohy:
watch.htm (118kb) staženo 221 time(s).

Posláno:

Štamgast
Tak jsem měl Nimravuse konečně v ruce a nedrží se mi špatně. Jen mi překvapila ta 3 mm tlustá čepel.
Posláno:

Štamgast
Ahoj, má tu někdo voj. nůž Camillus USMC ? Chtěl bych se zeptat na pár věcí . Nebo koupím / vyměním Admire . Díky.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/26/2009
Nůž mám, co potřebuješ vědět.
Posláno:

Štamgast
Dík, pošlu Ti Mail , abych nezabíral vlákno.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum