ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
US - vojenské nože Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 1/29/2011
Tak také přidám nějaký ten vojenský nožík Happy. Jinak co se týká Nimravuse tak je super já jsem vlastníkem a nemůžu si jej vynachválit samozřejmě záleží na co jej potřebuješ Happy....... jinak až ho nafotím pošlu fotečky teď vám sem dám M9 Phrobis Happy)))))

Ryback Casey vložil tyto přílohy:
Výstroj_a_výzbroj__26_.JPG.jpg
Výstroj_a_výzbroj__27_.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2011
Ryback Casey napsal:
Tak také přidám nějaký ten vojenský nožík Happy. Jinak co se týká Nimravuse tak je super já jsem vlastníkem a nemůžu si jej vynachválit samozřejmě záleží na co jej potřebuješ Happy....... jinak až ho nafotím pošlu fotečky teď vám sem dám M9 Phrobis Happy)))))

Možná to není úplně tak mimo mísu. Ten kompas máš odkud, pokud to není tajné?
Dík.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/29/2011
Máme kontakt na US základny v Německu tak si občas něco od nich dovezu maskáče vestu sumky MRE a spostu dalšího Happy...........
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2007
Admire Kdybys byl ochoten udělat pár fotek BM Nimravuse, byl bych ráááádHappy . Tady na foru je ho jako šafránu , natož s nějakými uživatelskými postřehy . Díky předemHappy .

PavelEdl vložil tyto přílohy:
BM_Collection_01.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ryback Casey napsal:
Máme kontakt na US základny v Německu tak si občas něco od nich dovezu maskáče vestu sumky MRE a spostu dalšího Happy...........

Díky za odpověď. Tak tam bohužel nedosáhnu. Kdybys ho náhodou potřeboval prodat, tak dej vědět.
Posláno:

Štamgast
Tohle vlákno nějak pospává. Ať to tu není jenom o Morách 2000, kterou mám stejně
jako spousta z Vás. Tak jeden Sog, bojově vypadá, ale tenhle byl vyroben jenom
v omezené sérii, nebo omezeném časovém úseku.

Herodes vložil tyto přílohy:
Sog.jpg.jpg
Sog_det..jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/26/2007
Herodes napsal:
Tohle vlákno nějak pospává. Ať to tu není jenom o Morách 2000, kterou mám stejně

Ahoj, tenhle Sog je úžasnej. Já jsem si objednával Sog super Bowie http://www.noze-nuz.com/sog/SOG99067.php , ale bohužel není dostupný Cry Ta tvoje verze je tohle že : http://www.noze-nuz.com/sog/SOG99068.php , kde jsi ho sehnal ?? Happy

Posláno:

Štamgast
Pro: LUCKYLAKY,
je to moc pěknej nůž, ikdyž bych měl teď napsat, byl. Před časem jsem ho prodal
jednomu členu tohoto fóra. Koupil jsem jej kdysi u firmy D.A.T. v Brně. V téhle době
jej tam už určitě mít nebudou. Myslím, že s tím co měli na nože-nůž, byl tento model
hodně podobný. Co se mi na něm líbilo, čepel, materiál čepele, signování. Super
pouzdro, kvalitně zpracované. Co mi nesedělo, měl jsem trochu pocit, že rukojeť
je k váze nože trochu subtilní. Tak nějak mi nevyplnila dlaň. Ale to nebyl důvod
prodeje, ten byl v ten moment spíš ekonomického rázu. No a hlavní důvod, proč
jsem jej koupil, byl ten, že jsem myslel, že mi nahradí Al Mara, kterého jsem dost
dlouho sháněl. Čepel je u obou nožů hodně podobná, rozdíl je hlavně v té rukojeti.
Pro srovnání dávám foto. LUCKYLAKY, ale ruku na srdce, není tenhle ještě úžasnější?

Herodes vložil tyto přílohy:
Sog_l.jpg.jpg
Sog_l_det.jpg.jpg
Al_Mar.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/26/2007
Mně se vždycky nože od Sogu hrozně libíli, hlavně celkový tvar nože, kožená rukojeť to je prostě paráda Ok
Ten Al Mar je krásnej nůž ! To jsi pořídil u nás ? Těmhle kudlám se prostě nedá nic vytknout, akorát ta cena je vyžší. Kažpodádně je to užasnej nůž jak Al Mar tak i Sog Ok

To super bowie, o kterém jsem psal já mají poslední kousek na highlife.cz, třeba jim vydrží do Příbrami a tam o něm zauvažuju i když ta limitka co jsi měl, ta by byla lepší Happy .

Posláno:

Štamgast
Pro : Ryback Casey- píšeš, že máš BM Nimravus. Odkud jsi, rád bych ho zkusil, dlouho se mi líbí, ale dokud ho nevezmu do ruky, nemám odvahu Nimravuse objednat. Já jsem z Plzně. Díky zaodpověď.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/20/2011
Mám klasiku v podobě Ka-Baru 1225
A nově SOG Seal Pup Elite

EddySeel vložil tyto přílohy:
IMG_1907.JPG.jpg
IMG_1913.JPG.jpg

Μολὼν λαβέ
Ka-bar 1208 a 9135
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/15/2008
Herodes napsal:

No to je krasavec! Jsem rád, že se objevil někdo, kdo je (nebo byl) majitelem tohoto nože a komu se tenhle nůž líbí. Moc dobře udělané fotky! Sám jsem po SOG bowie toužil hodně roků, nůž ze serie ze Seki jsem si pořídil až následně po pořízení repliky z Taiwanu. Originál jsem do té doby nesehnal. Replika si nezadá s originálem. Pokusím se připojit fotky. Na rozdíl od originálu nože ze Seki, černění na Sog 2 drží velmi dobře. Nemám ve zvyku provádět s noži jakékoliv zátěžové testy jako propichování karoserií nebo je vrážet mezi kameny a skákat po nich. Oba nože používám na běžné práce včetně vyvrhování a stahování zvěře. Černění čepele na originálu kupodivu slezlo při krájení rajčat a ananasu. Na záštitě a hlavici brynýr slezl časem při kontaktu s rukou. Skvrny na čepeli originálu nejsou rez, ale takhle se zbarvila po kontaktu s krví a už to tam zůstalo. Pro Luckylaky: SOG bowie 2 se prakticky shoduje s originálem. Super SOG se liší rozměrově.

obdivovatel vložil tyto přílohy:
SOG_bowie_1_a_2_001.jpg.jpg
SOG_bowie_1_a_2_003.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/7/2010
Koukám že z toho černění vznikla dokonalá kamufláž. Každopádně pěkné nože. Taky jsem byl překvapen že má Taiwanská produkce SOGu tak slušnou kvalitu, tedy u pevných nožů, zavíráky SOG se mi moc nelíbí a tak žádný nemám. Nevíte někdo které modely SOGu se využívají v armádě?
Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Wizard napsal:
... Nevíte někdo které modely SOGu se využívají v armádě?

malý SOG SEAL PUP má oficiálně třeba naše URN
zb
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/17/2007
PavelEdl napsal:
//fotka

ahoj, prosímtě, co to je za Emersona dole vpravo? je to sedmička?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
zb napsal:
PavelEdl napsal:
//fotka

ahoj, prosímtě, co to je za Emersona dole vpravo? je to sedmička?

To nie je emerson akoze emersonknives to je benchmade 970.
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Štamgast
Chtěl bych se s vámi podělit o první dojmy z nože Ontario ASEK. Je to násupce nože Ontario s koženou rukojetí, určený zejména pro piloty. Čepel z mat. 1095 je fosfátovaná, délka 120 , š. 28 a tl.4,5 mm. Plochý výbrus. Na hřbetu i na ostří je částečně ozubená. Rukojeť je z tvrzené gumy a je ukončena kovovou údernou hlavicí. Celková délka je 135 mm. Někomu se tento nůž může zdát proporcionálně nevyvážený ale je určen do stísněných prostor kokpitů. Vzhledem k těžké hlavici je těžiště nože zhruba uprostřed rukojeti. Výborný dojem na mne udělal pocit z úchopu. Je příjemný na omak, jistý a pro velkou dlaň ideální . Určitě i v rukavicích. Pouzdro má plastovou vložku, je připevnitelné na pásek, na výstroj i kolem stehna. V prostoru za rukojetí je příhrádka pro uložení řezače popruhů. Ten má na boku krátkou keramickou tyčinku k ostření nože . Z pouzdra se pohodlně vytahuje za tkaničku s kuličkou. Aby pouzdro připevněné ke stehnu při pohybu " necestovalo " po noze, jsou upevňovací pásky ještě pojištěny k pouzdru sucháčem. Zpracování je velmi dobré.
Shrnutí- pro milovníky military stylu je to myslím dobrá volba jak pro profesionály i outdoorové nadšence do přírody. Určitě vydrží tvrdé zacházení vč. štípání i přes zoubky a kratší čepel. S váhou kompletu zhruba 450 g si každý jistě poradí. Osobně jsem z tohoto kompetu nadšen. Takže co ještě dodat ? Snad jen pár amatérských fotek pro představu .

PB020001.JPG.jpg
PB020002.JPG.jpg
PB020003.JPG.jpg
PB020004.JPG.jpg
PB020005.JPG.jpg
PB020006.JPG.jpg
PB020007.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
A ještě jedno porovnáníHappy

PB020003.JPG.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 10/30/2011
Ahoj Pavle . O ASEKovi sem taky nedávno uvažoval , i když moc nemusím zubatý ostří tak přesto se mi líbí . Nejspíš ta návštěva bude oboustranná Happy , já Ti půjčím NIMRAVUSe a Ty mě ASEKa Happy . Vypadá to že ten příští víkend to klapne a budu v Plzni , ještě Ti dám vědět , zatim čau .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/3/2011
Pavle prosimtě čím si odstrnil z Ontaria 499 černění?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum